Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

mircalla
14. máj 2010

suhlasim....dobre mena...konecne tu citam aj nieco inspirujuce

janka0
14. máj 2010

ahoj baby mi mame Alexa teraz by sme chceli Romana a dievcatko Romanku

lulu2407
15. máj 2010

Máme doma Adama, pre chlapca :Jakub, dievča ešste nevieme: Natália, Tamara, Rebeca 😉

lutsine
15. máj 2010

my sa nevieme rozhodnut ci bude Maxim alebo Maximilian.....

matakamil
15. máj 2010

maxim je krajsie, maximilian sa mi zda tosku dlhe.

My mame Rebeku teraz mame vybratu Gretku. Chlapaca este nevieme, ale paci sa nam, Dejan.

krivka5
16. máj 2010

ahojte 🙂
ja nechavam vyber na manzela. uz od utorka vieme ze to bude chlapcek ,tak sa vyber skratil 🙂 . najprv chcel muz Adriana a teraz sa mu strasne paci Sebastian. tak budeme mat asi Sebastianka 🙂 inac aj Maxim je krasne meno 🙂

vodnica
17. máj 2010

Ahojte,

mne sa pacia mena ako: Marina, Karolina, Rebeka a chlapcenske Aurel, Felix a Noel. Paci sa mi aj Tristan ale asi je to moc rozpravkove 🙂
P.S. Moja starka sa vola Klementina

rayana
28. máj 2010

Ahojte...mne sa strašne pačia mena:DIEVCATKO:Anastazia,Andrea,Ashley,Barbora,Chiara,Christina,Claris,Diana,Elizabeth,,Evellin,Jennifer,Jessica,Keira,Liana,Linda,Loreen,Lydia,Natalia,Natasha,Raichel,Rayana,Sally,Sandra,Scarlett,Sharlott,TatianaTefanee,Thalia,Vanessa,Viktoria,Vivien,CHLAPCEK:Adam,Adrian,Christian,Damian,David,Eduard,Filip,Jakub,Jouvi,Kevin,Nicolas,Viktor.

andrea
13. jún 2010

@maruska no tak sebastián

andrea
13. jún 2010

@rayana moja neter sa volá jessica ale i ju voláme jessy alebo hocijako

bubulka722
14. jún 2010

Ahojte kočky!
Tiež máme podobnú dylemu. Pre dievčatko by som dala meno Bibiana alebo Bianka. Páči sa mi aj Laura a Timea a najviac Viktória. Tá mi ale bola zamietnutá. Horšie to je s menom pre chlapca. Roky mi manžel pílil uši s Palkom po ňom, pretože jeho pradedko, dedko, odtec a on mali meno Pavol. Teraz keď je pomaly na čase nad tým rozmýšlať, nevie aké meno je to pravé. Ja som romýšlala nad Máriom, syn chce Samuela čo mne pripadá čisto židovské.
Pri prvom synovi som mala vybrané mená Alexander alebo Adrian a nakoniec tesne pred pôrodom vyhral Adrian. S výberom mena som veľmi spokojná.
Nie som zástancom čisto zahraničných mien,už vôbec mien alá Amerika. Pripadá mi to ako za čias kedy išiel v telke Sandokan a všetci cigáni sa tak volali. Tým nechcem znevážiť ničí výber, len pri kombinácii so slovanským prizviskom je to často smiešne. Inak ako to riešia nositelia mena ktoré nie je v kalendári? Kedy oslavujú vlastne meniny?

salonka9
14. jún 2010

Mne sa páčia z Tvojho výberu Timea a Bianka.

bubulka722
14. jún 2010

Tá Bianka zatiaľ vedie. Páči sa všetkým z rodiny a iniciály BB sú tiež fajn. 😉

anetaadam
14. jún 2010

My máme Anetu a Adama,ale nad menom pre 3 tretieho potomka stále uvažujeme....Karolina,Nella,Alica.Šimon,Benjamin,Alex?Poradte....

traktor
14. jún 2010

simona, michaela , patrik, matej....a skoncili sme 😀 😉

elixia
14. jún 2010

baby, ako inak sa da volat Sebastian? Je to pekne meno,len som rozmyslala nad nejakou skratkou alebo zdrobnelinou a na nic som neprisla...zas Sebastian je dost dlhe.. 🙂

aknaj
14. jún 2010

@anetaadam - Nella a Alex, jednoznačne

anetaadam
15. jún 2010

@bubulka722 Kamoška na Bianku,je to fakt super meno

anetaadam
15. jún 2010

@elixia No jednoducho len SEBASTIAN,zvyknete si.Mne osobne sa nepačia kadejake zdrobneniny

bubulka722
15. jún 2010

Bianka mi príde podobné meno ako Erika. Tiež sa jej nedá povedať škaredo. Akosi sme sa všetci s týmto menom stotožnili, len bude horšie ak to bude chlapec. To fakticky len uvažujem či Mário, Michal alebo... Nič netradičné neprichádza do úvahy. Určite len klasika.

adka.8
16. jún 2010

Ahojte. Tak tento problem s výberom mena riešime aj my. Už som zufala 😖
Lucas, Adrian, Marco ??????????????? Poradte 😉
Sebastian sme veľmi uvažovali pri prvom no nakoniec bolo dievčatko 🙂

anetaadam
16. jún 2010

@adka.8 Mne osobne sa pači Marco 🙂

andrea999
16. jún 2010

aj mne sa páči Marco,ale nemohla som ho dať,máme ho už v rodine.
nakoniec sme dali meno Andreas , babka s dedkom síce neboli nadšení,ale už si zvykli.

mimi21mimi
30. jún 2010

Viete mi poradit, ako by sa dalo hovorit domacky Jasmine? Inak mi toto meno u mm neprejde. 😀

janka_a
30. jún 2010

@mimi21mimi ... znama ma dcerku jasminku..a volaju ju mina/minka..

janette4
30. jún 2010

@mimi21mimi jasminka je krááááásne meno 😉 .ale obávam sa,že ani u mm by neprešlo 😒

mariro
1. júl 2010

ako by ste hovorili ,teda oslovovali syna menom Silvester 😉 ....poradte

mimi21mimi
1. júl 2010

@janette4 je veru krasne, ale neprechadza ☹

@mariro jedneho poznam a hovoria mu Silvo.

elixia
1. júl 2010

@mariro ja tiez jedneho poznam, kym bol maly volali ho Silvik a ked uz bol starsi tak Silvo...

tiffanka
1. júl 2010

Baby: Tereza, Zoja alebo Natália
Chlapci: Jakub, Samuel, Oliver, Ivan, Adam, Dávid
Čo by ste si vybrali? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre