Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

maggie2
8. dec 2010

@petrark Terézia, Therese, Teresia sú veľmi pekné, Tereza je veľmi časté v súčasnosti

ejusaaa
8. dec 2010

My mame Tobiaska🙂

weverka11
21. dec 2010

ked niekedy v daaaaalekej buducnosti pribudne ku Gregorovi sestrička, tak dam Margitu 🙂 Ked sa otecko zmieril s Gregorom a teraz vyhlasuje, ze to je najkrajsie meno na svete 😉 tak sa zmieri aj s Margitkou, Gitkou 😉 😉
Inak čo sa tyka debilnych zdrobnenín, neviem či som to spomínala, pribudlo Greguško 😀 😀 😀 😀 😀...

zuzana76
21. dec 2010

@weverka11 nahodou Greguško je fajn 😀

salma22
21. dec 2010

mne sa nepaci iba skratka z mien Viktoria je pekne(lubozvucne) a nie Viki, Natalia je tiez pekne cele a nie Natalka ,aj napriklad Richard je ties pekne cele ....je vela takych mien hmm ale sto ludi sto chuti 😀 a my mame Vanessu 😵

helenkasabinka
24. dec 2010

my ,ked budeme mat dievcatko,tak bude Viktoria 😵

ak chlapcek ,tak mam dilemu velku lebo vazne si neviem vybrat meno,manzel chce po sebe Michal aby sa volal a ja premyslam nad Dominik,Denis alebo David 😉

janulka29
24. dec 2010

My máme Michaelu a Alexandru,pre chlapca sme chceli Lukáša,Filipa 🙂

zdenda86
25. dec 2010

My mame Sebastianka a pre druhe by s6m chcela v pripade chlapca Christiana v pripade dievcatka Sophia,

exupery
25. dec 2010

Mame Nelu,pre chlapca mame prichystane Jakub,paci sa mi aj Juraj,ale ten uz v rodine je,takze to uz je pase...A ak by bolo druhe dievcatko tak asi ....no,asi neviem 🙂

reisi
25. dec 2010

Tak ako som pre prve mimi vedela uz od puberty, ze bude Sofia ( aby bol rovnaky povod jej a mojho mena), tak teraz neviem. Pre dievcatko rozmyslam nad Alexiou ale moje okolie pri tomto mene na mna pozera moc divne, tak uvazujem i nad Karolinkou. Chlapcenske bude este tazsi vyber, jedine meno mi vychadza Teo ci Teodor.

sanne
4. jan 2011

Ja mám syna Benjamína 🙂 Volám ho najčastejšie Ben 😀 Pre dievčatko som mala meno Ruby alebo Letícia 😵 😵

miki.mikulasova
31. jan 2011

ahojte mamicky chcela by som sa vaś opytat, ake mena davate svojim chlapcekom. ja som mala vybrateho FILIPKA ale vsetci mi hovoria, ze tarz sa rodia sami filipkovia, tak ma to trochu odradza, ze je ich vraj uz veelmi vela, tak by som nechcela, aby boli na pieskovisku 10 filipkovia. tak ma napadlo meno ADAM, myslela som si, ze to nebude mat vela deti, ze oni maju meniny na vianoce a to ze vela mamiciek odradi a teraz citam, ze adam je tretie najpopularnejsie meno momentalne, tak teda neviem....poznate vela adamkov malickych?

mirrinka
31. jan 2011

@miki.mikulasova ja poznám dosť veľa Adamkov,náš bude Martin,tých veľa nie je,skôr tých skôr narodených,tých hej,tých je ako maku....ale maličkých Martinkov veľa nepoznám 🙂

miki.mikulasova
31. jan 2011

no mne sa martin veeelmi paci, ale to mi moj drahy zatrhol razantne!!! ma troch kamaratov martinov...ale co uz...a co ten filip?

micurka
31. jan 2011

Ahojte. Som tu nová, toto je môj prvý príspevok, zdravím každú maminu alebo budúcu maminu. Ja tiež rozmýšlam nad menami, už som snorila po nete a neviem sa rozhodnúť. Ešte nevieme čo to bude, ale mám len dievčenské mená. Kláňam sa k Liliane a Lea sa mi tiež páči, alebo Laura. No neviem sa nejako rozhodnúť... Chlapčenských moc neni... Lúbi sa mi aj Dorina. Čo si o tom myslíte? Také ťažké je vybrať meno, veď to bude na celý život... Ach Jaj.

kakakina
31. jan 2011

@miki.mikulasova ooooo nie,aj my sme mali naplane Filipka,a vraj pre chlapceka jednoznacne,pre dievcatko sa nevieme s mm zhodnut ☹ .Tak asi zacneme zvazovat,aj ine meno,mozno po ockovi Pavol.Nechcem,aby mal raz v skole pol triedy spoluziakov,Filipkov.

miki.mikulasova
31. jan 2011

mm, to aj mna napadlo..☹ ale zase, tak nech su, ja ked som bola na ZS boli sme 3 marie, ns SS ani jedna okrem mna a na VS poznam len jednu, fakt...a v tych osemdesiatych rokoch, ked som sa ja narodila, podla mna sa dost casto este davalo meno maria....
inak dievcenske ma teraz dostalo eliška... 🙂

kakakina
31. jan 2011

a co mi poviete na Natasa,mne s manzelom sa velmi paci,aj k priezvisku by islo,len ci mi raz nepovie,co sme jej to vybrali za meno ☹ ???Skuse sa vyjadrit,doma mame Olivera.

livia76
31. jan 2011

@kakakina krásne 😉 pri každom mene môže prísť k tomu, že sa v nejakom životnom období / puberta,škola/ nebude dieťaťu páčiť 😉 keď bude mať 18 môže si ísť na matriku zmeniť 😀 NATAŚA ale určite nieje nijak dehonestujúce alebo smiešne meno mne sa páči .S maanželom sa nám páčia mená ruského pôvodu /NINA NATAŠA NIKITA ALEXANDRA a aj to , ktoré má naša dcérka/

ollski
31. jan 2011

@kakakina presne takuto kombinaciu mien na dcerka v skolke 😉 (spoluziak je Oliverko a ma setricku Natasku) podla mna su obe velmi pekne mena!! Paulinka je tiez fajn, myslim, ze dcerka bude spokojna v oboch pripadoch

aknaj
31. jan 2011

@miki.mikulasova
Ahoj, podľa mojej skúsenosti a všímavosti ti môžem povedať, že poznám omnoho viac Adamov vo veku cca od 6 rokov nižšie. Posudzujem to od dcérkinho veku, kedže sa do kontaktu s tak malými deťmi dostávam hlavne v škôlke a na pieskovisku. Filipa poznám tuším len jedného.

kasami
31. jan 2011

@kakakina Filip aj Oliver su velmi pekne mena, neviem ako je to teraz, ale mame suseda Filipa (10r) a maly ma HC klube dvoch Filipov (8 a 7) a ma aj spoluziaka 7r
je to sranda ... ale bala som sa, ze mame Samka a vsetci okolo budu Samkovia ... a nepozname ani jedneho 😝 ani v skolke, ani v skole, ani na kruzkoch 😝
mozno sa tvoj Filipko, ak by ste sa pre neho rozhodli ... tiez s inym nestretol 😉 nikdy nevies 🙂

ollski
31. jan 2011

@miki.mikulasova nas bolo na ZS 6 zuziek v triede, vo vedlajsich boli dalsie...mi to ako malej neprislo divne...proste sami miskovia, petkovia a zuzky...poprip katky, ale to tak bude asi stale, ze urcite mena su in 😉
osobne som chcela pre synceka bud meno Pavol, Emil alebo Ivan, no vsetci mi to ofrflali, kedze to malo byt dievcatko dalej som to neriesila- chcela som Lucinku, alebo Paulinku...a je to Jakub 😉
tiez si vsimam mena rovesnikov v skolke, je to celkom sranda 🙂

kakakina
1. feb 2011

dakujem za povzbudzujuce nazory,hned sa mi lahsie bude vyberat,pravda je ze stare mamy,Natasu nechcu ani pocut,ale nechceli ani Olivera,este pred porodom ma svokra prehovarala,nech nedame Oliver,a dnes ho lubia,a nevadi im ako sa vola.Je to nase dieta,my urcime ako sa bude volat.Takze asi zostaneme na Filip a Natasa 🙂 ,a uvidime co nas prekvapi!!!

mirrinka
1. feb 2011

ja poznám Filipkov tiež len dvoch...aj to jeden býva na východe (10r.) a druhý na západe republiky (1,5r.) 🙂

avanti
1. feb 2011

@miki.mikulasova - podla mna je meno Filip uz nas uz dost rozsirene, hladala by som ine..., aj ked je velmi pekne 😉 a malych Adamkov je na Slovensku ako maku 🙂 (pozri statistky)
@kakina - Natasa je podla mna super vyber 🙂 , je ich malo a pritom je to rovnako krasne ako napr. velmi podobna Natalia (tych je uz vsak tiez strasne vela)

janulienka1603
3. feb 2011

my ak budeme mať chlapca, bude sa volať Samuel a pre dievčatko ešte nemáme, ale páči sa mi Laura 😉

mariro
3. feb 2011

a my Karolina alebo Juraj 😉

lizatko852
3. feb 2011

mne sa páči Lívia alebo Zuzana a s chlapcou Domino alebo Marek 🙂 😉

kaja73
3. feb 2011

CH-Daren a D-Karen

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre