Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

matka24
8. júl 2010

@aknaj dakujem pekne za názor ja som zatial pri mene viktoria alebo rebeka alebo tieto dve mena skombinovat este uvidim lebo buduci tyzden idem k jednej numerologicke a poradit sa trosku ohladom mena ake by jej sadlo pre buduci jej cely zivot.... :D

salonka9
8. júl 2010

@janulienka1
dá sa zmeniť meno a aj pridať. Platí sa nejaký poplatok, ale dá sa.
Jedna moja známa sa volala Edita , ale meno sa jej nepáčilo, tak keď bola v dospelom veku, tak si išla zmeniť meno. Najprv chcela Editu úplne zrušiť a namiesto toho sa chcela volať Timea, ale potom z úcty k rodičom spravila kompromis a doplnila si meno a teraz sa volá oficiálne Edita Timea.

janulienka1
8. júl 2010

@salonka9 Viem o tom.Tiež by som už nezmenila jej meno.Ved už každy pozná ako sa volá.Za dopisanie sa plati1,5 eura za vydanie nového rodného listu.Váham.

maggie2
8. júl 2010

@janulienka1 Ak Ti na tom naozaj záleží tak to zmeň, za tie peniaze to stojí. Pokiaľ je ešte malá 🙂

maggie2
8. júl 2010

@aknaj ahojki, naozaj nechcem sa miešať do osobných vecí, ani nejak mentorovať, neber to v zlom naozaj, ale zamyslela si sa nad tým že malý Timmi raz bude dospelým človekom, ktorý bude chcieť robiť kariéru napr. vo vede, v politike, v biznise? A s týmto menom by mohol mať problémy? Veď si predstav: hlavný odborník na XX Ing. Timmy XY... Veľa dospelých trpí že im rodičia dali mená v zdrobnenej podobe, a žiadajú o zmenu mena. To je trošku smutné. Ale inak volať dieťa v detstve Timmy je v poriadku a je to i krásne...ale mysli na to že dieťa raz bude muž... a nemusí byť z neho len umelec, spevák alebo kaderník...

maggie2
8. júl 2010

@matka24 Nie som numerologička 🙂 ale povedať môžem že Viktoria je krásne meno. Aj Rebeka (alebo Rebecca). Každopádne Rebeka bola tradične dávaná v židovskom prostredí, a dodnes je toto meno mnohými ľuďmi s týmto prostredím spájané. (Myslím v kontexte ako Ali, Mustafa, Mehmet sú typické mená z mohamedánskeho prostredia, napríklad). Ak máte v rodine takéto korene, je to pekná tradícia. Mne osobne sa páči najviac Viktoria

janulienka1
8. júl 2010

@maggie2 Nechcem už meniť,ale iba dopisať ešte jedno.Len neviem či jej potom neskomlikujem život,ked bude mať dve mena. Teraz sa už všade píšu dve mena,niekedy sa v uradnom styku písalo iba prvé.Teraz sa bežne davajú dve mena..Asi to spravim.

aknaj
8. júl 2010

@maggie2 - áno, zamyslela som sa nad tým. V zahraničí normálne existujú a fungujú aj starší a starí ľudia /Tim Robins, Timothy Dalton ..... / s takýmto a aj inými vymyslenými menami, tak prečo by to nemohlo aj u nás. Veľa záleží od toho, aby si človek na to meno zvykol. A doteraz sme s tým nemali žiaden problém, každý to zobral ako úplne normálne meno. Ty si tuším prvá, ktorá sa nad tým pozastavuje. Neberiem to ako žiadne poúčanie alebo niečo podobné, len ti píšem vlasnú skúsenosť. A toto nie je v žiadnom prípade zdrobnenina mena, tá je Timko a tak sme ho nikdy nevolali a ani nebudeme, na to som skoro alergická. Verzia Timmi mi pripadala dobrá aj pre malé dieťa a aj pre dospelého človeka

maggie2
8. júl 2010

@aknaj som veľmi rada, že si to vzala v pohode, ono je rozdiel medzi umeleckými pseudonymami a skutočnými občianskymi menami. Každopádne nič nevyčítam, je to Tvoja osobná voľba, na ktorú máš právo a najdôležitejšie je, že ako rodičia s tým nemáte žiaden problém, a stojíte si za svojim (na rozdiel od rodičov ktorí svoje dieťa nakoniec volajú inak než ho pomenovali) Všetko dobré prajem celej rodinke 🙂

matka24
8. júl 2010

@maggie2 no a viktoria ma aj silne korene co sa tyka vyznamu toho mena a myslim si ze by mohlo malinkej pomoct... 🙂

maggie2
8. júl 2010

@matka24 áno to meno je vnímané veľkým množstvom ľudí veľmi pozitívne 🙂 dievčatko bude mať dobré vyhliadky 🙂

mama1987
15. júl 2010

moj priatel velmi chce aby nase dievcatko,ktore ocakavame malo meno po mne..Lucia..o inych menach nechce ani pocut,lenze ja necitim,ze by malinka mala byt Lucka..paci sa mi meno Lonie,ale to hned zamietol bez rozmyslania..ako sa s nim mam dohodnut,nech sme spokojny obaja??pri prvom sme taketo vobec neriesili..hned sme sa pekne dohodli a bolo..co mam robit?☹

aknaj
15. júl 2010

@mama1987 - ahoj, ak ti môžem poradiť, skús ho prehovoriť. Ak dáš meno po sebe, tak vždy budete veľká a malá Lucka, alebo /čo je ešte horšie/ stará a mladá Lucka. Ja som nikdy nebola zástancom toho, aby sa detičky volali po rodičoch, aj keď išlo o veľmi pekné mená. Veď už v rodine také meno máte, tak prečo to opakovanie ? Skús mu to nejako takto vysvetliť. A hlavne nejaký kompromis, nech ti on navrhne nejaké iné dievčenké mená, možno sa ti niečo zapáči, keďže on zavrhol to tebou vybraté. Držím palce 😉

maggie2
15. júl 2010

@mama1987 snáď si mala na mysli meno Leonie? V zahraničí v nemecky hovriacich krajinách je to momentálne jedno z najpopulárnejších mien. Takisto by som odporučila kompromis - nech teda meno začína na L.... Ja tiež nie som zástancom identických mien matka-dcéra.

norikk
7. aug 2010

ahojte, potrebovala by som poradit.
nasmu malinkemu chceme dat meno Janko. Myslim konkretne tu domacku obdobu, nie Ján. Da sa to?? alebo nam na matrike povedia,ze take byt nemoze??? a ak moze,plati sa za to nieco?? 😕 😕 😕 😕

elixia
7. aug 2010

@norikk podla mna moze, moja kamoska dala dcere meno Katka, nie Katarina, iba Katka...ale najlepsie je priamo na matrike sa popytat

aknaj
7. aug 2010

@norikk - môže sa to a nemala by si za to platiť. Dosť ale záleží od matrikárky. Ale myslím, že v dnešnej dobe ti to povolia. Ja mám dve deti a obe majú inak meno ako je v kalendári a nemali sme problém. Držím palce 😉

anet2212
7. aug 2010

ahojte, nase deti sa volaju Nikolasko a Nancy a teraz cakame tretie 😀 tak pozerame nejake mena na "N" 😀 Mne sa paci Noem, ale nikomu inemu ☹ tak musime hladat ine

esperka
7. aug 2010

@norikk určite sa neplatí. Na matrike majú takú veľkú knihu, zoznam mien aj z ich možnými verziami a povolia to hned.

Mimochodom , my máme Maximilána a Zarah🙂)) Pri dcérke sme mali problém, museli sme doniesť dôkaz, že takéto meno existuje, že nie je hanlivé a že je ženské... Stačí aj vytlačiť z internetu, no musí to byť v slovenčine. Je to zdarma. 😀

esperka
7. aug 2010

@mama1987 "Lucia je krásne meno, nečudujem sa, že ho chce pre vašu dcérku 😉 A vraj má aj dobré numerologické vibrácie, predurčená byť sťastná... vraj 🙂

happy8051
7. aug 2010

baby, rozmyslam nad druhym menom pre babatko, ale zatial som nenasla nic, co by sa hodilo k menu Natalia. poradite???

mirka285
7. aug 2010

@happy8051 podla mna je Natalia pekne meno samo o sebe a netreba k nemu davat ziadne...i tak je dost dlhe a ja osobne nevidim ziadny zmysel v davani dvoch mien 🙂

jaaty
8. aug 2010

norrik, určite môžeš dať meno Janko. Naša Hanka sa narodila pred tromi rokmi a je zapísaná ako Hanka, nie Hana a nebol s tým absolútne žiadny problém. Zapísala ju tak hneď v pôrodnici a bez poplatkov. Veď, keď môže byť Monika, Lenka (nie Lena) či Zdenko (...a Chára má dva metre 😀 ), tak prečo by nemohla byť Hanka, Katka či Janko 😉

maggie2
9. aug 2010

@norikk Ahoj nechcem Ti vnucovať svoj názor, ale skutočne zváž to, že Janko raz bude dospelý človek a zdrobnená podoba mena mu môže (ako i nemusí) naozaj prekážať napr. v kariérnom živote.

maggie2
9. aug 2010

@happy8051 Natalia Eulalia, Natalia Katharina, Natalia Amelia, Natalia Cornelia atď. na ten štýl ale je to vec úzko vyhraneného vkusu, samozrejme

slniecko174
9. aug 2010

my cakame jednovajecne dvojicky: ak to budu chlapci, tak Patrik a Dominik a ak dievcatka tak Natalia a Patricia

lucinka1104
10. aug 2010

@mama1987 a čo tak dáky kompromis ty rodíš ty si to vytrpíš tak máš právo vybrať meno ako sa to číta Loni ????mne sa páči Leonie

lucinka1104
10. aug 2010

najkrajšie dievčenské menásu Timea, Nela, Natália, Nikola, Zara, , Zaira, Samea, Sára, Leonie, Lara , Vanesa a Klára
Chlapčenské Marek, Lukáš, Tomáš, Adrián, Jonas, Timotej, Alex 🙂

lucinka1104
10. aug 2010

a ešťe Kristína , Michaela ,Ela a Emily 🙂 mne sapáčia konbinácia Zoe Michalela alebo Olívia Zoe to mala byť moja dcérka nakoniec je Timeika

miru.j
13. aug 2010

...nasa princeznicka sa bude volat Vivien-Viktoria 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre