Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

murinka
15. dec 2009

ked budem cakat babatko tak uz teraz som pevne rozhodnuta-Zorka alebo Florián 🙂

jankaat.
15. dec 2009

zo slovenskych Andrea,Andrej
a zo zahranicnych Mayra 🙂

zuzana710
18. dec 2009

Ahojte maminy!
Mame 1,5 rocneho synceka Ronalda a koncom februara mu pribudne dalsi bracek...len sa trosku trapime s menom pre druheho chlapca, kedze sme mali vybrate meno pre dievcatko, ale nad chlapcom stale vaham ... co si myslite o mene Roderik..uz sme boli s manzelom rozhodnuti pre toto meno, ale trosku ma zneistuje okolie a ich reakcie na toto meno :( Pripadne navrhnite ine meno, som uz zufala uz z toho rozhodovania! Diky diky

anavila
18. dec 2009

A CO TAK ROLAND?

anavila
18. dec 2009

bolo by to vtipne, bratia Roland a Ronald.

babulina
18. dec 2009

Roderik je super, aj ja som chcela, len manzel je stara konzerva tak budeme mat Tomaska, a pre dievca mame Zoja, doma mame Ninku 🙂

miracko
18. dec 2009

Baby všetky mená sú krásne, len sa nedajte znechutiť a odradiť okolím...
Podstatné že sa meno páči vám...mňa totiž mnohí pri prvom odhovárali aj ked Mirko je úplne obyčajné meno....
Zuzka710, páči sa mi že aj druhé meno chcete na R...kludne ja roderik a ked nie mas z coho vyberat..roman, rene, robert, richard, rian...
Ja keby som mala tretie dievcatko bud by bola Marína, Mia alebo Lujza, ale moj muz by sa zbláznil lebo podla neho Marina je moj slovencinarkoucitelsky komplex, Mia mi povedal ze je meno pre mačku a Lujza vraj len cez jeho mrtvolu...ale to najprv nejake tretie musi byt ...pre chlapca by som mala jasno..Marek 😀

zuzana710
19. dec 2009

Dakujem velmi pekne vsetkym babam, co reagovali na moju prosbu o radu!!! Velmi ma potesilo, ze vase reakcie boli pozitivne, co ma uistilo v tom, ze nebudem naozaj brat ohlad na okolie... ved by som sa asi z toho zblaznila...akekolvek meno by sme dali, vzdy bude niekto komu nebude sediet....takze bude to RODERIK a hotovo! Aj ked je to dost zvlastne meno, ale myslim ze k nasmu malemu Ronymu sa velmi hodi a hlavne som chcela v mene "R".... vraj silne osobnosti 🙂)
P.S. Ano, Roland je naozaj pekne meno, ved sa tak vola aj moj manzel 🙂)) Dala by som ho hned druhemu synovi, ale manzel nie je za aby mal rovnake meno a to by bol potom asi aj dobry misung 🙂)) Takze budeme mat nakoniec doma same silne osobnosti - Roland, Ronald a Roderik...konecne som sa uz uistila.. aj vdaka vam vsetkym...diky este raz!!!

jaruska74
20. dec 2009

No my mame macku Miu

baby2310
21. dec 2009

My sme chceli mať Kristiánka alebo Damiánka, no ale nakoniec budeme mať ďalšiu babuľku, takže to bude BIANKA 😀 😀 😀

olivi
22. dec 2009

Ahojte, mozem vas poprosit o radu pri vybere mena? v marci cakame druhe babo a pravdepodobne to bude dievcatko, pri prvom sme mali vybrate meno Hana, ale teraz uz nie som taka presvedcena a uvazujem aj nad menami Dominika, Simona, Natalia a Olivia... co vy na to? Prve dietatko sa vola Denis. 😅

kacenqa
22. dec 2009

jaruska: aj my mame Miucha doma 😀 😀 myslim, ze Mia je velmi rozsirene macacie meno 😉

zuzka: nedavno mi ktosi povedal, zevraj by malo byt v kazdom mene 'r' ze to dodava silu ci co, uz nepamatam presne...ale myslim, ze ste dobre vybrali 😉

olivi: teda, vam to tiez vychadza presne na 2rocny rozdiel...ja by som vyberala tak, aby sa hodilo aj k priezvisku. a ak mate prilis dlhe priezvisko, tak skor kratsie krstne. Simona mi pride take dost tvrde, Natalku mame v uzsom vybere aj my 😉

ja mam tiez problem.....povodne sme mali vybratu Kamilu, lenze som to zrusila, lebo sa bojim, ze deti su krute a aby sa im raz neposmievali, ze trafeni rodicia, maju doma kvetinarstvo, kedze starsia je Margareta..........

nuz a tak mam teraz dilemu, lebo mi ostava 10 tt a este stale neviem, co to bude a manzel to nechava na mna 😖 aj mi je to luto, pride mi to take nefer voci tomu mrnouskovi, gretka bola jasna este skor, nez sme vedeli, co to bude......a teraz takto

lucinka1104
25. dec 2009

Dievčatá - maminky prosím , ktoré sa vam pači najviac ? Zaira Balková, (Zairinka)
Timea Balková (Timejka)
Olívia Zoe Balková ( Oli , Olívinka)

lubka89
25. dec 2009

ahojte baby🙂

garonka
25. dec 2009

lucinka

mne sa veľmi k tvojmu priezvisku veľmi páči Olívia 😉

lucinka1104
25. dec 2009

dakujem

nany2323
26. dec 2009

Moje sú Viktor a Linda. Len teraz nám višiel Viktor. V máji sa má narodiť. 🙂

zojana
26. dec 2009

my máme doma Tadeu Michaela a Marca 😉

zojana
26. dec 2009

lucinka1104........mne sa páči Zaira alebo Olivia Zoe.... 😉

k8y
29. dec 2009

Lucinka, mne sa paci Olivia Zoe alebo Timea..tak mas teraz asi zase dilemu, lebo sme tusim spomenuli uz vsetky mena 🙂
U nas to bude pravdepodobne Sophie alebo Adam.. alebo zeby Damian? 😉

lucinka1104
29. dec 2009

Bude OLívia tak ju voláme od začiatku ja chcem dať aj to Zoe k tomu lebo to znamená život a my mame od začiatku veľa problémov tak symbolicky len manželovi sa to nepáči

siuzi
30. dec 2009

Olívia je krásne.my máme Oliverka a pribudne k nemu teraz Jonas.tak sa majte 😉

leanax
30. dec 2009

Ahojte. Ja ešte neviem čo budem mať, ale už teraz sa s priateľom naťahujeme na mene. Chlapčeka chcem po otcovi pomenovať a dievčatko Ela alebo Eva. Priateľ navrhol Zina. No neviem... 🙂

domka_xd
6. jan 2010

mne sa páčia ... Dievčenské:Dianne a Vivien Chlapčenské: Alexander,Patrik

lizatko1009
6. jan 2010

D- Charlotta, vivien, aurora, dianka,
CH-alex, a my mame Matusa 😉

suzie
6. jan 2010

lucinka mne sa paci timea k priezvisku 😉

carollina
6. jan 2010

Ahojte, my čakáme v marci dievčatko. Bude sa volať Nella......... 🙂

shaarka
7. jan 2010

ahojte,
co hovorite na mena co mam v pase?
Bruno, Ruben, Sedrik, Oskar...
z ineho sudka sa mi paci este Michal a Teo...

vefi89
7. jan 2010

shaarka, ja som za Michal a Sedrik 😉

vefi89
7. jan 2010

a Sebastián je krásne meno, ale mi to príde ako pre teploša 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre