Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

ivana222
15. mar 2010

ahojte, mne sa zatial pacia mena Michal a Avelyn

lenocka84
15. mar 2010

ahojte,
my sme si vybrali patrik, kedze nicolasa mi obhucala polovica rodiny
ale patrik v rodine este nie je, takze je to ok, a myslim si ze je to aj pekne meno

juliap
16. mar 2010

no babulky normalne vam zavidim ze mate mena vybrate, my cakame chlapceka, mozno uz o mesiac bude na svete a na mene sme sa nezhodli. ja som mala vybrate 1 tomas, ktore sa hodi aj k nasmu slovenskemu priezvisku, no a mm povyberal dalsich 7, z ktorych sa mne nepaci teda ani jedno, no a to moje mi v sobotu tak sprotivil, pol hodiny mi hovoril ze ake je to hnusne meno a on ho neznasa, ze uz by som ho nechcela, ani keby bolo jedine v kalendari ... teraz vymysla, ze napiseme 10 mien a budeme losovat, lenze to zase budu mena, co sa pacia jemu a nie mne, takze budem mimi volat menom, ktore budem neznasat ja ... proste fakt neviem, nepomohol ani moj argument, ze dietatko nakcastejsie oslovuje mamicka a teda malo by sa meno hlavne pacit jej a nie kamaratom a kolegom a neviem este komu ...

vefi89
16. mar 2010

julia tak to máš dosť blbé...mali by ste zahájiť kompromis. u nás vyberal meno muž, ale ja som to mala potmehúcky premyslené 😅
od začiatku tehotenstva som bábo volala Miško, hoci som nevedela pohlavie. muž chcel Tomáša, ale to mi moc nešlo, Mareka alebo marka, maroša a tak ďalej a tak ďalej. nakoniec sa rozhodol, že Maroš. ale ani to mi nebolo po vôli. tak som sa prekonala a deň som chodila a pod chvíľou: Maroško sa pohol, Maroško toto, Maroško hento. a nakoniec sa na mňa mm pozrel, že to nemôže byť Maroško, keď ho odzačiatku voláme Miško, lebo to by už nebolo ono. takže som to všetkým vsugerovala, hoci ja som pôvodne chcela Bohuška 😅 😀 😀

lucinka1104
16. mar 2010

m y sme sa nakoniec rozhodli pre Timeu a nie Olíviu dúfam, že správne......

rubinka
17. mar 2010

Luci, Timea je pekné meno podľa mňa.

severaseptima
17. mar 2010

Mne sa paci aj Nela 🙂

rosienka
17. mar 2010

nasa princeznicka bude Milenka, ak sa z nej este nevykluje chlapcek, potom to bude Julian, ine sme zavrhli

xx_silvika_xx
29. mar 2010

Ja som sa zaregistrovala na stranku

www.moj.psik.sk

a neviem meno pre psika lebo je to zena =D

tak poradte my a ja vam davam mena

vivien katka dzulia silvika mariana fana fanka tatiana.......................Bude stacit ked nie napiste mi
Dakujem

kattka08
29. mar 2010

Ahojte 🙂 Ja mam Melániu. Vtedy sa mi to meno velmi pacilo a samozrejme aj teraz, kedze sa tak vola moja dcerka 😀

panthera
1. apr 2010

Tak my budeme rodičia v oktobri a bude sa volať Victoria alebo Luca(Luka).Ale ja citim že bude Vikinka. 🙂

15siska16
1. apr 2010

ahojte ja budem mat prve babo v juli a bude sa volat Natalia a ak bode chlapec Adrian

katy1227
6. apr 2010

Cakam babätko, má to byt dievcatko. Strasne sa uz tesim a som v 7. mesiaci...len problem je, ze este nemame meno. Paci sa mi velmi vela mien, napr. Lilian, Emma, Mendy, Fanny....este sa mi paci meno Selena pretoze moja neter ma rada herecku Selenu Gomez....rozmyslam, ze dam dievcatku viac mien...napr. by sa volala Lilian Mendy Switsová...len neviem, ci to nebude zniet prilis snobsky.. 😒

natalie_tmk
6. apr 2010

katy dve mena sa teraz bezne davaju, takze toho sa urcite neboj 😉 A Lilian sa velmi paci aj mne 😵

katy1227
6. apr 2010

Mne sa velmi pacia zahranicne mea aj ja mam meno Katy zo zahranicneho kalendara. 😵

natalie_tmk
6. apr 2010

Aj mne sa pacia zahranicne. Take tradicne slovenske ani velmi nie. Tiez pozeram hlavne zahranicne stranky s menami 😵

katy1227
6. apr 2010

Ani mne sa velmi nepacia slovenske mena. Ked som si prestudovala kalendar, pacilo sa mi akurat Ema alebo este Laura. Viac nic. 🙂

katy1227
6. apr 2010

panthera, Luca je krasne meno. Victoria je velmi caste takze ja na tvojom mieste dam meno Luca. Take na Slovensku nema asi nikto. 😉

katy1227
6. apr 2010

KONECNE sa manzel vratil domov z prace. Takze to znamena ze si ku mne sadol a povedal mi, ze rozmyslal nad menom a vymyslel uzastne Lilan Selena. eviem ci to dobre poriesil s tou Selenou, nie ze by sa mi to nepacilo, ale bojim sa, ze to bude pôsobit, ze opakujeme za celebritami, ale pri mojej povahe by sa mi casom zapacilo aj meno Ursula, co si myslim e horsie meno uz ani vymysliet nemohli. (Ked som tym niekoho razila, ospravedlnujem sa, nemyslela som to tak) 😉

miskinadamko
7. apr 2010

mne sa pacia tiez zahranicne mena ale musi to sediet s priezviskom , lebo niektoré zahranicne mena s cisto slovenskými priezviskami vyzneju dost komicky.
ja som za to ak sa hodi kludne aj zahranicne resp,. 2 mena ale ak nie tak slovenske.
tie deti podla mna potom trpia resp. su na posmech napr. vymyslim si tký spominany Luca Chudy alebo Fanny Kovacova, mi skor pripominaju spoluobacnou tmavsej pleti.
nemyslim to v zlom je to len moj nazor

zuzubabo
7. apr 2010

Keď budeme mať dcérku 🙂 , tak sa bude určite volať Terezka, ale páči sa mi aj Karolínka a Lilianka.
A ak chlapca tak určite Matej a veľmi sa mi páči Šimonko, ale tak sa volá môj malý brat, tak by sa to asi mýlilo.
A keď som už pri tých menách, menili ste niekto meno dieťatka, ktoré máte v pestúnskej starostlivosti?

natalie_tmk
7. apr 2010

V poslednom case rozmyslam pre dievcatko: "Amélia Zoe" Co na to hovorite? Nie je to moc presperkovane? 😒
A pre chlapceka asi: "Oliver Damián" ?

miskinadamko
7. apr 2010

amelia zoe sa mi paci, oliver damian nie, nehodi sa mi to

natalie_tmk
7. apr 2010

Pri dievcatku som si istejsia, ale pri chlapcovi este vzdy rozmyslam... Damiana by som velmi chcela, ale neviem ako by som ho volala 😖

katkaaaaaaa
7. apr 2010

ahoj 🙂 ja mam znameho a vola sa Damian 🙂 volam ho Didi 🙂 aj ked to znie zenskejsie ale ked mu to clovek povie vobec to tak nevyznie 🙂

natalie_tmk
7. apr 2010

A neviete, kedy ma meniny Amélia? Hladala som aj vo wikipedii v rozsirenych krstnych menach v slovenskom kalendari, ale nic som nenasla. A na internete som nasla len Amáliu 😒

salonka9
7. apr 2010

pre natalie_tmk : ahoj ja mám doma knižku: Vyberte si meno pre svoje dieťa a tam je uvedené meno AMÉLIA a meniny má tak ako Amália a je to maďarského pôvodu.

ak by si mala záujem, môžem Ti tu napísať všetko o tomto mene.

salonka9
7. apr 2010

alebo aj francúzskeho - Amélie.Meno sa používa v tom tvare ako sa Ti páči aj v ang. a tal. Amelia (bez dĺžňa) alebo nem. Amelie

natalie_tmk
7. apr 2010

salonka ak toho nie je vela a mas cas, tak by si mohla? 😵
Tiez som nasla fran. - Amelie, ale ja chcem to AMÉLIA. S dlznom a s "e" 😀

whitelily
8. apr 2010

mne sa asi naviac pacia mena ,pre dievca Melania ,alebo Daniela
🙂 🙂 🙂 🙂
s dievcenskym menom nemam problem ,ale s chlapcenskym je to horsie asi jedine Damian ,aj ked neviem ako by som ho volala v zdrobnenine....
co myslite ???? 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre