Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

lilijana
12. mar 2010

ahojte my čakáme chlapčeka, myslela som,že to bude dievčatko a mala som vybraté mená Lian/k/a alebo Sabin/k/a a pre chlapčeka som mala len jedno meno vybraté a pri tom aj zostávam dúfam, bude sa volať Tadeáš/ko. Mne sa pačia mená,ktoré sú v našom slov. kalendári a ktoré sa nie až tak často vyskytujú 🙂 tak veľa šťastia pri výbere mien 😉

lila794
13. mar 2010

My mame doma Davidka a cakame Noemi 😉

severaseptima
14. mar 2010

😲 Pani! to naozaj moze dat niekto svojmu dietatu meno Napoleon, Ovidius, Mladoň, Xenofon, Skender, Želislava, Čistomila, Adolfína, Konzuela, Achiles........???!!! A potom ze narasta kriminalita mladeze 😀 😀 😀

happy8051
14. mar 2010

nad tymto javom sa zamyslam uz dlhsie... mena co si napisala su extremne, ale mne pride dost smiesne, ked otvorim slovensky kalendar s tym, ze idem vyberat meno a tam : Alojz Svetozar Pankrac Severin Drahoslava Aurelia Rozalia a podobne.... hlavne ze mame z coho vyberat, ked minimalne 50 percent mien je uz nepouzitelnych....

zuzana76
14. mar 2010

zajacik, Aurora je krasne meno 😉 , mne sa tiez velmi paci

severaseptima
14. mar 2010

mne sa zase nepaci ked chce byt niekto za kazdu cenu poanglicteny, alebo pofrancuzsteny, napr. ze neda Katarina ale Catherine, alebo namiesto Alžbeta Elisabeth 😠 podla mna je to dost trapne, ale kolko ludi tolko chuti...mojej sestre sa napriklad paci Jean-Paul...a hoci nasa rodina ma zahranicne priezvisko, jej drahy je cisty Slovak. Ked som pocula cele znenie mena aj s priezviskom tak som sa neudrzala 😀

lucinka1104
14. mar 2010

baby poradte mi ja si fakt neviem dať rady....Laura Lea, Olívia Zoe, Timea, Nela alebo Lenka???? Priezvisko už asi viete Balková a braček je Lukáško už sa chcem do tohto piatku na stopro rozhodnúť lebo do 2tt budem asi rodiť

jankaat.
14. mar 2010

lucinka1104 ja by som asi vybrala Lenku alebo Timeu..
Lenka mi skor pasuje k lukaskovi a timea sa mi vseobecne paci viac-..

lucinka1104
14. mar 2010

najviac mi radia Timeu tak asi bude Timeika

zuzana06
15. mar 2010

u nas doma vyhrala Dorotka a Matej a kedze nam povedali, ze to bude babulka, tak uz je rozhodnute

inak nam sa paci vyznam tohto mena z grectiny- dar bozi

povodne sme mali este vybrane Valentinka, ale mame dost dlhe priezvisko 😉

jaruska8
15. mar 2010

Práveže hej, Candida, je to meno pre pleseň, ja som žartovala. 😀 😀 😀 😀 😀 Ale naozaj existuje.

rubinka
15. mar 2010

My máme pre dievčatko vybrané meno Karinka a pre chlapčeka Tomáško. Už len čakáme kedy sa dozvieme kto sa to ukrýva v brušku.

maruska_p
15. mar 2010

Tak my sme sa dnes s priateľom rozhodli, že od rána hľadáme mená 😀
Mali sme otvorenú wikipédiu, tisíc kalendárov, 3knihy s významom mien a milión zahraničných stránok s nezvyčajnými menami 🤐

Nakoniec sme vybrali: MEDISON LEE

rubinka
15. mar 2010

Mne sa takéto kadejaké zahraničné mená sami osebe páčia ale ku slovenským priezviskám mi akosi nesedia.

jaaty
15. mar 2010

Pridávam sa k rubinke a ďalším dôležitým k kritériom je pre mňa to, aby sa dalo meno použiť ako zdrobnenina, pretože práve tak voláme svoje detičky.
Tak, sorry maruska, medisonka mi príde trošku zvlášte 😉 . Naša Hanka chodí do škôlky a "dosť sa tam bavíme" na mene jej spolužiaka, ktorý sa volá Arsene. Tak na neho všetci pokrikujú Arzénko.

lutsine
15. mar 2010

Karolína, Maxim 🙂

lucinka1104
15. mar 2010

Rubinka čo si teda myslíš o Olívii ???? Olívinka znie asi tiež divne nie Timeika je lepšie či?

jaruska8
15. mar 2010

Madison sa dá hovoriť aj Madie a to je pekné. Ozaj, manžel je cudzinec??? Teda, lebo toto meno je naozaj nezvyčajné, ale zaujímavé. No, ale ten Arzénko, to je... Arsene Lupin. 😉

mirka285
15. mar 2010

Maruska ja som si myslela ze to je meno pre chlapca 😉 nevola sa nahodou Madison syn Angeliny Jolie?podla mna to je cudna kombinacia ☹

maruska_p
15. mar 2010

Ano, priatel je Svajciar, takze priezvisko bude zahranicne a celkom sa nam to ku krstnemu hodi.

Mirka jej syn sa nevola nahodou Madoxx? 😕

onellyo
15. mar 2010

ahoj,,baby ja mam MADISOMN ,, hodinky takej znacky!! no ale
dnes mena nieje problem dat,akekolvek 😎 😎

latvia
15. mar 2010

madison je krasne dievceneske meno 🙂 a angelina ma madoxxa 🙂

meruska
15. mar 2010

ahojte, co hovorite na meno Timotej ? kým bude malicky budeme ho volat Timko, a starsieho Tim....a je to slovenske meno, len malo pouzivane

garonka
15. mar 2010

meruska Timotej je krasne meno aj moja znama dala take meno synčekovi a volaju ho Timi 😉

my mame synčeka menom Tobias a volame ho Tobi, Tobik ale svokre sa ho už podarilo skomoliť na Tobiašek 😠

mirka285
15. mar 2010

Maruska ano Madoxx ,nie ze by nebolo pekne len mi pride chlapcenske ..ale kedze mas muza Svajciara asi je to tam normal,a len nam tu to pride cudne 😉 ak sa ti to meno paci urcite ho daj a nenechaj sa nikym ovplyvnit...ved nemozu sa nam vsetkym pacit rovnake mena,moja Vanda sa tiez nikomu nepaci a kaslem na ostatnych

pepppe
15. mar 2010

ahojte my uz mame vybrate meno,kedze vieme ze to bude chlapec bude to alexander 😉

maruska_p
15. mar 2010

mirka áno, vo Švajčiarsku je to bežnejšie meno ako u nás, a kedže sa potom plánujeme odsťahovať tam, tak sme meno tomu prispôsobili 😉

jaruska8
15. mar 2010

Mirka, náhodou Vanda je pekné, aj Linda, kašľať na ľudí. A počuj, je to náhoda tie dve mená, lebo mňa hneď napadli Vanda a Linda z časopisu Eva alebo z Urbaníkovej knihy.

mirka285
15. mar 2010

Jarus urcite nahoda lebo Urbanikovej knihy ani Evu som necitala...jee dufam ze to neboli niake mrchy 😒 Vandu som chcela este pred 13 timi rokmi,nakoniec bol Tomasko,tak teraz chcem to meno oprasit a Linda je v zalohe,lebo som pocula ze niekedy ked mama zbada svoje babo zrazu jej k nemu meno ktore vybrala nepasuje...tak mam dve keby sa mi mala nezdala ako Vanda tak bude Linda 🙂

jaruska8
15. mar 2010

Nie, v pohode babenky to boli, teda tie postavy. 😉 😉 Tá kniha síce za veľa nestála, ale to je už iná téma. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre