Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

anjelicek26
9. júl 2011

@evabb35 - mien je aj akutalnych nepreberne mnozstvo a netreba siahat po vykopavkach z obdobia Velkej Moravy. Ale vravim, kazdy ma na toto asi iny nazor.

mishuu
9. júl 2011

ja som sa dnes stretla pracovne s jednou milou rodinkou, priezvisko majú na R a krstné mená všetci štyria taktiež: ocko Roman, mamka Roberta a dcérky Rori (neviem či "i" alebo "y") a Robin ...veľmi pekné mená podľa mňa. Priezvisko majú tak nemecky znejúce, takže sa to hodí.

mishuu
9. júl 2011

@anjelicek26 veď nech si každý vyberie čo sa mu páči, ale aj ja zastávam názor, že netreba deti "týrať" takými divokými menami ešte k tomu s tými našimi slovenskými "krásnymi" priezviskami to potom znie všemožne 😉

siusinocka
9. júl 2011

@evabb35 lebo?

evabb35
9. júl 2011

@siusinocka v rodine ho potom zvyknú volať nie menom, ale hovoria o ňom ako o mladom, malom, juniorovi a pod.

tatianka7
9. júl 2011

@katy80 Alebo Tatiana..chichi 😀

siusinocka
9. júl 2011

@evabb35 aha, my sme si to rozdelili veľký je Rado a malý je Radík... a uvidíme ked budeme starší ako ich budeme volať.... na to som prišla hned ked sme prišli domov a každý sa pýtal na Radka a nevedela som na ktorého... jeden čas sme potom malého volali aj Hugo a krstný ho začala volať aj Dede lebo to bolo prvé slovo ktoré vedel zopakovať... teraz je Radko alebo Radík a ocko je Rado

lenka1108
9. júl 2011

ahojte ja uz som pisala do jednej podobnej temy. ja napr by som nedala klasicke slovenske meno. skratka sa mi nepaci ziadne.preto sme sa rozhodli dat malemu jedno z mien Leandro alebo Xandro. dceru mame Scarlett ta sa narodila v irsku a neviem si predstavit k nej hodit meno napr. Milos alebo Jozef... priezvisko mame na S.
na zaciatku ma od Scarlett kazdy odhovaral a teraz si nevedia vynachvalit to meno. a tak to bude aj pri malom....je to vsetko o zvyku....

tatianka7
9. júl 2011

@sevzuz nooo ,moj Drahy chcel povodne Milana po sebe,svojom otcovi,starom otcovi,atd...ale nejakym zazrakom sa mi podarilo ho odhovorit,takze chlapcek bude Norko,Riško,alebo Domčo..a slecna Laura,Lea,Frederika,alebo Ema..Tiez sa mi veeelmi paci Nelka,ale..asi si pockam na ocinkove emocie pri porode a navrhnem mu to az vtedy 😀 😀 😀 Nas pokladik ma byt 14.12. tak asi si este vezmem kalendar a najdem nieco medzi Vianocami a narodeninkami..

amouramour
9. júl 2011

@mishuu mas pravdu🙂ono jessica, kimberly a jeniffer a natalie zneju divne na sk🙂je to vysada skor nasich istych spoluobcanov...podla mna nasilu zahranicne mena a priezviska bez ova sa moc nehodia...mne sa nahodou ova paci...to vyjadruje, ze si niekoho koho lubis🙂

jaannaa86
9. júl 2011

Mne sa páči meno Natálka 🙂

sirinka
10. júl 2011

mne sa zase velmi nepacia tie zahranicne a exoticky znejuce mena...a co sa tyka dievcat...co my vieme, za koho sa raz vydaju, ake budu mat priezvisko a potom z nich bude napriklad robin liptakova a pod.... 😉 mimochodom, keby tam nebola potom ta pripona -ova, tak by som podla tohto krstneho mena ani netusila, ze ide o dievca.... 😅

kukujka
10. júl 2011

@lenka1108 leandro je nadherne meno super si vybrala

erzulik
10. júl 2011

ja budem mat dievcatko a moj manzel rozhodol ze bude Petra. A je taky otravny s tym menom ze ma presvedcil....hlavna vec nech je zdrave a smenom sa uz nejako vyrovnam. Ja som chcela Mariu. 😢

uhlopriecka
10. júl 2011

caute vsetci, pre zaujimavost pripajam statistiku najcastejsie pouzivanych mien u novorodencov v minulom roku 2010 (podla slovenskeho registra obyvatelov a poradia pouzivanosti);
muzske: 1.Jakub 2.Samuel 3.Tomas 4.Lukas 5.Martin 6.Filip 7.Adam 8.Michal 9.Matus 10.Matej
zenske: 1.Sofia 2.Viktoria 3.Natalia 4.Laura 5.Nela 6.Nina 7.Kristina 8.Ema 9.Vanesa 10.Lucia

syslica
11. júl 2011

@evabb35 My máme typické slovenské priezvisko odvodené od názvu malej dediny pri Prievidzi, odkiaľ zrejme rod pochádza... a Jergušov mám zmapovaných dosť podrobne: okrem známeho zbojníka aj Jerguš Bača, bývalý hokejista a tréner a čo je zvláštne aj dvaja autori, píšúci nacionalistickú literatúru... ktovie, možno aj ten náš skončí napokon v SNS - s takým menom je na to predurčený 😀 😀 Malých Jergušíkov (od 6 rokov nižšie) je už viac a veselo pribúdajú 😉 .

syslica
11. júl 2011

@erzulik Tak dajte mená obe - a bude to Mária pevná ako skala 😉 Meno Petra bolo populárne niekedy v 70 rokoch, teraz ich už nie je toľko... no a Mária je populárne stále... podľa mňa sú obe skvelý výber!

majonka79
11. júl 2011

@kristinka86 Že prečo asi 🙂 U nás boli tendencie, že či nepokračovať v tradícií - babka Mária, mamina Mária a ja Mária.... no tak to ani náhodou, ale zobrali to v pohode 🙂 Tak držím palce, aby bolo dievčatko, čoskoro a krásna Kristínka 😉

kristinka86
11. júl 2011

@majonka79 Heh..Taketo tradicie ja poznam..Nastastie, moj mm je druhorodeny a teda meno po otcovi nesie jeho brat.. 😀 Radovan bude teda len druhy v poradi.. A Kristinku v rodine nemame.. Obom sa nam to meno velmi paci, takze nebol problem. Az tak skoro nemusi zas byt dievcatko, kedze este len cakame na chlapceka.. 😀 😀 Ale vdaka! 😉

mojong
18. júl 2011

@anjelicek26 myslim to vazne, aj kvoli tomu ze si k stredoslovenskemu priezvisku neviem predstavit nejake uzasne teraz modne meno, a hlavne nie pre chlapca,.....a dalsi problem je ten ze priezvisko je dost kratke plne tvrdoznejucich spoluhlasock a obsahuje iba jednu samohlasku na konci.....cize pozeram sa na to aj z toho hladiska, ze to ma nejak zniet ked sa predstavi niekde v spolocnosti ked uz bude starsi a nie ze mu nikto nebude rozumiet.......a na margo vytahovania mien z historie.....mozno ze ked pred par desatrociami vytiahli meno maximilian z historie, tak to tiez komentovali mnohy tak ako ty meno mojmir....

kvojtanikova
18. júl 2011

napriklad ked v tej statistike je meno Nela, ake je teraz popularne- Ked som bola mala, ja som z PD a s tymto menom (Kornélia) - som tam bola ja a este jedna asi 75rocna pani a inak nikto. Ako dieta som bola vzdy vynimocna. Nela ako take meno vobec nebolo. Este bola tusim jedna Petronela a to bolo vsetko.

masinka
18. júl 2011

@kvojtanikova mas pravdu, ked som pred piatimi rokmi cakala Nelku, poznala som akurat jednu Korneliu, volali ju Nelinka, Nelusik a strasne sa mi to meno zapacilo....potom prisla Ordinacia v Ruzovej zahrade s Nelou Pociskovou teraz ked na ihrisku zavolam Nelka, otoci sa ku mne 5 dievcatiek a dobehnu dva psiky... no slak ma ide z toho trafit... teraz sa nam paci meno Sofia... pozrela som statistiku - minuly rok najcastejsie davane dievcenske meno v SR... takze budeme mat Juliu 🙂

masinka
18. júl 2011

@anjelicek26 to je pekne - ze vykopavky z Velkej Moravy 😀 moj manzel je Rastislav 😀 ale som rada ze si to svokrovci presadili, lebo mal byt Stefan ako svokor, svokrov otec, svokrov dedko .......

pralinka25
19. júl 2011

@masinka mne sa nelka strasne paci uz roky ked som ho mala vybrate v celom nasom okrese boli len 4 take mena ale teraz ich je zrazu strasne moc. takze teraz som smutna lebo toto meno mam uz tak zzite s pripadnym dievcatkom ze si neviem predstavit ze by sa mi narodilo dievcatko a pomenovala by som ho inak ale presne ako pises ide ma slak trafit ze ich je teraz tak vela ☹
hehe takze asi budem dufat ze druhe bude chalan i ked pre zmenu tam nemame ziadne meno a pri prvom synovy nam tvalo cele tehu vymysliet aspon jedno

sisa81
1. aug 2011

SOFIA, ISABELLA, AURORA alebo NOEL.

ashley
8. aug 2011

@deniiii Mam sesternicku Abigail.. a volame ju Ebi. Uplne jej to pristane 🙂 Aj ked na zaciatku mala vacsina rodiny s tym problem. Je to krasne meno.

mima1983
8. aug 2011

mne sa páči - dievčenské: Diana, Viktoria, Nicol, Melissa... a chlapčenské: David (s krátkym a), Filip, mojmu sa paci Nicolas (no mne moc nie).. neviem, ale dievčenskych by som mala az az a tych chlapcenskych ani moc ne 🙂

maggie2
10. aug 2011

@mima1983 Nicol je v zahraničí považované za mužské meno. Ženská písaná varianta je po správnosti NICOLE (hoci výslovnosť je rovnaká Nikol). Keďže toto meno prišlo do módy na SK už pred vyše i snáď 25 -imi rokmi, matrikári nemali ani šajnu, resp. trvalo sa na poslovenčení cudzieho mena. Tak sa poslovenčilo (podĺa výslovnosti) meno Nicole na NIKOL ako ženské meno do slovenčiny, ale v zahraničí táto podoba "Nicol" sa používa výlučne pre mužov. Varianty Nicoletta, Nikoleta a Nikola je zas niečo iné.

mima1983
11. aug 2011

@maggie2 tak Nikola

mia78
13. aug 2011

ahojte čakame tretie bábo a teraz sa mi páčia mená pre chlapca Viliam,Maximilian......a pre dievča Melánia ,Viola to bude premýšlania 😝 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre