Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

slovakia13
30. júl 2009

Terezka je tiez velmi pekne meno 🙂 ked ono ich je tak vela peknych.....
a naozaj nie je jednoduche vybrat pre niekoho dalsieho meno ,normalne je to fuska 😀

inka28
30. júl 2009

my sme hned vedeli teda ja, Roman sa mi vzdy pacilo tak sa vola moj brat a Julia mi pripada take romanticke ako Romeo a Julia 🙂 musela som rozmyslat nad menami ktore su normalne tu vo Svajci a aj na Slovensku aby to na Slovensku neznelo cudzo

slovakia13
30. júl 2009

ja tiez este stale nemam jasno s menom 😝 pri chlapcovi by to bol Dominik,ale dievcatko?
ja tiez musim vybrat nejake medzinarodne,este ak sa otec malej rozhodne ,ze jej da aj priezvisko.....uvidim

inka28
30. júl 2009

slovakia si posala, ze stale mas chut na ovocie a to byva ked cakas dievcatko?
no takja sa napchavam tiez stale s ovocim v poslednej dobe vedie cerveny melon, pred tym to boli ceresne,jahody, jablcka,a ako prve to boli salatove uhorky. Ale vzdy iba jedno potom mi to prestalo chutit a dala som sa na nieco ine som zvedava co pride po melone. 🙂 Zatial som moc nepribrala 2,5 kg

slovakia13
30. júl 2009

salatove uhorky boli ako prve 😀 potom jablcka a teraz vsetko ovocie.....hovori sa tak 😉

inka28
30. júl 2009

ahojte odchadzam konecne sa postavim a idem domalovat kusok fasady co som nestihla vcera vecer. Majte sa pekne a nech sa dari...

nikiarudi
30. júl 2009

slovakia - tak to potom asi niečo na tom bude..pretože aj mne neskutočne chutí melón, hrozno a nektarinky..proste všetko možné ovocie..a tiež čakáme dievčatko.. 🙂

ichbinich
31. júl 2009

Nam predvcerom pri organ screeningu povedala Dr., ze to je urcite chlapec, tak mame problem 😉 s menom...
Pre dievcatko by sme mali par, co sa nam pacia obom, ja som chcela Stellu... Potrebujeme totiz meno, ktore je neutralne a rovnake v nemcine a slovencine a pasuje k nemeckemu priezvisku, navyse zacinajuce sa na PF... Takze tak.
Vcera sme pozerali ten zoznam mien zo stranky wikipedia, co tu niekto dal link - velmi uzitocne, vdaka!
Drahy to skonstatoval, ze dievcenskych mien je vela peknych... Ale kedze chlapcek nam spravil skrt cez menny zoznam, tak nevieme, ze ako sa bude volat.
Zatial sme obaja pri klasike ako Peter, Martin, Alexander, Thomas, a tak. Neviem, lebo Peter je moj brat, Martin je draheho bratranec... Stefan a Michael su jeho bratia... Tazke. A Filip je tiez pekne meno, ale neviem, ci Filip s priezviskom na PF je to prave...
Je viem, je vela peknych mien, ale obaja nechceme moderne mena, tu su to momentalne Lukas, Markus a spol. Ake mena su popularne na Slovensku je mi jedno, lebo zijeme v Rakusku, ale napr. Samuel nie je pre nas to prave orechove... No a Alexa v zozname mame 😉
Este budem musiet hlavne mojej rodine vtrepat do hlavy, nech nevymyslaju kadejake zdrobneniny a spol. OK, ze Alexander bude vascinou Alex je jasne, lebo je to dlhe meno, ale Peter alebo Martin by mal podla mna ostat. Mozno este Peto a Mato, kym bude maly, alebo nech sa sam potom rozhodne.
Takze to asi odlozime bokom a nebudeme na silu hladat a rozhodnem sa, ked toho drobca budem mat prvy krat v naruci...
Alebo niekto este viete nejake neutralne mena?

bibi78
31. júl 2009

😎 inka, ja som mala presne tie iste chutky, strasne mi chutili najprv rajciny, potom salatove uhorky a jahod som sa nevedela dojest. kupovala som si 4 kg balenia a bola som to schopna zjest za 2 dni... to bolo este v zime, na zaciatku jari. potom nasledovalo vsetko ostatne ovocie, aj ked jablka to neboli, najma nektarinky, broskyne, marhule, slivky..... melon je nieco, co by som zjedla na posedenie. a podla utz to bude chlapec.... teda verime, uz sme nastaveni - cela rodina - na chlapca, aj farby vybavicky su chlapecenske... 😀 ... ale s menom sa este stale trochu trapime, aj ked uz to zacina byt jasnejsie... 😎

neurologia
31. júl 2009

aj mne velmi chutilo ovocie a presne take zalezitosti ako melon padli na posedenie som sa s tym neparala doslova som ho zosrotovala...broskyne sme na vikend kupovali na kila a hned padli za obet...u nas doma vsetci svorne tvrdia ze to bude chalanisko-sudia tak podla mojho bruska...ale doktor vidi podla ultrazvuku dievcatko

co sa mien tyka chlapcenske sme vedeli hned bez problemov ale pre dievcatko to je lahke a tak sme to prestali riesit a raz nas z nicoho nic na navsteve napadlo to spravne orechove hned sme sa zhodli ze toto je meno pre nasu bambulku....prislo to same od seba...

scarlettka333
7. aug 2009

Tomáš,Samuel,Andrea,Paulína,Daniel,Nina,Sabína 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sunflower001
7. aug 2009

mne sa velmi paci pre dievca Deniska, Anna a Johanka a pre chlapca Adamko, Alex a Rastík 🙂

wladka
7. aug 2009

inbich.. v nemecku ma svokor maleho.. Mark 😉 ..

alebo Maxim je tiez pekne 🙂

lucinka1104
10. aug 2009

Maminky prosím vas čo ej krajšie Timea Balková
alebo Nela Balková

marcela22
10. aug 2009

Lucinka takto napísané sa mi zdá krajšie Nela, ale Timea je menej časté, mám dojem, že v mojom okolí je teraz každé tretie dievčatko pomenované "Nela"....

garicka
10. aug 2009

lucinka
mne sa páči timea balková 😉

lucinka1104
10. aug 2009

tak musím ešťe počkať povedala som si že do 3 nam sa s amnželom tak strašne pačia obe mená že si vôbec nevieme dať rady

monika101210
10. aug 2009

ahojte co si myslite o mene chelsea?

alexandrah
10. aug 2009

baby, ja furt len ovocie, a cakam chlapceka ...
lucinka - normalne sa mi to meno az tak nepaci, ale musim uznat, ze spolu s priezviskom je timea krajsie ,...

marcela22
10. aug 2009

Monika na slovensku to asi bude znieť dosť zvláštne a nikto to nebude vedieť napísať. Síce sa vyžívam v neobyčajných menách, ale toto je aj na mňa veľa...ale čiste nezaujato s nejakým vhodným priezviskom je pekné 😉

lucinka1104
11. aug 2009

Ešťe sa mi páčia aj Emília no nie Milka 😕 , Emília Balková znie fajn a volala by som ju Emily 😵

bibi78
11. aug 2009

lucinka, pre mna jednoznacne Timea Balkova 😉 Nela aj Emilia maju uz jedno L, ktore sa potom opakuje v priezvisku... a nie je to take "smooth"...

monika, chelsea je krasne meno, ak zijete v zahranici, ale na Slovenske pomery mi to pride uz dost brutalny "spelling" a ver mi, ze to fakt otravuje, ked Ti chomolia meno - v mojom pripade je to priezvisko a uz som mala par krat nedorozumenie, ze to bolo napisane inak, ako sa to pise a ked som s takym papierom prisla niekam (uz neviem konkretne), tak mi to nechceli uznat... dalsia vec je, ze ako ju budete volat, nejake zdrobneniny alebo skratky. ked si predstavim napr. chelseanka, tak to znie ako pre psika, sorry, to len moj nazor. 😅

inak, nechapem, preco niektori rodicia chcu komplikovat detom mena napr. zdvojenymi spoluhlaskami, ako by nebolo jedno, ci sa dieta vola Vanesa alebo Vanessa...

😉 😉

monika101210
11. aug 2009

dakujem za vas nazor pekny den...

susisus
18. aug 2009

Baby ja začínam byť zúfalá, od začiatku tehu som pre dievčatko vybrala meno Mia, potom sme to zmenilii na Romanka a teraz už nechcem žiadne, ale ŽIADNE... 🙄 Ako sa mi len ten môj drobček krásny bude volať ☹

alexandrah
19. aug 2009

susisus . aj mia, aj romana je velmi pekne, mne sa meno romana paci zo vsetkych naj. na druhom n´mieste ,,, - na prvom je michaela ...
bibi - asi mas pravdu s tym zdvojenim, ale mne sa aj tak viac pacia zdvojene spoluhlasky - michelle, vanessa ... a pod ...
lucinka - emily fajn ...
kocky - s tym iovocim neviem, ja uhorky milujem cely zivot, aj v tehu, ovocie do seba cpem na kila, a stale chlapcek, vsetko ma ako ma mat, aj na 3D sme videli.. 😎

susisus
19. aug 2009

Alex - dakujem... ale ked si predstavim tu zodpovednost, ze tomu malemu clovieciku dam meno na cely zivot, tak niesom spokojna s nicim, keby si tak mohli vybrat sami... 🙂 Inak ked sme skusali raz vecer ked bola hore oslovovat brusko, tak reagovala na Romana, ale moze to byt aj nahoda, skusime to este aj s dalsimi menami...

lienocka7
19. aug 2009

Ahojte. Rovnaký problém riešime aj my. Od začiatku sme mali pre babu meno - Simonka, až do teraz. Dozvedeli sme sa, že to bude chalan 🙂 a nastal problém, neboli sme na to pripravení. Horko ťažko sme sa zhodli a dúfam, že to aj tak zostatne. Bude to Michael 😀
susisus - Romanka je tiež veľmi pekne a nie časté meno.

susisus
19. aug 2009

lienocka, ten váš nezbedník Michael bol ako naša malá 😀 až na konci 8 mesiaca konečne ukázala riťku, už som bola zúfalá... nevedela som nič kúpiť...
Tak snažím sa niečo čo nieje časté, aby nemala to čo ja v triede, že Zuzán nás bolo asi 6... ale aby sa jej to aj páčilo... Bojím sa že pre dospelú ženu Mia nieje práve vhodné meno, aj keď sa mi veľmi páči, preto radšej Romanka...
Joj ako dobre ľuďom čo majú jasno 😅

anitka22
19. aug 2009

ahojte, my sme sa milacikom dohodli na menach davnejsie, ked to bude dievca ja som chcela Emmu ale drahy ze neee, potom sme si vybrali Leilu co sa nam hrozne lubi a asi to tak aj zostane (kedze nam do rodiny uz pribudla odvtedy Emma), este mame v zalohe tiez Nelu tak sa nechame prekvapit co nakoniec vyberieme... No a z chalpcenskych mien som sa nevedela vooobec rozhodnut, lebo vzdy sa mi pacil Tomas, ale to je milacik, tak by som chcela Max ale s tym neviem ci prejdem u polovicky, mozno to bude nakoniec Roland...Roli...
jaj to bude tazkem, lebo ked ma prejde meno Roland tak uz skutocne nemam ziadne chlapcenske meno vybrane 😒

lulaaa
19. aug 2009

Sebastián (tak sa volá môj synček 🙂 ) potom Martin a Jakub a nakoniec Samuel 😉 😉
A dievčenské no Laura,Emma,Vanessa a Ella

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre