Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

nelicefo
9. okt 2011
odabinka
9. okt 2011

@sparocka Ja som to meno zapocula uz davno ked tak bezal serial V siedmom nebi 🙂 Tam mali syna Saimona 🙂 Ja zatial chodim na kontrolu kazdych 5tyzdnov a naposledy pred skoro troma tyzdnami sme mali kilo desat ale cm mi nepovedali ☹ A vy mate ake rozmery? Mne lekarka povedala, ze je trochu vacsi 😅 Neviem ako casto sa chodi na kontrolu na Slovensku. My sme vo Viedni.
Juuuuj ale som rada, ze sme si vymysleli meno pre nasich synov, ktore nieje bezne 😀 (teda dufam, ze to bude chlapec, ak nie tak budeme mat Amandu)

sparocka
9. okt 2011

@odabinka Ja som bola v stredu na ultrazvuku tak malý ma 30cm a váži 1332g.Amanda tiež pekné meno.My sme mali sarah,ale nevyšlo 🙂 A inac sa ako cítiš?ja jak slon hehe.Večer sa len pregulujem na posteli 😀 Nemám veľké brusko len som už nemotorna :(

lolinkamaminka
9. okt 2011

Caute, som sem zabludila lebo my este stale nemame vybrate mena, tak sa inspirujem, a mozno aj ja inspirujem niekoho, nase tipy zatial su pre dievcatko Emily, Ema, Mia, Lily alebo Lia a pre chlapca Damian, Dorian alebo Darius 🙂 uz by sa nam aj patrilo urobit vyhlasenie o otcovstve, porod moze byt kazdu chvilu, ale to sa bez vybratych mien neda...najhorsie je ze chudak moj drahy uz rezignoval a nechal vyber len na mna a to je uple najtazsie 😒

bleelka
9. okt 2011

@kocurcek jeeej, Frederik je aj nas tip na chlapcenske meno. Ked sme cakali prve dieta, cely cas som tvrdila, ze to bude chlapec, lebo prenho nemame meno, jedine toto a to nas zas svokra odhovarala. Ja som mala obavy, ze ak bude rackovat a tam su dve R, ako to bude vyzerat (v rodine mame dvoch rackarov, tak ak by sa to nejako podedilo). No nakoniec mame dievcatko a to sme vobec neriesili, roky sme chceli Ninu, ale je ich tolko, ze sme si povedali, ze Michaela a neriesili sme, vsak ved bude urcite chlapec ;) a bola baba a ostala Miska a sme spokojni ;) no a ak bude druhe a chlapec, tak asi Frederik, zatial nas to nepreslo, len aby ho nevolali Fredy Kruger (z Nocnej mory ;))

zzzz128
9. okt 2011

nooo...dobrá otázka 🙂 mne sa páči meno Miška pre dievčatko,pre chlapčeka Erik a Adamko,ale Adamka má každý tak asi bude Erik 🙂

marashy
9. okt 2011

Ahojte my sme sa po dlhom vyberaní rozhodli pre Nikolasa 🙂 toto meno sa mm nepáčilo na začiatku, ale už si zvykol 🙂

odabinka
9. okt 2011

@sparocka Ja som mala vzdy nadvahu a tak moje brucho vyzera ako vzdy, akurat ja vidim ako narastlo 🙂 A neznasam nasu sedacku, lebo sa z nej neviem postavit bez problemov 😅 A neviem si zvyknut, ze sa po sediacky neviem zohnut 😀 Inak sa citim velmi dobre - nastastie. Este vladzem aj trochu pracovat, ale uz sa mi nechce. Chcem si uzivat tehotenstvo, spim kedy mozem, vsak tak skoro sa potom nevyspime 😉 Este pracujes?

sparocka
9. okt 2011

@odabinka nie nepracujem. ja som bola na 5 ročnej materskej s prvym a končí mi až v januari.takže z jednej materskej do druhej 😀 😀 vy čakate prve ???

odabinka
9. okt 2011

@sparocka No aha ju... ako si to dobre vymyslela 😀 My cakame prve a dufam ze nie posledne. Akurat, ze ja budem na materskej iba 2roky ☹ A to sa ako da byt tak dlho na materskej? Musi to byt super, ze sa mozes tak dlho venovat dietatu.

sparocka
9. okt 2011

vieš ja som bola pred tym slobodna mamička a preto som mala narok na 5 ročnu matersku. Ale vieš čo niekedy je to už na hlavu byť tak dlho doma. ale čo narobim 😀

kocurcek
10. okt 2011

@bleelka jeej...ja som michaela 🙂 vidíš ten ma ani nenapadol ... v pôrodnici ich ako prvé napadol Frederik Chopin ... že či chcem mať skladateľa sa ma doktor pýtal.. my používame akurát že: Ready, Fredy, go!
Neviem odkiaľ to je, neviem, či kedysi nebola v tv taká relácia, kde sa hrali videohry a takto ich odštatovali 🙂

veronicka1901
10. okt 2011

@lenka1108: No veru to, ze pre dievca je tolko peknych mien, ze sa nam zoznam namiesto vyskrtavania neustale rozsiruje 😀.

silvia10131
10. okt 2011

ahojte,tak mi budeme mat bud Alzbetku alebo Dominka,,,,

silvia10131
10. okt 2011
tehulka21
10. okt 2011

Ahojte pripajam sa k vam..cakame chlapca a nevieme sa dohodnut ci bude Roman alebo Dominik..ale tak do 28.12 casu dost :P

silvia10131
10. okt 2011

supeeer tak to by boli dvaja Dominikovia 😉

niki_lv
10. okt 2011

Ahojte, my budeme mat chlapceka a bude to Maxim, pre dievča sme mali Lia, ale uz ich zacina byt dost vela. 😉

nelicefo
10. okt 2011

@tehulka21 Mne osobne sa viac paci Roman. 🙂

kukujka
10. okt 2011

@niki_lv jaj ani my nevrav ja som mala meno lia vymyslene uz dva roky tym ,ze som skratila moje meno lucia na lia a teraz vidim,ze toto meno zacinaju dvat dako castejsie

nelicefo
10. okt 2011

@lolinkamaminka Moja Lily,Emily,Emu nedavaj. je ich hrozne vela. 😉 Co tak Amy, Ashley ,Camila , Charlotte, Chiara ,
Sandra , Olivia ,Zoe? 🙂
A z tych co tam mas je pekne Mia. 🙂 A chlapcenske Dorian. 🙂

nany12
10. okt 2011

@marashy ahojcek tak velmi pekne meno ste si nakoniec vybrali a inak ako sa citis vies kto som?

mamoka4
10. okt 2011

@kocurcek Ahoj, čítala som že máte Frederika 🙂 🙂 prekrááásne meno, to sme i my planovali, a prvého máme syna Peťka po manželovi a potom 3 dievčetá Sofiu, Stellu a Lauru.... 😉

marashy
10. okt 2011

@nany12 Ahoj, asi viem ale pre istotu povedz 🙂 a ďakujem, že sa ti páči meno...

maggie2
14. okt 2011
pajtas32
16. okt 2011

nam sa paci zara, sofinka a chlapcenske tobias

silvia74
17. okt 2011

@pajtas32-my mame Zaru a teda nelutujem, vsetci sa v dobrom nadtym menom pozastavuju, teraz cakame chlapca a chceme vybrat meno, ktore by sa k Zare hodilo, ale este sme sa ani na jednom nezhodli

cristinna
19. okt 2011

U mna Amalia a Amanda spolu s Alicou a u chlapca Alan. 🙂

abbey1
19. okt 2011

@nelicefo Amy je krásne, len musíme mnohým ľuďom vysvetlovať výslovnosť, čo ma dosť prekvapilo. Ale som rada, že som si i Amy doma u muža presadila. 😉

abbey1
19. okt 2011

@silvia74
@pajtas32 Ja som spokojná s výberom mena Zara Amy. 🙂 Dobrý výber. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre