Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

fadama
27. feb 2017

@ave17 mne sa Tatiana velmi páci pripomína mi to dezert ktory mám velmi rada.

eduska
12. máj 2017

Ahojte. Vybrali sme pre chlapca meno Mikulas, okolie to prijalo, ale blizka rodina ohrna nos a vraj ci si to nerozmyslim a podobne a ci nemam inu variantu mena! Mne to meno pride uplne dokonale, preco by som ho mala menit?
Pre dievcatko sme vybrali Dorotka. To musela rodina opat stravovat, lebo v nasom regione sa dora pouziva ako nadavka. Ach som na nervy 😅 ale nic menit nebudem! Ideme si za svojim!

petulda333
12. máj 2017

@eduska tak ja by som meno Mikulas nedala,nepaci sa mi a deti by sa vysmievali,plus ho ,,oberiem,, o meniny 😊 ale ked vam sa paci tak nie je co riesit. My mame Olivera,moja svokra to strasne riesila,ze je to blbe meno. Jej problem. A Dorotka je krasne meno

perzefona
12. máj 2017

@petulda333 ja poznam mikulasa... volame ho miki a nikdy mi to neprislo ako vravis smiesne a pod! Zalezi na type muza... ak to bude nejaky debilko trtko tak sa mu budu vysmievat aj tak... ak bude mikulas urasteny pekny chlap tak z neho budu vsetci odpadavat, teda baby a vysmievat sa urcite nikto nebude
@eduska

perzefona
12. máj 2017

@petulda333 a dorotka ze je pekne meno? Dora sprosta? No neviem teda.... a hlavne ked 40tnicka povie ze volam sa dorotka... uz to strasne znie. Toot je pomsta rodicov, a nie mikulas.

petulda333
12. máj 2017

@perzefona ja nepisem, ze Mikulas je smiesne meno,ale vies ake su deti! Urcite sa vysmievat budu a ano podla mna je Dorota pekne meno,ale ano bere,ze aj tam moze byt vysmievanie a pod. Kazdemu sa paci nieco ine,tak to neprezivaj tak

dorottka
12. máj 2017

Aj Mikulas, aj Dorota su uplne normalne mena. Deti sa vysmievaju zo vsetkeho, z mena, z postavy, pomerov, povahy, vyhrat sa neda. Dospeli to uz snad nerobia, aj ked hej, najdu sa obmedzeni jedinci aj v dospelosti - blbe variacie ma ale kopa tradicnych mien (hlupy Jano, Lucka pucka, Duro trulo, ...), cize prosim vas. A 40tnicky sa vacsinou zdrobneninou nepredstavuju. Dorota je oproti vacsine mien v tejto teme uplna topka a inak aj mne sa hrozne paci, nepoznam Dorotu ani Mikulasa, ktori by kedy so svojim menom mali problem...

eduska
12. máj 2017

@petulda333 ja som denisa a v skole bolo pravidelne na pretrase kazde meno. Janka šťanka este dobre obisla ale jako ako denis penis 😂 no neviem. Teraz sa na tom len zasmejem. V rodine mame aj Silvestrov, hned 3..a cakam ked tomu najmensiemu niekto povie Silvester vysral sa na luster.. lebo deti vedia byt zlomyselne 🙈 prezil si to kazdy

eduska
12. máj 2017

@petulda333 ten Mikulas sa nam aj paci, ale je tam aj urcita symbolika pre nas 🙂

petulda333
12. máj 2017

@eduska ved ano to skoro ku kazdemu menu sa da nieco doplnit 😊😊 hlavne je aby ste vy boli spokojni,my sme tiez nepozerali na nazor inych,vybrali sme si co sa nam pacilo.

maria584
12. máj 2017

@ave17 my máme dcéru Tatianu, nám sa nepáčilo žiadne meno až sme sa zhodli na tomto a som rada, že sme jej ho dali. Je to naša krásna Tatianka, Tanicka... A ma ešte mnoho ďalších prezyviek, ale nebudem všetky písať 🙂

ludkka0407
12. máj 2017

My sme dali meno Zuzana😀daju sa z neho vytvorit rozne zdrobneniny,ale to sme nejako neriesili,bolo to jedine,na kt.sme sa zhodli😀😁

fadama
12. máj 2017

@eduska veru vedia byt deti hnusné a poriadne ja som bola Nadka-gatka. ☹

marienka2424
12. máj 2017

Miesto Mikuláš daj radšej Nikolas.je to skoro to isté😃

nellita
12. máj 2017

Ja nam Lilian Chiaru take ine trosku meno ake hlavne sa musi hodit k priezvisku

kahh
12. máj 2017

V tomto uz mam dost dlho jasno a chcela by som keby to bolo dievcatko tak bud Kristinku alebo Miu. Tieto dve mena sa pacia aj mojmu drahemu a ked to bude chlapcek tak by sme chceli Patrika

jance333
12. máj 2017

@eduska ľudia vždy niečo riešia. je to vaše dieťa, mená ste vybrali pekné, takže kašlite na ostatných. my keď povieme, že sa naša bude volať Ľudka (Ľudmila) alebo Vladka (Vladimíra), tak sa väčšinou tiež ksichtia hocijak. ich problém. nech si nazývajú svoje deti aj Hortenzia alebo Quasimodo, mne je to fuk, tak nech neriešia oni nás.

gita17
12. máj 2017

@eduska symbolika mena Mikulas...akoze mate radi sladkosti na Mikulasa ? 🙂 🙂

bona_dea
12. máj 2017

môjmu menu v škole nikto nikdy nič nevymyslel.... 😀
za to mama mi občas povedala "Peťka-smeťka" 😀 asi doteraz tomu nerozumiem, ale prišlo mi to vždy vtipné 😀 sestra bola "Mirka-sirka" 😀

no a čo sa môjho výberu týka... ja by som chcela pre dievčatko meno Michaela, Patrícia, alebo Simona
a pre chlapca mám veľmi dlho na prvom mieste meno Viktor, ale zatiaľ žiadnemu môjmu chlapovi sa to nepáčilo 😀 ešte sa mi celkom páči Richard a Ondrej

gita17
12. máj 2017

@eduska fakt nechapem tvoju logiku. Hovoris ze v regione kde zijes sa Dora pouziva ako nadavka a ty dat decku toto meno. Mozes si vybrat z 1000-coch mien a ty das zrovna nadavku.

dorottka
12. máj 2017

@gita17 lebo v preferenciach a v tom, co sa ti paci, logiku vobec netreba hladat, je to iny princip 🙂 ale zaujimalo by ma, co je to za region, lebo aj ja poznam slovo Dora v negativnej konotacii, ale tak je to take old school, ze uz by som sa nad tym ani nepozastavila :D

bona_dea
12. máj 2017

@dorottka moja babka a mama slovo "dora" používajú ako nadávku. ale vôbec by som to neriešila. vám sa páči, tak ho dáte

aniele
12. máj 2017

@marienka2424 Tak napríklad mne sa páči, že konečne niekto dáva našu verziu mena. Skôr mi vadia spotvorené cudzojazyčné verzie. No a ešte keď ich potom našsky zdrobňujú - to už je len super. Pritom tie mená sú najkrajšie v plnom originálnom znení (hoci, keď som jednu slečnu Sarah oslovila tak, ako sa má, bola úplne dezorientovaná - tak načo tam mala to "h"?). Ale každý má svoj vkus, samozrejme 🙂.

eduska
12. máj 2017

@dorottka
@bona_dea ja som od piestan, ale to sa vsade hovori ako nadavka. Pre mna to ale v tvare Dorotka, Dorka, Dorinka als nadavka nie je a pride mi velmi mile.

warholette
12. máj 2017

@aniele a to si jej povedala Sara-h alebo Sarach? 😵 ved to sa s h na konci ani neda vyslovit 😅

ivusik8888
12. máj 2017

Dorota je nádherné meno, tradičné slovenské, žiaľ ešte kopec ľudí má názor - Dora - nadávka a evokuje to v nich niečo negatívne, veľká škoda pritom tak silné meno, myslím že je to len zastaralý názor ľudí, možno aj trochu primitívny.... Každé jedno meno je svojím spôsobom krásne.... to musí byť za každú cenu Nela, Nina, Ela, Ema atď..,raz to meno bude top

aniele
12. máj 2017

@warholette Nie, anglickou výslovnosťou, (ˈsɛərə). Práve v tom je tá sranda, nie? Keď mám cudzojazyčné meno, budem ho vyslovovať po slovensky? Stále mi nie je jasné, ako vyslovujú mamičky to Lucasko, Mathiasko, Thobiasko? Však jasné, je to ich vec, len by ma to fakt zaujímalo.

furstik
12. máj 2017

@eduska aj u nás drvivá väčšina ohŕňa nos nad výberom mena pre chlapca (Félix).... ale my sa nevieme na inom mene zhodnúť a ja viem, že je to to správne meno...... tiež mi rozprávajú, či ho tým chcem potrestať a ako sa mu budú deti smiať a pod..... nejako ma to netrápi, lebo deti keď chcú nájdu si, aj keby mal hocijaké iné meno.... takže ak máte ako rodičia dobrý pocit z výberu mien, tak by som to nejako nesílila meniť 😉

warholette
12. máj 2017

@aniele haaaa tak to je potom ina sranda. Moj syn ma americke meno, muz je American a hoci sa maly narodil na Slovensku, vedeli sme, ze sa po roku budeme stahovat do USA - a aj sme sa prestahovali a zijeme tu uz 9 rokov. Ale, maleho meno je typicke anglicke kde sa "a" cita ako "e", aspon po anglicky. A to ti bola len sranda, ked mu kazdy vyslovoval meno s "a" a mne to totalne dralo usi. Neviem si predstavit, ze by s takym menom zostal zit na SK a neustale by som kazdeho musela opravovat :D:D:D

sisaka
12. máj 2017

Ja fakt neviem, cim to je, ale u nas v Kanade som sa nestretla s tym,žeby sa niekomu smiali koli menu, neviem či je to tou veľkou rozmanitosťou mien, či niečim iným

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre