Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

mimiss
13. máj 2011

no my čakáme dievčatko tak to bude Nina ale rozmýšlame aj o Chiare a ked by náhodou chlapček tak Marcus 🙂

martina00707
14. máj 2011

Ahojte, my este nevieme co budeme mat ale mena pre dievcatko su manzelovi sa paci MIA. synovi LILIEN ako LILI a mne REBEKA tak teraz nevieme kto to vyhra a ked to bude chlapcek tak to ani len netusime ake dame meno...🙂

lusia30
15. máj 2011

Ahoj...no my s dievcenskym menom nemame problem...v tom sme sa hned na zaciatku dohodli...ze to bude SABINKA...ale chlapcenske mono to je cisty des...ja by som chcela nejake slovenske mono ale zase nie take,ktore ma kazdy druhy chlapcek na slovensku 🙂 a moj manzel vybera zasa zahranicne a uplne netradicne mena...mne s dcerkou sa paci TADEAŠ...ale tatko o nom nechce ani pocut...potom sa nam spolocne paci FILIP ale to ma snad uz kazdy ☹ ....tak mozno SIMON alebo TOBIAS....vie mi niekto poradit... 🙂

deniiii
15. máj 2011

hm...to ano velmi nad ním rozmyslam,ale zatial som nenasla skoro ziadnu podporu...uvidíme

deniiii
15. máj 2011

@lusia30 ano Tobias je velmi pekne meno..tiez nad ním uvazujeme ak to bude chlapcek 🙂

ansira
15. máj 2011

My čakáme dievčatko a bude sa volať Viktoria Helena , Viktoria sa my páči a Helena po mojej mame, babke, prababke 🙂

lusia30
15. máj 2011

@deniiii ...je pekne...len ja stale neviem...neviem ci neurobit tatkovi radost a nedat SIMONKA...nie Šimonka...no ale ved este mame dva a pol mesiaca pred sebou...tak zatial sa mi snad nieco podari vymysliet 🙂

@ansira Viktoria je krasne meno.... take vznesene 🙂

linddi
18. máj 2011

My máme Lindu a plánujeme druhé bábo, buď to bude Sára alebo Richard. Ale to je ešte ďaleko 😉
Ale z tých "klasických" sa mi páči: Michal, Lucia, Marianna....

bibushkqa
21. máj 2011

Moja malá sestrička sa vola Smiley 🙂
A moj bratček sa volá William... 😀
A ja sa volám Rocky 😖

tepka
22. máj 2011

Zara,Damián,Marcus 😀

melkina
23. máj 2011

Ja mám synčeka Tristana 🙂

monda17
24. máj 2011

MAXIM, ALEXEI 😉

nemko
24. máj 2011

my budeme mat synceka Maxima, ale mali sme v zalohe este Matthiasa a Marcusa len Max vyhral 🙂

monika15
27. máj 2011

Mi mame krasneho Nicholasa 🙂)

avanti
27. máj 2011

Pre tie z vas, ktorym ide o frekventovanost/nefrekventovanost mien, tu je stranka ministerstva vnutra, na ktorej mozno najst vsetky mena deti (chlapcenske aj dievcenske) narodenych za uplynuly rok spolu s presnym poctom na celom uzemi SR (v exc. tabulkach pod top 10). Snad to niekomu pomoze v rozhodovani 😉

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-8&sprava=naj......

katka888
27. máj 2011

my sa nevieme rozhodnut pre meno pre chplapca....
dcerka je Viktoria, ake by ste k tomu dopasovali?

zuzikkaa
27. máj 2011

@katka888 zalezi aj ake je priezvisko aby to aj s tym trosku pasovalo 😎

katka888
27. máj 2011

@zuzikkaa
no Čisár

majka001
27. máj 2011

Ahojte, my máme pre náš poklad vybranú dvojicu mien Patrik a Ema. Jednoduché ale podľa mňa pekné a obe pasujú k priezvisku!

zuzikkaa
27. máj 2011

@katka888 ja by som dala meno dlhsie kedze priezvisko je kratke,,hm? mas nejake tipy?? 🙂

katka888
27. máj 2011

@zuzikkaa
manzel chce michal alebo richard ... zatial mame pracovny "nazov" ondrej

monda17
27. máj 2011

@zuzikkaa MAXIMILIAN 🙂

artemis29
27. máj 2011

máme Matúška a pre dievča som mala vybraté meno Zara 🙂

barca25
27. máj 2011

starsia dcerka Barbarka a chlapcek ktory nechce von z bruska este-Adrianko

lucinka1104
27. máj 2011

@katka888 RICHARD

lucinka1104
27. máj 2011

@avanti mne to ukázalo, že sprava neexistuje

peliroja
27. máj 2011

ahojte, tak my sme sa pomerne rychlo s mm zhodli ze malinka bude Marina, chceli sme meno ktore nebude zniet divno ani tuna ani v L.Amerike odkial mm pochadza. Keby si to nahodou mala rozmyslela a bol by to chlapcek tak to mal byt Javier, ale nakolko by to tuna nikto necital ako ,,chavier,, ale ,,javier,, vyhral to Rafael 🙂

anjelicek26
27. máj 2011

@katka888 - mne sa paci aj Leonard 🙂 Viktoria & Leonard, Viki & Leo... slo by to...

katka888
27. máj 2011

@anjelicek26
ano, znie to zaujimavo, skusim podat navrh mm 🙂 diky

katka888
27. máj 2011

@peliroja
rafael je pekne, ale ako ho budete volat ? u nas si viem predstavit ze mu to zdrobnia na rafo ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre