Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

awalancha3
8. okt 2010

@mirka285 .................marko je pekne meno, je neškodné, medzinárodné, nedá sa tomu škaredo povedať....... myslim že si dobre vybrala...........

awalancha3
8. okt 2010

@fodorka ....................marko a niko.............. hej hej........ nič sa tým nepokazí, naozaj to k sebe ide..........je to také vyvážené........ také OK 😉

awalancha3
8. okt 2010

@delilah1 ....................kedže mas aj nick taký smrncnutý hebrejčinou, zrejme... má š k tomu vzťah alebo si- neuraz sa, nemyslim to v zlom- židovka........ ak je to tak, rebeka je pekne meno, a ked bude vela cetovat na blizky východ, tak bude mat cestu ulahcenu.............. a ako jej vlastne povieš,ked bude male babenko? bekinka? rebuska? alebo ako? je to ozaj pekne meno, ale predsa len, ak planujes zit na svk, trochu prilis extravagantne.......ale- len moj nazor......to je

lucinka1104
8. okt 2010

ja poznám už veľa divčat s týmto menom a volajú ich Beky.....alebo rebečinka

mirka285
8. okt 2010

@awalancha3 ano Marko je fajn,mne skor ten Niko nestimuje,lebo mam z toho mena pocit ze je to skratka nejakeho dlhsieho mena...ale urcite tymi menami nic nepokazi 😉 pocula som ovela pre mna horsie mena....ja napr. nepochopim preco si baby davaju stale mena ktorych je milion,mne by vadilo ze tak ako sa vola moja dcera sa vola dalsich 5 deti na pieskovisku....

awalancha3
8. okt 2010

jaaaj........ a aby som nezabudla, ked som sa uz vyjadrila k vasim menam.... moja mala sa bude volať Luana Sebestiena................................. 😉 , žartujem, samozrejme.............. Helenka to bude............

awalancha3
8. okt 2010

@lucinka1104 .............no hej,............. hej.........nomen- omen 🙂

awalancha3
8. okt 2010

@mirka285 ..............Niko..........je velmi medzinárodne....... ale máš v istom zmysle pravdu Nicodym, Nicolas....... znie to ako skratka... ale tým, že sa to píše s "k" a nie s "c" je to tak akosi samostatné meno............ a naozaj pekné

lucinka1104
8. okt 2010

@awalancha3 môj muž chcelda Rebeka ale ja som prave pre tie skratky nechcela teraz nakoniec tehu nie sme tak už meno neriešim ale ak raz bude baba ak to nezmením kedže nemám vyhradené bude bud Laura alebo Emília páči sa mi aj Simona ale švegerina je takže to určite nie a uvažovaal som aj nad Nikolkou lebo o tej sníva manžel

lucinka1104
8. okt 2010

chlapčenské je krásne Timotej a Timon ale k našej Timi by to nešlo....takže bud Marek, Damián ( to nechce mm )Adrián alebo Martin no ale daal by som aj pomužovi Richard

mirka285
8. okt 2010

@awalancha3 ja som chcela mat Vandu,mi to nepreslo doma,tak mam Lindu...ale som s tym menom spokojna,ziadnu v okoli nepoznam a co sme tu na koniku baby v teme Julovky,tiez som jedina ktora ma toto meno..

awalancha3
8. okt 2010

@lucinka1104 .......nikolka, emilka............ pekné... a malá ti nebude moct nič vyčítať........ešte pre dievčatko sa daju povymyslat mena, s chlapčenskými je to horsie..........

maggie2
8. okt 2010

@weverka11 nie, mm je bývalý hokejista 🙂 , pravda je, že N.K. hral aj za Mníchov, ale pred cca 7-9 rokmi, potom naposledy do 2009 hral za Red Bull Salzburg a tam ostal i napokon ako tréner juniorov 🙂

delilah1
8. okt 2010

@awalancha3 ahoj... nie nie ... ani židovka (i keď ani to nie je žiadna hanba či čo) , ani nič podobne, iba sa mi to meno strašne páči... teraz je meno Rebeka už dosť "zabehnuté" a stretávam sa s ním viackrát...
neviem asi bude pre nás Bekinka al. Rebuška, uvidíme.... ale ďakujem za názor 🙂

delilah1
8. okt 2010

kočky, včera sme to povedali snúbencovej mamine a starým rodičom- veeeľmi sa potešili 🙂
dnes poobede nás to čaká u nás doma - držte palce 😅

delilah1
8. okt 2010

@awalancha3 - nick som si vymýšľa keď išla tá pekná pesnička - Hej dear Delilah .... tak sa mi to zapáčilo, že som to použila 😉 - a ty máš aké mená vybraté?

fodorka
8. okt 2010

ahojte neviem ktora to tu pisala ze meno Damian uz tolko ich tu vmojom blizkom okoli poznam ze to az pekne neni sice ako meno nie je zle no ja za tym vidim telenovelu 😀 a este je vel aco poznam z modernych Sebastian ale zasa sa mi nepaci ziadna skratka sebinko?neviem to je take nepaci sa mi to....mi kebyze mame dievca sme velmi chceli meno Melany 🙂 ja preto ze ked sa raz deti rozohdnu ist do zahrnaicia nech nemaju problemy s menom ako napriklad muz jemu sa nepaci ze je pavol ale napr v anglictine mu uz hovoria Paul-Pól...a tak isto aj vo svajciarsku mu nejak inak vraveli...tak preto sme sa snazili vybrat take aby zneli pekne pritom aj u nas aj v zahranici trebars...sice zijeme na svk🙂

maggie2
8. okt 2010

@fodorka Ešte viem si predstaviť nemeckú podobu mena Melánia: Melanie (vyslov Melaní). Ale môžeš mi napísať ako by ste vyslovovali anglickú verziu Melany?

maggie2
8. okt 2010

Inak mne meno Damian strašne pripomína klasický horor z roku 1976 Omen. Tam chlapček čo vyvraždil svoju rodinu sa volal Damien 😝 Ale mladším ročníkom to isto nič nehovorí, takže v pohode 😀

fodorka
8. okt 2010

melany v anglictine ved to je normalne melany...ja som zila v irsku nejaku tu dobu a tam melany normalne vraviaa nemecky ako pises melaní v podstate mas tak ako u nas len vyslovia s dlznom to neberiem kao rozdiel..

maggie2
8. okt 2010

@delilah1 Nechcem byť nepríjemná, ale fakt mi toto nedá: Rebeka - Rebuška ???? 😝 Tak takú drsnú skomoleninu som už dlho nepočula, nerobte to Vášmu dieťaťu, ak môžem poradiť. Rebeka je krásne meno, ale volať prezývkou dieťa Rebuška? Och nie 😔

maggie2
8. okt 2010

@fodorka aha, tak potom OK, ja som skôr na nemecký jazyk, angličtinu neovládam dokonale, domnievala som sa že sa to vyslovuje po angl. "milejny"

kingstonka
8. okt 2010

@fodorka aj ja sa snazim vybrat tak meno , ktore by rovnako znelo aj na SK aj v zahranici- chvilu som zila v UK a velmi nemam rada ked sa mena prekladaju.... momentalne mam ooooooobrovsky problem s vyberom mena pre chlapca.

maggie2
8. okt 2010

@kingstonka úplne súhlasím. Najlepšie mená pre internacionálnych ľudí 😀 😀 😀 sú také, ktoré nerobia nikde problémy s výslovnosťou

fodorka
8. okt 2010

hm to neznasam ani ja ja som martina a ked to vyslovovali az mi tuhla krv v zilach a zasa tina mmi nechceli hovorit ze oni maju iba tinu a ze to som ja neni...tak sak super...
hm pre chlapca no ja ako pisem mi mame Marko a Niko,mne s apacilo napriklad este Maxim alebo sa mi paci meno Alex.no alexander je v rodine ma svagrina takze to nepripada v uvaha aj ked mi by sme dali iba Alex.a dalej ani neviem viac sme nehaldali lebo v podstate bolo rozhodnute...kedze druhy bude chlapec...

maggie2
8. okt 2010

Alex, Alexander, Maxim, Maximilián sú momentálne najvychytenejšie mená, mnoho detí je a bude ich nositeľmi v poslednom a nasledujúcom období. Maximilian je obzvlášť obľúbené v Nemecku (niekoľko svätcov s týmto menom) a to tradične, až od 19. storočia sa presadila krátka forma Max. Maxim je z latinčiny skrátená forma z Maximus (najväčší),

fodorka
8. okt 2010

hej ale aj tak su pekne aj ked ako vravis ze teraz a v buducnosti ich bude velmi vela...mi ked sme davali marko tak dovtedy som poznala iba jedneho a ani tu v okoli neni marko a niko uz vobec nie takze to sme dobre vybrali podla mna...

leanela
8. okt 2010

mne sa paci Maxim alebo Teodor (Teo) dievcatko uz mame vola sa Lea 😵 a keby druhe bolo dievcatko tak este vobec neviem Julia je pekne paci sa mi aj Ela ale ked uz mame Leu to by bolo asi divne 😀

mmmarta
8. okt 2010

@delilah1 Dala si dobry tip, toto meno oslovilo aj mna, s tymi skratkami som si nie ista, ale neviem preco fakt to s tym menom a blizkym vychodom funguje, hlavne na izraelskych hraniciach, tam je to vo vseobecnosti celkom sranda, ludia s dajme tomu biblickymi menami su na tom o nieco malo lepsie. Ja by som chcela medzinarodne meno, ktore nebude v slovencine zniet divne, ale zase tiez nechcem aby sa volalo ako 10 deti na pieskovisku. Nie je nejaka stranka kde si pozriem frekvenciu mien?

4stanka4
8. okt 2010

Mne sa nepáči keď dávajú rodičia deťom mená po sebe. Ja som Martina a priateľ je Martin, no uznajte nebolo by to blbé?...bolo a dosť. Mená čo sa mne páčia tak Simona, Alexandra alebo Daniela a priateľovi strááášne Veronika, len neviem...to sa budeme musieť ešte dohodnúť 😀 len kým budeme mať bábo sa to xyz krát zmení 🙂 Ale chalanské to sme sa jednoznačne zhodli na Lukáš alebo Juraj 🙂 a ešte je pekné aj Michal 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre