Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

pipka
17. júl 2008

tak tak... bolo by treba si aj priezvisko zmenit 😀

mimi26
18. júl 2008

Ahojte babky, ja už to za pár a pomaly strihám meter a dievčenské meno stále nemáme vybrané 😝 To bude sranda, ak to bude dievčatko.... potom asi poviem sorry, ale počkajte ešte do zajtra, musím si to ešte rozmyslieť... 😀
Celkom sa mi dievčenské páči Nella, ale vôbec netuším, kedy oslavuje meniny.... Neviete náhodou...?

vierab
19. júl 2008

Mimi Nella je v estonskom kalendári a oslavuje meniny 8.novembra. Ja mám tiež Nellinku a som nesmierne štastná lebo to meno je nádherné.

abetka
19. júl 2008

my mame dievcatko uz 5 rokov a vola sa Alzbeta Révayová.

masinka
19. júl 2008

ahoj Mimi
my mame Nelu (iba s jednym L), meniny oslavuje 31.maja na Petronelu (aj oficialne podla SR matriky)
v ceskom kalendari je Nela niekedy vo februari. Pri takychto "exotickych" menach ktore u nas nie su a v ostatnych krajinach su v roznach terminoch, je fajn ze si mozes vybrat z viacerych terminov menin aby to drobec nemal naraz s narodeninami 🙂

inac ak budem mat druheho chalana, tak tiez bude Richard

veronika81
20. júl 2008

Ahojte babulky, my sme s drahým včera zatiaľ veeeľmi pomaličky začali uvažovať nad menami, prezerali sme stránky na nete a zastavili sme sa pri dievčenskom mene Tianna.
Obidvaja sme sa na seba pozreli, usmiali a odvtedy vieme, že ak bude dievčatko, bude Tiannka.
Len netuším, keby by oslavovala meniny ☹

Chlapčeka už dávnejšie chcem Tomáška (po oteckovi, aj keď nie kvôli tomu, mne sa to meno veľmi páči), len práve otecko nechce, aby sa synátor volal tak isto. Je ochotný pristúpiť na kompromis, že Tommy.
S tým sa ešte musím skamarátiť, uvidíme 😉

ivkap81
20. júl 2008

Ahojte. Neviete mi prosim poradit, v akom kalendari by som nasla meno Zara? Dali sme toto meno nasej dcerke a nevieme, kedy budeme oslavovat meniny, kedze v slovenskom kalendari toto meno nie je... Dakujem.

mishusha
20. júl 2008

zara pochadza z arabciny pokial viem... ale kedy oslavuje meniny neporadim...mne sa tiez paci toto meno, len nam by nesedelo k priezvisku... 😠 tak sme volili taku alternativu...ze Laura... a este ma tak napadlo, ze by ste mohli zaru oslavovat ako slovensku zoru 🙂

evuliki
20. júl 2008

Ahoj dievcata.My mame doma Jasminku.Nie Jasmína-to mi prislo strasne krute,ale Jasmine.Je to nezne,ako ona 😉 O mesiac sa stahujeme natrvalo do francuzska a kedze sme s tym ratali,meno sme vyberali podla toho,aby sa aj tam lahko vyslovovalo.Vyhoda je hlavne ta,ze Jasminka nie je kazda druha,ako sa to stava pri niektorych menach 🙂

vierab
20. júl 2008

Všetky mená v kalendároch nájdete na stránke http://www.calendar.sk/.

mirrinka
20. júl 2008

Mimi, my máme Lianku a sme maximálne spokojní.Ešte sa v našom okolí zatiaľ nenašiel nikto komu by sa toto meno nepáčilo.A to je super 😉 Voláme ju Lily,Lilinka,Liluška,Lilka...kedy ako.Ked sa niekto jej opýta,že ako sa volá,tak povie Lia 🙂 podľa môjho názoru je to veľmi pekné,jednoduché meno,nie príliš extravagantné ani "obyčajné". A presne také mená sa mi páčia...U nás je veľmi rozšírené aspoň v poslednej dobe meno Liliana,ale Liana sa mi páči oveľa viac - a nemá ho až tak veľa dievčatiek 😉
...držím palce pri výbere.Pa pa

katmi
20. júl 2008

ahojte kocky.. dovolim si sem napisat svoj prispevok.. a kedze som uz pisala do temy "jmeno pro miminko",tak to len skopcim a dopisem.. 😉

ja som odkajziva snivala o tom,ze raz budem mat urcite dievcatko a bude sa volat Nina.. Takze ja osm mala dilemu meno vyriesenu.. ja som si totiz ani nepripustala tu moznost,zeby som mohla cakat aj chlapca.. Potom sa mi zacalo velmi pacil meno Nella, ale moj muz od zaciatku tehotenstva volal to malicke v brusku Ninka,tak ostala Ninka.. 🙂

katmi
20. júl 2008

mimi26 meno Nella nieje v slovenskom kalendari.. iba v ceskom a Nelky maju meniny 2.2. 😉

pipka
20. júl 2008

katmi, u nas je to rovnako s Hankou 😉 ...keby sme cakali chlapceka...tak dilema velika, lebo absolutne nevieme ako by sa volal 😅

katmi
20. júl 2008

pipka, do mna muz zacal rypat asi tyzden pred porodom,ze co ked to bude chlapcek,ze ked sa nahodou lekar pomylil.. normalne ti mi to nedalo a tak som sa snazila nejake chlapcenske meno vybrat.. ale nula bodov..proste som presla kalendar asi 10krat a nic.. ziadne ma neoslovilo.. potom ze Jakub,ale ked som si pomyslela,ze kazdy ho bude aj tak volat Kubo 😖 tak som to velmi rychlo zavrhla.. potom ma napadlo este FIlip.. a tam aj skoncilo moje snazenie sa o chlapcenske meno,lebo proste nic ine sa mi nepacilo..

pipka
20. júl 2008

no my sme to mali lahsie, kedze som bola na amnio, tak cca od 21tt 100% vieme, ze to bude Hanka 😉
ale ked budeme chciet este surodenca, tak nas vymyslanie chlapcenskeho mena asi neminie... 😅

katmi
20. júl 2008

pipka ja som bola na 3D asi 3krat, z toho raz sa mala vobec nechcela pekne ukazat.. jedenkrat len asi na 5sekund,ale to som ja nepostrehla.. iba lekar,ze aha, dievcatko.. doma som si to este pozerala,ale stale som tam nic nevidela.. kamoska mi povedala,ze ona tam vidi pipika 😀

pipka
20. júl 2008

no nastastie uz mas tuto dilemu vyriesenu... 😀

katmi
20. júl 2008

pipka tak to ano.. som velmi rada,ze to mam za sebou 🙂
pozeram,ze si z BA.. kde planujes rodit?

ka77ka
20. júl 2008

Ahojte.
Ja som zas mala vybrate chlapcenske meno pri obidvoch tehotenstvach...mal to byt Šimonko..a nakoniec mam dve dievky.Prvej sme dali meno Terezka-po mojej starej mame, no a pre druhu sme vymyslali meno asi tyzden pred porodom.
Bolo mi povedane ze cakam chlapceka, tak som to nejak neriesila, ale nedalo mi to a po dohode s manzelom sme vybrali este meno Eliška-pre pripad.
Este ze sme tak urobili, lebo inak neviem, co by som im tam povedala...asi by museli v porodnici cakat, kym nieco vymyslim.. 🙂 🙂 🙂

pipka
20. júl 2008

ka77ka..v najhorsom by si sa opytala najblizsej sestricky ako sa vola a dala by si meno po nej 😀
len neviem neviem, keby sa nahodou volala Esmeralda... 😀

katmi, rodit budem v Ruzinove 😉

katmi
20. júl 2008

ka77ka 😀 to ma tiez napadlo, ze co urobim,ked porodim a predsa to bude chlapec.. 😅 keby sa ma opytali,ze meno? tak poviem,ze pockajte do vecera 😅 😀 😀

ka77ka
20. júl 2008

pipka, tak keby sa volala Esmeralda, tak neviem-neviem...sbad by tam nebola len jedna sestricka? 🙂 🙂 🙂

katmi
20. júl 2008

pipka 😀 😀 - to k tej esmeralde hehe
v ruzinove je zevraj fajn.. ja som sa rozhodovala medzi ruzinovom a antolskou.. napokon som rodila na antolskej,lebo som to mala blizsie..

ka77ka
20. júl 2008

katmi...ja som nevedela 9mesiacov, ake meno dam dcere, tak neviem, ci by som do vecera nieco vymyslela 🙂

katmi
20. júl 2008

ka77ka mne pomahala jedna kocka pri porode, bola strasne zlata a volala sa Katka.. a taketo meno by som malej urcite nedala,lebo sa tak volam ja 🙂 ja nie som zato,aby sa davali mena po rodicoch.. mne sa tato "tradicia" vobec nepaci.. a duplom,ked su to take tie klasicke mena ako Zuzana,Jan,Michal,Jozef atd..

pipka
20. júl 2008

ja mam zas ruzinov hned vedla, tak si odskocim od plotny porodit 😀 uz som tam lezala minuly rok na gynde a bolo tam fajn 😉

ka77ka, tiez by si mohla vyspovedat cely personal kto sa ako vola a snad by si si vybrala 😀

katmi
20. júl 2008

ka77ka tak pripadne do rana 😀 miesto spania by si mohla rozmyslat 😅 😉

katmi
20. júl 2008

pipka tak drzim palce..nech ti to vsetko dobre dopadne..

ka77ka
20. júl 2008

katmi, ja som tiez Katka.I ked to neni najhorsie meno, tiez by som ho dcere nedala.Nastastie ani mne a ani mojmu muzovi sa nepaci, ked sa davaju mena po rodicoch....moj muz je miro, svokor je miro...tiez sa mi to nepaci.
nech si kazdy da meno podla seba.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre