Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

cherie25
30. dec 2007

ja som tiež chcela Samka ale už ich je veľa teraz tak sme sa rozhodli pre Timoteja, keby som ešte mala dievčatko tak MIA

dorotelka
17. jan 2008

Ahojte maminy, včera som založila tému - robila som prieskum na mená, či sa páči viac David alebo Viliam, a oni mi ju kľudne uzamkli, že sa mám o tom baviť tu. ☹ Vôbec sa totiž nemôžeme dohodnúť, či malého pokrstiť David alebo Viliam. Prosíííím, vyjadrite svoj názor, ktoré sa Vám páči viac. K priezvisku sa hodia obe. Prvý syn sa volá Adam. Som vďačná za každý názor. Dikes

elenita
17. jan 2008

Ja som uz prispela tam, prispejem aj sem 🙂 . David sa mi paci ovela, ovela viac, hoci je pravda, ze ich je mozno dost....a napr. Adam a David je nadherna kombinacie, obe take biblicke....ja sa nad tymito menami zamyslam pre nase dvojicky 🙂

dorotelka
17. jan 2008

Elenita, veľmi pekne Ti ďakujem. Ešte je na tom milé aj to, že Adam má meniny 24.12. a David hneď myslím 30.12., takže by mohli aj spolu oslavovať a Adamko by mi nemusel niekedy vyčítať, že len on má meniny na sviatky, ale aj David. V čakáte dvojky? To je úúúžasné, ako ste to docielili? Aj ja chceeem 🙂))

lienockaa
17. jan 2008

dorotelka, podľa mňa jednoznačne david..🙂

dorotelka
17. jan 2008

Lienocka, ďakujem... Zrovna mi volala segra, tiež sa prikláňa k Davidovi... Aj Adam stále básni o Davidovi, takže zatiaľ David o niečo vyhráva.

elenita
17. jan 2008

dorotelka, my sme sa o dvojicky neusilovali, ani ich nemame v rodine....skratka sa nam postastili....... 😵
Ja by som zasa velmi chcela take kombinacie mien, ake uz exostovali dvojice.....ja neviem, napr. Peter a Lucia, Adam a Eva, Lujza a Lotka, alebo skratka mena, ktore maju nieco spolocne....(este nevieme, co to bude....)
Takze potesia ma aj Vase rady a namety 😉
Manzel chce straaaasne dcerku Vladimiru, ale mne sa to moc nepaci 😖
Napr. sa mi velmi paci kombinacia Alica a Amalka 🙂

lienockaa
17. jan 2008

hmm..vladimíra nie je nič moc teda..vytrvalo by som sa bránila..🙂ja som si takto ubránila svojho synka, že nebude eduard, ani zdeno, alebo podobné ponúkané verzie od rodiny.. 😉

my v rodine máme dvojičky, jedny sa volajú ellie a mick, druhé sú filip a filoména a tretie sú peter a pavol..

ja by som dala katarínu a karolínu, keby mám dve baby..alebo šimon a matúš pre dvoch chalanov..🙂ale ani alica a amálka nie je zlé..

dorotelka
17. jan 2008

Ja by som dala možno Lauru a Lujzu, Dorotu a Teodora alebo Maťka a Kubka 🙂... Páčia sa mi tieto kombinácie. Alebo žeby predsa Adama a Davida? 😀

dorotelka
17. jan 2008

Ešte možno Danica a Ivica alebo nezvyčajnejšie - Mia a Raja 🙂
Ja chceem dvojičky 😒

bublinkajasminka
17. jan 2008

elenita - vladimíra sa mi nepáči veľmi tiež.....my chceme jednoznačne Yasminku

sandrika
17. jan 2008

u nás vyhral Lukáš

andrea78
17. jan 2008

dorotelka, každopádne david

zuzizuz
18. jan 2008

ahojte baby, velmi sa nam paci meno Bianka pre nasu malinku, len ked si predstsavim 40 rocnu Bianku, tak neviem ci sa mi to nezda trosku decke. Co si myslite? Este sa mi paci Liliana. Ale drahemu sa tusim viacej paci Bianka

elenita
18. jan 2008

Ahoj zuzi 🙂 . Nie je to detske, moze byt aj pre 40rocnu 🙂 Liliana uz tazsie....

zuzizuz
18. jan 2008

ahoj elenita, ako vidim, tak malinkym sa dari 🙂. Drzim palceky. Mame problem s tymi menami, lebo nezijeme na slovensku a chceme aby to znelo dobre aj v slovencine aj v anglictine. Bianca, resp. Bianka, s "k" sa nam to paci viac 🙂, sa vyslovuje rovnako v obidvoch, preto sa aj k tomuto menu priklaname. A co vy? rozmyslate tiez na menami?

janca704
18. jan 2008

Dorotelka, my cakame Davidka, takze jednoznacne radim toto meno, navyse, ak by sme mali druheho syna, bude Adam - mne sa to kraaaaaasne k sebe hodi 😵 😵 😵 😵

pupicek22
18. jan 2008

My sme vybrali Alastair a mozno ked sa podari dievcatko Tamara 🙂

denisaap
19. jan 2008

My mame doma chlapčeka menom Adrián a má 3 roky.Planujeme druhé dietatko a meno bude bud Dominik alebo Karolína.

avanka
20. jan 2008

My budeme mat Barborku alebo Lukaska....
Ako inak sa da hovorit Barborke?
To je manzelove vysnivane meno, aj mne sa paci, len nevieme, ako ju budeme volat....

anamor
20. jan 2008

barborkam zvyknú hovoriť Baška alebo Barbi

darka83
20. jan 2008

Ahojte my sme maleho volali 2 tyzdne Adamko, ale potom mi moj drahy jedneho pekneho dna povedal, ze jemu sa uz Adam nepaci. Teraz vyhrava Lukas (nie Lukáš lebo to by sa absolutne nehodiol k priezvisku). Ale stale niesme 100% rozhodnuti. Mne sa paci aj Daniel, mozno aj David... Uz som z tych mien zmagorena 🙂

zuzizuz
20. jan 2008

avanka: Barborka je take krasne meno, ze by som ho ani neskracovala, je pekne a mile take ake je. Bracho ma malu Barborka a ked je zla tak ju volaju Barbor 🙂

didinkabb
20. jan 2008

Avanka ja mam sestru Barborku a volame ju Bobka , Borka, Bobik alebo Bobo 😅

dorotelka
8. feb 2008

Ďakujem Vám za názory, zatiaľ Davidko vyhráva, dnes sme mu už aj kočík objednali 🙂

laluchova
8. feb 2008

tak my čakáme pravdepodobne, aspoň to povedal lekár dievčatko, a premýšľame nad menom Tamarka...

jastericka
8. feb 2008

dorotelka: aj mne sa viac páči meno David

My máme dilemu nad dievčenským menom, stále nevieme....Manžel by chcel Zuzanu, ja za to moc nie som...
Rozmyšľala som nad Silvinkou, Michalkou...

catrin23
9. feb 2008

Ahojte... my sme dali malemu meno Brian, hodi sa nam aj k priezvisku 🙂 a tiez sa nam pacilo Roderick alebo Denis po ockovi... ked raz budeme mat dievcatko 😲 bude sa volat Sophia... celkom mi to pasuje k sebe . Brian a Sophia...
dorotelka, ja by som tiez radsej dala davida, viac to pasuje k adamovi 😉

ajkabezka
9. feb 2008

ahojte, my máme doma 2,5letého Danielka a čekáme chlapečka, takže "pracovní" název je Jakubko 😵 , ale moji rodiče se tomu stále brání a vymýšlí nové alternativy 😅 ...tak jsme zmatení...kdyby holčička, SHODLA 😲 🙂 se celá rodina na Anna-Katarína...po každé z mojich babiček-ani jedna už nežije, takže na památku 😢 , ale kluk to je fakt oříšek 😅 ...nám se Kubko moc líbí, mně aj Matej, Matúš, Šimon...takové klasické slovenské jména..tatínek vybral Kuba 🙂 , ale jestli to tak zůstane, nevíme..naši vždycky vyberou jméno, co už manžel v rodině má minimálně 2krát, takže zamítáme- co telefon s našima, to návrh na jméno 😀 😀

jastericka
9. feb 2008

ajkabezka: Jakubko je krásne meno

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre