Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

nathalis
6. aug 2013

Moje vytúžené meno pre chlapca je Richard a pre dievčatko Ema Zoe... Juj len nech sa to už podarí

happyfrog80
6. aug 2013

Tomas a Eva

kattulienka
6. aug 2013

mi chceme Kristinku 😉

janikak
7. aug 2013

Mne sa momentálne páči meno Ondrej, ROMAN, Gregor, barbora

betuska22
7. aug 2013

my máme Adamka a Alžbetku 😉

janana2013
25. okt 2013

@poseidonka
Ahoj, viem, ze tato debata prebehla minuly rok ale snad mi odpovies aj po roku. Meno Nino sa mi velmi paci a v decembri okolo Vianoc sa nam ma nas Nino narodit. Chcem sa len opytat, ak ste tak pomenovali vasho chlapceka, s akymi reakciami na toto meno okolia sa stretavas.
Ja poznam len jedneho NIna-ma asi 5 rokov, ma slovenske priezvisko ale vobec mi to nevadilo. A vlastne vdaka tomuto chlapcovi sme na toto meno prisli. Nie som zastancom zahranicnych mien ale v manzelovej rodine je strasne vela chlapcov a "pouzili" uz vsetky pre mna akceptovatelne a pekne slovenske mena. Moja rodina je s menom NIno v pohode, manzelova celkom nechape :- ) Ale na to sa mozeme vykaslat. Dolezite je, aby sme ty neublizili dietatu, aby sa mu neskor nesmiali deti ...atd. Tak len chcem vediet, s cim sa stretavas v praxi...:- ) Dakujem za odpoved

poseidonka
2. nov 2013

Super reakcie, všetci sa pýtajú kde sme na také pekné meno prišli, mne sa páčilo a aj napriek nesúhlasu manželovej rodiny sa tak syn volá a už si zvykli. Nemenila som a nikdy som toho neoěutovala, a nemožeš tomu kuriatku nijako škaredo povedař, len NINO 🙂

janana2013
2. nov 2013

@poseidonka Dakujem Ti za odpoved. Nas sa tiez ludia pytaju, kde sme na to prisli a reakcie su naozaj rozne ale ja si nemozem pomoct a presne tak uvazujem ako Ty-nemozes mu povedat skaredo a pride mi to dobre meno aj pre velkeho dospeleho chlapa 🙂

pernicek
24. nov 2013

Baby, Teo Pernicka, Lukas, Mathias ? Dakujem 😉

kristiii
25. nov 2013

@pernicek Ja mám Lukasa, takže pre mňa top 🙂 Ale všetky čo si vybrala sú pekné, u mňa asi v poradí Lukas, Mathias, Teo

pernicek
25. nov 2013

@kristiii dakujem za nazor😉

zuzik16
29. nov 2013

ahojte, mne sa pači Michal, a z dievčenských M,artinka, alebo Zuzka...som skor za take klasicke slovenske...len nech sa uz zadari konečne.-.

modrofuzik11
29. nov 2013

sara, jakub, ondrej

newesta
1. dec 2013

@pernicek Mathias 🙂 my sme v Nemecku a manzel ma Kolegu Mathiasa nam sa strasne paci to meno 🙂

newesta
1. dec 2013

@petula8 my ked budeme mat dievcatko bude Aurora 🙂 manzel vybral 🙂

setulienka
13. jan 2014

Tak musím sa pripojiť aj ja, lebo ako tu tak čítam, dnešná doba a mená, ktoré sa dávajú ... Ja si myslím, že mená by sa mali vyberať predovšetkým také, ktoré sa hodia k priezvisku, inak vystavíme svoje deti v staršom veku posmechu v škole. Pretože tie zahraničné mená, čo sa dnes deťom dávajú, to je katastrofa. My máme doma Šimonka, je to nádherné meno, jednoduché, pekné, má veľa variácií, dá sa pekne zdrobniť.

misskate1
13. jan 2014

Liliana, ale chlapca netusim

ewisam
13. jan 2014

ja stale neviem 🙂 z chlapcenskych sa tak strasne tazko vybera...Prvorodeneho som dala Simon, druhy by mal byt Peter, to sa mi paci, ale uz Petra v rodine mame, tak nechcem aby ich bolo zas 300 asi to necham na chlapa teda MM 🙂

lentilkapb
13. jan 2014

My máme doma malého Miška (po manželovi), chceme aj druhé dieťatko, ak to bude dievčatko, tak bude Katka (po mne), ak chlapček, tak Matúško alebo Šimonko. 🙂

dasenka1203
13. jan 2014

my máme Miška a Dominiku.. teraz to vyzerá na Slavka, ale ak sa náhodou doki sekla, tak Lucka 🙂

trilian
30. jan 2014

ahojte. mne sa strasne paci pre dievcatko meno Amelia, ale stale mam strach, ze ma bude dcerka nenavidiet za meno. Ale ako tak citam, tak teraz uz sa davaju vselijake mena, ja som asi taka spomalena, lebo stale mam pocit ze ak nedam typicky slovenske meno, tak to sposobi dietatku problemy napr v skole. 🙂

matulinuska
30. jan 2014

My mame Rebeccu a ked bude niekedy druhe babo tak bud Hannah alebo Leo...nech si hovori,kto chce,co chce nemusi mat kazdy slovenske meno. Hlavne aby sa hodilo k priezvisku 🙂

lenz
31. jan 2014

my chceme jedno diiitko a ked dievku tak Emili a ked chlapec Andrej alebo Martin 😀

skiwia
4. feb 2014

ahojte my mame Gregorka a Feďka (Fedora) 🙂 Slovenske malo pouzivane mena, k pomaly najcastejsiemu slovenskemuj priezvisku 🙂

opica
4. feb 2014

@skiwia sranda. my mame dvoch synov-gregora a jergusa. ak by sa nebodaj niekedy pritrafil treti, bol by fedor ;)

celasapremenim
4. feb 2014

@trilian na mna posobi tak divne to meno, neviem

skiwia
4. feb 2014
skiwia
4. feb 2014

@skiwia tak to je v skutku vtipne, pretoze nas dalsi favorit na meno bol prave Jerguš. Keby mi niekto povedal neuverim ze moze byt taka zhoda... pozdravujem srdecne 🙂

bronia13
4. feb 2014

@skiwia wow Jergus to sa mi paci..... my mame Sebastianka, Sasenku, Emmusku (v nebicku) a tak isto sa mi hrooozne paci Oliver a Henry 🙂

opica
4. feb 2014

@skiwia napodobne, nech chalani rastu do krasy ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre