Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

aktak
31. júl 2006

verulka mas pravdu, nevadi ked aj znami maju rovnake meno, ale vraj samkov je teraz vela tak neviem ci je to dovod nedat ho malemu 😲

renca3
31. júl 2006

Dik za nazor, lebo aj ja som bola naklonena k Brunovi. Manzelovi sa viac paci Teo. A ked sa pytam syna ako sa ma volat bracek, tak Teo aj Bruno.
Dvojicky by to asi vyriesili. 😉

tilly
31. júl 2006

renca alebo teo aj bruno , veď môže mať dve mená...

kattum
31. júl 2006

Jeej Renca3, to ma tesi, ze sa ti tiez paci Bruno. Ja mam synceka Bruna 7,5 mesacneho a uplne sme s menom nadseni ( i ked niektori ludia na nas pozeraju) no nam s manzelom sa velmi paci a vymyslame mu mnozstvo tvarov. Aj vdaka tomu, ze je Cech.
Bruno, Brunko, Bruniatko, Brunik, Bruninko, Brunco, Brundibar, Brunfild, Brunicek,...

renca3
31. júl 2006

aj to je mozne i ked dve mena neuznavam. Ved doma ho budem oslovovat len jednym menom.

palma
31. júl 2006

ahoj renca3 😵,aj mne sa viac pači bruno.Teo,to je vlastne teodor a to už nie je take pekne.a mne sa pači aj branko.ale ja čakam na 90perc.diečatko,takže nad chal.menamy velmi nerozmýšlam,ale ak náhodou tak u mna zatial vyhráva boris. 😅

aktak
31. júl 2006

kattum, ked si pisala tie rozne prezyvky vasko Bruna tak ma napadlo ze by bolo vtipne dat aj nasmu take meno, mal by tak meno aj po manzelovi (priezvisko) aj po mne - ja som sa totiz za slobodna volala Brunckova a prezyvame sa v rodine Brunovia 😀

mumy
1. aug 2006

ja neviem, teraz sa davaju vsetko take mena ktore su bud prevzate alebo uplne z inej krajiny, mne sa pacia velmi take klasicke ako je Ema, Zuzka, Michal, Kvetka, Alzbetka... Este s manzelom uvidime, stale sa neviem rozhodnut

nelika666
1. aug 2006

mne sa strasne paci Terezka.. ale nepreslo mi to 😒

alexandra
1. aug 2006

Mne sa paci aj Daniela, ale chudak dieta, narodit sa medzi 15.12 - 15.1 a mat meniny 3.1.? To jej nespravim 😀

iliria
1. aug 2006

Baby, a čo robíte, keď toho svojho neviete presvedčiť na vybraté meno? To my teda budeme mať problém, lebo sa 100% nezhodneme. ani na chlapčenskom, ani na dievčenskom.... 😎

lovacka
1. aug 2006

alex ja sa volam Jana a tak nasi podlahli rozpravke janka a danka a sestra je Daniela.Narodila sa 29.12 a meniny ma 03.01 a vianoce pred tym.chudatko ale nasi asi na to nemysleli alebo lepsie povedane mala to stale vynahradne takze nikdy o nic neprisla a stale sa jej oplatilo ten rok cakat

bludicka1
1. aug 2006

Mne sa velmi paci Dalia, a drahemu Tatiana. No chlapcenske nevieme vybrat 😒 tak snad to budu len dievcatka

lia
1. aug 2006

neli:ani mne Tereza nepresla,sice este necakame babo,ale minule sme sa tak bavili,ze komu sa ake ména pacia a s tym som ani neratala,ze bude klast odpor.
pritom pozname jednu babu s tymto menom a ona je taka pekna 🙂

petra24
1. aug 2006

nam sa paci Adelka... 😀

bludicka1
1. aug 2006

adelka je pekne, skoda ze styko tak nazval jeho psa :(

terqa
1. aug 2006

no my sme planovali Davida(30.12), ale ako Alex, nespravime mu vsetko dohromady, tak bude zrejme Tadeáš alebo Tobiáš

stanka_s
1. aug 2006

Ahojte, mne sa paci viac dievcenskych mien, vedie Sofia, potom Laura, ale s chlapcenskymi je problem. Spominali ste tu mena ako Bruno (pekne ale tak sa vola pes mojej kamaratky) 😒 aj Hugo je celkom zaujimave (to je dalsi pes dalsej kamaratky) 😒. Obe mena maju kamaratovi synovci. Dalsie pekne meno je Denis ale to je aj meno psa nasej susedy tak mam z toho trochu dilemu, ze vsetky mena co sa mi pacia maju psy na okoli. Dufam ze budeme mat dievcatko a nebudeme riesit ten problem. 🙂

alexandra
1. aug 2006

No tak my sme vybrali Michaela (29.9) a Nicolette (29.8 tusim) alebo Victoriu (10.5) takze tak celkom fajn.. 🙂

mixka
1. aug 2006

alex a uz je to 100%-na dievka???

bludicka1
1. aug 2006

musime zakazat ludom aby davali psom ludske mena, potom to vsetko pokazi... 😠

rabiva
2. aug 2006

🙂 my sme tusili v brusku chlapca - volal by sa ENZO 🙂 ale nakoniec sa nam narodila jednoducho KATARÍNKA 😉 (manzel vybral ... ja som tuzila po Laure 🙂 )

alexandra
2. aug 2006

rabiva ahooooj a kuk: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

mixka vraj skor baba ako chalan, uvidime, ale neprezradime 😀

majula
2. aug 2006

alex...mne sa páči Nicolette...krááááásne meno, fakt!!!!

babulka
2. aug 2006

Alex, aj my sme chceli (a vlastne stale chceme) Danielku, termin porodu som mala 25. 12., tiez sme nad tym uvazovali, ze Vianoce, narodeniny a meniy v rovnakom case, ale ked mne sa to meno straaaasne paci. ale nakoniec to vyriesil Matusko za nas - ziadna dilema a meniny su 21. septembra. 😀

rabiva
2. aug 2006

ALEX jeeeej krasne!!! 🙂 🙂 Vies ze mi za nim bolo smutno? Normalne ale viem ze bude v dobrych rukach a ze povozi este jedno krasne babetko!!! 😉

alexandra
2. aug 2006

majula dakujeme 😵

babulka ja som rozmyslala aj dat to ako druhe meno, aj preto, ze manzel je Daniel.. A syn by mohol byt Michael Alexander 😀

rabiva verim Ti, mam ho oproti posteli a v nom uz aj zavinovacky.. A mozno aj 2 babetka, nielen jedno 😉 😵

rabiva
2. aug 2006

No veru treba si premysliet aj kedy su meminky aby sa to velmi neblizilo k datumu narodenia... ja mam rozdiel medzi meninami a narodkami 3 dni a kazdy to vzdy spoji do jedneho ☹ takze som ukratena o jeden sviatok... ale svet sa zato nezruti prezit sa to da 😅

fifla
2. aug 2006

ja som uz od malinkata rozhodnuta pre Kristiku (Tinku, Kris) a pre Matuska (Mato, Tusik) a ako takmer vo vsetkom, aj s menami nemame s poloviciakom problemy dohodnut sa. Aj ked s dievcenskym menom bol malinkaty problemik, lebo moj manzel chcel Martinu, ale nakolko ja aj jeho sestra sme Martiny, uz dalsiu do klubu neberieme :o)))

tyrien
2. aug 2006

Ahojte baby🙂
Moj anjelik v brusku sa bude volat ako ja, ANDREAJKA ale aj NINKA sa mi paci aj TAMARA, ale to neprechadza🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre