Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

mirka
2. aug 2006

my máme meno pre chlapčeka už isté, nad iným sme ani neuvažovali, ale v poslednej dobe čoraz viac rozmýšľam, ež urobím drahému radosť a možno ak bude dievčatko, dáme jej meno po mne. To by bol najšťastenjší na svete 😀 zatiaľ bojujem zubami-nechtami 😀 , ale mená, čo sme mali teoreticky vybraté sa mi už voľáko nechcú dostať do ucha, a taká malá Miminka by nebolo zlé 😒 😵

liska
2. aug 2006

ja som trochu prekvapena,ako velmi vam zalezi na meninach ako sviatku 😕 ja som ho akosi nikdy nebrala prilis vazne,aj ked aj u nas sa,samozrejme,vzdy normalne oslavoval so vsetkym,co k tomu patri...neviem vysvetlit preco,ale dokonca sa mi vzdy priecilo blahozelat inym k meninam,den narodenia je nieco vynimocne,nemenne,ale den mena?... teraz zijem v zahranici a moj pocit je tu uplne potvrdeny-mena sa tu prosto neoslavuju,ja ani netusim,kedy by mal oslavovat moj manzel a naopak;neviem,kedy bude mat "sviatok" moj syn...ovela dolezitejsie je podla mna vybrat pre dieta meno,s ktorym sa stotoznujeme a citime,ze sa stotozni aj ono a to nie je az take jednoduche,aby sme sa nechali obmedzovat este aj takou nepodstatnostou,aby nemalo meniny blizko narodenin 🙂

ladybird1l
2. aug 2006

cawte tehulky, tak sa zapajam aj ja....este neviem, ci budem mat dievcatko alebo chlapceka, ak dievcatko tak urcite Nikolka, aj ked priatel chcel Dominiku, len sa mi nepaci oslovenie Domina 🙂 este tak obliect latex a bic do ruky, tak som ho zamietla, chlapceka by som chcela Filipko, ale robim ustupok priatelovi, nech aspon chlapcatko ma meno Dominik, i ked ani tam sa neda velmi zdrobnelinkovo oslovit.....

danciacik
2. aug 2006

Ahojte...tiež sa pridávam. Mi tak isto nevieme čo to bude. Ale zatiaľ máme pre chlapčeka meno Patrik a pre dievčatko sme mali Patrícia ale zmenili sme to na Lara. Ale ešte sa všetko môže zmeniť aj na poslednú chvíľu nie? 😀

ladybird1l
2. aug 2006

ahojte babulky, ak to bude dievcatko tak Nikolka, aj ked chcel manzel Dominiku, len na toto meno sa mi nepaci oslovenie Domina, este tak latex obliect a bic do ruky 🙂 ale inak je to krasne meno....chlapceka by som chcela Filipka, len ustupim manzelovi, nech aspon chlapcatko sa vola Dominik, i ked ani tam nie je vela variacii na zdrobnelinkove oslovenie ☹

bubonic
2. aug 2006

Aj ja chcem chlapca Dominika, Jakub mi neprešiel, tak sa volá manžel. A dievčatko si vybral on a bude to Elizabeth. Jediné čo ma desí, je to že máme maďarské priezvisko a chúďa dievča. Ale keď mi manžel ustúpil na chlapca, nebránim sa dievčaťu. Aj tak to bude chlapec! 😀

mouse
2. aug 2006

My este nacakame, ale z mien sme uz predbezne vybrali: Robko, Risko alebo Rastik pre chlapca, Ivanka, Zuzanka alebo Natalka pre dievcatko, 🙂 .

rabiva
2. aug 2006

Bubonic::: jejky ty si cerstva tehulka 🙂 ja som mala termin 9.4.2005 ale nakoniec som prenasala az do 16teho 🙂

dobromila
4. aug 2006

co poviete na tieto:

Oliver, Branko, Juraj, Matej, Martin, Michal, Kristof, Damian, Roman, Ivan, Andrej, Jergus, Simon (s makcenmi)

Maria, Bibiana, Barbora, Darina, Veronika, Svetlana

zab_ka
4. aug 2006

mne sa vzdy pacilo Alex pre dievcatko
ale my sme sa dohodli s manzelom, ze prvorodena dcera bude tatiana, druha tonka (po maninke) a tretia este nevieme ... (drahemu vyslo, ze bude mat tri dcery, takze som synom nejako ani nepocitame 😀 a ak tak bude po ocinovi lukas)

masinka
4. aug 2006

ahojte,
my este tiez nevieme co to bude, ale pre chalana sme sa uz zhodli na mene Richard. je to pouzitelne aj u nas aj v cudzine. manzel je Rastislav, a cudzinci to obvykle nevedia vyslovit (ani zdrobnele), ani si to zapamatat a tiez casto nevedia urcit ci je to krstne alebo priezvisko ☹
co ak to bude dievcatko sme sa este nezhodli, zatial ale vedie Nela, Veronika a Diana 🙂

evickaleh
4. aug 2006

NO my zatial tiez nevieme co to bude, lebo malinky mal tak nozicky ze nebolo vidno. Asi nas chce trosku potrapit, ale manzel chce aby sa chlapcek volal Peter po ocinkovi a pre dievčatko sa nam paci Ema

lovacka
4. aug 2006

my sice este necakame babo a ani sa nesnazilkujeme ale cim dalej tym viac sa mi paci meno Lillian(Liliana) a este mame jedno take spolocne a tym je Timea a ja mam jedno take od malicka co sa mi paci a to je Laura ale to zase moj neschvalil a taktiez Sophie je krasne meno.Pre chlapca nejako nemame ziadne ale mne sa paci Bruno alebo Samuel.

adetka
4. aug 2006

hihih... asi som zla tehulka... ale ja som nad menom este nejak zavazne nerozmyslala... obcas ma nejake meno napadne... Mirka, Janka, Laura... alebo Filip, Martin, Peter... zatial som to vsak s nikym nekonzultovala... ani s manzelom... a stale si hovorim, ze mam cas... mozno ma nejake meno napadne, ked sa pozriem svojmu babatku do oci... take, ktore sa k nemu bude hodit 🙂

evickaleh
4. aug 2006

adetka to je pekne naozaj 🙂 mne sa pre chlapceka paci Samko a keby to bol chlapcek a pozriem mu do oci a tam by bolo Samko 🙂 neviem ako by to ocko predychal, lebo on chce aby sa chlapcek volal po nom. Peter

verulka
4. aug 2006

Baby, Richarda vam mozem vrelo odporucat 😀 😀 Mam s nim len tie naj "skusenosti" 😉

wladka
4. aug 2006

😀

ja mam pre dievcatko: Daniela, len by ju nemohli volat Dana, ale Nelka..lenze u mna to nepreslo, bo manzelova byvala suseda mala psa nelu 🙂 ...takze sme rozhodnuti nad Emkou, len nevieme ci s 2 m, alebo s 1..manzelovi sa pacila aj Bianka - 😖 len to nie, pripomina mi lahke dievca!

pre chlapceka by bolo Michael, Daniel..volake take meno, az by bol slavny futbalista - po muzovi 😀 ..aby to vedeli vyslovit..

miriam17
4. aug 2006

ahojte mamulky atehulky tak ja som si vybral .....meno samko......mne sa to meno strasne paci 😀

elesa
5. aug 2006

ja som dala dcerke meno Paulinka. inspirovala som?🙂

evickaleh
5. aug 2006

No tak mne sa tiez paci Paulinka 🙂

alexandra
5. aug 2006

wladka mame tusim podobny vkus, my budeme mat tiez Michaela ak to bude chalan, ale len prto, ze Daniel je manzel 😉

ikke
5. aug 2006

pozeram, ze o exoticke mena nie je nudza 😅 tak keby sa niekto este potreboval inspirovat, tu
http://www.voornamelijk.nl/index.html
najdete top mena zo vsetkych kutov sveta (no, slovenske nie su moc up-to-date...). odporucam vydatne klikat v lavom stlpceku 😉

a keby niekto potreboval uplnu exotiku, tu je zopar friskych (cize severoholandskych) mien:
dievcenske: http://home.planet.nl/~rinkjan/meisjes.htm
chlapcenske: http://home.planet.nl/~rinkjan/jongens.htm

ena
5. aug 2006

Liska: mne sa tiez celkom pacilo, ze vo swiss nemaju meniny, lebo tam je taky mix mien ze by sa to urcite nezmestilo vsekto do kalendara a aj tak by niekoho o meniny ukratili.. tak asi aj preto to tam nemaju.. Ale zas aspon je tam vacsia pestrost.. my sme mali v triede 3 jankov, ...

Ale kedze zijeme na Slovensku a tu skoro vsetci meniny oslavuju, tak aj keby sme na ne my akoze "zabudli" tak budu babky, dedkovia, tety, ujovia, ktore meniny uznavaju .. takze tak...
A nam to celkom pekne vyslo, Filip ma narodeniny vo februari (1.2) ako ja (2.2) a meniny v auguste (23.8) ako ja (18.8.) 🙂)

katrin
14. aug 2006

možno to tu už bolo spomenuté, ale aj tu je inšpirácia na mená :

http://www.sined.sk/meno/index.php?file=show_na...

nelika666
14. aug 2006

a este jeden link: povod mien:

http://www.fodor.sk/Spectrum/mena.htm

maryx
14. aug 2006

ahojte tak sa pripajam aj ja 😀
ked to bude syn tak jeho ocino si zela meno Juraj, po nom...vraj tradicia
no a ked to bude dcerka tak rozmyslame nad menami Sofia, Lara, Nikola...musime mat kratke meno, lebo priezvisko je dost dlhe 😉

samuelko
14. aug 2006

ahojte,
ja som velmi chcela aby sa syncek volal po tatinovy,Marcelko ale tato to nechcel tak sme sa dohodli ze sa drobcek bude volat Samuel - Samko 😎

alexandra
14. aug 2006

Ludia preco to tym detom robite? Sak bude na pieskovisku samy Samko, Adamko, Tomasko a Filipko.. ☹

kili
14. aug 2006

aj ja som chcela Samka, ale netušila som, že je po nich taký dopyt 😀 . Možno si to ešte rozmyslím, však mám na to min. 8 mesiacov a možno aj viac.

danciacik
14. aug 2006

Nie nie Alex.... 🙂 keď budem mať chlapčeka tak bude Patrik 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre