Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

betka239
17. nov 2015
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

vsetko je vec nazoru 🙂 kazdemu sedi a paci sa nieco ine

marcelaaaa
17. nov 2015

My me doma Alicku a Lucku..Hi este aj datumi ich narodenia sa vydarili prva je 16.7 a druha 17.6

aber
17. nov 2015

@sardinka335 nebude Meryem Nováková ale Gabr 😊

nibiru
17. nov 2015

@marcelaaaa mi sme takto narodení doma tiež ja 18.2 nebohý brat bol 17.2 zomrel 7.12 ☹ daľsí brat je 15.4 a mama 13.4 🙂

aber
17. nov 2015

@sardinka335 my máme krátke priezvisko tak sme chceli dve mená, bude používať prvé a druhé bude na ozdobu 😊každá si môže povedať svoj názor ale ešte nenarodene babatko dopredu ľutovať a ešte aj zle napísať meno, asi nevie čítať je sila, karma je zdarma jej odkazujem

sardinka335
17. nov 2015

@aber ved ako ja som to myslela v dobrom - verim ze to tak aj vyznelo 🙂 Ja by som asi aj tak volala ,,Meri,, a mne sa to pači. Ja aj chapem ak rodičia daju meno ktore sa im pači a az tak nekorešponduje s priezviskom - proste ked sa človeku niečo veeeelmi pači tak to chce dať, je to prirodzene.
Len treba byť objektívny - prax je prax..nikto u detí nebude s najväčšou pravdepodobnostou volať na kamošku pri hre, ze napr. ,,ALexandra Mária hod mi loptu....,, Darmo si tu vysnivame nejake kombinácie ked v praxi je tazke ich presadzovať a budu len na papieri. Tiež som mala ziačku Victoriu Sarah a volala som ju Viki, Vikina...ina bola Lujza Mária...no volala som ju Lujza, Lujzi..to skor pri dievčatách sa mamičky ,,vyřádia,, u chlapcov si spominam len na jeden pripad to bol Marián František...no Majko....inak maju chlapci zvyčajne jedno ,,normálne,, slovenké meno.

nibiru
17. nov 2015

@aber krásne moja je Wild 🙂

aber
17. nov 2015

@sardinka335 viem, že si písala v dobrom, 😊,budeme používať len meryem a druhé len na papiery 😊bude mala meryemka 😊😊😊😊😊

jankapo
17. nov 2015

S vysmievanim sa deti kvoli menam je to ako s nami tu...kto chce bit, palicu si najde....ked ma potrebu sa decko niekomu vysmievat, tak skomoli meno, alebo priezvisko, ked sa neda to, tak sa vysmeje z vyzoru alebo obliekania, alebo neviem coho este....Normalne dieta sa nikomu vysmievat nebude, hlavne ked ho doma k tomu vedu, ze vsetky mena su krasne, lebo im ich vybrali rodicia, a vsetci sme krasni aki sme....takze by som toto nikdy neriesila....si predstavim priklad, ja som stretla muza na skole, pacil sa mi a dlho som netusila ako sa vola...to akoze kebyze sa mi predstavi ako Ignac Borievka, tak mu poviem, ze sorry, ty mi nevolaj??? strasnaaa veda sa okolo tych mien robi, a nie meno robi cloveka clovekom....

aber
17. nov 2015

@sardinka335 a možno bude len emanuela, mužovi sa veľmi páči 😊😊

sophieeee
17. nov 2015

@miskaska máte skoro rovnaký vkus!! 😊 tiež som chcela Matyldu ale s tvrdým i ale priateľ mi to zrusil hneď a Eduard sa vola nas psik a keby sa tak nevolal tak by som to meno dala aj synovi keby som ho mala 😊

modrofuzik11
17. nov 2015

mam tri deti, Sara, Jakub, Ondrej 🙂

perzefona
17. nov 2015

@aber neboj sa citat viem akurat som si z toho robila srandu co si zrejme nepochopila.... Nehovoriac o tom, ze mas problem s pisanim lebo napisat na papierY... Fuu... To nie je len tak..... Tak ti zelam len to dobre... Hlavne aby si kamarati tvojej dcery zapamatali jej meno :D a neboj sa na karmu neverim... Tuto na konikovi sa s tym furt ohanate, ale zily mi to netrha 🙂 papa

nikuska744
17. nov 2015

Ja budem mať Nathanka

aber
17. nov 2015

@perzefona to že som dala y sa stane, nahnevala si ma a nemusis sa obávať, mojej princeznej budú poznať meno, ja ti neprajem presne to čo našej dcerke lebo som normálna, choď preč, tu nemáš čo robiť a choď zle robiť niekde inde a s tou karmou? Veď sama uvidíš ajojjjjjjjjjj 😂😂😂😂😂😂😂😂

aber
17. nov 2015

@perzefona srandu si rob zo seba, ty nie si normálna aby si zosmiesnovala meno, si zakomplexovana
chudera, aká si ty mater keď ešte babatko v brušku zosmiesnujes? Ty nevieš, že nenarodene deti sa nezosmiesnuju,keby si bola pri mne asi ti otrhnem hlavu, krava sprosta
...choď preč a zakop sa

aber
17. nov 2015

@perzefona to že som dala y sa stane, nahnevala si ma a nemusis sa obávať, mojej princeznej budú poznať meno, ja ti neprajem presne to čo našej dcerke lebo som normálna, choď preč, tu nemáš čo robiť a choď zle robiť niekde inde a s tou karmou? Veď sama uvidíš ajojjjjjjjjj

maria200981
17. nov 2015

aber@ ja som mojho synceka porodila na Slovensku a s 3 mesacnym som vycestovala do zahranicia...pri kontrole klbov jedna neprijemna doktorka na mna hned ze ci ma bavi komplikovat mu zivot ked som nedala normalne Denis so s ale Deniz zo z.... mala tam 5 minutovi rozhorceny vystup a ked som sa dostala k slovu a vysvetlila jej ze po prve je jej to prd do toho, po druhe ma meno po svojom otcovi a on je Deniz so z , a zijeme v zahranici kde to meno sa pise zo z ....a ze keby cely svet a stastie dietata stalo na jednom s a z by bolo fajn a odisla som.....neskutocne mi vybehol tlak a nervy som mala este dva dni....

maria200981
17. nov 2015

Teraz cakam dievcatko bude sa volat Melisa Eylem alebo iba Melisa .....rodit vsak budem tu nie na Slovensku ...:' 🙂

aber
17. nov 2015

@maria200981 tak ten tlak vybehol aj mne, minulý rok sme prišli o dcéru a taká hnusna ženská bude zosmiesnovat ešte babo v brušku????????!!!!!

aber
17. nov 2015

@maria200981 tak ten tlak vybehol aj mne, minulý rok sme prišli o dcéru a taká hnusna ženská bude zosmiesnovat ešte babo v brušku????????!!!!! Mala sa volať Meryem a teraz sa nám znova vrátila, hnusna potvora je to, žije v tme presne ako jej meno....

maria200981
17. nov 2015

aber@ tak prajem nech je vsetko v poriadku a nech vytuzena dcerka je cim skor vo vasom naruci :' 🙂

aber
17. nov 2015

@maria200981 veľmi pekne ďakujem, veľmi sa ma to dotklo, čo písala, ešte napíše že zo srandy, cítila som ako by mi vrátila dýku do srdca... Aj ty čakas babo, už máte meno? 🌼🍀😊😊😊😊😊

aber
17. nov 2015

@maria200981 vrazila

maria200981
17. nov 2015

@aber Teraz cakam dievcatko bude sa volat Melisa Eylem alebo iba Melisa .....rodit vsak budem tu nie na Slovensku ...:' emoticon

aber
17. nov 2015

@maria200981 jejj aj mne sa páči Melisa, ako Melis, turecké meno 😊😊to je super, zavidim 😊

aber
17. nov 2015

@jankapo však to, nikdy nemôže vediet, že aké puto spája mamicku s menom, pre nás to znamená, že sa nám anjelik vrátil, preto sme vybrali meno Meryem. Tu ide o to, že táto komunikácia bola o menách a inspiraciach a príde sem jedna chudera a začne urazat a vysmievat sa.... A to keď napíšem y miesto i zle ma vôbec netrapi, lebo som si to nevsimla....

anega79
17. nov 2015

@zdenulkam aj my sme sa rozhodli pre vincenta, nerob si nic z tych sprostych prispevkov

mandarinka34
17. nov 2015

My máme meno Maxim,voláme jo Max,Maxik, Maximko,A občas ja Maximik A Macik,menej chápavý Maxo to neznášam to vždy upozorním ako sa volá.ďalšie meno by bol Matúš, A dievčenské Adela, Emma,Nina.máme Olivera V rodine A voláme ho Oliver, Oliverko.žiadny olinko olik

brckava36
17. nov 2015

@maminka1986 Ved mi mame rovnaky TP 🙂 druha baba bude asi Rebeka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre