Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

sparocka
7. okt 2011

@dualcore Pozeram,že sme v rovnakom týždni 🙂 kedy máš presne termín? ja 23.12.

dualcore
7. okt 2011

no mne sa nevedia rozhodnut ale podla pm mam termin 24.12. a podla velkosti drobca vraj o tyzden skor-17.12. tak som veru sama zvedava kedy sa drobcek rozhodne 🙂

kocurcek
7. okt 2011

Ja som asi od svojich 10 rokov chcela Sofiu a Samka..nevydalo, lebo tých je už habadej... 🙂 Celé tehotenstvo, som si nevedela nájsť iné dievčenské meno, hľadali sme slovenské, zahraničné, nič ma neoslovovalo...po dllhom hľadaní sme sa rozhodli pre Rebeka (trošku by som sa bála, ked ešte nebude povedať R) alebo Olívia...no a čo sa týka chlapčenského mena, odkedy mi dr povedal, že budeme mať chlapca, vedela som, že to bude Frederik...manželovi sa to síce veľmi nepozdávalo, že ho všetci budú volať Fredo, ale ja som vedela, že aj tak to bude Frederik...deň pred neočakávaným pôrodom (rodila som o 2 týždne skôr) sme sa dohodli, že synček sa bude volať Marcus....no a na druhý deň na pôrodnej sále to bol aj tak Frederik 😀
Takže druhé bábo (ak Pánbožko dá) bude Rebeka, Olívia alebo Marcus....alebo úplne niečo iné, čo si moja tehotenskými hormónmi pobláznená hlava zmyslí 😀

kocurcek
7. okt 2011

A ešte dotaz, všetci ho volajú Fredy 🙂

veronicka1901
7. okt 2011

@kocurcek: Jeeej, to je pekne Fredy 🙂 . Moj manzel chcel Benjamina, ze by sme ho volali Benny, ale cakame dievcatko tak nic 🙂.

lenka1108
7. okt 2011

@veronicka1901 aj moj mm chcel benjamina ale kamarati mu to znechutili ze benny meno pre psa... ☹ a tak uz o tom nechce ani pocut.co mi je luto lebo uz som si dala urobit par veci s menom benjamin.
tak teraz rozmyslame nad novym menom. asi to bude nakoniec Theodor.no neviem 😒

veronicka1901
7. okt 2011

@lenka1108: Presne to mi hovorili aj kolegyne, ze to je ako pre psa, ale ved to meno je vo viacerych jazykoch, tak neviem, ludia su niekedy cudni 🙂, ja by som sa tym netrapila a ak sa vam to meno paci, tak by som do toho urcita isla.
Mne sa este vcelku paci Alexej a Rafael. Ale pre dievca sa akosi nevieme zhodnut.

lenka1108
7. okt 2011

@veronicka1901 jooooj pre dievcatko by bolo mien a mien... s tym by som problem nemala 😉
Isabell, Mia, Julissa, Tamyra, Talia ach jaj tych mien by bolo 😉

kocurcek
7. okt 2011

@veronicka1901 a to ja som stále rozprávala, že ja ho budem volať Frederik, lebo to sa mi páči viac ako Fredy...no skracujem aj ja 🙂

sparocka
8. okt 2011

@veronicka1901 my sme sa rozhodli že ked bude dievčatko,tak sarah no len nám to nejak nevyšlo hehe.aj viktoria je pekné 🙂

ajca123
8. okt 2011

Prvy Patrik , druhy je Filipko a treti co je v brusku bude Riško ale nezdavam sa aby som mala dievcatko 🙂 lebo pre dievcatko mam meno Nicoll 🙂

lencul
8. okt 2011

ahojte, my sme v manzelom chceli od zaciatku ako sme vobec zacali hovorit o moznom dietatku Lauru. Potom to mna nejak omrzelo a chcela som Sofiu, ale ked vidim dnesne rebricky naj mien z minuleho roka a Sofia je na 1. mieste, tak by raz dopadla mozno ako ja, kde sme boli na 1. st. ZS v triede 4 Lenky 😀 aj nad Emou sme rozmyslali, teraz mam v hlave Saru, ale ako tak rozmyslam, som typ, ktory sa velmi lahko vie dostat spat k svojmu prvemu "napadu", takze uz vidim, ze raz skoncime pri Laurinke 😀 s chlapcenskymi menami je to horsie, manzel chce Maxa, Max mi pride strasne kratke meno, Maximilian zas dlhe a taky stred je Maxim 😉 alebo Marek, Samko? ...pri chlapcenskych menach je to tazke 🙂

sevi
8. okt 2011

Prvé dieťatko sme s mm volali kristián a nakoniec je sebastian.a druhé v brušku sarah vivien a nakoniec je viktoria. Ale mne sa páči aj meno david,timea,damian.

odabinka
8. okt 2011

@sparocka Jeeej aj ja mam 23.12 ale som velmi zvedava kedy to bude 🙂 Na Vianoce by som uz chcela byt doma 🙂

odabinka
8. okt 2011

Mozem sa opytat, napisu mi meno, tak ako chcem? Ja chcem aby sa nas syn volal Saimon, ale tak som este nevidela ze by sa to meno pisalo, iba za Simon, ale to by ho aj tak citali a to nechceme.

odabinka
8. okt 2011

@sparocka A moze sa tak to meno pisat? Lebo aj my chceme Saimona 🙂 Ale nasla som ze sa pise Simon.

odabinka
8. okt 2011

@maggie2 V nemecky hovoriacich krajinach je Simon stale Simon, tu sa necita Saimon a prave preto tak to meno chcem pisat aj ja 🙂

meusicka
8. okt 2011

mi mame Biancu, a pre nas dvojicky v brusku sme vyberali a vyberali kym sme sa dopracovali k nasledovnym menam : Rebecca, Barborka, Christian a Leonard 🙂

nelicefo
8. okt 2011

My máme Máriu. 🙂 Ale to si vtedy vydupal môj mm. Ja som chcela Noemi. 🙂 ale teraz sa mi páči napr. Isabella,Sophia, Marína, Karolína. A chlapčenským sme mali vybraného Filipka alebo Riška. Teraz sa mi páči Christopher,Maxim a Riško ostal. 🙂

haslerka31
8. okt 2011

Ahojte.My mame Alexeja a pre dievcatko sme mali Zina,Zoja🙂Mne sa este pacilo Aleš🙂Ked som si citala,ktore mena co znamenaju(uz to bolo po porode)tak som zistila,ze Aleš je česka forma Alexeja🙂sranda...

lenjak
8. okt 2011

ahojte my mame Huga a Bruna, kazdému sa páči táto kombinácia, len ake prípadne tretie dopasovať, netuším 🙂

veronika1111
8. okt 2011

Ahojte.My mame doma dievcatko Eriku a teraz cakame chlapceka kazdym dnom ale pre meno este konecne rozhodnuti nie sme.Ale zo vsetkych vyberam: Alex,Lukas,Jakub,Tomas,Šimon,Tobias.

sparocka
9. okt 2011

@odabinka ahoj moja.Aj ja by som do vianoc chcela byť s malým doma no uvidime,ci sa nám to splní 😉 Vieš čo môj chlopik je policajt a schválne si v robote pozeral,či na slovensku existuje niekto s menom Saimon.Je ich len pár ale sú,tak sme sa rozhodli,že dame normálne zapísať Saimon a nie simon.Tak to je súper,že máme jeden termín a rovnaké mená 😵

odabinka
9. okt 2011

@sparocka Supeeeeer takze mozem kludne napisat Saimonka s A 😀 Ako ste prisli k tomuto menu? A inak, ja stale dufam, ze to bude chlapec, lebo dvaja lekari mi povedali, ze to bude dievca a jedna lekarka dva krat ze to bude chlapec a to videla aj na 4D ale neukazal drobec vsetko, iba gulky 😀 tak musime verit, ze je to chlapec, lebo sa na neho chystame 🙂 A uz teraz sa zacinam modlit, aby sme na vianoce boli doma, boli by to krasne vianoce 🙂

tina7729
9. okt 2011

Ahojte, tak pre dievcatko by boli asi mena: Viktoria, Nela, Ema, Sofia, je ich este vela len ma teraz nenapada 😀
no a pre chlapceka: Lukáš, Sebastian, Tobias, Tadeas, Adamko 🙂

sparocka
9. okt 2011

@odabinka Raz som počula to meno že Saimon a tak sa mi zapáčilo tak bude Saimonko.Môj drahý pozeral tie mená od roku 2008 až po 2011 a sú 4 deticky takže kľudne môžeme dať to meno.Mne dr. 3x potvrdil,že je to chlapček tak dúfam,že to tak bude.Koľko už meriate a vážite?

aadulik2110
9. okt 2011

mne sa páčia... síce také z kalendára, ale myslím, že nie sú také frekventovane používané: dievčenské: Bianka, Anabela, Marianna a chlapčenské tie už skôr klasické: Dávid, Marek, Filip

aadulik2110
9. okt 2011

@nelicefo moja kamoška má Karolínku a občas ju volajú karkula (česká červená čiapočka) tak je to také milené

nelicefo
9. okt 2011

@aadulik2110 Mne sa to nepáči 😅 Prosto iba Karolínka. 🙂 žiadne že Kajka,Kajuška,Karolína. 😅

aadulik2110
9. okt 2011

@nelicefo oni ju tiež len Karolínka volajú, ale keď niečo vyvedie, tak je karkulka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre