Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

leonie
16. dec 2005

Arabeska, Zana je moja prezyvka 😀 .Zaviedla to mala Tessa, na ktoru som ako au-pairka davala pozor a kedze bola malicka(2r), nevedela vyslovit Zuzana(iba ked sa velmi ponamahala, takze fakt zriedka 😀 😀 )a tak sa Zana na mna prilepilo. Teraz ma aj priatel obcas tak vola, ked pripomina slova malej 🙂 ...

...Zina je pekne, aj by ho asi vsetci vedeli vyslovit...ved uvidime, co na to povie moj drahy, ked nadide "nas cas" a budeme sa rozhodovat 😉...alebo dohadovat 😀 ...Nemam tusaka, ake ma on "vysnivane" mena, dufam, ze nie Hans,Uwe a Malte,... 😀 😀 😀

ikke
16. dec 2005

leonie, Uwe je este nic proti Udo 😀 a potom este Jurgen je "super" meno 😎

caraida
16. dec 2005

hehe, aj my bojujeme s mojou polovickou, hlavne on na mna vzdy vytiahne nejako neprijemneho znameho, ktory sa vola tak, ako sa mne paci....

ale uz mame - pre dcerku Amelie, cize amalka od rumcajza a pre chlapca asi tiez Dominik.

tie klasicke ako Matej, Matus, Tomas, Richard mi boli zamietnute.... pricom tie sa mi pacia.

ja mam super kolegov, co sa volaju uwe, juergen, udo... takze nemam problem.
skor ma irituje - ansgard, ingmard, hildegard a pod... 😀

leonie
16. dec 2005

A co tak Malwin 😀 Ulrike(bleeeeee, moja byvala Gastmutter-taka striga 😠 )...Ottmar??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

caraida
16. dec 2005

hehe, leonie, hej, oni nemci maju zopar mien na pohladanie, ale aj s niektorymi nasimi nevedia co zacat.... ale "malte" sa mi hrozne nepaci, neviem preco ma to irituje, ale je to meno v nejakej serii a objavuje sa... no co, kazdy mame to svoje.

caraida
16. dec 2005

moj "svokor" je zasa dietmar 😀

leonie
16. dec 2005

Inspirovali ste ma 😉 -mam pred sebou nemecky kalendar 😀 :
Co tak Oswald? Gilbert ? Laurentius? Eusebius? Radegund-to je muzske,alebo zenske????? 😀 , Sebald?, Amadeus ( a druhy by bol Mozert, ci co? 😀 )...Heribert...a to som pozerala len april 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

caraida,
Amelie je velmi pekne meno, ja som strasne zblaznena do Leonie....Paci sa mi aj Eveline, ale tak sa vola aj moja buduca svokra(ze by som jej mala urobit radost? 😉 ...ale nie, jedna v rod.staci 😎 )...no a ten Dominik je tiez pekne, ak sa hodi k priezvisku...
O chlapcenskych som ani velmi nerozmyslal, myslim, ze tam dam asi volnejsi vyber milemu 😉, samozrejme ak neprejde do extremov-vid hore xi 😀 ...ale asi mu radsej par navrhnem a nech si vybere, tak to bude asi lepsie 😉 ...Lukas? Tobias? ...ja nevieeeeem 😒

leonie
16. dec 2005

Moj bud. svokor je Franz... 🙂 ..Malte...nieje to nahodou postava z komedie, co chodi v pi vecer?(Die bewägte Männer???)...Ja som mala jedneho znameho, co sa tak volal a ked mi na zaciatku hovorli, ze ma zoznamia s Malte, tak som cakala zenu a ukazal sa chalan s 2m a 120 kg 😀 ...Vlastne som si jeho meno zapamätala az ked som sa odstahovala xixi

leonie
16. dec 2005

Ou, sorry...tie "super" mena boli z mesiaca august a nie april(ak by sa niakto chcel inspirovat) 😀

ikke
16. dec 2005

leonie, Malvin je hlavny hrdina mojej ucebnice holandciny, pochadza z Turecka ... 😀
Laurence je tuto spolubyvajuci.
A Leonie je kamoska z Utrechtu 😉

Inak, ja dom mala odpor k menu Hilda, az kym som nespoznala moju svagrinku Hilde 🙂 ale vlastne dieta by som tak nepomenovala.

ikke
16. dec 2005

PS: nedajboze by vasmu malemu Udovi pri navsteve slovenskych starych rodicov niekto skratil alebo zdrobnil meno... no zbohom! 😀

leonie
16. dec 2005

ikke 😀 😀 😀 😀 😀

katrin
19. dec 2005

tak sme sa práve dohodli s manželom, že naša "fazuľka" sa bude volať buď Lucia alebo Filip. A keď to budú dvojičky, tak nevieme..... (dvojičky rovnakého pohlavia) 😎

jaro
19. dec 2005

davno sem nikto neprispel...my sme sa rozpravali o tom nedavno - chlapcenske najma Samuel a Jakub a dievcenske - Daniela a Miriam 🙂

ikke
19. dec 2005

Samuel a Jakub su v rebricku momentalne najpouzivanejsic mien na slovensku VELMI vysoko. takze je pravdepodobne, ze vas syncek bude mat v skole este niekolko spoluziakov s takymto menom 😉 😅

ena
19. dec 2005

Katrin: aj my budeme mat FILIPA 🙂

katrin
20. dec 2005

ena: to fakt? my sme vyberali podľa toho, aby náhodou naše dieťa nemalo v mene "R" Ja totiž trocha rengám a keby to náhodou naše dieťa zdedilo po mne, tak by to nemalo jednoduché. Ja som Katarína a svoje meno neviem vždy vysloviť správne ( niekedy to znie ako "kataíína" 😀 ). Našťastie ale v priezvisku nemáme "R".A mená ako Ema, Samuel a Jakub sa mi zdajú také veľmi zaužívané v posledných rokoch a presne ako tu niektorá z báb písala, nechcela by som volať na ihrisku Samko a každé dieťa sa za mnou otočí... 😕

printy1
20. dec 2005

Ja sa pridám môj synček sa volá Michal Simeon a dievčenské meno sa mi hrozne páči Mária Timea. 😉

ena
20. dec 2005

Katrin: ale rataj s tym, ze aj Filipov je dost vela ;)))
Ja som mala uz daaaavno vybrate mena: Filip a Ema, potom sa mi uz zdalo, ze je to tu preemovane, tak som to zmenila na Filip a Nina 🙂) A este sa mi paci Matej, ale to az nabuduce, teraz mi k TP 24.1.2006 viacej pasuje Filip, lebo ten ma meniny v auguste, tak to bude potom tak akurat a Matej je tusim hned vo februari 🙂

katrin
20. dec 2005

ena: dík za upozornenie... tak ale zas nechcem dopadnúť ako kamoška, čo rodila na Vianoce, syn sa volá Adam 😎 Tak chúďa dieťa, má všetky sviatky v jeden deň. Musíme si to ešte rozmyslieť s tým menom

pikha
20. dec 2005

katrin, tak to ma ten malinky Adamko fest smolu!! 😖 Taketo veci si treba dobre rozmysliet.. Meno je nieco, cim tomu dietatu davame startovaciu metu do zivota a navyse vec, v ktorej plne zavisi na nas.. a ked mu to debilne nakombinujeme, hanba na nasu hlavu.. bez ohladu na to, ci si to prizname alebo nie.

katrin
20. dec 2005

pikha: ja viem, veď práve preto vravím, že by som nechcela svojmu dieťaťu doondiať predstavy o narodeninách, meninách a Vianociach 😉 Práve preto si musím dobre naštudovať kalendár, aby som vedela, že aké meno môžem dať tej našej fazuľke

juliam
20. dec 2005

pikha - máš pravdu, nemali by sme to našim deťom zbytočne komplikovať nejakými buď smiešnymi alebo zvláštnymi menami. Podľa mňa by sa malo meno ľahko vyslovovať, malo by sa hodiť k priezvisku, ako aj ostatné baby písali, tiež by som to asi nejak rozvrhla, aby všetky sviatky to chúďa dieťa nemalo v jeden deň 🙂

madeleine
20. dec 2005

ja druhej strane baby, keby na to všetci dbali, nie je na Slovensku Adam ani Eva 😉

katrin
20. dec 2005

made: ale predstav si dieťa, ktoré sa narodí 24.12 a volá sa Adam 😎

pikha
20. dec 2005

made, Vianoce a meniny su uplne v pohode.. ale dat tomu malinkemu vsetko na jeden den sa mi zda ..ehm.. nefer 😎 rovnako ako pomenovat ho Giuliano Vrabec.

juliam
20. dec 2005

Môj drahý má najprv meniny a na druhý deň narodky. Možno to vyznie škaredo, ale aspoň nemám problém, že čo mu idem darovať, keďže to vyriešim na jeden šup. 😉
Kamoška má zas chlapčeka Adamka a švagrinú Evku. Takže teraz na Vianoce budú oslavovať. Je však pravda, že sa na nich možno na Vianoce zabúda... ☹

pikha
20. dec 2005

katrin, kiez by viac ludi k tomu pristupovalo ako ty 🙂 Najnovsie co som zachytila jedno meno.. a z toho sa mi chce plakat .. male dvojmesacne dievcatko - Jessica Tortova. 😢 A uz mas nejake orientacne vybrate mena? Ozaj, v ktorom si tt?

tilly
20. dec 2005

ikke, môjho muža volajú Jurgen 😀 on je taký nemecký typ, taká árijská rasa
😀

Raz, keď sme sa nudili cestou na dovolenku, tak sme si všetci dali také tie najhnusnejšie nemecké mená a jemu to zostalo 😀 😀 😀
Ja som bola Ute, sesternica Elke, sesternicin frajer Dietmar, kamarát Dietrich a ďalšie si už nepamätám 😀

katrin
20. dec 2005

jeeeeeeeeežiši kriste ☹ chúďa malé.. Moja mama mi odjakživa vĺka do hlavy, aby som si zapamätala, že mi vybrali také meno, aby sa hodilo ku každému priezvisku.. Veď čo keby som sa náhodou vydala za nejakého Stašiftáka??? Naše mená sú buď Filip alebo Lucia, ale predpoklad pôrodu je august-september a Filipa je v auguste.. Tak to budeme musieť prehodnotiť 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre