Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

tilly
20. dec 2005

katrin, môj malý má 4.8. meniny a 30.8. narodky, nezdá sa mi to až také hrozné...

ikke
20. dec 2005

k tym adamom a evam:
moja mama sa volala eva a dalsi ujo bol adam (ano boli ☹ ) tak sa dohodli, ze doobeda na stedry den je adama (v kalendari je vzdy napisany ako prvy) a poobede evy. takze rano volavala moja mama ujovi adamovi a blahozelala mu k meninam, no a poobede volal ujo adam mojej mame...k meninam 🙂
ale my sme nikdy na vianoce nezabudli, ze je evy, a vzdy naobed sme oslavovali EVU 😵

pikha
20. dec 2005

tilly, moj ma narodky 13.11 a meniny 30.11. To je vsetko poho, mne je len luto, ak sa niekto narodi na Stedry den a este mu aj daju meno Adam.. proste cely rok nic.. A zvlast ako dieta to musi mat smutne 🙂 Je mi luto, ze rodicov v takychto extremnych pripadoch netrkne, o co ho oberaju.. rovnako ako to, co som uz spominala, a coho vysledkom je napriklad meno Jessica Tortova 😖
ikke, to je zlate 🙂

iwuskaaa
22. dec 2005

Hmm...a ja mám narodky 2.12 a meniny 28.12, Ježiško je 24.12. a celý rok nič 😠

tilly
23. dec 2005

chňapem, my sme chceli tiež Adama, ale nechceli sme mu to robiť s tými meninami a aj tak je Adamov hrozne veľa...
takto môžme aspoň robiť aj meninovú aj narodeninovú párty pri bazéne, alebo nejakú grilovačku, keďže ja mám narodky 2.8., malý meniny 4.8 a narodky 30.8. a manžel má meniny 21.7., tak to môžeme spraviť naraz jednu velikánsku bazénovicu 😀

azalka
23. dec 2005

tilly,
to by ste si rovno mohli spravit aj vianoce, no nie? ved darceky budete zhanat kazdy kazdemu... 😵

pikha
23. dec 2005

tilly, to je perfektos rodinna zurka 😀

tilly
23. dec 2005

😀 tak budeme mať Vianoce dva krát do roka 😀 😀 😀 ešte keď k tomu prirátame, že ja mám 29.9. meniny, to bude srandy 😀

nixon
5. jan 2006

Ahojky,
mne sa začína páčiť meno LARA. Kedže máme dlhšie priezvisko, meno by malo byť kratšie.
A pre chlapca som chcela Tomáš, no tých už v rodine pár je a preto rozmýšľam nad Alexandrom. No nevolali by sme ho Sašo, ale ALEX.
Babenky, poraďte mi, ako mám svokre rázne, jasne, ale jemne a milo vysvetliť, že sa naše deti nebudú volať po ockovi ani po starých rodičov. Môj nastávajúci je Jozef, aj môj ocino sa tak volá a ja rozhodne nechcem mať syna s týmto menom. A ona si stále melie dookola to isté: Jožinko alebo Jurajko (po jej mužovi). Čo s tým?

mixka
5. jan 2006

ved ju nechaj, preco mas potrebu jej to vysvetlovat? ked sa babatko narodi, date mu meno v porodnici a tam svokra nebude 😉

pikha
5. jan 2006

nixon, cakate mimi? Ak nie, pusti tuto vec uplne z hlavy.. dovtedy sa este vela vody premelie a vselico sa utrasie same.. vies, ze cas je najlepsi strateg 😉 A ak cakate babo a svokra dobiedza s tymi menami, snad je tu este aj jej syn a tvoj buduci manzel, aby sa ta (.. ehm.. vas 🙂 ) zastal a vysvetlil mamke, ze odtaal potaal 😵

vivien
5. jan 2006

nixon, ako hovoris... aj nasi sa riadili tym 😀 - dlhsie priezvisko, kratsie meno 😀

a vznikla z toho marianna privoznikova... 😀 😀 😀

to ziadnej kolonky sa nikdy nezmestim, v banke aj na mobile som len marianna privoznikov 😀

pikha
5. jan 2006

vivien 🙂 moja ucitelka klavira sa volala Alexandra Hellebrandtova.. to bolo ako roman na pokracovanie 😀

mixka
5. jan 2006

vivien, nahodou je ta skratena verzia roztomila... 🙂

vivien
5. jan 2006

no jo, ta skratena verzia je velmi roztomila 😀

ale dufam, ze sa mi to skrati na marianna revesova 😀

zuz11
5. jan 2006

ja som to vyriesila tak ze konecne po svadbe mam kratke meno a to vdaka tomu ze som si nedala -ova 😀

dorotka
5. jan 2006

vivien mi hovor som Miroslava Michalcova a drahy mi tvrdi ze jemu sa to nepaci bez ova ale ja ho este ukecam ani jeho mama to tam nema kedze ma polske obcianstvo
a nixon preco ho rovno nenazvete Alex lebo toho Alexandra by musel aj tak do vsetkych formularov vypisovat ja osobne to neznazasam este som aj z PB

zuz11
5. jan 2006

dorot, ja som povodne chcela mat obe priezviska a to mi drahy skoro nerozchodil tak kompromis bol ze budem bez -ova 😀 nemohol mi vsetko zakazat 😀 predbezne sme sa ale dohodli ze nase babule budu mat -ova 😀 ale to ho budem musiet este spracovat 😀

vivien
5. jan 2006

dorotka, ja som si uz na to zvykla... aj v praci som v nasom programe M. Privoznik 😀

tak si vsetci pytaju k telefonu pana privoznika 😀

pikha
5. jan 2006

vivien 😀 😀 😀

vivien
5. jan 2006

no jo, je to tak... a ked sa im z telefonu ozve ako vsetci hovoria jemny hlasok, tak to potom padaju na zadok, ze to je zena 😀 😀 a nie pan privoznik 😀 😀 😀

dorotka
5. jan 2006

ja som zas pri opacnych formularoch zostala obcas ako Miroslav

lara1znk
5. jan 2006

Ja budem bez "ova" kedze si beriem Anglicana a zijeme v UK. No stale si robime srandu ze budem Klara Bailey-ova. Mne sa to ova nahodou paci, je to take nase slovenske.
Keby som zila na SK si to ova urcite necham.

deina
30. jan 2006

Vzdy ma zaujimali mena a kedze sa v nich dost hrabem, tak sa tie oblubene u mna velmi casto menia. V poslednom case sa mi velmi paci meno Zuzana, Zuzanka znie tak krasne milo, ale aj Laura (asi by som ju volala Lola) a Vendulka. Z chlapcenskych asi Daniel, ale to mi u mojho nastavajuceho veru neprejde... 😀 Vraj prilis pripomina toho zviera...

ikka
30. jan 2006

baby a rozmyslali ste, ze date meno napr. po niekom z rodiny, kto je vam alebo bol vam velmi blizky? u nas bude dievca jednoznacne Emilia, na tom sme sa uz zhodli....

ikke
30. jan 2006

ikka, moja skoromenovkyna 😎 my mame mena vybrate presne podla nam blizkych ludi z rodiny, ktori sa pripadneho nasho baba nedozili

lara1znk
30. jan 2006

My dame middle name Maria po babke ktora uz nezije a mojho nastavajuceho uz nestihla spoznat, no bola mi velmi blizka takze takto si ju budeme pripominat spolu. 🙂

rebeka
31. jan 2006

My sme chceli Kamilku a Mareka, ale to su mena nasich byvalych velkych lasok, takze sme to zamietli ako nevhodne. Zatial mame jasne len to, ze babulka bude Rebeka.

deina
31. jan 2006

Mne by sa aj pacilo, kebyze sa dcerka vola po mne, ale rovnaky napad mala uz moja mama, takze to asi nie.

freya
31. jan 2006

Aj ja mam Samuela ako favorita uz par rockov.. To ich teda bude tych Samkov. Ale ja som myslela na 2 mena: Samuel Olav , pre dievcatko mame zatial Norelle 🙂

Valeria je tiez krasne meno..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre