Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

mipa
6. máj 2007

Ahoj som tu nova a zaujala ma tato tema, bo my s drahym s menami mame trosku problem, pre dievčatko mame veľa mien, ale budeme mat chlapca 😀 mne sa paci jakub,ale kedze znamena druhorodeny tak to necham pre dalsie babo a drahy by chcel aby sa volal po nom - mirko..no ja sa neviem rozhodnut, nie som velky zastanca toho aby sa deti volali po rodicoch,ale na druhej strane je mirko pekne meno a drahy by bol od stastia bez seba, tak neviem 😅

lindi174
6. máj 2007

Ahojte, tak ako mipa som nová. A máme ten istý problém dievča je vymyslené. Ale meno pre chlapca ☹ Tak vás chcem poprosiť o radu. Aké meno by ste dali chlapcovi, keby už v priezvisku je meno Andrej (teda Andrejovský) Ďakujem za tipy 🙂

matar
6. máj 2007

tak ja som na tom rovnako, pre dievčatko som mala viac mien a čakáme chlapčeka a my neviem enič vymyslieť ani za svet. bábo sme od začiatku volai MIško (ale len pracovný názov) a nakoniec mu to už asi zostane 🙂 zatial nám pripadajú do úvahy mená Dominik, Kristián, Miško, ale to je ešte vo hviezdach, koľko krát sa to zmení. mmipa, aj môj drahý by bol asi rád keby bol malý po nom (paťko) , ale mne sa to moc nepozdáva, ked sú rovnaké mená (aj ked patrik sa mi páči). lindi a neviem prečo pri tvojom priezvisku ma napadlo meno Dušanko, aj ked doteraz som nad ním ani nerozmýšlala 😉

bzuco
6. máj 2007

tak u nás je výber mena zasa po dlhšej dobe aktuálny
no poviem vám, to bude zasa boj
čo poviem ja, zavrhne manžel a zasa naopak
dievčatku by sme aj vedeli vybrať-zapáčila sa nám Lenka(teda viac manželovi, ale nemám nič proti tomuto menu, je pekné), ale pre chlapčeka, no neviem, neviem...
Adamko je pekné meno, ale vzhľadom k termínu pôrodu neprichádza do úvahy - zatiaľ
akonáhle to bude možné, dám si zistiť, či to bude on alebo ona, možno nám to trošku uľahčí výber

mipa
6. máj 2007

lindy, hodilo by sa dominik i ked je to dlhe, ale asi by bolo lepsie nejake kratsie meno, ktore nezacina na A... som ja to ale mudra ale pre naseho drobca mi nic nepride na um 😉 mne sa meno mirko velmi paci ale vzdy mi vadilo ked sa deti volali po rodicoch,spolu by oslavovali meniny a tak.. vsetci traja by sme mali rovnake inicialky MP, no este uvidime ako sa s drahym rozhodneme,hlavne je aby bol maly zdravy 🙂

anamor
6. máj 2007

mipa tak skus dat svojmu drobcovi hocijake meno na M a budu rovnake inicialy, je vela peknych chlapcenkych mien na M: martin, matej, marek, marcel, michal, matúš.... len si vybrať

titkovamiriam
6. máj 2007

ahojte ja mam milana,michala,mareka a keby bola baba tak michaela,melania.

abbi
6. máj 2007

mne sa paci meno TOBIAS

mipa
6. máj 2007

anamor to uz sme preberali tiez, paci sa marek ale tak sa vola brasko..ale misko je tiez pekne, s drahym sme este nie na 100% rozhodnuty. uz som pocula aj taky nazor ze tatik babatka by nemal mat poslede slovo ale ja si myslim ze konecne rozhodnutie je na oboch rodicoch a ako som uz spomenula tak drahy by bol stastny keby mal jeho prvy syn meno po nom,chlapi 🙂

anamor
6. máj 2007

zalezi aj na tebe, ak nechces meno po otcovi, tak si stoj za svojim, mne sa manzelove meno tiez paci, ale syncek sa tak volat nebude, ak nejakeho budem cakat. Hadam sa dohodnete? kedy sa ma narodit?

mipa
6. máj 2007

viem ze zalezi aj na mne takze by som chcela aby to bolo rozhodnutie nas oboch, a viem ze sa dohodneme.. Maleho cakame 20septembra a moooc sa tesime,bude nase prve babo 🙂 a co ty?

anamor
6. máj 2007

ja este len babo planujem, ale najskor o rok zacneme snazilkovat a tiez sa na to velmi velmi tesim
dufam, ze vyberiete to spravne meno, casu mate este dost 😎

mipa
6. máj 2007

no jo casu je este kopec i ked to ide strasne rychlo tak teda vela zdaru pri snazilkovani 🙂

anamor
6. máj 2007

dakujem vopred. Vam sa podarilo rychlo?

andrea.m
6. máj 2007

ja mám F ilipa a Tamaru 🙂

mipa
6. máj 2007

my sme tiez planovali i ked sme obaja mladi sme spolu uz dlho a tak nejak sme uz citili ze je cas, a podarilo sa hned na prvy krat proste sme sa rozhodli a odvtedy som uz menzes nemala 🙂 ani som nemohla tomu uverit, ale asi je to vdaka tomu ze som dlho predtym brala antikoncepciu...

lindi174
6. máj 2007

Ahojte, mipa a matar ďakujem za tipy. My sme práve začali snažilkovať 😀 tak je ešte dosť času. Mipa máš pravdu dlhé meno by sme nechceli. Manžo je Vladimír a to má problém sa zmestiť do niektorých koloniek. Tak neviem. Mne sa veľmi páči Matej, ale vzhľadom k prievisku no neviem. Potom sa nám páčia dlhšie mená ako: Nikolas, Richard, Kristián tak budeme musieť ešte porozmýšlať.

mipa
7. máj 2007

ahoj,matej mi k priezvisku celkom ide a je to pekne meno...drzim palce k snazilkovaniu, aby ste dlho necakali 😀

alexa27
7. máj 2007

Ahojte 🙂 , pridavam sa k vasej diskusii. Lindi a co Martin? to by sa mi k vasmu priezvisku hodilo asi este viac ako Matej a je to podobne, mozte ho volat Mato.
inak mne sa tiez moc nepacia mena po rodicoch, ale ked budemem mat chlapceka, tak to bude Daniel po ockovi, ten nechce o inom mene ani pocut, tak nemam srdce mu tu radost odopriat. este chvalabohu, ze sa nevola nejak katastrofalne, lebo to by bola vazna diskusia 😀

lindi174
7. máj 2007

Ahojte, dik za tipy Martina už v rodine máme, a páči sa mi aj Marek ale toho máme v rodine 4-krát 😀 Nechceme meno aké už v rodine je. Inak Daniel je veľmi pekné. Mipa ďakujeme. A ty si si niečo vybrala?

alexa27
7. máj 2007

a Michal? ked uz sme pri tom "m" 😉 .

lindi174
7. máj 2007

Aj ten je v rodine Všetky tie naj mená sú obsadené ☹

alexa27
7. máj 2007

hm, Matej je krasne meno, tiez sa mi velmi paci, ale k vasmu priezvisku by sa mi hodilo nieco trosku menej "makke". este mozno Tomas alebo Richard?

mipa
7. máj 2007

my rozmyslame nad menami ktore zacinaju na m, ale podobne ako alexa asi nebudem mat to srdce drahemu tu radost odopriat,jedine ze by si to on rozmyslel...mali ste ho vidiet ked sme vychadzali z ultrazvuku kde nam oznamili ze to bude chlapec, hrdy tatino, bol asi o meter vyssi a skeril sa ako slniecko 😀

mipa
7. máj 2007

caute kocky uz musim,tak mnoho zdaru pri vybere mena,urcite vymyslite to spravne 🙂

tinuska1112
9. máj 2007

Ahojte kočky, ja mám dve princezničky - Lauru 🙂 a Barborku 😉 - pri tej mladšej mala byť počas celého tehotenstva Viktória , ale manžel sedel na WC- ku a študoval kalendár, a naraz vyšiel von, a povedal, že bude to Barborka. Ináč moja srdcovka je Karolínka,len manželovi sa to vôbec nepáči ☹ Ale ak by som sa dala ešte niekedy nahovoriť, tak už ani manžel nerozkáže a bude Karolínka. Ak by bol chlapček, tak Daniel, Jakubko alebo Radko.

penelope10
21. máj 2007

ahojte my sme mali pre dievca sofia laura ale sa to nejko premnozilo, tak asi z toho mena upustime a navyse som presvedcena ze budeme mat chalana, pre chlapca Hugo, to ked pocula mama v noci nespala, zda sa Vam to meno skarede, ci pre dieta posmesne?? (dost na tom ze meniny ma 1.4) 😀
diky za odpovede

penelope10
21. máj 2007

😕

luciakorky
21. máj 2007

Ahoj Penelope10. Podla mna to nie je skarede meno, ale poznam jedneho chlapceka, ktory sa tak vola a decka maju z neho posmech. Urcite existuju aj krajsie mena pre chlapceka, my mame Oliver. A este uvazujeme aj nad Nikolasom. 😝

penelope10
21. máj 2007

sranda aj my sme nachylni k Oliverovi ... 🙂
Hladam meno kde bude "r" a "e" aby to ako tak ladilo s prizv.
no u nas sa este uvidi ze ci bude "On"

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre