Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

warholette
3. nov 2010

@didi35 ako prve meno ma napadol Viktor, ale take univerzalne doma aj v zahranici moze byt napriklad Oliver, Roman, Tomas, Marko... Marko a Samko alebo Tomasko a Samko by celkom slo, nie? 🙂
kedy sa ma narodit? 🙂

didi35
4. nov 2010

@warholette dakujem za tipy, pozdava sa mi Oliver, Viktor a aj Daniel, uvidim, co mi doma prejde. Tomasko mi moc nepasuje, obe mena - aj krstne aj priezvisko by koncili na Š a neznelo by to dobre.

Som len v uuuplnych zaciatkoch, takze sa narodi az v lete.. 😀 to ja len tak predbene sondujem, som si takmer ista, ze to bude znova chlapec... Dievcatko by bolo asi Karolinka, Terezka alebo Tamarka...

lauraa
4. nov 2010

@maggie2 dakujem

tulamatula
5. nov 2010

@maggie2 Máš pravdu s tou celebritou...ale tiež je to podobné tomu, že príde do módy nejaké meno a všetky to meno chcú pre svoje dieťa...to nepochopím, tak ako boli pred 20 rokmi samé Michalky, Zuzky, Jurkovia, Jožkovia....tak teraz sa každé dieťa volá Emma, Lucas, Sofia, Tadeáš, veď sa stačí pozrieť do fotoblogov na mená detičiek...Ja osobne by som sa nechcela volať tak ako tretina mojich spolužiačok...

mirrinka
5. nov 2010

... a preto máme Lianu - v pár fotoblogoch som to meno videla,ale v našom okolí nepoznám žiadnu 😉 Liliany - to áno,tých je požehnane 🙂

katecameron
5. nov 2010

Liana je meno? to pocujem 1krat ja som myslela ze liana je to vlakno co visi v pralese 😕

voskovka
5. nov 2010

@katecameron 😀 😀 😀

katecameron
5. nov 2010

@voskovka 😀 😀 😀 😀

mirrinka
5. nov 2010

@katecameron áno,Liana je meno.... a neviem čo je na tom smiešne....to čo visí v pralese sa číta ljana....ale asi si málo zoznámená s aj slovenským kalendárom 😀 😝

katecameron
5. nov 2010

@mirrinka no ved vravim ze liana no aco ze nepoznam cely kalendar na tom nieje nic smiesne 😝

mirrinka
5. nov 2010

@katecameron no veď práve....nie je na tom nič smiešne 😝

katecameron
5. nov 2010

mf no coment

mirrinka
5. nov 2010

pekné vyjadrenie.....to svedčí o "inteligencii"

katecameron
5. nov 2010

😀 😀 😀 😀 len tak si letiiiim silou mocou ma chces urazit ale to ti nevyde lebo podla mna je liana to vlakno co visi v pralese tak isto ako Daniel je krasne meno ale daniel je aj zvieratko co beha v lese s tym nikto nic nenarobi a Martin to iste to je mesto alebo nie?ci mam nejake nevedomosti a ked aj mam noaco ani ty niesi genius Einstein

mirrinka
5. nov 2010

tvoje deti musia mať "krásne" mená ked sa k nim ani nepriznávaš 😒 teba baví len zakladať témy 😀

katecameron
5. nov 2010

no coment si uz trapna asi ta dam zmazat admin
@mirrinka specialne koli takymto ludom to nezverejnujem

katecameron
5. nov 2010

moje oblubene mena su Tatiana Patricia kedysi sa mi pacili Andrej a Richard teraz aj Adam a mnoho inych 😉

mirrinka
5. nov 2010

@katecameron 😀 😀

katecameron
5. nov 2010

kedysi som chcela dat svojej dcere meno MIrka no teraz som rada ze sa tak nevola
@mirrinka

mirrinka
5. nov 2010

@zuzana76 Lívia sa aj mne páči - asi viac ako Olívia 😉 len manžel už nechce dalšie meno na L 😉
@katecameron tak to som aj ja rada...hlavne,že si spokojná 😀 aj s tým tvojim 😀

tulamatula
5. nov 2010

Tu sa človek fakt dobre pobaví 😀 nič v zlom... 😅 , vdačné téma ,,mená detí,, mne už dochádza fantázia vyberať mená pre deti. Bojím sa, že keď budem čítať tieto príspevky často, skončím pri zahraničnom NO NAME! a to by som nikdy svojemu dieťaťu nedala meno, ktoré znie čo len trochu cudzo. Pri predstave, že mu budú všetci vymýšľať debilné prezývky, zdrobneliny a podobné....len preto, že im bude blbé ho volať jeho pravým menom, sa mi dvíha žalúdok 😝 , na druhej strane, meno, ktoré som mala pre dievčatko vybraté mi vyfúkol člen rodiny, mám problém si vybrať iné. Pre chlapca ani netuším čo by som vybrala, zatiaľ nieje meno, ktoré by ma nadchlo, dúfam, že sa mi nejaké zapáči...ale určte to nebude Ema, Laura, Sofia, Nikolka, Samuel, Tobias a im podobné a odvodené...A takisto nenávidím meno Dagmar 😝 a to čisto s osobných dovodov. A ešte viem, že by som nedala meno po mne alebo po manželovi, nie preto, že by sa mi nepáčili ale preto, že by to bolo len samé,, malá ,,malý,,stará alebo mladá? 🙂

livia76
5. nov 2010

@mirrinka my sme zas všetky L-kové,manžel má 1.dcéru-tá je Lucia,naša spoločná je Lesia ,ja Lívia 😀 😀 A Lucka má cez jej maminu ešte ďalšu sestru Lindu a aby toho nebolo dosť aj náš hafan je na L-Luna 😵 😵
Liana je krásne meno- dobre ste vybrali, inak aj ja sa stretávam s názorom, že kde som meno Lesia pre malú zobrala- jasné že každý pozná film Lassy sa vracia-tak boli aj takí, čo si mysleli že podľa tej kolie 😖.
Keď som mala 12 rokov ,Lesinku som si vybrala v kalendári 😉 a o ďalších 18r. aj porodila 😉 a komu sa nepáči,nech si ,,trhne " nohou 😵 hlavne že malá je spokojná -teda aspoň zatiaľ 🙂

tulamatula
6. nov 2010

@manika77 Moja setra ma tiež Nika ale je to pes 😀 😀 😀 😀 😀

tulamatula
6. nov 2010
mirrinka
6. nov 2010

@livia76 mne sa strašne páčia mená na L,aj by som chcela aby druhé bolo tiež na L,my s manželom sme na M a tak by sme to mali pekne pol na pol...ale on nechce 😒 no možno ho ešte ukecám 😀
mne sa náhodou Lesia páči,nepoznám zatiaľ žiadnu,ale kamošku mám Lesanu a veľmi sa jej to meno hodí... 🙂 dala si mi teraz chrobáka do hlavy s tým menom 😉

maggie2
7. nov 2010

@mirrinka neber to osobne keď niekto hovorí čosi o vláknach v pralese. Meno Liana, Liane je jedno normálne, pekne znejúce meno, pôvodom skrátená forma z mena Juliane. Toto meno v skrátenej podobe sa stalo všeobecne známym už v roku v roku 1800-1803 vďaka rovnomennej postave v niekoľkozväzkovom románe "Titan" od Jeana Paula.

maggie2
7. nov 2010

@tulamatula Keby som mala chlpy ako pes, tak sa mi ježí celé telo keď počujem že Sebík a podobne 😉 Kurnikšopa žienky, keď už dáte solídne cudziemeno alebo trošku nezvyklé meno na slovenské pomery, tak svoje dieťatko volajte tým menom a nevymýšľajte absurdné zdrobnelinky, je to strašné naozaj 🙂

tulamatula
7. nov 2010

@maggie2 absolutne súhlasm, všetky moje kamošky majú psov, ktorí sa volajú Lesie, Niko a Lili a keď vidím, že niekto tak volá svoje dieťa tak mi to príde čudné.Lili sa teraz volá každý druhý yorksir. 🙂 🙂 🙂

maggie2
7. nov 2010

@tulamatula Hm, to sme sa nepochopili, lebo i Nico i Lilly je normálne meno. Išlo mi o to, že ak dá niekto meno ako Sebastian, Vivien, Sophie, Tobias, tak je nepatričné a hlavne neprirodzené vymýšľať a používať zdrobneniny ako Sebík, Sophiinka, Vivinka Tobiasenko atď. 😉

lucinka1104
7. nov 2010

@maggie2 vidíš ja mam Lukáška a Timeu a pači sa mi ichvolať Luky a Timi alebo Lukáško a Timeika nepríde mi na to mnič nepatričné.......
Mne sa stašne pači meno Emily a mama hned že Milka fuj

maggie2
7. nov 2010

@lucinka1104 Je to Tvoja vec napokon, ako si voláš svoje deti 😉 Emily je Emily a Milka je Milka. Normálne, dve mená, nič z toho fuj

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre