Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

syslica
18. jún 2011

@riave Tadeáš, prečo nie? ... so "š" na konci by boli aj Eliáš, Tobiáš, Lukáš, Jerguš 😉 a aby to nebolo také jednoduché, môžete uvažovať aj nad Dušan Vereš, nie?

riave
19. jún 2011

@syslica no ine mena sa mi nepacia so š na konci, iba Tadeasko a Lukasko a to su mena co muzovi nepasuju...Dusan urcite nie, to ma stryca a je to kreten 😒 no on je skor za take obycko men ako Martin ci Palko...Chcela som aj po muzovi(Andrej),ale to zase tiez nechce....ach jaj, tusim sa nedohodneme ☹ len ay sa nestalo, ze budeme este v porodnici vyberat.....

kristinka86
19. jún 2011

@riave No ja neviem..My sme probelm s menom nemali.. 😉 Ale ku priezvisku mi vo Vasom pripade pasuje: Lukas Veres (ale ked manzel nechce, tak nic 😀 ) a tiez Misko Veres - ak je za klasiku.. 😉

riave
19. jún 2011

@kristinka86 dakujem za tip 🙂 Michala tiez nechce ☹ ja neviem...na kazde meno ppovie nie a ked poviem povedz ty, tak poviem Mrtin ci Palo...no ja netvrdim, ze su to skarede mena ale niesu podla mojich predstav....mozno si aj mysli ze sa ponahlam a mam cas, no ved hadam si to do septembra dako premysli..ak nie bude po mojom 🙂

kukujka
19. jún 2011

@kristinka86 dcerke sme dali meno lia kedze syn mal byt po manzelovi radovan tak chcel aby bola cerka po mne lucia ale ja som nechcela tak sme vymysleli lia skratene od lucia

sssimi
19. jún 2011

@riave hlavné slovo by aj tak mala mať žena. Veď ty si to nakoniec všetko odtrpíš či už počas tehotenstva alebo na sále. Muž sa na tom "iba" podielal 😀 Tak sa nenechaj ovplyvniť tehotenskými hormónmi a zvol si meno hlavne podľa seba. Ja som mala meno Sarah od svojich asi 15tich. Síce sme vyberali aj počas tehotenstva a muž chodil stále s nejakými menami, ale nakoniec pochopil, že asi nič iné nezaberie. Po 3D sme malej v brušku inak nepovedali ako Sarah 😉

riave
19. jún 2011

@sssimi Ano tiez mam ten nazor, no chcela som aby sa aj muz podielal na vybere mena...my si totiz tymto tehotenstvom vynahradzame velmi vela veci, totiz pri dcerke mala hlavne slovo svokra ☹ takze asi tak, no ale jasne ze ovplyvnit sa menom nedam, bud sa zhodneme obaja na jednom, alebo bude po mojom 🙂

luciferova
19. jún 2011

@riave ak chces malo pouzivane meno, tak skus Jozef, vladimir a podobne 😉 bezpecne sa vsetci na ihrisku neotocia (mozno ani to dieta, ale to pri akomkolvek mene😉)

riave
19. jún 2011

@luciferova no Jozef je otec a Vladimir je svokor 😀 , to manzel hned povedal, ze ani po nom a ani po st.rodicoch nebude....pokial sa nic nezmeni, stale mam v zalohe moje naj a to Tadeáško, Tobias ci Marcus a Lucas, to je moj taky uzky vyber, tak uvidime....

kristinka86
19. jún 2011

@riave Noooo, mas to tazkeee.. 😀 Ten Michal mi tam celkom ide..A tak rozmyslam, ze som mala kolegu, co mal podobne priezvisko (nechcem menovat 😀 ) a volal sa Dominik. Aj to celkom ide ku Veres. Palko a Martin nie su skarede mena, no ku priezvisku velmi nepasuju.. 😅 Ale ved to je len detail, no nieee?
A ked pre dcerku vyberala meno svokra, tak je o dovod viac spravit po svojom!!! 😀 😀 😀
@kukujka Tak takato skratka by ma asi nikdy nenapadla..Pekne! 😀
@luciferova U nas je Vladkov a Jozkov dost vela, takze tu by to malo pouzivane meno nebolo isto.. 😉

luciferova
19. jún 2011

@riave ved to bol len priklad 😉 mozem teda aj dalsie - svetozar, zacharias, juraj, zdenko, milan, jan... Same netradicne v dnesnej dobe 😉

riave
19. jún 2011

@kristinka86 no meno pre dceru vyberala svagrova a mala stastie ze sa mi pacilo, no ostatne bolo po svokre...vychova a starostlivost.....no Dominik urcite nie, to mam na to osobny dovod...je to somnou tazke ja viem 😉

riave
19. jún 2011

@luciferova tak to si zaklincovala, veru na dnesnu dobu az moc netradicne 🙂 no ja som skor za nezvycajne, no sem tam pouzivane a z tychto mi neseklo ani jedno, mozno Milan 🙂 booze, to fakt som narocna ? ach jaj 😒

kristinka86
19. jún 2011

@riave Milan zas vobec nereze mne.. 😀 Ako si pisala, osobne dovody.. 😀 Ja uprednostnujem skor tradicne mena - slovenske / slovanske.. Ved su velmi krasne.. 😉 Si narocna, ale ved to je na cely zivot, tak preco nie? 🙂

riave
19. jún 2011

@kristinka86 no v ed preto, ze to je na cely zivot...poznam ludi, co sa za svoje mena hanbia a iny ich nenavidia...suseda dokonca meno vyberala podla znamenia a cisel a vypoctov a co ja viem co...ako som pisala @luciferova tak mam uz uzky vyber a snad z tych sa da....

kristinka86
19. jún 2011

@riave Zase je velmi otazne, ci to, co sa paci Tebe, sa bude pacit Tvojmu synovi az raz vyrastie.. 😉 To nie je nikdy isteeeee.. Ale podla numerologie a podobnych nezmyslov by som meno isto nedavala.. Keby mi vysiel napr. Jago, tak by som ho tam mala pomenovat??? 😀 😀 😀

riave
19. jún 2011

@kristinka86 noo veru su maminy, ktore to tak robia 😒 ja teda tiez podla toho meno nevyberam..mozno si co to o tom mene precitam, ale ratat a skumat, to nie...

sonya008
19. jún 2011

cakam babätko a chcem mu dat meno samko alebo saskia pomozte mi prosim ci sa tieto mena hodia ku priezvisku Dadova 🙂

riave
19. jún 2011

@sonya008 nooo, podla mna sa hodi 🙂

t_stehlova
19. jún 2011

Môj manžel má dcérku a tá sa volá Paloma, je to krásne meno a určite ich nie je na Slovensku veľa 🙂 (Paloma-holubica)

sonya008
20. jún 2011

@riave diki moc

mojong
21. jún 2011

co poviete na meno Mojmír? myslite ze by snim vedel chlapec v dnesnej dobe fungovat bez nejakej ujmy?

bubbble
21. jún 2011

mne sa paci - lucka, sara a chlapcenske damian a dorian 🙂 a neviem ci som to tu uz aj nepisala :-P

weronika646
21. jún 2011

ja mam dcerku Vanesku a som s tym menom spokojna.ale este by som chela Nikolasa

jachin
22. jún 2011

@mojong v pohode...ked sú Rolandovia, Bernardovia, Hugovia...tak prečo nie Mojmír...
a to či bude bez ujmy nemáš zaistené pri žiadnom mene,deti sú občas kruté...

ajuskasmile
6. júl 2011

ahojte 😉

zuzana76
6. júl 2011

@mojong moja kolegyna ma Mojmira a myslim,ze v pohode, ked bol mensi volala ho Mojko, to bolo zlate

ajuskasmile
6. júl 2011

co poviete na meno Abbie ??

ajuskasmile
6. júl 2011

@jachin moja kamaratka ma dceru Sašku a hovorili jej šašo 😢 😢

simonkato
6. júl 2011

Ahojte my budeme mat bud vanesku alebo Lukaska...i ked s chpacenskym som uz len suhlasit musela mne sa paci Alex ci Damian ale polovicka ani pocut.Aspon ze na babskom sme sa zhodli pekne spolu teraz len dufam ze to bude dievcatko 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre