Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

aktak
14. júl 2006

ale to je skoro rodina, nasi poznaju ich rodicov vyse 30 rokov, my "deti" sa pozname od narodenia, chodime do rovnakeho zboru (cirkevneho)

aktak
14. júl 2006

😢

rebeka
14. júl 2006

aktak: a co tak to prebrat s nimi? nadhodit, ze ste chceli samka, mozno maju este nejake ine favorizovane meno a ustupia.

aktak
14. júl 2006

to je hlupe podla mna, vybrali si ho asi preto ze sa im paci, presne ako aj mz, neviem co by som im ja povedala keby oni chceli aby sme si vybrali neco ine z tych co sme uvazovali lebo aj oni chcu Samka

alexandra
14. júl 2006

aktak alebo je to znamenie ze mate dat malickemu ine mienko..

aktak
14. júl 2006

...aj keby bolo, som strasne smutna, mali sme ho vybrane uz uplne od zaciatku, hlavne ked ja som vnutorne citila ze je to chlapcek

alexandra
14. júl 2006

aktak tak potom kaslat na vsetkych, mozno oni to meno este zmenia a ked nie, tak budete mat obe samkov, no a co

stankapk
14. júl 2006

moj kolega sa vola Dalibor Sebesta 🙂

peja
14. júl 2006

aktak, my sice este mimi necakame, ale tiez sa mi stalo, ze bratranec dal dcerke meno, ktore sme chceli aj my ... Dokonca moja mamina ho ukecavala, nech to zmenia, lebo ja som tiez z toho bola dost nestastna ... A uz som bola rozhodnuta hladat ine ... len ziadne ine sa mi az tak nepacilo. A vies co? Ak budeme mat babu, aj tak bude tiez Ninka, skus sa cez to nejak preniest 😉 Mne to tiez chvilu trvalo a to som dost tvrdohlava 😀

aktak
14. júl 2006

hej dalo by sa ze by sme to dali aj my, ale mame vsetkych znamych spolocnych, a ked si predstavim tie tvare ked sa nas spytaju ked nas stretnu napr na Vianoce v kostole ze JEJ TO JE KRASNY CHLAPCEK AKO SA VOLA? my povieme Samko a oni HM, A NEVOLA SA SAMKO AJ...on bude asi o 2 mesiace starsi.... mozno je to fakt znamenie, i ked mi je z toho teraz velmi smutno
dakuje za nazory, manzel je v robote a nechcem ho otravovat telefonatmi ked ma vela roboty, este raz dakujem

peja
14. júl 2006

aktak nebud smutna 😉 A co keby ste malickemu dali dve mena a volal by sa napr. Adam Samuel??

rebeka
14. júl 2006

aktak: aj tak by som sa s nimi porozpravala, nemusis im hovorit aby zmenili meno, ale mozes sa spytat ake mali ine mena,. a preco nie tie.

tonicka
14. júl 2006

Aktak, skús sa spýtať malého ako sa chce volať,ak ešte nekope tak pockaj. Kamarátka mala vybratú hanku ale tatino bol zásadne proti ☹ , tak čítali malej kalendár a kopla jednoznačne pri JoHANKA. 😎 Takze je johanka a veeeelmi spokojná...

anetta
14. júl 2006

,,aj ja by som asi bola smutna,keby mi niekto takto mienko pre krpca vysmikol ☹ ,ale urcite najdes este nejake ,ktore sa ti bude pacit

alexandra
14. júl 2006

alebo si daj cas do porodu a ked ho uvidis, mozno spontalne vyhrknes meno, tkore s amu bude hodit..
A ked nie, tak KASLAT na pribuznych a priatelov a odpovedat im ze ano, ze AJ on sa vola Samko, A CO?

anetta
14. júl 2006

,,vyskusaj si teraz prelistovat kalendar a najdes tam daco,,urcite,,a mozno sa ti bude viac pacit ako to prve,,ci nie?

anetta
14. júl 2006

,,,kocky,a co poviete na meno leonard?,,,mne sa celkom paci,ale niektory znami ma odhovaraju,,alebo este tobias,,ale to chce moja seste,,tak jej ho nemozem ukradnut,,ale mne sa paci ten leo

aktak
14. júl 2006

ste zlate, no kalendar som presla uz tolko krat ze by to uz nemalo vyznam, vzdy som zistila ze Samko to proste vzhrava...pytala som sa rodicov co si o tom myslia, a povedali ze bz to nemalo az tak vadit, tak uvidime, ale ja si fak nemozem pomoct ale Samko Sebesta mi znie krajsie ako napr Adamko Sebesta a to je asi jedine meno ktore este zvazujeme
hlavne sa musim ukludnit teraz 😎 mozno sa tzch kamaratov normalne spztame, ci by im vadilo keby sme si aj my dali Samka, ze sme to tak planovali, ja som tak babetko uz ajpar krat oslovila, tak uvidime 😵 alebo mu fakt dame dve mena, aj Adam aj Samko 😀

aktak
14. júl 2006

anetta moj kamarat dal synovi meno Albert Leonard a priezvisko im zacina na D 😀 snad to ten maly bude vediet vyslovit

rebeka
14. júl 2006

aktak: aj to je riesenie 😉 Uvidis, ze to bude v pohode. Ved hadam ked ste kamarati, tak vas nekusnu za to, ze sa vam tak strasne paci meno Samko. 😉

peja
14. júl 2006

anetta, leonarda chce aj moja kamaratka 😉 Ma to byt teda Leo, ale ku priezvisku znie lepsie Leonard ... 😉

anetta
14. júl 2006

,,ja chcem leonard,,to leo,to bola iba skratka 🙂

mouse
19. júl 2006

Aktak, skus sa s nimi o tom porozpravat a len tak s humorom skus nadhodit, ze budete mat tiez Samka. Nam sa paci Ivana a ak budeme mat niekedy dievcatko, bude to mozno Ivana. A aj moj brat ma dceru Ivanku. No ved maju ine priezvisko 🙂.

aktak
19. júl 2006

uz sme s nimi hovorili, povedali ze im to nevadi, a nevadi to ani nam, ale este nesme pevne rozhodnuty 😎

mouse
19. júl 2006

No tak je to super 🙂

palma
31. júl 2006

ja som vybrala pre divčatko LEA,ale moja prvorodena dcera kristinka by chcela LINDU,pre chlapčeka:SAMUEL alebo BORIS 😅

bybi
31. júl 2006

Ja mam strasne vela dievcenskych mien vybratych, ale mam problem najst chlapcenske... Mne sa strasne paci Nicholas, ale moj priatel ma psa Nika a povedal, ze sa mu dieta nebude volat rovnako ako pes. Ked uz aj nieco najdem, jemu sa to nepaci a naopak. Dievcenske sa mi pacia Emma, Rebecca, Natasha, Terazka, Zara a vela dalsich. A mam este jeden problem, musim najst meno, ktore sa lahko vyslovuje ako po slovensky, tak aj po anglicky, lebo teraz zijeme v UK a nechystame sa domov zatial a nechcem, aby mu potom niekto komolil meno ci uz tu, alebo doma 😖

renca3
31. júl 2006

Aj ja som chcela pre dievcatko meno Lea. Narodil sa nám pred 2,5 rokom chlapcek, tak je Leo. Dievcenskych mien sa mi paci kopec. S chlapcenkymi je to horsie. Teraz cakame znova chalana a zase problem s menom. Vybrali sme
k Leovi meno Teo alebo Bruno. Nevieme sa rozhodnut. Nie su to naj mena pre babatko 🙂 , ale aj tak, ktore je prijatelnejsie? Aky je vas nazor?

verulka
31. júl 2006

Moje vysnene meno bola Jakub. Este pred 8 rokmi, vtedy ich nebolo vela. Narodila sa nam dcerka a na porodnej sale ma to len tak napadlo...Ked sa mala narodila nosila par dni moje dievcenske meno a mala slusny jazykolam: Andrea Andrascikova. Teraz to ma lahsie. Druhe babo nemohol byt Jakub, lebo v tedy bol drsny booom tohoto mena a 4znami a kamosi ho mali pred nami, tak ma tesne pred porordom napadol Risko. Pri poslenom synovi sme az do 35.tyzdna cakali babulku(Sara). Ked sa zmenilo na chalana, Jakub bol opat nepouzitelny, nakolko by mal narodky a meniny skoro naraz a este k tomu cez prazdniny, tak opat nic. Radko vymyslel drahy(aspon 1 raz)aj to pomaly az na porod. sale...
Moje absolutne srdcove mena su David, Tamara a Hana. Ale my sa s drahym dohadujeme veeelmi tazko. Inak obaja chalani maju meno na R a este ani jeden ho nevie povedat, ale snad sa to este naucia 😎
Renca, mne sa viac paci aj hodi Bruno
aktak, za mnou dosiel teraz bracho, sa ozenil, a chceli by Andrejku,mne to nevadi,a on bol velmi stastny, ze ho mozu dat aj oni(teda, ked to bude aktualne, co oni chcu co najskor)

gabika146
31. júl 2006

aj ja som konecne presvedcila tatina aby sme mali jakuba doteraz to bol patrik.pre dievca som mala vybrate emma ale to my nepreslo . renca3----bruno je pekne a neobvykle 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre