Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

iwanna
4. sep 2011

@lucinka1104 no tak teraz mi najviac sedi k tomu priezvisku Adrian 🙂

lucinka1104
4. sep 2011

aj manželovi

martaa4s
4. sep 2011

@stanislavao my sa nehanbíme za slovenské mená, ale slováci nežijú len na Slovensku. V krajine, v ktorej žijeme je to bežné meno. V anglicky hovoriacej krajine nie je Šimon ale Simon. Tu je Simeon.Volať sa bude tak ako sa píše. Prečo mám volať dieťa zdrobnelinou?
Len kvôli tomu, že je maličké?! Mária je Máriou, Anna je Annou, Samuel je Samuelom. A tak aj Simeon bude Simeonom.

miki060707
4. sep 2011

mne sa strašne páčilo meno šimonko, síce aj priezvisko je na š, tak synček je šimonko a dcéra sonička... 🙂

jojuss
16. sep 2011

No ja neviem som v 5 mesiaci ale rychlo mením tie mená mne sa pačia dievčatku NELA ,MELISA ,TAMARA ,SOFIA, 🙂 ale vždy si niekto najde smiešnu prezívku 😠 na tieto mena ,a chlapčenské DAMIAN,MARCUS a mam Daniela po ocovi :D A priezvisko Goral ja neviem sa rozhodnuť fakt poradte mi baby 😒

lenka112
16. sep 2011

Náš syn je Daniel a sme maximálne spokojný 🙂

jojuss
16. sep 2011

@lenka112
Aj mi mal byt MARCUS ale ocino chcel mat po sebe tak aj tak bolo 🙂 ,a ak bude druhe chlapček tak bude ,no a babe neviem ☹

alexa7
26. sep 2011

@jojuss Z tych co si vymenovala: Sofia je myslim dobrá 🙂 Ale hodili by sa mi mená este : Nataša,Nikol,Olívia,Saskia a najviac Simona 😵 Simona Goral -uzastne 🙂 🙂 a pre chlapca: Marco alebo Kristián 🙂

teleranka
5. okt 2011

baby, co hovorite na meno JULIAN??? čítaj džulien.....
velmi som s ana neho namotala, hodi s a
k priezvisku, ale sa bojim, ako to budu vyslovovat ucitelky, okolie a tak...
a ci je vobec pekne?

a pre dievcatko nemam potuchy...paci sa mi Emma, Nicole, Elizabeth

warholette
5. okt 2011

@teleranka a co tak meno Julián, citaj Julián? 😉 naco to komplikovat zahranicnou vyslovnostou, ked uz mas teraz obavy? mimochodom, Julián alebo Július je velmi pekne meno, vznesene...

nikolet_89
5. okt 2011

my budeme mat Natáliu 🙂

anjelicek26
5. okt 2011

@teleranka - no babky mu budu hovorit Julko a to je dost zle 😕 Ak Julian, tak dve mena, kamaratka ma maleho a vola sa Adam Julian, znie to fajn. Ale hovoria mu Adamko.

vivusika
5. okt 2011

@miki060707 aj my máme Šimonka a priezvisko má na S 😉 dcérka je Tamarka 🙂

teleranka
6. okt 2011

@anjelicek26
ajoj, tiez s ami Julko nepaci. alebo nebodaj Ďusi 🙂)))))
no stredne meno mam vybrane Daniel... a co benjamin? preto davam medzinarodne, lebo planujem zit v zahranici, uz od narodenia budem na maleho hovorit anglicky, babka a teta madarsky, ostatni slovensky. hehe 🙂

sparocka
6. okt 2011

Ahojte baby.Idem sa k vám votriet hehe.My máme vybraté meno Saimon.Ale pri krste budeme musieť dať este jedno meno,ale aj v tom už máme jasno.Po tatikovi bude.Takže Saimon Daniel

maggie2
6. okt 2011

@teleranka A prečo by sa mal vyslovovať Julian Ďžulien? V Nemecku a v Rakúsku je mnoho chlapcov s menom Julian a všetci vyslovujú ako Júlijan. Prečo na SK by sma malo trvať na angl. výslovnosti? Prečo Julian nemôže byť jednoducho Julián?

maggie2
6. okt 2011

@sparocka Saimon? Japonské meno dávať v EU priestore...aby si nemala problémy...povieš Saimon a všade, nielen v anglicky či nemecky hovoriacich krajinách budú automaticky písať Simon (totiž toto meno sa ako Saimon vyslovuje)...ja Ti nechcem protirečiť ani sa hádať...len to zváž...aby dieťatko v živote nemalo zbytočné komplikácie, ba nebodaj aby sa mu nesmiali, že rodičia skomolili meno Simon a dali ho v podobe "píš ako počuješ"...

sparocka
6. okt 2011

@maggie2 v živote by ma netrápilo čo povedia iný ľudia.kazdy dá meno aké sa mu páči.Mne sa sk mená nepáčia a kto čo povie je ich problém.A dnes je taká doba že kazdy dáva zahraničné mená a nie starosvätske.jáno,fero,štefan atď.

maggie2
6. okt 2011

@sparocka Keď už tak starosvetské... OK, Tvoj názor, ale je to naozaj smutné, počuť takéto hrubé konštatovanie... A čo tak Ian, Steven, Stephan, či Joseph? To už sa Ti páči, však? Dnes je taká doba, že čím menšia dedina, čím ďalej vzdialené od veľkomesta a čím viac slamy v topánkach, tým viac sa ženieme za zahranične znejúcimi menami, hoci je to už naozaj niekedy na smiech. 😢

warholette
6. okt 2011

@sparocka myslim ze len na slovensku davaju ludia zahranicne mena... napriklad v USA uz dlhsie letia biblicke mena, starobyle mena, napriklad Josaiah, Jeremiah, Isaiah (po slovensky Jeremias, Izaias), rovnako aj kratsie mena ako Jonah, Noah (Jonas, Noe). velmi malo ludi dava mena ako Cindy, Jennifer, Jessica, Vanessa, ktore su na Slovensku povazovane za vrchol sofistikovanosti a zahranicnosti 🙄

lenka1108
6. okt 2011

@sparocka kamaratka ma Saimon ale pise sa to Symon. volame ho symonko (saimonko), je to super meno. ale radsej by ho ho zapisala symon ako saimon. SYMON DANIEL... Super 😉

warholette
6. okt 2011

@lenka1108 symon s ypsilonom vyzera ako hrubka.

lenka1108
6. okt 2011

@warholette ono to vyzera ale dala to preto aby ho nikto nevolal simon. uz ked uvidia na sr ze tam je y tak sa opytaju ako sa to cita.a potom ho tak budu volat.preto to urobila.

maggie2
6. okt 2011

@lenka1108 Veď i tak sa v slovenčine vysloví Simon, či je to s tvrdým y alebo mäkkým i

sparocka
6. okt 2011

@maggie2 nechapem čo tu riešis.je každého osobná vec aké dá meno svojmu dieťaťku.či už slovenske alebo zahraničné.Je to na rodičoch ako sa rozhodnú a iný sa mozu aj na uši postaviť.takže tvoj názor na mená ma nezaujíma.

maggie2
6. okt 2011

@sparocka rob ako myslíš

lenka1108
6. okt 2011

@maggie2 ked napises s i tak ho tak budu volat.ale ked uvidim SYMON tak sa opytam ze to sa ako cita?! a ked povie mama ze sa to cita saymon tak ho tak budem volat a nie simon.ci dokonca si to hodia aj na šimon.

@sparocka ja som tiez na zahranicne mena.slovenske sa mi nepacia. keby kamaratka nemala symona tak si ho dam isto ja. 😉

maggie2
6. okt 2011

@lenka1108 Mysli si to, kľudne, ale realita je iná. Ak niekto uvidí na SK napísané Simon, či Symon - bude to čítať stále len Simon (žiadny Sájmon) tak ako ženské meno či je Simona alebo Symona. Ale OK, nebudeme sa pre to hádať. Ver tomu, že zážitkov s písaním počutého a naopak, pri takejto podobe mena, bude mať Tvoja kamoška ešte požehnane. Možno ju to zo 20 krát bude baviť vysvetľovať ale po stý raz vysvetľovať čo sa ako píše a ako číta, tomu ver, že bude i ľutovať.

dualcore
6. okt 2011

jeden syn sa vola Marian Kornel (dali sme 2 - marian ako manzel a kornel sa nam pacilo od zaciatku) ale vsetci ho volaju len Korinko.no a teraz cakame 2.syna a ten sa bude volat Daniel 🙂

maggie2
6. okt 2011

@dualcore Mne sa to meno tiež páči. Aj podoba Kornelius, či Cornelius 🙂 Kto chce, i domácka prezývka je tiež zaujímavá: Koro, Korko. Najkrajšie mená sú naozaj také čo lahodia aj na druhé, tretie počutie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre