Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

alexandrah
3. sep 2009

mne je jedno, keby aj riskov bolo cele ihrisko, aj tak mu to meno dam ... nezrozhodujem sa podla ostatnych ... ak nechcu, nech oni daju ine meno ...
susisus - potom ked porodis, daj vediet, ako si sa rozhodla ... ale aj Mia aj Romana su velmi pekne ... tak uvidis, na co to nakoniec padne ... alebo si chod dat vyvestit, ze kombinacia mena a priezviska, co sa viacej hodi ... 😀 tusim je aj taka kniha ... ze sa tam da cosi vyratat ...

susisus
4. sep 2009

alex - už medzitým je aj Sára 😀 Ocino tak volá bruško už týždeň, nakoniec si budem musieť asi fakt dať vyveštiť...

Mia asi odpadá, lebo Mia znamená "hnev mora" a v inom výklade "stratená" a ani jedno z toho nechcem.

Mne sa ešte páči Emma, hneď by som ju dala a neriešila, keby sa páčila drahému, ale on ani za nič a nevie to ani vysvetliť 😖
Takže ostáva Romanka a Sára. Dám vedieť keď sa vrátim z pôrodnice 😀

A aj ja som už toho názoru, že nech je detí na ihrisku s tým menom koľko chce, je to jedno, veď aj ja som svoj život s menom Zuzana prežila v pohode, aj keď ich bolo nespočetne a veľmi sa mi páči... Nikdy som nešla za rodičmi že prečo mi dali také meno ako majú ďalšie 4 spolužiačky, to neriešiš...

monka22
7. sep 2009

Ahojte...Ja budem mat asi dcerku tak jej by som dala meno Viktoria a ak by to nahodou nevyslo a bol by z nej chlapcek tak rozmyslam nad Kristianom alebo by som dala po tatovi Milan.....ale to len koli tomu,ze sa mi paci zdrobnenina Mino alebo Minko 🙂

bocmanka
7. sep 2009

🙂 no my máme Romy...a úžasne jej sedí, to teda fakt...
teda je to Romina a dá sa volať všelijako, bračekovia ju volajú klasika Romy, Rominka....môj ocino napr. mína a môj manžel ju volá romuľka fazuľka....
ale je to fakt zábava vymýšľať meno......

maja1408
24. sep 2009

o niekolko dni porodim neviem co budem mat ked to bude chlapcek tak mam niekolko mien napriklad justin,kevin ,sebastian.simon,tobias ale dievcenske nemam ani sajnu vzdy sa mi pacilo meno sofia ale toto meno ma uz moja krasna neter moj synovec ma meno samuel dalsia neter ma meno petra ale petra sami aj tak nepaci neter mojho manzela sa vola casey cita sa kejsi mne sa paci meno ashley manzelovi zase mary viac uz ani neviem

misskkaa
27. sep 2009

nam sa pacia klasicke mena..neviem si predstavit ze by sa maly(a) volala podla nejakej skodovky....takze sme maly tri a nakoniec nam ostalo toto jedno...Matusko...ja som chcela Miska, ale nevadi mozno druheee... 😵

anajocka
28. sep 2009

my mame dievcatko Ella, hladam k tomu meno, co by sa hodilo, zatial dievcenske: je to este siroky vyber: Amalia, Leona, Anna/Hana, Maya/Mia, Klara, Carla, Klaudia, Olivia, Julia, Liana/Diana, Lola...co este?

sz.zuzana
29. sep 2009

Ahojte .Moj synaček sa bude volať Noel. 🙂

mono
29. sep 2009

Ahoj. Nasa dcerka sa vola Laura. Bolo to take spontanne rozhodnutie. Pre druhe dieta ( to by sme si chceli tak o rok ) by som chcela mena: chlapec- Jonas, dievca- Kiara. Len si musim zistit ako to chodi na uradoch, resp. matrikach pri cudzich menach. Neviete niekto poradit?

anajocka
29. sep 2009

Laura je pekne meno, moja sestra ma ale 3 dcery na L - Lia, Leni a Larea a uz sa to aj tak trochu pletie, takze mne aj ked sa mena na L velmi pacia, bude to asi nieco ine

doublemamca
29. sep 2009

My budeme mat Timeu a Samuela...este boli v kurze aj mena Lea a Tobias 🙂

anajocka
29. sep 2009

jej dvojicky chlapcek a dievca to je fajn a celkom pekne to tahate - uz 38tt

eliotis
30. sep 2009

pre sz.zuzanu:
aj mne sa velmi paci meno Noel, len u manzela by mi to nepreslo ☹

My cakame dievcatko a bude to Laura, a ked by sa zadarilo v buducnosti dalsie mimi, tak to bude Paula alebo Samuel 😀

sz.zuzana
1. okt 2009

aj mne sa páči meno Semuel,ale bohužial už každý druhý chlapček sa volá takto ☹ a preto sme rozhodli že bude sa volať Noel 🙂

allexis
1. okt 2009

mne sa páči pre dievčatko Kristínka Lucia Nina Nela a pre chlapca Alex Matej Tobias moje deti sa volaju Kristinka a Alex chcela by som sa spýtat lyongirl ako vola Alexa zdrobnelinou pretože mne sa na meno Alex zdrobneliny moc nepáčia jednoducho sa mi páči len Alex 😵 🙂 🙂 🙂

niikolka
9. okt 2009

ahojte neviete mi nahodov povedat stranku na ktorej by som nasla vsetky slovenske mena aj tie cosu neni v kalendari dakujem

barborik
21. okt 2009

Ahojte! Potrebujem pomooc. Za 3 tyzdne by som mala rodit - dievcatko, cele tehotenstvo nosim v brusku saru. Teraz ale ked to uz zaciname zverejnovat, vsetci reaguju - ze je brutalne zidovske, ci mame take korene...nam sa to meno ale velmi paci. myslite ze mozme malej nejak ublizit s týmto pre nas krasnym mienkom? vela mien ma predsa hebrejsky povod - je to az take surove?🙂 dakujem za vase nazory!! Odpisujte prosim

pata31
21. okt 2009

Barborik, Sara je krasne meno, kasli na ostatnych, nech si hovoria co chcu...ved to je uplne normalne meno, aj kamoska ma Saru...a my mame vybrate tiez hebrejske meno - Tamarka a nikto nema nic proti...

zuzba
21. okt 2009

ahoj barborik, vôbec sa netráp nad tým, čo si iní myslia. my sme po 6tich mesiacoch prišli na meno Zoja - veľmi sa nám obom páči to meno (Zoé - z grec. "život"), moja mamina hneď protestovala a ostatní to ešte nevedia. ale hlavne, že nám sa to páči, žiadnu ešte nepoznáme, tak by sme boli originálny, teda ak to bude dievčatko, lebo pre chlapca máme neoriginálne meno 🙂 Jakubko. 2.11. ideme na 3D, tak snáď už sa nám ukáže pipík alebo šušura 🙂 hehhe

erika007
21. okt 2009

Ahojte.Takze,dnes som dostala scista jasna vnuknutie na meno pre dievcatko.Nevieme sice este,co to bude,ale uz spekulujeme s menami.Teda,ja spekulujem a priatel zamieta 😀 Ale tak,ked jemu sa kazde meno pretoci na dakoho,kto je podla neho retardovany,alebo neprijemny v okoli.Jedine,co schvalil je Michal pre chlapca,lebo sa tak vola aj drahy. 🙂 Klasika,ale nic sa nou nepokazi.a pre dievcatko sme chceli Lauru,ale tu uz dava kamos,tak sme vybrali Sofiu a dnes som po novom prisla na meno Leontina,skratene Lea.
Co myslite,je to v pohode meno,alebo mam len chut na rozpravku At ziji duchove a uz mi z toho hrabe?!
Dakujem za odpovede🙂

erika007
21. okt 2009

Barborik,aj mne sa Sara velmi paci.Nedaj si nikym vyhovorit svoj nazor.Aj mala to casom oceni,neboj🙂

barborik
21. okt 2009

Dakujem za nazory, pomohli..uz to asi nechame tak🙂 tesime sa na nu...aj keby sa volala Bonifac, bude pre nas najvacsim stastim. papa zatial vsetkym a drzte sa!

bocmanka
21. okt 2009

🙂 jeeej, leontina je krásnučké a celkom originálne, môže sa volať tinuška, leuška, lea....
a sára je pekné...škoda, že každé meno niekomu niečo evokuje, aj tak si myslím, že meno pre dieťa majú dať rodičia a ostatním sa buď páči, alebo nie, prinajmenšom ho musia akceptovať..

erika007
22. okt 2009

bocmanka-presne to si myslim aj ja.Nemam rada,ked do toho zasahuje cele okolie a vsetci mudruju.Vcera som to povedala priatelovi a ten ze nevie,ci sa mu paci.No,nezabili by ste ho?On vybral Sofiu,tak uz je kludny.Jaj,ti chlapi,s nimi zle,ale bez nich este horsie 🙂 Aj mame sa to paci a to je moja matka horsia ako moj priatel.
Ale,do rodneho listu uvediem meno ja,takze uvidime,aku budem mat poporodnu naladu a hlavne,mozno to bude Misko,takze potom to bude bez komplikacii,ale to uvidime az za par tyzdnov.
Inak,drzim Vam vsetkym palce,nech vam do toho druhi nekecaju, ved vsetky mena su svojim sposobom pekne a osobnost toho maleho bude jedinecna,takze to je podstatne.

rainee
22. okt 2009

podla mna dost zalezi ci sa meno hodi k priezvisku lebo napr. taka Chiara Mrkvickova teda nie je ktovie co 😉 tiez nechcem dat malemu meno ktore nie je oficialne v kalendari /zahranicne varianty/ ani meno teraz velmi rozsirene. dost mi liezlo svojho casu na nervy ze sa v nasom detstve mena tiez velmi opakovali a v triede bolo 6 Zuzan, 5 Katiek, 4 Janky... 😒
my pojdeme zlatou strednou cestou - dievcatko bude Kristina, Diana, Denisa a chalan Daniel, David alebo Alex.

janadureckova
22. okt 2009

Sára je krásne meno, ale ja som mala už od malička vybraté meno pre dievčatko Kristínka 🙂 a máme už doma 6 týždňovú Kristínku 🙂 teraz sú dosť moderné Nely, Stely, a Niny. Sú to pekné mená, ale každý máme predsa to svoje, a preto ak sa Vám nejaké meno páči už dlho, neváhajte 🙂 a nech si každý hovorí čo chce 🙂
a chlapčenské sme mali vybraté Filipko 🙂 to vyberal manžel.

slovakia13
22. okt 2009

tak ja uz budem rodit a meno ani len netusim a pritom na zozname ich mam milon ,ale ani jedno nie je to ......tak sem tm vas tu kuknem a hadam ma budete inspirovat 😉

natanela
28. okt 2009

ahojte. Zbadala som, ze padlo aj meno Nela. Ja mam doma Nellinku a podla mna je to najkrajsie meno na svete. Pred jej narodením som pritom uvažovala nad Sofiou alebo Chiarou ale starsia dcerka rozhodla takto a som tomu rada. My oslavujeme meniny 2.2 podla ceskeho kalendara ale ako som sa dočítala meniny moze mat na Petronelu alebo Korneliu/ maj a december/.

lucinka1104
28. okt 2009

Ja som vyberala medzi Timea, Nela a Olívia a muž vybral OLíviu

erika007
30. okt 2009

Tak a u nas je to uz jasne.Miško,alebo Sofia.Otecko vybral 😉 a ja som mu to schvalila,pekne mena.Klasika,ale nic sa nou nepokazi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre