Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

grmitko
7. júl 2005

no liska nieco na tom bude. tiez som citala podobnu teoriu a ja verim, ze nieco an tom je. 😀 kazdy si vyberame aj rodicov aj meno, a ak nam ho nedaju, tak neviem neviem... ☹

zuzula
7. júl 2005

ja mam vysnivanych vela mien: Emma, Nicolka, Klara, Kristinka, Oliver, Nicolas, David...mohla by som ist donekonecna
dufam ze aj ja to meno budem podvedome citi, snad to nebude Filomena alebo Gaspar 😀

grmitko
7. júl 2005

zuzula, to je dobre, alebo Alfonz a Elvira..... 😀

ena
7. júl 2005

...a my sme mali uz mozno take 3-4 roky dozadu vybrate Filip a Ema a odvtedy pribudli: Matej ( ale toho si este budem musiet vybojovat- manzelik je vyslovene proti 🙂)), ze ked uz, tak Martin, z dievcenskych Nina, Lucia, Klara, ...

liska
7. júl 2005

Ten chlapec sa vola normalne-Pavol,len on to neznasa.Uz si zvykol,ine mu nezostavalo,ale aj tak skoda...A neraz som sa stretla aj s tym,ze niekoho volaju uplne inym krstnym menom ako je to jeho,takze nieco na to predsa len bude.
Mne sa paci Sabina a Tomas-bez makcena.Tiez mam rada meno Filip,ale to je moj drahy,tak nie.A este vela inych,ale v priezvisku uz je jedno "r",tak sa zrejme budem priklanat k menam bez "r" - co ak bude nahodou rackovat... 😀

grmitko
7. júl 2005

no liska ty si super, uz teraz myslis na to, co ked bude rackovat?? To by ma ani nenapadlo. Vidiet, ze naozaj myslis na vsetko 😀

liska
7. júl 2005

No,to priezvisko sa totiz na "r" zacina a v takom pripade by este jedno nebodaj dve "r" v mene boli naozaj tazsie vyslovitelne aj pre nerackujuceho + znie to trochu tvrdo...sorry,mam vystudovanu slovencinu... 😀

zuzula
7. júl 2005

Robert Redford ma 4 r a nevyslovuje sa to zle...

terezka
7. júl 2005

hej, zuzula, ale robert redford sa vyslovuje po americky 🙂 a este k tej pocitovej teorii, mna mamka citila ako Adelu a dedko ju "dokopal" k Terezii...dlho mi trvalo, kym som si zvykla a uprimne, ja sa ako Terezia necitim. Aj ked, neviem, ci ako Adela by som sa citila 🙂 A spoluziaci ma nevolali na zakladke nikdy mojim menom 🙂

liska
7. júl 2005

Co ja viem,mne ano...Ale hlavne,ze je on spokojny 🙂 .

zuzula
7. júl 2005

ved co by nebol ked je taky pekny... 😀

liska
7. júl 2005

Jasne,s takymi ocami moze byt aj 10 "r"! 😀 😀 😀

terezka
7. júl 2005

ale zase liska, R v mene je dobre, lebo to ma silna osobnost 🙂 napriklad terezia 🙂 aj ked sa s tym menom nestotoznuje, je silna, aby ho nosila 🙂

liska
7. júl 2005

no to je fakt,na (z)nose(a)nie niektorych veci nam treba minimalne jedno "r" 😀

babulka
8. júl 2005

Babenky,

nebude to divné, keď tak za pár rokov bude námestie, trieda alebo ihrisko plné dievčat menom Ema? A chlapci Samuel alebo Alex? Teraz ked cakam babatko, tak sa obzeram okolo seba a kazde dieta je Ema a Samuel. Vsak v tom musi byt chaos. Emka, pod sem - a teraz chuuda mala, krici na nu neznama zenska, a ona nevie ze Emka je kazda na pieskovisku.

To ja len tak, inac su to krasne mena, len je ich trochu moc.

martinka
8. júl 2005

Moj drahy si vymyslel mena Marcus, Alexander, Sebastian, Nicolas, Matthias, Tobias a neviem este ake...Ale priezvisko mam Sip s makcenom tak poradte...ktore?

marianka21
8. júl 2005

Sebastian Šíp..

gaja
8. júl 2005

martinka podľa mňa pekne znie z uvedených mien Tobias Šíp alebo Sebastián Šíp... ale podľa mňa by sedelo aj iné meno, napr. Ivan, Peter, Martin - maťo... a čo ak to bude dievčatko?? 😉

kamilecka
8. júl 2005

Martina podla mna je super Alexander Šíp 😉

marianka21
8. júl 2005

Mato Sip? :o) no neviem..to znie ako z nejakej rozpravky.. 😉

katiak
8. júl 2005

sebastián šíp? no, snáď nebude mať problém so sykavkami, inak môže svoje meno používať ako logopedické cvičenie.. 🙂
babul, módnych mien bude asi vždy veľa. nás bolo v triede asi 7 katarín a 7 zuzán... a niekedy to bolo nepríjemné.. keď učiteľka vyvolávala k tabuli a začala od krstného mena.. 7 ľudí v triede zmeravelo 🙂

gaja
8. júl 2005

no a my sme mali v triede zase frekventované mená Tomáš, Peter, Zuzana, Martina, Lucia

marianka21
8. júl 2005

Ja som bola jedina Mariana na skole a tiez to bol problem, lebo si ma moc pamatali :o)

mirka
8. júl 2005

martinka aj mne sa páči Alexander - Alex Šíp 🙂 ešte potom aj ten Sebastián môže byť, ale k ostaným sa mi to už nehodí

zelly
8. júl 2005

no ja mam s tymto dost problem, dievcenskych mien sa mi paci veela, ale chlapcenske ani jedno, respektive len take s "r" ale take nebude mat ani jedno moje dieta, lebo by som sa asi udusila keby som nan nich kricala na ihrisku, trosku totiz rackujem, baaaauuuuuu ☹

azalka
8. júl 2005

zelly,
to je v pohode. vacsina mien sa da "skomolit". ja som napr. barbora a pritom sa predstavujem baša. nie, ze by som rackovala, ale barbora mi pride take surove a navyse sa mi to zle vyslovuje. no a manzel je peter, ale ho volam peťo. alebo bubacik, ked poslucha 😀
ake mena s r-kom sa Ti pacia? mne sa napr. paci tibor. to by bol potom tibinko 🙂

laurajana
8. júl 2005

alebo Tobias, však? Aj to je pekné - Tobi

laurajana
8. júl 2005

kamoška v ostrave má Matiáša tiež újde 🙂

katka_g
8. júl 2005

mne sa ešte páči Matej, alebo Martin - čiže dvaja Maťovia, hi, hi

zelly
8. júl 2005

azalka, napr. Mario - no keby ho volali majo, tak mam asi slahne... alebo ked meno zacina na R, tak to ako zmenim? Napriklad moj skoromangel je Robert, no to je akoze dost problem, takze musi mat prezyvku, ale na verejnosti je to horsie, tam treba oficialne... takze synator R mat zrejme nebude...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre