Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

lizatko1009
24. jan 2010

jeziiis nenavazajte sa do mna mne osobne sa to meno nepaic ako samko, pre mna tak vyznie ako pre debilka. a je pravda ze vela ludi ma samkov 😀

lizatko1009
24. jan 2010

takze to hned nekomentujte 100 ludi 100 chuti kazdemu sa paci nieco ine moj nazor bol ze mne sa osobne samko nepaci ako pokakany samko.

kadulka
24. jan 2010

ďakujem za tie linky, idem to tam očíhať...

mirka285
24. jan 2010

lizatko ako ty si meno Samko okomentova dost neprimeranym sposobom ale my to uz nemame komentovat?keby si vyberala vhodnejsie slova ako debilko a pokakany Samko nikto by sa nad tvojim komentom ani nepozastavil ☹ stacilo napisat ze sa ti to meno nepaci!!!

lizatko1009
24. jan 2010

mirka ja som napisala ako to meno vnimam ja a ja nebudem klamat ja to poviem narovinu, takze meno uz nebudem riesit, ved kazdemu sa paci nieco ine a nekazem vam zit podla mojich predstav.

ollski
24. jan 2010

teda aka burliva debata!! mneosobne sa meno Samko velmi paci, ale prave koli neskutocne castemu vyskytu sme zvolili Jakuba, ktorych je tiez ako maku 😀
no mat Samka asi sa urazim 😠
je to kazdeho osobna vec...mne sa napr. nepacia prave frciace mena konciace na -án: sebastiam, kristian, adrian, damian...ale ....a mnohe dalsie 😉

avanti
30. jan 2010

Nasim kriteriom pri vybere mena bola jeho "nefrekventovanost", avsak uplnu klasiku typu Jan, Jozef sme tiez nechceli. Takze mame doma Maroska a Ondrejka 😉 Taka zlata stredna cesta - aspon pre nas.
Najma na meno Maros zaznamenavam vyhradne pozitivne ohlasy - take takmer zabudnute, avsak uplne neutralne meno, vhodne ako pre babetko, tak i pre dospelaka 🙂

lussy666
30. jan 2010

adela ci radko

pekny den 😉

ollski
30. jan 2010

avanti, fajn vyber! ondrejko, aj andrejko je pekne....

shaarka
30. jan 2010

tak my uz mame tiez vybrate... na 99% 😉 po oliverovi, brunovi, sedrikovi a rubenovi je tu vitazny teo 😀

tereza79
30. jan 2010

hlavne treba k tomu menu povedať nahlas aj priezvisko, pretože niekedy je pekné krstné meno a s priezviskom pôsobí veľmi komicky,nerobte deťom trapas na celý život.

shaarka
30. jan 2010

tereza, ak to bolo namierene mne, tak dakujem za kompliment (ze pekne krstne meno) a neboj, vyberali sme k priezvisku 😀 ale vykrikovat ho tu nebudem, ok?

avanti
30. jan 2010

Ollski, dakujem. Aj Andrej je velmi pekne meno, avsak uz ho mame v rodine dokonca 2x a tie, co su uz v rodine som automaticky vylucovala 😉

ivkaivka
30. jan 2010

mna fascinuju mena na O. Dcera je Olivia- s priezviskom super ladi, keby bol chlapec,tak by som zrejme dala Oliver, no paci sa mi aj Oskar.

tereza79
30. jan 2010

určite to nebolo namierené proti nikomu,to by som si nedovolila,len mám dve kámošky a ich detičky majú pekné krstné mená ale to priezvisko k tomu je katastrofa,keď sa niekto volá Eunike Sedliaková tak to je pre to dieťa strašné,to som tým chcela povedať.

natalia777
31. jan 2010

Nase dievcatko sa vola Chiara Ella 😵 😵 😵

fattamorgana
1. feb 2010

čo poviete na meno Artur?

ollski
1. feb 2010

Artur..?? na mna je tam asi vela "r", take tvrde mi to pride 😉 a zdrobnenina je vlastne aka???
🙂 a teraz moji drobci pozeravaju taku rozpravku, kde je Artur, tak to mam spojene s tou postavickou 😉

jaruska8
2. feb 2010

Naj meno pre dievčatko je jednoznačne Candida. 🙂)))))))))))))

ollski
2. feb 2010

jaruska, to ozaj naozaj??? Candida je druh plesne...!!?? 😉 aspon tak sa mi zda....ale ak sa mylil, 100x sorry 😉

lubbka
3. feb 2010

Ahojte,viete mi niektora poradit....mne sa velmi paci meno pre dievcatko Lillien-s dvomi L. No oficialne som nasla len meno Lilien s jednym L a bojim sa,ze s dvomi L mi to nebudu chciet zapisat na matrike. Mate niektora babo s takym menom? Zapisali Vam ho v pohode? Vraj treba pri cudzojazycnych menach zohnat povod mena. Neviete odkial pochadza meno Lillien? Alebo ci je tomu venovana nejaka tema,lebo ja som nenasla....dakujem

ninkaa89
4. feb 2010

ahoj, ja som nasla toto: http://suggestbabynames.com/meaning_of_australi... 😉 Takze to vypada, ze je to australske meno.. Ja si myslim, ked sa da zapisat napr. meno Honey, tak Lillien je isto normalnejsie 😝

erika007
4. feb 2010

Esteze ma tehotenstvo 9 mesiacov a veci ako vyber mena sa daju dobre premysliet 🙂 Ja som zo zaciatku isla po mene,ktore nebude na Svk take caste,ale take meno sa asi este nevynaslo,tak som si povedala,ci mi uz vazne nesibe,ved aj ked bude mat meno ako dalsich 1000 ludi v okoli,to malicke bude jedinecna osobnost a meno mu tu osobnost nijako neovplyvni.Iste,chceme pekne meno,ale aj ja mam kamosky,ktorym sa moj vyber nepaci a co?Mne sa pacila Sofia,alebo Timea a postupom casu jasne vyhrala Timea.A meno to zacina byt dost pouzivane,ale tak,nech.Ja sa volam Erika a keby sa tak nevola uz moja mamina,dala by som jej toto meno.Ale 3 v rodine to uz je vela 🙂 Inak,prajem pekny dnik 😉

ninkaa89
4. feb 2010

Baby co myslite? Vanesa alebo Laura? Damian alebo Sebastian? Ja som za Vanesu a Damiana, ale zaujima ma nazor inych 😵

lubbka
4. feb 2010

Dakujem ninka. Inak mne sa viac paci sebastian a dievcatko Vanesa. Laura je tiez pekne,ale mam pocit ze to spojenie L a R sa niekomu moze tazsie vyslovit-najme detom....Inac ja si nemyslim ze meno je len meno. Vela mien uz svojim vyslovenim nieco evokuje v ludoch...mozno si poviete ze som sisi 😉 ,ale ja vyberam meno aj podla toho ci sa hodi k priezvisku a aku bude mat potom v zivote karmu(numerologia). Mozno to je,mozno nie je pravda....preto som sa pytala na Lillien s 2 L,lebo s 1 by sa vraj nehodilo meno.... 😀

zajaciq
4. feb 2010

a co hovorite na Rory? ja uz som par mesiacov rozhodnuta pre Auroru, ale aj Jazmina pripadala do uvahy. v priezvisku mame i aj r aj u tak to ladi pekne. aurora ma meniny 22.1. na zoru a jazmina 24.2. na mateja 😎 ale su netradicne oproti beznym klasickym.. ale radsej uz nikomu nehovorim co som si vybrala, rodina si zvykla, lebo ludia su niektori hrozne pripeceni.. ked mne sa to tak lubi 😕

mirka285
4. feb 2010

ja moc zahranicne nemusim ale tieto tvoje co si vybrala sa mi naozaj velmi pacia 🙂

lizatko1009
5. feb 2010

zajaciq aurura je krasne meno, keby sme mali dievca to meno bolo vo vybere 😉

ollski
5. feb 2010

Zajaciq, kazdemu sa paci nieco ine...vyber je na tebe 😉
teraz momentalne frci rozprsvka Roary- zavodne auticko...tak neviem 😉 (v tom seriali zeny rodu G. mi to meno prislo celkom mile)

zajaciq
5. feb 2010

tak v rozpravkach teda nie som expert, ja len Gilmorky evidujem, kde bola Rory Gilmore 😀 😀 😀 . a bude aj Aura ked nebude posluchat 😀 😀 😀 joj uz nech je tu ten Den 😵 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre