Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

barbina182
7. jan 2010

my cakame chlapceka Boris Christián,,ale mam aj pre dievcatkokeby nahodou 😀 Lillien Jolie

mirda1305
8. jan 2010

my cakame chlapceka. u nas su v kurze mena michal (po otcovi) alebo alexander...ja sa skor k tomu alexandrovi... 🙂
ale este stale nieje tato tema vobec uzavreta, som zvedava co mi napadne hned po porode 😀

mirda1305
8. jan 2010

lucinka 1104: mne sa v tvojom pripade najviac paci timea

vefi 89: sebastian je nahodou celkom fajn meno a vobec neznie zzenstilo ak si mala to namysli

vefi89
8. jan 2010

mirda, mala som na mysli vygélovaných a vyfešákovaných cukríkov a to ja nemusím 😀 😀 ale meno je to krásne, ja som ho pôvodne chcela, ale muž zatrhol, lebo tak som volala svojho bývalého 😀 😀

liluu
8. jan 2010

do môjho užšieho výberu sa dostali Barborka, Laura a Brunko, Richard. Ale ako sa poznám ešte sa to zmení

vefi89
8. jan 2010

mne sa pre dievčatko veľmi páči Karolína a Timea 😝

k8y
8. jan 2010

musim sa zastat vsetkych Sebastianov. moj manzel je Sebastian a nie je to ziadny teplos.. ani vygelovany.. ani zzenstily 😉 podla mna je to krasne meno, ale rozhodli sme sa, ze nebudeme nasim detom davat mena po rodicoch.

vefi89
8. jan 2010

k8y, ja som tým nechcela nikoho uraziť, bože chráň 🙂

zuzkagonos
8. jan 2010

My sme pre takú klasiku. Máme doma Lucku a druhá by mala byť Martinka podľa tatíka. 🙂

janulienka89
8. jan 2010

chlapec- Denis, David, Emanuel
dievca- Olivia, Svetlana, Milada, Stela, Valentina, Sofia,

babulina
8. jan 2010

doma mame Ninku, a teraz by sme chceli Zojku alebo Tomaska

nycanka
15. jan 2010

ja som mala meno najskro Sebastian, no rodicom ked som to spomenula tak mi to hned zneprijemnili, tak sme od toho upustili, ale to bolo este pred planovanim tehotenstva, ked som ostala tehul... tak to mal byt Alexander, ale k nasmu priezvisku sa to nehodilo, tak sme to skratiili na Alex, ale 🙂 opat sa ozvala tentokrat mamina moja, ze take mena davaju teraz mamicky stale teda u nas v meste je ich asi 20, tak sme to nechali otvorene.... mal to by Oliver, Marcus, a nakoniec sme sa rozhodli pre David. tak dufam, ze to bude konecne nase posledne rozhodnutie 😀

jajka28
15. jan 2010

ahojte babenky....tak som tu po prvý krát v tejto téme...a ak nemáte nad čím rozmýšľať, tak mi skúste pomôcť vybrať mená pre jednovaječné dvojčatká.... 😉

už máme syna Deniska

ciko85
15. jan 2010

no my budeme mat asi Zaru ale paci sa nam aj Vivienne alebo Vanessa 🙂

katp
15. jan 2010

Ahojte dievčatá,
v rámci tejto témy píšem prvý- krát. Chceli by sme druhé dieťa, tak tiež už rozmýšľame nad menami. Doma mám už takmer 4-ročného syna, volá sa Nataniel. Voláme ho rôzne Tany, Tanuško, Naťko, Nataník, Tanyko, Nataniel .... ako príde. On mám najradšej, keď mu poviem krstným menom Nataniel alebo Natanielko. Aj v škôlke ho tak volajú. Tiež sa mi veľmi páčilo meno Tadeáš, Aurel a Artur. A keby bolo dievča, asi by to bola Laurita/Laura alebo Larisa /Lara, Larika/.
Ale ako som čítala, padlo tu aj meno Zara, veľmi zaujímavé ...

monkula
15. jan 2010

Aj my sme chceli Sebastiana, a keĎ som to spomenula švagrinej, tak mi povedala, juuj, to nie, to ej ako pre homosexuála 😕
Alebo ako povedal Ross v priateľoch, to je meno pre kocúra 😅 😅
Mne príde zšenštilé meno Nikolas 😅
Pre chlapca sa mi páči meno Marco, Alex, Luca, Milo, Christian
pre dievčatko: Bianca, Mia, Tara..

miriam020
21. jan 2010

ahojte vsetky,my cakame v maji chlapceka.nakolko moje meno sa zacina na pismeno "M" a manzelove tiez,tak sme sa rozhodly ze nas syn sa bude volat tiez nejako na "M"no je to strasne tazke.uz sme mali vybrane Marko,no moja sestra na poslednu chvilu dala svojmu synovi toto meno.takze teraz uvazujeme medzi Mario,Matus,Markus.no nevieme.nevedely by ste nam napisat nejake typy? 🙂 nech to nie je nejake obycajne,ani prehnane.zatial moc dakujem.pa 🙂 🙂

ollski
21. jan 2010

ahoj miriam, ponocujem tak pisem 😅
....co takto Misko, alebo Milosko?? mozno na prvy pohlad obycajne, ale nie je ich tak vela ako napr. Matuskov, aj ked je to fakt pekne meno 😎 este porozmyslam, bo ja mozem uz len rozmyslat 😀 🤐

ninkaa89
22. jan 2010

ahojte, nam sa paci meno Sebastian...ale ako by ste hovorili dietatku skratene? Mne sa to neda nejako normalne skratit, ze Sebik, Sebko? 😀 Basty? lebo toto sa mi uz moc nepaci ☹ Inak pre dievca sme vymysleli Vanesa a pre chlapca mame este v zalohe Damian, Oliver.

kadulka
24. jan 2010

maminky, poraďte my...čo v tom prípade ak meno nie je v kalendári? kedy sa potom oslavujú meniny? ja by som strašne chcela Nelu ale v kalendári toto meno nie je...

ollski
24. jan 2010

kadulka, Nela oslavuje na petronelu ;), tiez sa mi to meno pacilo 🙂) idem kuknut, mam taku knizku s menami, tam su vsetky, kalendare obsahuju len 1-2 max 3 mena na 1 den, je to dohoda podla toho, kt. su najcastejsie pouzivane 🙂 ale asi to uz dlllho nik "nekontroloval"
datum menin: 31.05. 😎

kadulka
24. jan 2010

ollski, ďakujem za radu...no tak nelu asi nedáme lebo dátum pôrodu mám koncom mesiaca...takže pre to dieťa by bolo asi sklamaním ak by malo aj narodky aj meninky spolu☹...ešte som uvažovala nad menom ela ale tam je ten istý problém.... a mia kedy má meniny? ani toto meno som v kalendári nenašla☹

ollski
24. jan 2010

🙂 tak este napisem toto a idem ulozit krpcekov, sa tu zasivam 🙂
Ela: od mena helena, eleonora, starsia podoba mena ella, v ces. kalendari Ela, mad: Ella
-meniny: 24.05.
-zase koniec maja ☹
este tu miu skusim najst a bezim, existuje aj taky menny kalendar na nete, tam su aj cudzie kalendare...nepamatam stranku, mozno najdem, ked bude minutka 😵
mia: pov. Maria....takze asi 24.09. skus este pohladat, nasla som to len takto 😉

ollski
24. jan 2010

sorry marie oslavuju 12.09!!!

olivi
24. jan 2010

tu je ta stranka... ja ju tiez stale prezeram http://calendar.zoznam.sk/nameday-sksxhor.php
tiez sa nevieme rozhodnut pravdepodobne cakame dievcatko a mena mame Natalia, Dominika, Simona, Hana a po mamine Olivia.. no neviem 😅

ollski
24. jan 2010

olivi, asi na tej wikipedii som pozeravala 🙂
Hanka je naozaj krasne meno, aj Simonka 😀 , no tych je akosi moc ☹
keby som mala Simi teraz tak je asi Lucka alebo Hanka 🙂

lizatko1009
24. jan 2010

mne sa pacia pre d- charlotte, vivien, alexandra, natasa,
ch-alexander, alex, mathias, , marco, my mame matusa
a otrasne mena su ako samko a sebko, ako pre debilkov.

mirka285
24. jan 2010

mne sa napriklad Samuel paci 🙂 skor sa mi vobec nepaci Charlotte ani Vivien,hlavne ked sa da k tomu este cisto slovenske priezvisko ☹ sestra ma Samka a debilko teda nie je 😠

lenocka84
24. jan 2010

lizatko a prave preto meno samuel vedie vo vsetkych statistikach za minuly rok

mirka aj mne sa meno samuel paci, ale jednoho uz mame
takze vooobec netusim ake meno dame

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre