Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

peta_25
15. nov 2015

Aj Lívia je pekné meno pre dievčatko 🙂

sophieeee
15. nov 2015

@eldzina ahoj ja som dala dcere meno Žofia..mozno niekomu príde staromodne alebo uz proste nemoderne ale mne sa veľmi paci a úplne sa jej hodí 😊 podľa mňa je uz svet presýtený "modernými" menami ktore znejú ako z telenovely 😃 a ešte sa mi paci aj Dáša, Šarlota a v poslednom case aj Ida 😊

aadusik
15. nov 2015

Doma mam Alexa ak by sa podarilo dievcatko bola by Anetka a chlapwc taktiez na A a ja som Andrea. Takze vsetci Àčkoví 🙂

mamka_danka
16. nov 2015
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

my sa nevieme s manzelom zhodnut, ale dufam ze sa nam to podari 🙂

gabika2580
16. nov 2015

My tiež presne nevieme, ale radi by sme kombinovali 2 mená.. Čo myslíte, nie je to zbytočné?

sardinka335
16. nov 2015

@gabika2580 podla mna je to zbytočné...čo sa neviete rozhodnut? Volat dieťa 2 menami..napr, Viktora Sarah nikto nebude...je to zbytočne dlhe a divné...alebo osm poznala ze Janka Dominika - fakt schyza.

sophieeee
16. nov 2015

@sardinka335 tak Janko Diminik neni prave najstatnejsia kombinacia ale ked 2 mena fakt spolu ladia tak preco nie..a dieta si moze v buducnosti vybrat meno ktore mu viac sedi.. Starou klasikou je meno Anna Maria a podla mna sa to pekne doplna..no treba aj prihliadat na dlzku priezviska aby nebolo cele meno prilis dlhe 😊

zdenulkam
16. nov 2015

@lavinis my rozmyslame nad Anežkou
a pre syna Vincent

perzefona
17. nov 2015

@zdenulkam och myslim, ze tymito menami si svoje deti uplne odpisala.... chudaka chlapca budu volat Vinco... No nic horsie som asi nepocula.... Maly zlaty prvacik Vinco.... A anezka.. Druha hruza..... A ked budes na nu nasrata ju budes volat Aneža? Och niektore deti fakt lutujem... Ked rodicia nevedia co by si vymysleli.

perzefona
17. nov 2015

@aber lutujem tvoju dceru, ktora bude musiet vsade 5x vysvetlovat ako sa vola a ako sa to pise.

liuka
17. nov 2015

my budeme mat Patriciu. Rozhodnute uz veeelmi dlho. Len dufame, ze to naozaj je dievcatko, na chlapcenskom mene sa nevieme s manzelom dohodnut.

zdenulkam
17. nov 2015

@perzefona tvoj príspevok je veľmi poučný, a celkovo tvoja inteligencia z neho cítiť 🙂 sú to klasické mena ale myslím že inteligentnému človeku toho netreba vysvetľovať

aber
17. nov 2015

@perzefona ďalšia rypacka nevadí, my si našim pokladom dáme mená ako my chceme a na malej bude vidno, že tatina nemá európana, preto vyberame také mená .každý si môže vyberať ako chce, tak sa stým zmier a prajem ti pekný deň 😊😊😊😊

aber
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aber
17. nov 2015

@gabika2580 my budeme mať 2 mená, bude používať prvé a druhé bude na okrasu 😊

beatrice1607
17. nov 2015

@perzefona by ma zaujimalo, ako sa vola tvoje dieta..

aber
17. nov 2015

@beatrice1607 keď je taká negativisticka tak asi také čo nevyberala a preto sa hnevá, že iné môžu😊

perzefona
17. nov 2015

@aber jejda nebud precitlivela.... Ked si za tym menom tak stojis a vies si ho obhajit tak sa nemas preco rozculovat a nadavat mi tu ... Jedine ze by to tak nebolo...
@beatrice1607 Nuz meno dcere som vybrala ja a je normalne.... Nema ani 4 mena a ani nebude musiet nikomu vysvetlovat ako sa to meno pise... Nie som negativisticka len nechapem ako mozu niektore matky detom takto skomplikovat zivot... Ta tvoja muelyn :D ci jak ju to chce aber nazvat sa bude musiet naucit dobre hlaskovat... A som zvedava kolkokrat jej vsade pomylia meno... Nie nadarmo je napisane na stenach porodnic, aby rodicia vyberali mena ktore su ,, naše " a nemali zdvojene pismena a aby sa pisali rovnako ako citaju... Ale niektore mamicky skratka musia byt strasne originalne...

aber
17. nov 2015

@perzefona Meryem 😊vieš prečo sa rozculujem? Lebo doteraz sme si všetky písali mená v kľude a príde sem taká, čo ani nie je tehotná a zabrda

aber
17. nov 2015

@perzefona a nechcem byť strašne originálna, mám muža egypťana a vyberali sme aby malo medzinárodné mená a ty naozaj chápať nič nemusíš, našťastie necakas dieťa... A tebe by ako padlo, keby ti nejaká žena písala, že ľutujes,este nenarodene dieťa? Ja ľutujem to tvoje, že má takú matku

aber
17. nov 2015

@perzefona mne nebude nejaká stena v porodnici radiť, že mám dať meno, ktoré je slovenské, choď a nájdi si diskusiu do ktorej patris lebo sem nie

miskaska
17. nov 2015

My máme doma Eduarda a Gretu. Z chlapčenských sa mi paci ešte Zdeno a dievčenské Matilda.

beatrice1607
17. nov 2015

@perzefona Chapem. Ale stale mi unika pointa preco hanit meno dietata a urazat ho.

aber
17. nov 2015

@beatrice1607 presne ja by som si nedovolila urazat vybrané meno, ešte babatka v brušku, doteraz sme tu normálne písali,staci keď tu príde jedna a rozhadze to celé.nech nezabúda, že karma je zdarma...

evulik858
17. nov 2015
Používateľ evulik858 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evulik858.

je to na kazdej mamicke ake da dietati meno nie?

beatrice1607
17. nov 2015

@aber tak doteraz som si myslela, ze vyber mena je vec rodicov. Tusim sa tu nikto nikoho nepyta na jeho nazor. Tu si len maminy pisu mena a mozno sa inspiruju. Ale @perzefona si to asi poplietla.

maminka1986
17. nov 2015

@brckava36 ahoj aj ja velmi chcem Bianku 🙂)) tých mien je malo a je také jemné iné ...

aber
17. nov 2015

@beatrice1607 presne, preto som tak reagovala ako reagovala, ďakujem

sardinka335
17. nov 2015

Tak ale s tým Vincentom ja uplne suhlasim - mame jedneho ziaka a nikto mu nehovori inak len Vinco, Vincko...tak jedine ze rodičia budu nejako - neviem ako - trvať na tom aby ho všeti volali Vincent, ale to aj tak deti nikdy nedodržaivaju, mena zdrobnuju, skracuju...
Anežka...fuha...ja mam s tým menom blble asociácie...viete ako sa smiali jednej žiačke? ANežka čo ma ,,pcu,, na ježka...ako zle, zle...deti vedia byť veeeelmi krute.
Ak ma dieta rodičov cudzincov tak chapem aj ,,divokejšie,, mena ako Meryem - to ako ta Uzerli z tureckej telenovely, ale budiš...ak to nie je Meryem Nováková tak prečo nie... 🙂
A okrem toho nikto dieťa 2 menami nevola - vzdy sa vola 1 menom resp. tym ktore pouziva...a je to len zdlhave a neprakticke pri vypisovaní papierov a zistovaní či je to Victoria alebo Viktoria, či je to Caroline alebo Karolina, Rebecca ....ale proti gustu .. 🙂

nibiru
17. nov 2015

ak budeme mať raz druhé dieťa chlapec bude patrik po otcovi jednak je to krásne meno ktoré sa mi páči už 10 rokov ak dievča tak Lilly alebo najdem ešte niečo čo sa mi páči je mi uplne jedno či je slovenksé,hebrejské alebo americké musí sa páčiť nám a pre mna je dôležité aby sa hodilo ku priezvisku máme doma Laru a má také exluzivne priezvisko že všade kam dojdeme si ju podla neho pamätajú a obdivujú ho 🙂 určite sa mi nepáčia zahraničné mená štýlu príklad noemi kordiaková,balážova atd...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre