Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

pipka
20. júl 2008

dakujem 😉

inak u nas tiez nehrozi davat meno po rodicoch...aby raz niekto povedal, ze stara...alebo mlada... 😀 😀 ja budem mlada vzdy 😀

alika54
20. júl 2008

ahojte,,,ja mam doma šimonka a viktoriu,,,a nedavno som sa zamilovala do mena Jasminka,,,len manzel o tom ani pocut ☹ ,,,no som presvecena ze hadam raz Jasminku mat budem 😀

katmi
20. júl 2008

ka77ka 🙂 tak aspon nie som sama,co ma taky nazor.. u nas je to tak s menom Jan.. moj otec je Jan, jeho otec bol Jan aj dedko bol Jan.. no otras.. A moja sestra mala byt tiez Jan,ale bola dievca,tak sa vola Jana.. chudera dobre ze je baba,lebo Jana sa este da.. ale meno Jan je podla mna otras..

pipka 😀

alika ja som si robila srandu, ze tiez dam nejake "exoticke"meno a muz ma poslal kade lahsie,ze on nebude mat doma........eee no to tu ani povedat nemozem 😅

ozaj a ked sme sa tu bavili o chlapcenskychmenach.. mne sa straaasne pacilo a aj paci meno Nathan.. neviem preco,ale strasne.. a muz sa tiez nedobre vyjadril o tom,zebysa tak mal volat jeho syn..

ka77ka
20. júl 2008

katmi, a nemas este nahodou aj sestru soňu?.. 🙂 🙂 🙂
lebo my sme 3 sestry..ja so katka, potom je janka a najmladsia je soňa..tak preto sa pytam.

moj muz tiez nema zaludok na kadejake exoticke mena...on je za klasiku.
Este aj Elisku som si musela viac menej vydupkat...on chcel barborku a ja elisku.

katmi
20. júl 2008

ka77ka to fakt? 🙂 toje sranda.. nie nie. my sme len dve.. teda dufam 😅 😀
eliska je krasne meno..
idem ja uz do hajan..nech sa aspon trochu vyspim..tak dobru nocku aj vam aj babatkam..papa

ka77ka
20. júl 2008

katmi, vyberala som take meno, aby sa hodilo ku terezke.Na nejake extra moderne som nemohla ani pomysliet.
Ale som rada, lebo v nasom okoli nepoznam ziadnu elisku, tak aspon bude kazdy vediet, o kom je rec. 🙂

prajem ti dobru noc.

emulkabambulka
21. júl 2008

ahoj som tu nova,mam dceru ma už 4roky a vola sa EMMA.Aj my s manželom sme sa nevedeli dohodnut na mene...zo zaciatku si nevedel na to meno zvyknut ale teraz hovori ze je to pre neho to najkrajšie meno... 🙂 🙂

sjuzocka
26. júl 2008

mne sa velmi paci meno Matias. Neda mi to pokoja, uz sme sa viac menej dohodli ze budeme mat Matusa, ale mne sa stale ovela viac paci Matias.
Ozaj, ako to je s tym davanim mena, kedy sa to kde udava? a ked chcem nezvycajne meno, ako treba postupovat?

miskanem
26. júl 2008

ahojte my budeme mať Ninku alebo Mateja 🙂

malaskoricka
26. júl 2008

u nas sa tie mena menia skoro na dennom poriadku ale od terajsieho vyberu asi tak skoro neupustime
D: Lily André alebo Nelly André
CH: Damian André alebo Damián Andreas🙂

sjuzocka inak moj brasko je matus a nepoznam cloveka ktory ho vola matus stale len MAtias🙂

majuska29
26. júl 2008

ja by som chcela dat meno, ktore nema nikto v nasej rodine ci z kamaratov.
postupne sa mi okruh oblubenych mien zužuje................
zatial mi ostava Terezka, Simonka,Kristinka,
a z chĺapcenskych David,Matus,

mywiel
26. júl 2008

My sme vymysleli zmiesaninu mojho a manzelovho mena... 😀 janKA YAnis cize vysla z toho KAYA. 😵 😉

pensadorcallisto
27. júl 2008

Ahojky... Dcere som dala meno take, ake som chcela ja. Sofia. Hrozne sa mi paci. Vcera sme s manzelom hladali meno pre chlapca a nakoniec sme sa dohodli na mene Kayra. Aj ked sa mi hned pacilo, tak mi hrozne pripominalo dievcenske meno... Tu v zahranici je to nove moderne meno, vsetkym sa hned zapacilo, ale ked pridem na SVK, tak sa mozno decka z toho mena budu smiat. No, ale co uz... Ked sa paci, tak sa paci...

sjuzocka
28. júl 2008

no a teda ked chcem dat meno co nie je v nasom kalendari tak musim skocit na matriku este pred porodom?

sara333
10. sep 2008

My sme sa nevedeli dohodnut,tak nas drobec sa vola Sebastian Christian Winfried 🙂

gabii83
16. sep 2008

ahojte no mi sme dnes dozvedeli na 100%, ze budeme mat kocku, takze s priatelom sme sa dlho "hadali"ake meno si vybrat, bo ja som madarka, on echte slovak, 😉 , nakoniec sme sa dohodli, ze mala sa bude volat LEA. 🙂

lyongirl
16. sep 2008

Lea je nádherné, moja sestra sa tak volá, ale ja som s tým menom u muža nepochodila keď sme vyberali 😠 , nechcel meno, aké je v rodine....
a ja by som ale chcela.....

vlalu6it
16. sep 2008

ahojte kocky,,,a ja sa vas spytam na nazor,,,,
mne sa paci ANGELICA ale moj priatel chce klaru,,,
no chlapcenske sme vybrali hned..oliver-twist 😉
no tak aby to bol chlapcek a mame po probleme,,,nie????

mirrinka
16. sep 2008

ja som odmalička túžila po Kláre,ale potom ma to nejako prešlo a Angelica ma nejako neohúrila 😉

vlalu6it
16. sep 2008

to asi budem jediny pozemstan ktoremu sa meno angelica paci,,, ☹
to je fakt tak skarede???asi mam divny vkus

dadul
22. sep 2008

ahojte a čo poviete na meno HUGO????

vlalu6it
22. sep 2008

hugo nie je zle,,,,take dospelacke,,,,ale tazko vymyslis zdrobneninku,,,
radsej sa nepytaj,,,kazdy mame iny vkus,,,ani angelica sa nikomu nepaci a ja som sa zalubila do toho mena,,,a asi sa nedam nijako odhovorit

soffi
22. sep 2008

podla mna je hugo pekne meno

dadul
22. sep 2008

mne sa Hugo zo začiatku niako nepáčilo, ale moja polovička na tom trvá, že sa tak bude volať náš synátor

vlalu6it
23. sep 2008

ale vsak hugo je pekne meno,,,len mi znie trochu dospelacky,,,ale je to pekne meno,,,

mariana242
23. sep 2008

ja chcem dominiku 🙂 ked to bude dievcatko (co asi bude) a ked bude chlapec tak sa asi bude volat andrej po manzelovi trva na tom aj ked mne sa to meno velmi nepaci...a polovicka jeho rodiny ma to meno... ☹

tweetinkapp
23. sep 2008

mariana242
No tak s tym dedenim mien som mala problem aj ja. Ale uz to preslo. Ale spociatku som tiez pocuvala moj pradedo bol Jan, dedo, oco atd atd. 😒 A potom taktiez Misko je oblubene meno v rodine mojej polovicky....ale ja som presne nechcela, aby mi to meno niekoho pripominalo. A moje prichystane Nikolas a Alex sa neuchytili, pretoze na moju rodinu su prilis moderne 😀 . Tak som vymyslela Marko...to nie je ani az take klasicke, ani moderne...a nikoho mi nepripomina. A dominika je super vyber...tak sa vola aj moja najlepsia kamoska 😀

vlalu6it
24. sep 2008

nikolas je krasne meno,,,ako operka ked som zacinala som mala 3chlapcov a nalmladsi sa tak volal,,,,
aj marko je pekne,,,pripomina mi mareka,,,to meno som chcela navrhnut ,,ale vola sa tak moj brat a tiez byvaly,,,tak by to nepreslo,,,ja teda oliver,,,alebo angelica???? 😀

chymenitta33
24. sep 2008

Aojte maminky a tehulky🙂)

Ak môžem tak sa pripojím🙂
mariana242- ja som Dominika niektorým sa to meno nepáči ale mne vyhovuje volajú ma viacero to je jedno každé meno je pekné ak ho pekne voláte.. snúbenca mám Marka a synčeka Davida. Chceli sme Chiaru ale akosinechcel skovať pipíka synček🙂)hihi ale som štastná to je jedno len nech to je zdravučké.. Moja kamarátka s pôrodnice ma Nicolasa a je to veľmi pekné meno

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre