Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

alon111
26. jan 2009

ella je pekne meno a olivera mam aj ja, moje slecny su nina a laura

ssilviaa
26. jan 2009

Moje deti sa volaju Jakub a Sára.A teraz cakame tretie.A ked to bude chlapec,bude to Matus a ked dievca,tak asi Jasmina.Ale Co mi trochu vadi,ze jasmina nie je biblicke meno,Nase deti maju biblicke mena a chcela som aby sa meno ich braceka alebo sestricky hodilo k ich menam.Tak ak poznate nejake pekne zidovske mena,ajte tip.A inac,paci sa mi aj Nátan.

zucha
26. jan 2009

ak s menom tentokrat aj my mame straaaasny problem. Ale musim povedat, ze sa to uz zuzilo. Ja velmi tuzim dat meno ADA, lenze to je najblizsie len v rakuskom kalendari. Muz chce Zofiu a to sa mi zda priam hrozne. Vobec si neviem predstavit, ako by som ju volala. Dalej som mala vybrane Dana, ale to tiez nechce. Takze mozno Katarina alebo Alzbeta a mozno ta Ada. Uvidime. Prva sa vola Anna. Ta Ada by sa k nej velmi hodila

K povodu mien http://kruhy.blogspot.com/2008/11/men-na.html

lyongirl
26. jan 2009

ssilviaa - Salome, Ráchel....

bastika
26. jan 2009

wow Lyonka mna by babka s tymito menami vyhodila 😀 😀 aj mne sa pacia zidovske najma sara a jakob

lyongirl
26. jan 2009

oni sú síce židovské, ale sú aj v Biblii, preto ma to napadlo, alebo Rúth, Simon, Simeon...

babullka1
26. jan 2009

Ahojte ja som si pre chlapceka vybrala meno Matúško a pre dievcatko ma vybrat moj manzel:Dtak sa necham prekvapit:D

katariana
27. jan 2009

ahojte,mame jedneho chlapceka a vola sa Christopher pre druhe by sme chceli Tara alebo Timotej 😀 uz sa na nom pracuje 😀

rybanka07
28. jan 2009

ahojte viem že sa tu prispievalôo už dávnejšie ale musím vám predstaviť moje oblubene mena:
Dievčatka: Anabela, Bianca, Esther, Anastázia, Lóra, Sarah, Lara
Chlapčenske: Tadeáš, Matej, Brano

liluu
28. jan 2009

Caute baby chcem sa vas na niečo važne opýtať. aj vy si myslite, že Brunko je take skarede meno hmm.Mne sa neskutočne pači ale všetci okolo su zhrozeny. CO vy na to? 😨

lubik9
28. jan 2009

ahoj liluu..bruno je krasne meno,vola sa tak nas pes a keby to nebolo pekne meno,tak by sme mu ho nedali..dufam,ze som ta tym neodradila...vela ludi dava psom ludske meno,napr.hugo,boris,alex,dasa,matko (to len co ja poznam)

liluu
28. jan 2009

tak uz poznam troch psou čo sa volaju bruno a len jedno dietatko tak psy vyhravaju 😉 ale aj tak diky

daarius
28. jan 2009

ahojte, my čakáme dievčatko a tiež máme problém s menom, mne sa páči Alica, ale ostatným v rodine nie, že je to také vážne meno, čo si myslíte vy?

bastika
28. jan 2009

Bruno mi evokuje jednu tzv celebritu ktoru fakt nemusim a mam to takto s viac menami 😀 pozri kazdemu sa paci nieco ine, len s mangelom sa musite zhodnut na ostatnych kaslite

simonova815
28. jan 2009

Mne sa Bruno paci, a vies co, moze ti byt jedno co si iny myslia. teraz ludia davaju nezvycajne mena, takze uz to nebude tak ze budu na niekoho prstom ukazovat. Ja poznam aj Kolomana, aj Rajmunda, Arthura... je to neobvykle, ale je to ich meno.
Jedna znama to urobila tak, ze nikomu nepovedala, ake meno da svojim detom. Dcera je Anna a syn Jan. ked som spolocnej kamoske povedala, ze mi to pride zvlastne, ze nechce povedat, tak mi povedala toto:
Keby povedala, ze bude Janko, ako by si sa zatvarila? Ja ze: hmmmm.... Kamoska nato, vidis, takto je Janko a kezdy to berie ako fakt. Takze tolko k menam. Hlavne nech sa paci vam 🙂

chruminka
28. jan 2009

nieco na tom je,ze mozno niekedy netreba hovorit meno a nechat si to ako prekvapko....aj u nas v rodine boli taketo nazory ked sesterka cakala malu a povedal,ze bude to Sara cela rodina zacala vymyslat a odhovarat,ze sara?? Je to predca kazdeho vec ako nazve svoje dietatko,ani nas sa nikto nepytal ked napr.vymyslala mena moja teta pre bratrancov,podla mna kazdy ma narok na vlastny vkus vsak ja budem to dieta vychovavat a volat ho tym menom a ostatny....ty si zvyknu 😀

kvietocekx
28. jan 2009

Ahojte... dievcata, neviete mi niektora poradit, ci existuje niekde na nete nejaky zoznam oficialne uznanych mien na Slovensku? cakame chlapceka a tie mena v kalendari su teda fakt nic moc☹ dakujem

veronika81
28. jan 2009

kvietocek, skús pozrieť tu http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku
Možno pomôže, prinajmenšom sľubujem z toho dobrú zábavu.
Niektoré mená sú fakt sila! U nás vedie Kunigunda 😀 😝

zucha
28. jan 2009

veronika,fantasticky link 😀 😀 😀 Uz som ho poslala muzovi, nech vidi, ze ta moja Ada sa da pouzit aj na Slovensku 😉

maajka83
28. jan 2009

Manzel chcel Tomaska, tak ho aj mame. Ak raz budem mat dievcatko tak to bude bud Sofia alebo Zoja 😉

adamkohlusko
28. jan 2009

ahojte mamulky a mamulky cakatelky... 😀
my mame adamka,volame ho adamko,aďko,adamulik.... 😵
druhe chceme sofia,alebo david.no mozno po mojom bratovi matej. 😉

adamkohlusko
28. jan 2009

majka aj my sme zilincania. 🙂 odkial ste?my z bulvaru,ale momentalne zijeme v anglicku

maajka83
28. jan 2009

Ja pochadzam s krasnan pri zilina a manzel je z Hajika, kde aj byvame. 🙂

sipcek
28. jan 2009

ahojte,rada by som sa pridala.My mame Alexandru,ked budeme mat dalsie tak bude bud Adam alebo Stela.Svagrinka ma Zinku,a teraz cakaju Jakuba.Prv sme si nemohli na Zinku zvyknut ale teraz si neviem predstavit,ze by sa mala volat inak 🙂

katka2808
29. jan 2009

veronika81. teda, niektore mena su naozaj zaujimave 😀 Honorát, Tasilo, Honoráta, Pamfil, Pamfília 😀 ale inac, dobra inspiracia, najdu sa tam aj schopne meno... a toto je na tom najlepsie: "Aj keď ostatné mená nie sú vytlačené v kalendári, môžu byť oficiálne dané dieťaťu." 🙂 dakujeme... idem citat dalej ...

jumca
29. jan 2009

ahojte tak mi este nevieme co to bude no mame meno Lea pre dievcatko,pre xlapca nemame bo manzel tvrdi ze to bude dievca 🙂 🙂 🙂

veronika81
29. jan 2009

rada som vás pobavila 😉

adamkohlusko
29. jan 2009

sestra ma jakubka a druhe chcu vanesku 😀

adamkohlusko
29. jan 2009

mne sa inak hrozne paci leontinka,lucinka,sarlotka...no ale zial len mne 😀

adamkohlusko
29. jan 2009

svagrinka caka a chcu filipka alebo zuzanku,maju uz laurusku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre