Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

tanusenka
12. máj 2014

tak my sme s drahym tento cely vikend riesili ake meno dame nasej piskotke 🙂 no po dlhociznom natahovani a hladani na nete sme sa rozhodli ze dievcatku dame meno Liliana pretoze u nas malo pouzivane o v nasom okoli mame mena ako Nella, Ella, Emma a pod. a chlapcovi dame meno Alex chceli sme Samko ale toho je uz tiez plno 🙂

25daniela
12. máj 2014

@tanusenka u nas je kadza druha Liliana a chlapec Alex, co ma mrzi, ze ked sme sa pred skoro troma rokmi rozhodovali, ake meno dame dievcatku, tak som nikde ziadnu Kristinu nevidela, nepocula a teraz sa velmi aj toto meno rozmohlo

ossr
12. máj 2014

Uz sme dali mame Alexandra

nikayla
12. máj 2014

@tanusenka u nás sa Lili volá každé druhé dievčatko a každá fenka yorkshira... a rovnako aj Alex, aj keď sú to pekné mená, kvôli tomuto by som ich nedala...

nikayla
12. máj 2014

David, Damian, Dominik, Michael, Alexandra, Jasmina, Barbara, Miriam 🙂 brala by som aj všetkých 8, uvidíme 😎

tanusenka
12. máj 2014

koceny v kazdom okrese je to tusim rozne neviem ake mena by som musela dat aby som sa nezhodovala tam ci onam ... ale tak do porodu mam cas vsetko je mozne aj zmenit nazor na mena co aj tak dufam ze nebudem menit 🙂

andreasiskova3
12. máj 2014

My budeme mat Alzbetku a druhe este neni iste ale mne sa paci Sarlotka, Julia ale aj Maria alebo Margaretka.druhe bude vyberat moja polovicka a on by dal.najradsej Danku a Janku

andreasiskova3
12. máj 2014

A este zahlasil ze ak nahadou bude druhe chlapec ( maju byt obe ddievcatka) tak ze dajme Janko a Marienka 😀

adkat13
12. máj 2014

@tanusenka neviem, či to bola náhoda, ale za 7 dňový pobyt v pôrodnici som videla 3 malé lilianky... už asi neplatí, že je to zriedkavé meno, za posledné 2-3 roky sa s nimi aspoň u nás roztrhlo vrece...

adkat13
12. máj 2014

pridávam najnovší rebríček 🙂 http://aktualne.atlas.sk/nechcete-aby-vase-baba...
čo sa týka chlapčenských, asi to sedí, pred rokom bola plná pôrodnica adamkov, lukáškov, matúškov a tomáškov. ale sú to krásne mená...

adkat13
12. máj 2014

@tanusenka inak je to krásne meno, ale jedna vec mi na ňom trošku vadí. je to super meno pre malé dievčatko, ale už menej pre dospelú ženu. neviem si predstaviť, ako 40/50 ročnú ženu niekto osloví "lili"...

googwife
12. máj 2014

Ak to bude chlapček tak Mathias a ak náhodou dievčatko čo pochybujem tak Barborka 🙂

nika1502
29. máj 2014

prosim vas je tu niekto kto sa venuje numerologii? dakujeeeeem

espanka
14. jún 2014

ja mam vybrate meno BARBARA (kvôli peknym zdrobneninam ako Barbi, Barbinka a pod), PENELOPE (podla Penelope Cruz), MARINA (milujem namornictvo - Marine, mam rada slovenskych spisovatelov 19.storocia..a A.Sladkovič napisal Marinu, to meno pekne znelo vtedy a aj dnes), SARA (paci sa mi pomenovanie Sarita) ....a pre chlapca Marco

havana_frost
15. jún 2014

@tanusenka veru aj počas môjho pobytu v pôrodnici boli 3 Liliany alebo Lily, dvakrát Lea. Práveže teraz je to veľmi vychytené meno.

rybecka
16. jún 2014

My mame doma Matejka a Ondrejka a brat ma Almu krasne to meno a este moj favorit je Olivia 🙂

mizu89
16. jún 2014

no my mame vybrate keby bolo dievcatko tak Charlott a ak chlapec tak Matthew.Ale to chlapcenske by som pomenila lebo asi to vyzera na chlapca :D

stanislavao
16. jún 2014

nekonecny pribeh - meno pre dieta. kazdy nech si vyberie, ake sa paci jemu. Matthew - ako ho budu volat stari rodicia? ani precitat to nebudu vediet. slovenske mena su krasne a netreba sa opicit po amerike a pod. preco ten Matthew nemoze byt klasicky po nasom Matej? prilis obycajne? ale aspon ho vedia vsetci precitat.

adeala
16. jún 2014

@adkat13 moja zamestnávateľka sa volá Lily, má 40 a ani ma nenapadlo, že by to bolo nejaké divné 😉 🙂

nenullienka
16. jún 2014

Ja by som chcela pre chlapca Denis, ale manželovi sa nepáči, dievčenské to vôbec nevieme. Uvidíme keď už budeme vedieť čo to bude.

adeala
16. jún 2014

@stanislavao ja sa volám Martina a tiež to moja babka nevie prečítať (stále iba Marťina, aj keď som jej už x krát povedala, nech mi tak nehovorí) 😀 na každé meno si zvyknú, to je jedno. Napr. meno Matej by neprečítali zase v zahraničí, ale keď to raz povieš, tak už to budú vedieť. Rovnako to máš aj s miliónmi priezvisk, nevie ich nikto prečítať.. Hlavne, že nič z toho nie je urážlivé a nejak "originálne" skombinované s priezviskom ako napr. Juraj Čuraj (a to je Juraj slovenské meno ako lusk)

sandrika1986
7. júl 2014

Doma mám už dve dcérky : Nicol a Vivien. Teraz čakám tretie bábo, tak ak to bude dievčatko tak sa bude volať Karin ak náhodou chlapček tak Patrik 😉

soniatko
7. júl 2014

my mame Anetku .a keby si mam teraz vyberat meno pre dieta, tak by to bola Olivia alebo Florian. ale este sa mi pacia Juliana, Tatiana, Marketa, Greta,Violeta,Amalia, Jasmina, Ester, Evelyn, Diana, Marina, Hana. z chlapcenskych asi Gabriel, Boris, Timotej. a kamoske sa teraz narodila Gloria- tiez velmi pekne meno.

l3yla
7. júl 2014

Klasické v dnešnej dobe "nezvyčajné" mená a to Anton -latinský pôvod , Anna -hebrejský pôvod ,Lilien - latinský pôvod alebo Marína -slovanský pôvod. 😉

laskavocka
7. júl 2014

Ja mat synov tak dam im dam mena Cyril a Metod.A dievcata?Nuz vybrala by som norske mena,ktore nema nikto na Slovensku ako napr.Minken a Malen.Prraveze ked date detom nezvycajne mena ,ktore nema nikto,tak aj deti v skole ich beru inak.

aprilka9
5. aug 2014

ahojte, my máme Vivienne a teraz čakáme chlapčeka.. ale je to boj, lebo manžel chce po ňom Štefan a mne sa to meno nepáči a ani sa to nehodí, ak už máme dievčatko zahraničné meno.. Ešte sa nám obom páči Tobias, ale stále manžel chce to svoje 😝

a ja si myslím, že ak niekto má záujem, tak vysloví aj thajské meno správne a ak nechce, tak bude stále tvrdiť, že to je divné meno a nedá sa to 😉 A tiež máme v okolí veľa dievčat s menom Lilien, ale ako by mohlo byť meno v budúcnosti divné, ak každá druhá 50-tnička bude teta Lily??? 😅 A niekedy boli v triede aj štyri Aničky a samá Katka, takže ani otrepanosť podľa mňa nie je argument. 😉 Vždy to tak bolo aj bude

monka665
29. jan 2015

Tak my davame meno Margitka...aj ked ludia v okoli si museli zvyknut a zvykat si aj budu...ale chceli sme slovenske meno a podla mna treba vytiahnut aj tie staršie zabudnute mena 🙂...a take narazky typu ze sa mojej malej budu vysmievat uz radsej ani nevnimam 😉

monica25
29. jan 2015

Tamara,Terezka,Hanka,Ninka,Monika😉Roland,Daniel,😉

lavinis
29. jan 2015

to ešte neviem, ale viem, že to nebude Adam, Jakub, Juraj, Ema, Nina, Sofia a všetky tie z top 10.

jolly84
29. jan 2015

@lavinis Juraj je top10?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre