Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

lenka2507
29. dec 2011

Ahojte baby...riešim dilemu a chcela by som Vás poprosiť o radu. S manželom budeme mať dievčatko, ak sa do pôrodu nič nezmení 🙂 a vybrali sme si meno Lianka...problém je ten, že Lianka má meniny 16.02. a môj prvý termín pôrodu je 24.02. (ostatné 2 termíny mám 02.03. a 04.03..) Ide o to, že keď porodím skôr, alebo hoc aj toho 24.02. tak či to nebude také blbé, keď meniny bude oslavovať 16.02. a hneď o týždeň bude osalvovať narodeniny...Či ju tým neúkratime o niečo ☹ viete, čo tým myslím, však? Tak mi poraďte, čo robiť, alebo ako by ste to vy riešili. Ďakujem.

simona24
29. dec 2011

Ahojte, ja mam doma Petrika, synovca mam Tomasa a netere Luciu a Anetu. Nepaci sa mi, ked k slovenskym priezviskam davaju zahranicne mena. Je to moderne teraz, ale za par rokov .... Chodim so synom na plavecky kurz do Ciech (vychadza to lacnejsie ako u nas) a tam su v mode teraz stare ceske mena Amalka, Anezka, Anicka, Vendulka, Jonas, Pepik 🙂, Karlik, Leontinka, Apolenka, Vendulka, Rozarka... a neuverite ako im tie mena svedcia tym detom.

lupatko
29. dec 2011

@lenka2507 tazko povedat, ale tak clovek si zvykne. Mam kamarata co ma narodeniny aj meniny na vianoce a nikdy som nemala pocit, ze by tym nejak trpel..
Ja som nad tym tiez rozmyslala a rozhodla som sa, ze to nejak rozlozim do celeho roku a mena ktore su 2mesiace pred a 2 mesiace po pribliznom termine som v kalendari radsej ani necitala 😀 Ja mam narodeniny koncom aprila a meniny v decembri a som za to vdacna, ale ked ti nejake meno naozaj prirastlo k srdiecku, tak ten datum je len detail 😉

@simona24 Rozarka je nadherne meno 🙂

katecameron
29. dec 2011

@lenka2507 aj moja svokra ma tyzden rozdiel medzi narodkami a meninami a inak moj starky a sesterkin syn maju meniny na svoje narodeniny aspon usetrís 😉 teraz pri prvom sa ti to moze vidiet akoze ukratis malku o darceky ale ked budes mat viac deticiek mohla by to byt vyhoda ja mam tri a je to dost vycerpavajuce kazdu chvilu oslavovat lebo kAzdí mesiac ma niekto nieco tak mi to lezie uz na nervy som povedala ze keby mat este jedno dieta tak sa vola tak na ake meno sa narodí moj starky tak vyfasoval meno Vavrinec 😉

nikus5
29. dec 2011

@lenka2507 Naša dcérka má rozdiel medzi narodeninami a meninami necelé 2 týždne, synček je Adamko, takže meniny má na Vianoce /riešime to tak, že oslava je buď pred Vianocami alebo po Vianociach,aby to nebolo naraz/,nikdy sme to nejak extra neriešili, vybrali sme mená, aké sa nám páčia- všetko závisí od prístupu rodiča, ak si dáte záležať a oslávite sviatky každý zvlášť, dieťa ani nenapadne riešiť, či má sviatky naraz alebo nie 🙂
a vybrali ste krásne meno 😉

mape
29. dec 2011

@damiankad ahojky volame ju elisa alebo eli, ale najviac elisa 😉

mariro
30. dec 2011

@nikus5 presne tak ako pises,nasa Karolina ma tiez rozdiel 10 medzi narodkami a meninami a tiez to ,treba neriesim.Kto chce a ma dovod prist pride a donesie darcek a napokon nie je vsetko len o darcekoch.Bude oslava 2x alebo na jeden a velikaaaaaa.Uvidime,bude este len prva v roku 2012. 🙂 a hlavne ze je to v lete a bude to vonku 🙂))

sandy80
30. dec 2011

@lenka2507 ja som sa narodila 2. januára a meniny mám ten istý deň🙂))) A vždy dostávam dvojitú dávku darčekov a to je super🙂))))

kaja173
30. dec 2011

ahojte.moj syncek sa vola Nikolaj a meniny ma v den nasho vyrocia svadby,meno sme mali vybrate skor ako sme pozeralo kedy ma meniny.a ked sme na to prisli,boli sme milo prekvapeny,takze ine sme ani nehladali,to bol osud 🙂 a dufam ze raz budem mat Lilianu,zatial je toto meno u mna mubrer 1...

anait
30. dec 2011

som sa pobavila... som prečítala cca prvé 2-3 strany, že aké mená chcú maminky dať, ak raz budú mať deti a teraz tam už majú v pasoch deti a mená celkom iné 😀

lauramario
30. dec 2011

@lenka2507 milá lenka 🙂 bolo by zaujímavé pridať Tvojmu dievčatku aj druhé meno. Nielenže budeš môcť vybrať dve krásne mená, ale maličká Ti v budúcnosti bude určite vďačná za tri oslavy 😵 (aj môj synček má dve mená a veľmi sa z toho teší)

denda1301
30. dec 2011

@mape Ja cakam dievcatko a tiez bude Elissa 🙂

jewel2121
30. dec 2011

@lenka2507 preco by to malo byt blbe ja ja mam meniny 19.7 a narodky 26.7 a moja sesterka ma v jeden den aj aj

mape
2. jan 2012

@denda1301 blahozelam a dobry dobry vyber mena 😉

odabinka
6. jan 2012

Ja som mala meno vybrate skor ako manzela 😀 Saimon. No a aj ho mame 🙂

babulka123
6. jan 2012

my sme nevedeli - nechceli vediet co cakame.. cely cas bolo moje brusko pre nas Tadeas.. to meno sa mi tak nejako pacilo ze som aj zvazovala tuto alternativu .. na zaciatku som myslelal ze baba bude Anetka, alebo Adelka, alebo nieco na A, kedze ja som na A, ale manzel mi to zamietol ze je mu sa to nepaci aby sa deti volali po rodicoch. chlapec mal byt od zaciatku Lukas.. no a nakoniec sme dali meno Ninka a poviem vam ze vobec nelutujem .. k tomu mojmu sidlu to sedi neskutocne.. uz si ani neviem predstavit ze by sa volala inak..
p.s. Adelku mame aspon babiku .. Ninke som hovorila kopec mien kym si vybrala.. tak teraz mame 2 najoblubenejsie babiky, jedna je Katka a jedna je Adelka..

mrva
9. jan 2012

Ja mam dve dcéry. Staršia je Sofia Viktória a mladšia je Sintia Izabela. Voláme ich oboma menami 50:50. Podľa toho, ktoré meno mám príde zrovna na jazyk 🙂 A tretiu chceme zase slečnu a bude sa volať Vivien Elizabet alebo Elisa Lujza. A keby to bol predsalen chlapec tak to bude Tobias Marko 🙂 Je fajn mať možnosť vybrať si meno.

karina1
26. jan 2012

@lenka2507 ahoj, dla mna ju neukratite vobec o nic ;) ja mam meniny a o 2 tyz. narodky (a oboje dokonca kratko pred Vianocami) - nikdy mi nevadilo, ze to mam takto "na kope", naopak, vzdy som sa tesila na vela darcekov pohromade ;) ak jej neodflaknete darceky, nebude mat s tym problem ;)

karina1
26. jan 2012

@simona24 Leontína je stare ceske meno?? 😕 myslím si, ze uz v tom vsetci maju pekny zmatok, co je "stare" ceske/slovenske meno.. Knappova uvadza, ze do 13.stor. sa pouzivali hlavne mena slovanske (slovanske mena su dla ceskeho vydania knappovej napr. Křesomyl, Sudimír, Hostivít, Mírumil, Hvězdomila, Čistoslava ;) Neviem, ktore, z tychto skutocne starych mien, by som dnes dala svojmu dietatu.. 😅 Knappova dalej pise, ze preberanie cudzich mien je prirodzeny proces, inak by sa u nas spravne nemali pouzivat ani povodom cudzie mena ako Jan (hebrejske), Tomáš, Pavol (latinske), Katarína (grecke), Anna (hebrejske), Mária (ktore k nam prenikli spolu s krestanstvom). Z tych mien, ktore spominas som este nasla: Amálie (german.), Karel (german.), Josef (hebrej.) Takze mena sa vzdy preberali a preberat sa zrejme aj budu, ide skor o to, aby sme si vyberali citlivo k nasim priezviskam..

kacorka06
26. jan 2012

My máme doma Vanesku a keby sme kúpili :0) bratčeka tak 100% TOBIAS alebo sestrička Karolína ....

kacorka06
26. jan 2012

@laurajana Milujem to meno TOBIAS :O))) len mám dcérku...

miskax2
26. jan 2012

@lenka2507 prva dcerka je Miska a meniny ma 29.9. a narodila sa 12.10. a je to uplne v pohode nieje o nic ukratena :D a ked uz ste raz s tym menom ztotozneny tak ho nemente aby ste nelutovali poznam aj takych co sa mnarodili 24.12. a este sa volaju Adam alebo Eva 😀

ktore
30. jan 2012

ahojte dievcata.ma z vas niekto BIBIANKU?manzel to nvrhol a ja som to schvalila.
@lupatko sabinu mam krsnu dcerku a poviem ti je to velmi mudre dievcatko.mne sa nejak nepacilo to meno ale teraz si neviem predstavit ine meno pre nu.ani pre moju dceru si neviem predstavit ze bibiana ale ked sa manzelovi paci tak nech je.keby sa mi vobec nepacilo tak mu to neschvalim.ale pre chlapca nemame vobec nic a to bude problem.je sice vela casu mylsiet na meno ale neviem ako a co vymyslime.vobec nemame ani jedno co by sa nam pacilo a pristalo k priezvisku.sice ani bibiana moc nepritane ale aspon trochu.tazko je nad menami rozmyslat.

mija861
30. jan 2012

@ktore Ja mám Bibianku 😀 najkrajšie meno aké môže byť 😀

prahaxx
30. jan 2012

prvu mame Mariu po babke a prababkach a dalsie bude mat isto po dedkovi 🙂 aspon po jednom 😀

ktore
30. jan 2012

@mija861 jej potesila si ma.a velmi.ako ju prezyvate?

katey
30. jan 2012

Baby, je niekde v kalendari meno Elisa, alebo Eliza? to som si vymyslela cez vikend ale zatial som to nenasla a vlastne ani vyznam som zatial nenasla..

mija861
30. jan 2012

@ktore voláme ju Bibka, Bibi, Bibianka kedy ako 🙂 ,ale ked začala rozprávať nazvala sa PIPI tak má takú prezývku 😀

adka_pajerska
30. jan 2012

My by sme chceli Damian a Laura 🙂

terrs
30. jan 2012

@katey v slovenskom kalendári to nevidím, ale aj Elisa http://calendar.zoznam.sk/search_nameday-sk.php... aj Eliza http://calendar.zoznam.sk/search_nameday-sk.php... majú kopu dátumov, kedy môžu mať meniny :D alebo potom na Alžbetu 🙂
a je to ževraj anglického pôvodu - z mena Alžbeta (Elisabeth / Elizabeth) a znamená takisto ako Alžbeta - Boh je mojou prísahou alebo tak niečo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre