Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

lubinka26
17. nov 2010

ahojte 🙂 tak zas som rozmyslala nad menom pre nasu babiku a zapacilo sa mi Bianka. co hovorite na kombinaciu Bianka Zálešáková? hladam meno, ktore sa v podstate neda skaredo povedat. uz som tu raz pisala, ale mam este vybrate Lenka, Eliška, Alexandra...
dakujem 😎

mija777
17. nov 2010

Ahojte,aj my máme Sabínu 🙂 Voláme ju Sabínka,Sabi,Sabínočka,Sabulik,Sabínček.. 😉 A s iným menom si ju ani neviem predstaviť...Už keď bola v brušku a potvrdili nám,že to bude dievčatko,inak sme ju ani nevolali 🙂

ollski
17. nov 2010

@lubinka26 pekneeeee, mne osobne sa to paci 😉

anulik888
17. nov 2010

@lubinka26 bianka znie dobre, ale mne osobne sa nepaci zdrobnenina toho mena

mirip
17. nov 2010

@lubinka26 Bianka je prekrásne meno aj my máme 😀 naše ročné šidlo , problém máme s druhým menom, vraj Barborka alebo Lucka to vymyslel muž ale mne sa nejako extra nepáči tak neviem

lubinka26
18. nov 2010

@ollski @anulik888 @mirip
dakujem baby. ani jednej mojej kamoske sa moj posledny napad nepaci 😒 vsetky boli znechutene...
anulik, ved bianka uz je zdrobnelinka 😀 mne sa paci bia, biba, bibus... 🙂 zatial mi vsetky odobrili Lenku, ale ja stale neviem... ☹

lenocka84
18. nov 2010

@lubinka26 nieeeee lenku nedaaaaavaj, ja sa tak volam a nenaaaavidim svoje meno
hlavne ked ma volaju Lena

lubinka26
18. nov 2010

@lenocka84 presne toho sa bojim, ze ju budu volat lena. to sa ani mne nepaci, ale ake su deti... ale okolie je jednoznacne pre toto meno. ja som s nim tiez dost stotoznena, ale to lena.... 😒

anulik888
18. nov 2010

mne sa velmi paci Eva - Evicka a Tatiana - Tanicka
tiez sa im neda dako extra skaredo povedat a pristanu aj dievcatu aj dospelej zene.

lubinka26
18. nov 2010

Evicka bola prva laska mojho priatela a tatianu poznam taku fuchtlu, nechcela by som si na nu stale spomenut, ked oslovim moju lasku 😒 je vela krasnych mien, ale proste sa mi spajaju so zenami, ktore nemozem 😖

anulik888
18. nov 2010

presne aj ja som tak vyberala 🙂 nechcem aby ked zavolam na svoje dieta mi hlavou preletela myslienka na niekoho koho nemusim

lenocka84
18. nov 2010

@lubinka26 alexandra je pekne, Saska, Sandra, ale zase to Sasa ☹

lubinka26
18. nov 2010

@lenocka84 keby sme jej dali meno alexandra, tak by som ju chcela volat od malicka alex, lexi... nie sasa 😒 a mozno by sa to naucilo aj okolie. akurat, ze toto meno sa nepaci priatelovej mame a sestre 😒 ani som netusila, ze to bude take tazke. pre chlapca uz mam davno 😎

lenocka84
18. nov 2010

@lubinka26 my sme mali este Lauru a Timeu kym sme nevedeli pohlavie
a teraz mame Patrika Samuela

lubinka26
18. nov 2010

@lenocka84 samka som chcela aj ja, ale kamoska dala svojmu synovi toto meno, tak som si vybrala Jakubka a bola som presvedcena, ze ho raz budem mat. no ale priroda to inak zariadila 😅 paci sa mi aj Lea, Laura, Ela, Lara, ale tieto vsetky mena maju cerstve babatka v mojom okoli ☹ je to strasne.a to nehovorim, ze ako sa mi pacila natalia, ale tych je strasne vela a kamoska caka dievcatko a tiez supla toto meno.

lenocka84
18. nov 2010

@lubinka26 ja by som brala lauru 🙂

lubinka26
18. nov 2010

@lenocka84 tak tu ma zhodou okolnosti moja dobra kamoska... ved hovorim, je to strasne tazke. preto mam len tychto par mien... 😖

lenocka84
18. nov 2010

@lubinka26 no budes to mat tazke, ako tak pozeram
ale pozri, to prave meno ta napadne ked zbadas malu po porode
nevyhoda je ze pred nim musis nahlasit planovane mena.
ja som sa takmer pohadala s matrikarkou ked chcela odomna dievcenske a vedeli sme ze cakam chlapca, a uz sme o dievcenskych ani nehovorili

mirip
18. nov 2010

@lubinka26 Ani mne nechcelia moja matka BIanku lebo švagrinú mám Bibianu a nemáme sa velmi v láske a že všetci budú malú vola Bibuš a nie prd, krásne ju volajú Bianka a nikajo ina my ju voláme Bianka, Bianočka a perfektne sa nám aj k priezvysku hodí

mirip
18. nov 2010

@lubinka26 preto sa nenechaj ovplyvniť druhými dajte si meno ktoré sa vám páči a nenechaj sa odraidť, je to tvoje dieťa a nie iných

marika1977
18. nov 2010

@mirip ja som minuli tyzden stravila v nemocke a tam so mnou lezali 2zienky jedna cakala dvojicky dievcatka a druha dievcatko...a vies ze obe dali svojim detickam meno bianka?ono to meno sa teraz veeelmi paci...ja na tvojom mieste by som k bianke zvolila skor barborku...asi ze su obe na b 😀 ja som sa tiez snazila v comsi podobne mana davat eva,lea,ema....neviem,mne sa to take kratke mena pacia a su podobne 😉

tatiana1985
18. nov 2010

@lubinka26 mne sa zas paci ako si napisala ze by ste malinku volali biba, bibus, bia 🙂 🙂 ale bianka original ma neoslovuje 🙂
inak @mirip ma pravdu,,,daj meno ake sa vam paci..inak dopadnete ako my 😀 😀 ..po polroku sme boli malu premenovat, lebo som dala meno, kt.sa pacilo ostatnym, nie mne ☹ ☹ ale tereaz uz je vse v poriadku 🙂 🙂

marika1977
18. nov 2010

@lubinka26 s toho si nic nerob...moja lea mala byt povodne ema...ale jedna znama co rodila o par mes.skor tedy dala malej toto meno...aj sa ma pytala ze ja ake dam a ona nehovorila nic ked som jej povedala ema...ci sa jej to zapacilo alebo ho mala uz vybrate neviem,ale tak ja som nazor zmenila a dala som leu...ale vtedy leii bolo velmi malo.ja osobne som poznala len 2 a ani teraz ich nieje vela...ale toto 3tie uz emka bude.nechce sa nam dalej vymyslat...aj ked povodne mi doki povedal ze cakam chlapceka,to bolo rozhodnute bez problemov,po ocikovi a basta 😀 tak do tretice dievcatko 😅 😀 😅

mirip
18. nov 2010

@marika1977 no ja om dúfala že bude chlapec, muž je v siedmom nebi že budú baby on tak chcel a ja sa musím zmieriť s tým že chlapec nebude, časom ma to určite prejde len teraz ešte nie a tak som v utorok dúfala že mi povedia že bude pipík a nie šuška no čo už, ja viem možem byť rada že je vporiadku a aj som len tak v kútiku kdesi ma to stále mrzí že nebude chlapec

anulik888
18. nov 2010

@lenocka84 ja som na ihrisku pocula ako po laure pokrikuju larva tak som od toho upustila

tatiana1985
18. nov 2010

@anulik888 ahoj 🙂 citam ze sa ti paci meno tatiana,tatianka ... aj mne sa paci, ale len v tejto podobe... ak by som dala malej toto meno isto by som si strazila aby po nej kricali taana... to sa mi nepaci 😉 😉 🙂 🙂

marika1977
18. nov 2010

@mirip moja...to ako by som ja piiiisala 😅 mne moj tvrdil v 19tt ze chlapcek,aj pipika odfotil,mam sono take nevydarene vo fotoalbume...tak si vies predstavit u nas aka radost ze maly radko 😀 😀 😀 ocik bol stastny bo toto sme ani nahodou neplanovali a ze chlapcek aj ja som bola ako blska stastna ....no pred3tyzdnami,moj porodnik ze to je bezpodmienecne dievcatko...ja som 2tyzdne rumadzgala ze dalsiu babu budem mat...sklamanie,to bolo strasne...ako ladova sprcha ...ale uz som sa s tym zmierila ani muza to az tak nemrzi...ty si este na tom celkom dobre 2he a to este o 3tie sa mozete pokusit ale ja uz 4te mat urcite nebudem....je mi luto ze muzovi neviem dat syna ale co uz...aj ty sa zmieris...a hlavne,nech su zdrave mudre a ciperne nase deti 😀

anulik888
18. nov 2010

@tatiana1985 mame anicku a tanicku by som k nej chcela 🙂 tatiana ako velka a tanicka ako dievcatko. pride mi to take mile. tana je dost tvrde ☹

tatiana1985
18. nov 2010

@anulik888 ano..aj tatianka je pekne 🙂
ja som sa na moju mamku hnevala ze nevedela na ludi "kricat" aby ma nevolali tana 😀 😀 lebo ako ludi naucis, tak budes mat..
...ked mojej malej niekto povie kajka, kajuska "vrazdiiim" 😀 😀 vravim, ona je karolina, nie kajka 🙄 🙄 😀

a este vo svajci mi pekne vraveli, Taty... 😀 😀

ollski
18. nov 2010

jaj s tymi menami je to ozaj tazke, lebo vzdy sa najde niekto komu sa dame meno nepaci, lebo poznal toho a onoho...treba si asi vyberat sam a nenechat sa odradit 😉
ja som mala pre druhe vybrate meno Lucinka, alebo Hanka...teraz by som mozno uvazovala aj nad Amalkou, sok prisiel az ked sa narodil chlapcek, pred porodom som meno nahlasene nemala, lebo to bolo moc rychle, bola som v soku, tak dal meno pre synceka mm...ja by som volila asi bud Palka, alebo Emka, alebo Ivka....🙂 no mame Jakubka
mne sa napr paci meno Milka, mam kamosku Miloslavu, sa mi paci to Mili, Milka...este poznam dievcatko Milicu, aj ta je Mili...pri prvej som tiez chvilku uvazovala o Tanicke 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre