Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

mia1008
4. mar 2014

Odporúčam meno Lesia alebo Lesana.To meno je z mena Alexandra.Je veľmi pekné.Tak sa volám aj ja 😀

nikkyniks
4. mar 2014

My sme napokon zmenili dievcenske meno🙂 Natália a na chalana Dominik 🙂

maribell
4. mar 2014

my mame doma Alexa .teraz cakame bud Michaelu alebo Adamka 🙂

lukas_ba
3. apr 2014

My sme vyberali takto: v žiadnom prípade nie dedičné meno po otcovi (som Lukáš), po dedkovi a pod., pretože je to divné, dieťa bude predsa jedinečné, nie nejaká ďalšia kópia rodičov, aby sa meno nevyskytovalo medzi bližšou rodinou (ťažká podmienka a časom to môže pokaziť niekto ďalší z rodiny 🙂 ) a hlavne aby neexistovalo nejaké obvyklé alternatívne oslovenie (typu Peťo) alebo možnosť šialeného zdrobnenia, úplne ideálne, aby meno nebolo vôbec zdrobniteľné. Po tom všetkom nám nezostalo na výber vôbec takmer nič a máme Tomáša 😀 (meno nie je po rodičoch, nie je v rodine, nedá sa veľmi zdrobňovať, akurát je v dnešnej dobe veľmi časté).

jolly84
14. apr 2014

@lenz ja má v kalendári Hanu s jedným n 🙂

patricia128
14. apr 2014

@maribell aj mne sa páči meno Michaela

anonymmb
17. apr 2014

Bastian, Patrick a Lukas ... 🙂 a dievcatka neviem... asi Sofinka a Vivien su naj pre mna 🙂

karina1
17. apr 2014

@andrejka2424 teeda to je sila, ked sa ti nepaci synovo meno, musi byt hrozne tazke nie, zmenit je to uz trochu blbe, ale s tym pocitom uz clovek asi nic neurobi... a jemu sa paci?

mojsap
17. apr 2014

Mne sa pacia Rebeka, Dorota,Lujza,Olivia 🙂

katarinka289
17. apr 2014

My mame Lauru 🙂 No do 6teho mesiaca to mala byt Liana, ale potom som v kalendari zistila, ze by mala par dni po sebe aj meniny aj narodeniny, tak sme to zmenili. No a teraz uz ma Liana presla a ak by bolo druhe tiez dievca, tak asi Nella... chlapec Dominik

katarinka289
17. apr 2014

@anonymmb Sofiu nieeee... u nas je uz snad kazda druha Sofia

anonymmb
17. apr 2014

@katarinka289 ja viem ...a na tom že bude o jednu viac nie je nič divné 🙂 dobudúcna bude Sofia ako je teraz Zuzka, Janka a podobne 🙂

charlottes
17. apr 2014

my sme este pri odchode do porodnice nemali pre syna meno, ani naznak, nic, verili sme, ze nam nieco napovie, xixi a stalo sa, den pred porodom mi tak naozajsky 🙂 padlo do oka meno Timotej. A mame Timina 🙂

andrejka2424
18. apr 2014

@karina1 má 3 roky a je mu to zatiaľ jedno. Keď by sa mu niekedy prestalo páčiť,poviem mu,nech sa poďakuje svojmu bio otcovi...a zase nezáleží až tak aké má človek meno krásne a zaujímavé,ale aký je. Lebo zlým,či totálne neschopným ľuďom ani super meno nepomohlo. Viď osady...samá Rosalinda, Esmeralda a Enrico 😀 😀 😀 podľa aktuálne bežiacej telenovely

madeleine
19. apr 2014

Tak u nas sme sli do toho rozumovo, ziadne vymyslance, rozmyslali sme nad nasledovnymi vecami:

- narodeniny budu v septembri, vianoce v decembri, velka noc v marci / aprili, idealne teda bude meno maj - jul, pretoze vzdy je dobre mat dovod na oslavu ;)
- sme aktivni, zijeme cestovanim a pracou v multinationalnom prostredi, bolo by dobre, aby sa dalo vyslovit napriklad v nemcine a anglictine
- chceme meno, ktore sa nam paci a este nie je v rodine (u nas sa mena nededia, lebo to vyvolava bordel na rodinnych stretnutiach, je nas prilis vela :D)
- meno by malo primerane pasovat k priezvisku, lebo ulet, kde sa dieta vola Abigail Hola alebo Lucas Mathew Balaz mi pride trosku zcestne, rovnako ako nazvat dieta Sophie, ked sa moze vola Sofia alebo Luke, ked je to Lukas (hovorime o ludoch zijucich na Slovensku), samozrejme, moze sa vydat / ozenit / vycestovat a vobec vsetko sa moze stat, ale trosku zvazujme, kedy meno cloveka ovplyvnuje najviac - prave v detsve a puberte sme na to najcitlivejsi
- zvazovali sme dve mena a neraz som videla, ze deti tak nazvali, aby si neskor mohli vybrat, tiez som si nie ista tymto, pretoze kazdy si asi presiel fazou, ze jeho meno je najhorsie na svete a vsetci sme s tym dnes zziti, lebo je to nasa sucast a vystihuje nas to.

A tak mame dve tri mena, z ktorych sa rozhodne lepsie voli.
(Takto to vidim ja a nie je to navod na zazrak ;), vdaka za pochopenie)

gabikula
19. apr 2014

@andrejka2424 , meno Ján, Janko, Janči, Janík je krásne. Keď som čakala chlapcov bolo vždy meno Ján v mojej favoritnej trojke mien. Svokra ho však vždy trochu ofrflala, že také staré meno, mňa zneistila a manžela tým odradila od toho mena. Keď však to meno niekedy počujem vonku, či v tv alebo v rádiu, je mi akosi milšie na srdci, lahodí môjmu ja 🙂. Je to veľmi pekné meno. Inak pred pár mesiacmi som nechtiac začula, ako svokra nahlas povzdychla pri chalanoch, čo vám to len tá vaša mama dala za mená, to už krajšie nevedela vymyslieť ? ☹ Máme Michala a Šimona.

janullienka
19. apr 2014

My máme Kláru, Teodora a Petru 🙂

katarinka289
19. apr 2014

@madeleine To si uplne trafila 🙂 Ja som sa skoro pocikala,ked mi neter hovorila o spoluziakovi menom Kevin Kasparek.Chuda dieta... Byvala spoluziacka sa vola Klincova a detom dala mena Shean a dievcenske si neviem spomenut,ale pise sa uplne inak,nez sa cita..

doduska77
19. apr 2014

Ema, Sofia, Tamara, Tobias, Leo to sú moje 🙂

licona
29. apr 2014

Páči sa mi, keď čítam staré príspevky, že aké mená by budúce mamičky chceli dať svojim deťom, nabehnem fotku a pri menách detí nakoniec úplne iné 🙂 Tak možno aj ja budem raz odporovať sama sebe, ale ak sa nám teda podaria nejaké detičky s manželom, tak zatiaľ sme vybrali mená Nela a Monika alebo chlapčenské Dominik a Dávid 🙂 Ale meno Nela je teraz veľmi populárne, mne sa páčilo ešte pred pár rokmi, keď ho tak často mamičky nedávali, tak možno nakoniec ak bude dievčatko, bude to Monika, uvidíme 😀

shyrley
1. máj 2014

Ahojte babulky tak pripajam sa aj ja. Pre dievcatko Issabella, Jassmina a pre chlapceka Sebastien akebo Christopher

warholette
2. máj 2014

@shyrley nemusis kazde pismenko pisat dvojmo aby meno znelo zahranicne. Isabella a Jasmine su len s jednym s.

shyrley
2. máj 2014

Mas aj s jednym aj s dvoma. Uz ako ty chces...

navan
2. máj 2014

🙂 Treba to skomplikovat ako sa najviac da tym ubohym detom, nech to znie co najviac exoticky :D

navan
2. máj 2014

a este toto som chcela, ja cakam Malvinku ;)

h2
2. máj 2014

@navan Jéééj, aj moja sestra má Malvínku! 🙂

modrofuzik11
3. máj 2014

ondrej 🙂

bjanka00
5. máj 2014

my budeme mat Martina, alebo Richarda 🙂

pauca
12. máj 2014

Ak Pan Boh da, tak Andrea (partnerov vyber) a mozno aj Ella a Greta alebo Matej (moj vyber) alebo jednoducho "po tatovi" - Peter.

simonova815
12. máj 2014

mojej sesterke sa narodila Marina...🙂 trosku zabudnute meno, ale pekne, zvucne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre