Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

alexandra
14. aug 2006

danciacik jeden to nezachrani ☹

danciacik
14. aug 2006

tak sa posnažím rýchlo spraviť aj druhé 😀

zuz11
14. aug 2006

alex aj ja to zachranim 😀

danciacik
14. aug 2006

No vidíš Alex už sa nás zbiera 😀

alexandra
14. aug 2006

hmm, dve tehulky nazvu chalana inak ako Filip, Samko, alebo Tomas ☹

danciacik
14. aug 2006

Tak poviem ešte všetkým tehotným Popradčankám nech nedávajú chlapcom mená ako Filip, Samko a Tomáš. Už budeš potom veselšia? 🙂

zuz11
14. aug 2006

alex, neries co ta nepali 😀 aj tak to neporiesis a vrasky ti za to nestoja.... su horsie veci na svete 🤐

alexandra
14. aug 2006

zuz ja viem, ale chudak tie deti 😒

danciacik v pohode, dakujem, zase kazat niekomu ako nazvat dieta nechcem, len si to neviem predsavit ako sa zidu v triede 4 Samuelovia, 3 Tomasovia a 5 Filipovia

kili
14. aug 2006

Liska: máš recht, gratulovať niekomu k meninám, mi príde tiež dosť divné. Čo niekomu môžem po 30-tich rokoch gratulovať k jeho menu? možno sa mi ani nepáči. Je to divné a bolo mi to divné aj keď som bola detsko a nebrala som meniny moc do úvahy.
Jedna moja známa robila v jednej firme, kde mali zahraničnú náštevu, a keď tí zbadali v kalendári meno toho riaditeľa, tak sa divili, že čo robí v kalendári 😀 .
Štve ma to, že u nás nie je zvykom vybrať si meno aké sa mi páči, ale podľa kalendára. Ak tam nie je, tak by bolo divné ho dieťaťu dať. Podľa môjho priateľa by tým dieťa trpelo. Hlavná vec, že tam je také ako dnes Mojmír - veľmi bežné 😠

zuz11
14. aug 2006

alex, neries to ak ty v tej triede ucit nebudes 😀 vzdy je to lepsie ako dat dietatu meno podla neakej telenovely alebo tak 😅

alexandra
14. aug 2006

zuz tak to ano..

svetluska.p
15. aug 2006

Ahojte, ja viem, ze je este skoro, ale nasla som vcera jedno meno pre dievcatko a uplne som z neho sisi - DÚBRAVKA. Paci sa Vam? Lebo mne neuveritelne 😵 .

dorotka
15. aug 2006

Svetluska je krasne ja som ho obdivovala v nejakom filme teraz si neviem spomenut ani ci bol cesky alebo slovensky problem je ten ze v BA sa tak vola jedna cast mesta 😉

svetluska.p
15. aug 2006

Ja viem o akom filme hovoris - Leto s kovbojem 🙂. Este je pekny ekvivalent : LESANKA, ale DUBRAVKA je aj tak najkrajsie 🙂).

alexandra
15. aug 2006

Ano, je to prekrasne meno 😵

svetluska.p
15. aug 2006

😵 jej, tak ste ma potesili, ze sa Vam paci. Musim nan ukecat muzika svojho. Nie je moc nakloneny takymto menam. Strasne chcel, aby ak budeme mat dievcatko - aby malo meno po mne Svetlana. Ale aj moja mamka je Svetlana, takze myslim,ze Svetlaniek v nasej rodine staci. Z nas si vzdy robili srandu, ze ide mala Svetlanka, teta Svetlanka a ujo Svetlan 😀 .

sisa2
15. aug 2006

nas drobcek bude daniel, obidvom sa nam to meno paci a v podstate sme sa na nom hned zhodli. len ked pocuvam reci naokolo, tak ma z toho poraza, ze daniel je predsa zviera 😠 je mi jasne, ze ked raz budeme cakat druhe babo, meno nikomu nepovieme a dozvedia sa ho, az ked sa babo narodi.
dievcenske meno sme mali vybrane annette.

alexandra
15. aug 2006

Inak aj Šárka je prekrasne 😵

katalienka
15. aug 2006

ja som mala kamosku a ony sa 3 sestry volali Svetlana, Lesana a Snezana. oni nie su ani v nasom kalendari, ale tusim v chorvatskom alebo nejakom podobnom. ale pride mi to kraaasne poeticke 😵

alexandra
15. aug 2006

Ja som poznala rodinu Snažanka, Jasmina a David, na tie casy velmi exoticke 🙂

svetluska.p
15. aug 2006

Krasne mena 😵 . Svetlana a Lesana su v kalendari. Ale Snezana nie. Aj Sarka je krasne meno.

alexandra
15. aug 2006

Tych krasnych mien je velmi vela.. Aj Desana napriklad sa mi paci.. To je v kalendari..

dorotka
15. aug 2006

alex sarka sa mi spaja s jednou kockou s ktorou sme si neboli velmi sympaticke a inac svetlanka lesana aj dubravka mi pridu takze z jedneho cesta takze neviem preco je tvoj muz proti
inac alex si ma s tymi samkami velmi nepotesila bola to jedna z mojich alternativ mne je tak luto ze nemozem dat mateja a jakuba 😠
no este zostava matus a lukas alebo sa vykaslem na to ze jakuba ma bratranec mozem ja za to ze prave teraz letia slovenske mena 😉

alexandra
15. aug 2006

dorotka mna to mrzi, ale zober si ako by sa citilo to dieta 😖 Ja mam stastie ze siroko daleko nemame v rodine male dieta, najmladsi je bratrancov syn 7 rocny, co je Martinko a druha najmladsia je moja sestricka 21 rocna 😀

Inak Šárka bola moja dobra kamaratka na ZS a aj na strednej, ale k priezvisku sa mi to nehodi 😅

dorotka
15. aug 2006

to urcite nechcem mne stacilo ked sme byvali dve ale takymto sposobom vyradim vsetko 😉

alexandra
15. aug 2006

Ani nie, len staci znizit riziko 😀 Vid moje meno, alebo meno mojej sestry - Lívia (inak ju nevolame ako Lila), prekrasne meno.. Nie?

svetluska.p
15. aug 2006

No kocky, moj muzik sa uz vyjadril k Dubravke - citujem "nepaci, znie to ako meno pre dedinu...". Tak uz som sa rozlucila s tymtokrasnym menom 😖 .

dorotka
15. aug 2006

no jasne pre kocku nie je problem aj ked nejaka luara sa tu uz vyskytla ale chlapcenske mena su cim dalej viac popularne take ake sa mne pacia no mozem si povedat ze hlavne ze som draheho ukecala ze to nebude peter ani roman po otvcovi 😉

kili
15. aug 2006

svetluska: on je to pekné meno, Dubravka, ale je fakt, že v BA je to sídlisko 😀 .

alexandra
15. aug 2006

svetluska des s tymi chlapmi, co?

dorotka Laura sa este da, ale Emma, Lucia, Michaela, to je vsade.. 😖 Ja som zamietla aj Victoriu ked som videla ze kocka po mne chce dceru Viktóriu 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre