Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

mamina06
4. mar 2012

@anjelicek26 dve mena to určite nie,to by mi neprešlo ale ani mne sa to moc nepozdava.Ked sme čakali synčeka,som si nedala zistit vopred,ale ak by to bolo vtedy dievča,tak by to bola Chantal a vtedy manžela ani nenapadlo riešit to,lebo si bol 100%isty,že čakame syna a nakoniec sa mu to aj splnilo 🙂

zuzana76
4. mar 2012

@mamina06 Adriana alebo Livia Zuscakova by sa hodila, Megan sa k vasmu priezvisku fakt nehodi, potom fakt asi Kristinku

mamina06
4. mar 2012

@lienkapp Mathiasko je velmi pekne

mamina06
4. mar 2012

@zuzana76 dakujem,ale tieto dve mena čo si mi poradila sa mi vobec nepačia,to by som asi fakt už dala tu Kritinku

aspinka
4. mar 2012

@mamina06 a co tak Zuzana 😉

mamina06
4. mar 2012

@aspinka dakujem ale nie

mandarinka34
4. mar 2012

my sme mali mat Emmu,ale nakoniec cakame chlapceka mal byt Oliver ale priatelova sestra ma Olivera tak nas bude Maxim. dievcenske ssa mi paci este Adelka 🙂

lucinka1104
4. mar 2012

@mamina06 Timea môj smejko,Loriana,Sára,Emily,Lucia, Laura, Stela, Sandra, Silvia,Klára,Tamara, Diana

slnieckolu
5. mar 2012

Tiez sa mi paci Livia, Olivia, Lea,....@mamina06

jakani
5. mar 2012

nasa slecna bude Gabriela....krasne meno, a vobec nie je frekventovane 🙂

bleelka
10. mar 2012

@jakani tiez sme rozmyslali nad Gabrielou, ale obavam sa, ze v skolke ci skole ju budu volat Gaba a to je otrasne. Svokor ked zavola na svokru, ze Gabaa, tak ma az trhne... ale Gabika je pekne. Aspon ste uz rozhodnuti, my stale nevieme a uz som z toho zufala ☹

bleelka
10. mar 2012

Kocky, cakame zas babu. Co hovorite na Timeu? Alebo Martina, Maria, Daniela, Stela, Terezia...vobec netusime. Poradite meno, ktore by sa hodilo k priezvisku Pavlikova? Fakt netusim. Prvu mame Misku a teraz sme bezradni. Nechcem moc frekventovane, inak by sme asi nemali problem, lebo sa mi napr. paci Nela, Ema, Viktoria, ale je ich naozaj privela na moj vkus. Ani typicke klasicke Katarina, Zuzana nechcem. Ja viem, ze ja by som to mala citit, ale fakt nemam ani tucha, pomoooooc!

stassa
10. mar 2012

@bleelka ja by som poradila Danielu. Pekne to ladí s Michaelou a nedajú sa robiť žiadne čudné skratky. K tvojmu priezvisku asi naj. DANIELA PAVLIKOVÁ. Krááásne 😉

bleelka
10. mar 2012

@stassa dakujem za nazor. Danielku sme aj dlho mali vo vybere, uz som sa s tym zzivala, no moja mama mi to stale sprotivuje, ze Daniela ju nik nebude volat, len Dana a to ze je hrozne (ze to je ako antikoncepcia a take tvrde 😖 ), je to fakt, ze to bude len na papieri a v skutocnosti bude Danka, Dana a to sa mi uz tak nepaci...ale stale som to uplne nezavrhla. Dakujem za povzbudenie 😉

stassa
10. mar 2012

@bleelka ide aj o to ako ju budete volať od narodenia. Ak budeš trvať na tom a volať ju Danielka, tak si na to všetci zvyknú a nikdy ti nepríde na um Dana. Moja suseda je Daniela a má už k 30-tke a stále ju každý takto volá. Ide o to že Martinu budú volať Maťa 😒 , Máriu - Maja, Tereziu-Terka 😒 😒 a akurát Stela neprezývateľné 🙂 🙂

bleelka
10. mar 2012

@stassa Stelu Telka 😀 naozaj dakujem za pomoc, si zlata!

mancherie
10. mar 2012

Sarah,Amely a Marco 🙂 Moje deťúrence 😵

katren
10. mar 2012

@bleelka
treba ju tak volat od narodenia a nikto jej inak potom nepovie.....
Moja mamina chcela Mariu, ziadnu Majku a pod. tak od narodenia vravela len Maria....a ked jej niekto povedal inak, tak ho upozornila, ze je to Maria, nie inak....a vsetci si zvykli, inak jej nepovieme 😉
@stassa

bleelka
10. mar 2012

@katren mas pravdu, mam znamu, je Maria, ona sa tak nechava oslovovat, alebo Mari, ziadna Maja, Majka... tak asi na tom nieco bude. Len Daniela je samo o sebe dlhe, az 4slabicne, bude tendencia to skracovat ☹

katren
10. mar 2012

@bleelka je to sice 3-slabicne, ale neboj, treba si ich naucit a vsetci si zvyknu 😉

nana776
10. mar 2012

ja chcem miu,a chlapceka mozno davidka

bleelka
10. mar 2012

@katren fiha, prave som zistila, ze po 2,5 roku na materskej uz neovladam slovencinu! Da-nie-la, Da-ni-e-la. No hamba mi! 😒

katren
10. mar 2012

@bleelka ale prosim ta, klud 😉 😀 😀 😀 😀

petra0801
11. mar 2012

No mne sa páčia dievčenské mená Lea,Viktoria,Timea,Janka a z chlapčenských Adam,Lukáš,Tomáš,Dávid,Kristián.No ked že budeme mať chlapca,tak najprv mal byť Adam,lenže kôli Vanociam sme to zmenili na Tomáša. 🙂

marcincinova
11. mar 2012

Pekný deň prajem.Nám sa narodí chlapček a chceme dať meno Ján,že po ockovi.A to by ste mali počuť tie reakcie mojej mami na to meno.Vám sa páči?

zuzula4
11. mar 2012

Ahojte...mi mame vybrate mena Dominika a Filip..ale pacia sa mi mena aj Mathias a Erika

zuzula4
11. mar 2012

@marcincinova ...Ja by som meno po otcovi nedavala...brat ma po otcovi a nerobi to dobrotu ...to je iba moj nazor 🙂

lucinka1104
11. mar 2012

@marcincinova aj môj oco je Ján ale ja by s om nedávalapo ockovi neviem.....a čo tak Jonas alebo Damián to je také podobné ale zaseje to na vás ak ocko chce posebe nech dá

vefi89
11. mar 2012

@marcincinova mne sa to páči 🙂 ocko má byť potom právom na čo hrdý dvojnásobne 🙂 Ján je pekné meno, nevidela by som problém 🙂 vždy sa mi to páči viac ako zahr. mená 😅 ale neodsudzujem ani to 🙂

bleelka
11. mar 2012

@petra0801 nemusis to menit kvoli vianociam, susedka maju Adamka a meninovy darcek mu davaju rano po prebudeni a potom vecer ma darceky pod stromcekom 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre