Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

samuelko
27. sep 2006

Prečo nesúhlasí? Juraj sa dá krásne volať - Jurko a Rebeka je tiež nádherné meno.Takže neviete pohlavie?

taminka
27. sep 2006

Nie nechceme vedieť 😉 ale ani babätko nechce ukázať - šibal jeden. Mužík navrhnúť nevie ale kritizovať smozrejme ano a to už ani nehovorím keď sa do toho zapojí naša dcéruška. 😝

samuelko
27. sep 2006

A dcérke sa aké mená páčia?

taminka
27. sep 2006

Tá by chcela Lucku a Maťka (je jej jedno či Matúš, Marek, Martin, Matej) Ale ona to mení podľa nálady, alebo rozprávky. Toto sú posledné varianty.

samuelko
27. sep 2006

🙂 Tak,už si len vybrať to najkrajšie 😉 veĺa šťastia pri výbere 😎

danii
27. sep 2006

baby a co poviete na dievcenske mena - Ariana a Verena ? je to take tazke vybrat to vhodne meno......

taminka
27. sep 2006

Ariana sa mi páči a nielen preto, že ja som Adriana 😉 . Verena počuje, resp. čítam prvýkrát - pre mňa neobvyklé, ale pekné.

danii
27. sep 2006

dakujem taminka. verena, je to z nemciny. vies mame nemecke priezvisko. chlapceka mame uz davno vybrateho, len pre dievcatko nam to akosi nejde ☹

sasetka
27. sep 2006

Ahojte, môj muž chcel silou-mocou meno po sebe s čím ja zásadne nesúhlasím pretože stačí, že má poňom priezvisko, a oslovenie malý a veľký je divný.Mne sa páčia mená Richard, Tadeáš (toto meno sa však nikomu v mojom okolí nepáči) a dievčenské Karolína, Viktória a možno Alexandra.

ttina23
28. sep 2006

baby ja mam neter a synovca dvojičky 10 mesačne a volaju sa Patrik a Carmen a krsna Elišku teraz letia viac menej netradične mena ale aj tie slovenske su krasne

melory
28. sep 2006

sasetka nic horsie ako meno po muzovi. u nas sa to ocakavalo lebo je tradicia dusanov a bol by nas dusko treti ale sam muz povedal ze si neda ukradnut meno synom.hihihi potesilo ma to a hugo musi byt hugo kdo ho pozna chape.

danii
28. sep 2006

sasetka, vsetky tri dievcenske mena, co si napisala su aj mojimi favoritmi 😉
len manzelovi sa skor pacia uz tie vyssie spomenute....

zuz11
5. okt 2006

takze mi sme sa po namahavom boji konecne pomaly vo 8.mesiaci zhodli na dievcenskom mene 😀 ale poviem Vam bol to taky maly porod 😀

expertka8
5. okt 2006

...zuz11...a aký je výsledok "pôrodu"??? 😀

zuz11
5. okt 2006

expert 😉 Hana Layla H.... alebo Hana Leila H.... samozrejme bez ova 😀

expertka8
5. okt 2006

...zuzu11... 😀 ..a čo znamená to *H*???..vysvetli tete negramotnej???/náznak priezviska???/ 😅
..ozaj..na matrike sa dá zapísať do rod. listu priezvisku BEZ prípony "ová"???..je potrebné uviesť aj dôvod???..prípadne je to za nejaký poplatok???

..a xlapčenské meno ste už "porodili"??? 😅

zuz11
5. okt 2006

expert, H znamena naznak priezviska 😀 a bez ova sa da dat zevraj uz uplne prirodzene co som ja zistovala pred svadbou tak vtedy bolo potrebne dat iba inu narodnost ako slovensku, ja som tak prisla k priezvisku bez ova 😀 a bez poplatku a dovodu, proste tetuska na matrike povedala ze papier znesie vsetko 😀 kedze narodnost nemas nikde evidovanu poriadne, to nie je ako obcianstvo 😀 to mas iba papierovu formu 😀 a ako sa citis tak vypises 😀
chlapca budeme rodit mam pocit do decembra 😀

expertka8
5. okt 2006

...no do kelu..že som to nevedela skôr 😅 ..aj ja by som si dala BEZ...ktovie či sa to vzťahuje aj v prípade ,keď som si nexala aj meno za slobodna 😉

zuz11
5. okt 2006

expert, tak to uz neviem ale skus a niekedy ked budes mat prilezitost opytat na matrike, asi za poplatok urobia hocico 😀
inak rodime chlapcenske meno ale fakt to nestihneme ani do decembra porodit 😀 na ukazku manzelove navrhy: Radúz, Bartolomej, Emanuel, René, Sergej, Svatozar, Svatopluk, Valer, Vratko, Zdenko, Felix, Henrich, Izidor a dalej radcej ani nejdem 😀

expertka8
5. okt 2006

...mangel má vždy také super origoš nápady??? 😀 ..jééé..Radúz.../vtedy mám narodky/to je 10.12. ...to hádam tomu maličkému nespravíte??? 😅

zuz11
5. okt 2006

expert, vsetky tieto mena som mu vyskrtla 😀 a on vyskrtol moje tak ja jemu aj tie posledne tri co mu ostali a sme na nule 😀 plodime od nuly 😀

expertka8
5. okt 2006

....zuzu..no ak splodíte "z ničoho"..tak by sa mal volať David Coperfield/to je pán Mág 😀 ..ten vie tiež čarovať z ničoho 😀 /..takže je rozhodnuté..DAVID 😅 ..myslela som na ten fakt..že to by malo maličké narodky+meniny hneď po sebe 😨 😅

zuz11
5. okt 2006

expert, no ved ja som si vyberala mena od konca februara do konca septembra to len manzel nebral ohlad na meniny 😀 takze sa skrtalo o sto dvesto 😀 ved namiesto 5 naj mien mal 23 🤐 a David je 30.12. 😵 preto je to Hana ta ma v july meniny 😀

expertka8
5. okt 2006

..zuz..mangel je teda číííslo...rozhodne sa doma nenudíte 😀 😀 😀
..kvitujem Tvoj prístup 😉 ..lebo ja ako dieťa si veľmi dobre pamätám 25.11.-meniny....6.12.-Mikuláš...10.12.-narodeniny...24.12.-Vianoce=1 darček 😠 ..jój..ako som zúrila 😅
..my máme Dáriusa..ani sme netušili,že toto meno je aj v slovenskom kalendári...mangelovi sa zapáčilo na 1.počutie..zato mňa musel lámať až do pôrodu..no čo už..nespravíš xlapovi radosť??? 😅 ..a tak máme Dajka 🙂 ..namisto môjho Timka...Adama...

sykorka
5. okt 2006

expertka,si tu?

expertka8
5. okt 2006

.. 😀

sykorka
5. okt 2006

ex. už si to citala?

sykorka
5. okt 2006

pisala mi ikulka,že uz je v porodnici 😀 😀 😀
joooj, ale som stastna spolu s nou 😝 😝 😝

expertka8
5. okt 2006

..poď na našu pôdu 😀

alexandra
6. okt 2006

zuz Valer a Henrich nie je tak strasne zle..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre