Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

lyongirl
25. sep 2008

moja kolegynka mám Angeliku a hovoria jej "Endží"

ja som tiež Dominika 😉 a som s menom spokojná, manžel je Richard a tiež sa mi to meno páči, ale nie som za to, dávať meno po rodičoch, navyše ak je aj dlhé priezvisko, tak dlhé meno sa nehodí, ja chcem krátke mená....

levik82
25. sep 2008

Ahojte, mne sa tiez nepaci ked sa meno dedi po rodicoch. Manzel je Vladimir, jeho otec tiez, tak som sa bala ze by mohol mat taky "napad" ze aj nas pampusik by bol Vladimir, ale nastastie ani manzel to neschvaluje, tak som rada. Sme sa nakoniec rozhodli ze to bude Max (Maximilian) - je to dost variabilne meno a da sa vselijak oslovovat. Tiez mame v zalohe este Kubka, ale to uz ide dost do ustrania. Akurat rodina si este bude musiet na Maxika zvyknut. Predsa len tiez nie velmi caste meno. Ale caste sme ani nechceli... Co vy nanho???
A pre dievcatko mame v zalohe Lauru - pre istotu. To som si presadila ja 😉 Inak sme mali este Tiez ze Zara, Sarah, Natalka. Ale kebyze nahodou si to s tym pipikom este rozmysli tak bude Laura, aj ked...mame aj fotku pipika a vajok 😉 tak to uz hadam bude chlapcek ked sme sa tak nanho uz nastvili 🙂

vlalu6it
25. sep 2008

jej,,,takze predsa nebude moja angelica na slovensku sama,,,a ako som to citala ,,,este viac sa mi to paci 🙂

chymenitta33
25. sep 2008

aojte🙂 K tej Angelice aj moja kamarátka je tiež a voláme ju Angy🙂

vlalu6it
25. sep 2008

teda baby,,,doteraz som este nepocula,,,ale som rada ze aj iny maju toto meno,,,tesim sa,,,este tak prehovorit priatela,,,,joj

lyongirl
25. sep 2008

levik - aj my máme v zálohe pre chlapca meno Max, ale ja chcem Maxima, nie Maximiliána, nakoľko sa mi páčia krátke mená, páčilo sa mi to meno už pri prvom, ale dali sme Alexa 😉 . A tiež nechcem časté mená a aj kvôli tomu, že máme zahraničné priezvisko....

sandrika
25. sep 2008

My máme Lukáška a ešťe chceme Timeu

levik82
25. sep 2008

Nam sa dlhe meno hodi, lebo mame kratke priezvisko. A Maximilian je skoro take dlhe ako Vladimir, takze dlzkou by si s ockom aspon sedeli 😉 Vela lusi nam uz ale povedalo ze Max je ako meno pre psika. Tiez neviem preco davaju ludia zvieratam ludske mena 😒 Ale podla mna je to len sila zvyku, kym si okolie zvykne ze mame Maxa v rodine, potom sa uz nikto nebude zamyslat... Ja som inak Lea, takze tiez nezvycajne meno - a ludia si zvykli 😉
Sandrika Lukasko sa mi tiez velmi paci, ale ma ho uz najlepsia kamoska 🙂
A Alex je tiez krasne 😉

mirrinka
25. sep 2008

mne sa minule stalo,že jedna ženská zakričala na svojho psa,v rovnakej sekunde ako ja na svoju malú...lenže rovnakým menom -Lilinka 😅

lyongirl
26. sep 2008

no, u nás v rodine je psík Max a je mi to jedno, tiež nechápem, prečo dávajú ľudské mená psom, ale čo už...
a Lea je nádherné meno, volá sa tak moja sestra a chcela som Leu aj ja, ale manžel nesúhlasí - nechce meno, aké je v rodine. A pokiaľ je priezvisko krátke, tak samozrejme meno môže byť dlhé, len ja som mala vždy problém podpísať sa do kolonky, preto mám rada krátke mená 😉

lucindusa
6. okt 2008

caute kočky,

neviete mi niektorá poradiť nejakú stránku s cudzími menami pre bábetká???
chcela by som aj dievčenské aj chlapčenské, aby som si mohla vybrat...stále sa tym zaoberam,ale bodlo by mi,keby ste mi poradili nejaku stranku,o ktorej este neviem....

diky

pasoa
22. okt 2008

Mne sa zo začiatku - ešte som ani tehotná nebola - veľmi páčili niektoré mená. Keď som otehotnela, začala som mať akýsi intenzívny pocit, že je to dcéra. Aj manžel povedal, že akosi podvedome ráta s dievkou. Po dlhom dlhom vyberaní sme napokon vybrali. Ale bol to fakt dlhý proces. Z tých mien, ktoré sa mi páčili ešte pred tehotenstvom sa manželovi nepáčilo ani jedno a je určite dôležité, aby sa meno pre bábo páčilo obom rodičom. Potom ma z čista jasna napadla Tereza. Neviem kedy a neviem kde a tak to pripisujem tomu, že bábo si vybralo samo. Môj milý najprv že ee.. Tereza nie a tak.. vybrali sme iné a potom sme ho zas zavrhli a potom zas iné a tak až mi raz povedal, že tá Tereza je vlastne krávne meno, že teda s tým súhlasí.
Nolenže my stále vlastne nevieme, či to bude dievča alebo chlapec (teda nemáme zo sono ešte nič potvrdené) a tak sme si povedali, že vyberieme aj chlapčenskú alternatívu - pre istotu. To bolo pred takmer mesiacom. Ešte sme sa na ničom nezhodli. Mne sa veeľmi páči Matej. A to je zatiaľ aj jediné chlapčenské meno, nad ktorým som vôbec uvažovala. Muž Mateja nechce - moja sestra má totiž syna s týmto menom a pre môjho muža je Matej proste tým konkrétnym chlapčekom.
Ešte je čas, ale už to tak vidím, že to nebude ľahké.
Tak sa vari už len nechám prekvapiť, či 3D sono potvrdí naše tušenie o dievčati, alebo budeme musieť intenzívne listovať v kalendári... 😀

majandra
22. okt 2008

pasoa,my sme vyberali aj dievcenske meno, bolo to jednoduchsie aj chlapcenske, ktore bol problem vybrat.Nakoniec sa nam na ultrazvuku potvrdilo, ze cakame chlapca a listovali sme v kalendari. Jedine meno, ktore nas nejako oslovilo, tak bol Oliver. A menit to nebudem, i ked najblizsi ohrnuju nosom. 😉

sssimi
22. okt 2008

My mame vybratu Sarah a Adama. Vcera sme uvazovali o Laure, ale spoluziacke stale hovorili larva a to je take neprijemne. Mne sa Sarah paci uz neuveritelne dlho, tak uvidime. Zatial ma nic ine neoslovilo 🙂

civavava
22. okt 2008

ahojte, my mame pre nasho buduceho chlapceka mena René alebo Noel a pre dievcatko Zinaida 🙂

denisaap
23. okt 2008

syn je Adrian a nase dievcatko ktore uzrie svetlo sveta kazdu chvylku bude Alexandra-saska

marcela22
23. okt 2008

Ahojky, my máme dcérku s menom Sonja a teraz sa snažíme o druhé bábo. Ak to bude chlapec, tak to bude asi Tobias a pre dievčatko ešte meno netuším...aj malej som nad ním premýšľala až takmer do konca, keďže sme ani nevedeli, či čakáme chlapca alebo dievčatko. To meno je úžasné, len ma štve, že ju takmer každý volá Sonička, čo mi teda už fakt lezie krkom. My ju voláme Sony, Sonynka atď.
No a ešte sa mi dievčenské páčia: Carmen, Nicol, Samara, Jasmin,..

Kamarátka má Anetku a aj keď je to také "bežnejšie" meno, tak sa mi zdá fakt pekné, najmä keď ju niekto volá Aníííí🙂

No a niekto tu písal, že si spojil dve mená a vzniklo KAYA - to je krááááásne! Asi zaraďujem do zoznamu🙂

pasoa
24. okt 2008

Pri výbere mena zohráva dôležitú úlohu, či a akých ľudí poznáš pod tým menom, a tiež to zvieraco-ľudské... keď sa nejaký pes v okolí volá ako Vaše dieťa 😀
Ja som mala psíka Sáru, moje psie dieťatko, umrela mi ako 5 ročná na mŕtvicu práve deň po tom, ako som zistila, že som tehotná. A hoci Sára je najkrajšie meno na svete, určite by som tak nenazvala svoju dcéru. Zvažovala som aj Lauru- no to je zas čierna ovca rodiny môjho manžela, Zoja zas znelo môjmu mužovi ako meno pre psa - dáki ich susedia mali psa, čo sa tak volal atď atď. Ako som už písala, to bolo celkom na začiatku, potom sme sa dohodli na Tereze. S tým chlapčenským je to horšie. Fakt sa vyberá horšie ako dievčenské.
Marcela22, Tobias je krásne meno, no naše priezvisko začína na "S", asi by sa to bilo. Ešte je čas, verím, že v 24.t.t. na 3D sono (ak nie skôr) bude už na 100% vidno, či nám stačí Terezka, či máme pátrať v mužských menách.

lillian
9. nov 2008

Ahojte, my sme veľmi dlho nemali ani len približne vybraté meno. To, čo sa páčilo mne, sa nepáčilo manželovi a naopak. Pred nedávnom sme si vybrali pre dievčatko: Miriam, Martina, Silvia a pre chlapčeka: Juraj, Daniel, Patrik. Máme slovenské meno, tak nejaké zahraničné dávať nechceme a musíme si vystačiť so slovenským kalendárom, čo je teda riadne ťažké hlavne pri chlapčekovi. 🙂

zuzula25
9. nov 2008

lilian, tak to teda mas pravdu v slovenskom kalendari vybrat si meno pre chlapceka je tazke, aj my sme mali s tym problemy, tie pekne mena uz kazdy ma, tak sme sa nejako s manzelikom dohodli na Matejovi.s dievcenskymi menami je to uz lahsie v tom kalendari.tak sa opatrujte 😉

mounty
9. nov 2008

odporucam www.babynamesworld.com, myslim ze tak sa vola stranka so vsetkymi menami na svete, teda aspon strucne..............vela stastia pri vybere........

munu
9. nov 2008

ano, aj my sme si z tej stranky vybrali meno pre chlapceka Kevin a pre dievcatko este nevieme zatial, ak by nahodou bolo.. lebo na uzv nam povedali, ze to vyzera na chlapceka 🙂

chymenitta33
9. nov 2008

Ahojte kočky neviete kedy má David meniny v zahraničnom kalendári?? nmôžem to nikde najsť moc by ste mi pomohli Dakujem odpoved do IP 🙂

munu
9. nov 2008

to este existuje nejaky zahranicny kalendar?
😒

leniko
10. nov 2008

My čakáme chlapčeka. Veľmi sa mi páčia chorvátske mená. Hádam aj preto, lebo máme predkov odtial. Tak sme zvažovali : Goran, Dragan, Davor...a ďalších sedem možností. Po vyškrtaní nám ako posledné dve možnosti ostali mená(kt. sú aj v kalendári): Alan a Simon. Už len nech mi malý dá nejakú indíciu, ktoré by sa mu páčilo 😀 . Hups, aj Natan sa mi páči (škoda, že v kalendári sa páše Nátan)..., bohužial je to meno okolo termínu pôrodu. To by mal malý Vianoce, meniny aj narodky tesne za sebou 😒

samayka
11. nov 2008

my nevieme čo čakame 😉 ešte je straaašnd skoro - ale my sme sa s priatelom už dlho pred tým oslovovali Kubko sem a Kubko tam... tak ak bude chlapec nie je o čom 🙂 . naš spoločny kamarát má prvú dcéru Sašku a druhú Natašku... voooooobec sa mu to nepletie 😵 len šem-ťam...

lluciaa
11. nov 2008

My sme už dávno vybrali meno pre chlapčeka, bude Dodko po ockovi, ale ak budeme mať dievčatko tak neviem. Páčia sa mi Linda, Adelka, Simonka, Natálka a manželovi Terezka. Ostatné mená čo sa mi páčia už v rodine máme alebo sa tak volá niekto koho nemusím 😝

petka_s
11. nov 2008

lilian-chcem sa opytat,to je tvoje krsne meno?

mounty
11. nov 2008

ahojte, iba taky maly tip na dievcenske meno: Tabita 😉 z noveho zakona, pomocnicka sv. Pavla.........

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre