Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

tanusa888
13. sep 2010

ahojte.Ja mam dcerku Amy(ejmy).Velmi sa nam s manzelom to meno zapacilo a pre chlapceka sme mali vybrate meno Marko....ale aj Naomi sa nam paci takze druhe ked bude dievcatko tak bude Naomi...

lussy23
13. sep 2010

Ahojte. ja detičky ešte neám, ale mien aj na 10detí! 🙂 mala som ich viac, ale som ich zavrhla, kvôli prezývkam. najviac sa mi páči Alica, ale dá sa to so všeličím zrýmovať. Toto su moj vybraté mená. ktoré by ste mi odporučili?
Benjamin a Jasmínka,
Angelika a Dominika
Laura a Rebeka
Arthur a Benjamín
Sofia a Natálka.

abbey1
13. sep 2010

@tanusa888 Amy je krásne.Naša je Zara Amy.Sem tam niekto okomentuje,vraj prečo 2 mená,ale nám je to jedno.Zara sme vybrali s dcérkou a Amy je moje srdcové.Polovicu života trávim s angličtinou a v dnešnom globálnom svete mi pripadá úplne normálne,že si každý dá meno aké sa mu páči a nie podľa občas hlúpych predsudkov.Nemyslím,že má niekto iný právo komentovať výber rodičov.
@tanusa888 Naomi je veľmi pekné.Dve moje kamarátky majú už veľké slečny s tým menom.

tanusa888
13. sep 2010

AHOJ.my sme sa zatial nestretli,ze preco Amy,ale aj keby je to nasa vec.my sme boli s manzelom dost dlho v anglicku a tam som to meno dost casto pocula a velmi sa nam zapacilo.Zara je pekne meno a spolu to pekne ladi....Kedy oslavujete meniny potom lebo nasa este meniny nema....

mcm
13. sep 2010

Ahoj, tak sa pridávam, som v 6t, ale už dávnejšie sme mali s partnerom vybrané tieto mená:
pre chlapčeka Adamko a
pre dievčatko Agátka, ja som veľmi chcela Adélku, ale on nie, tak som nakoniec ustúpila...
Bývame v CZ a tu sú tie mená používané, viem, že na SK som nikdy žiadnu Agátu ani Adama osobne nepoznala, ale nám sa páčia!

maggie2
13. sep 2010

@mcm no ja poznám jednu Agátu, a Adamov viacerých, súhlasím s tým, že su to pekné tradičné a vôbec nie staromódne, či neobvyklé alebo nevhodné mená pre akýkoľvek región. Naopak, či to bude Agáta, či Adam, je to dobrá voľba 😉

ma2712
13. sep 2010

ahoj...tak ja mam ak bude dievčatko bude po mamke Martinka aj premyslala som nad Emou ale svokra to navrhla ta...hm...a ked chlapcek tak priatel chce meno Maximilian....maxim...

ma2712
13. sep 2010

@lussy23 ja by som dala Sofia a Benjamin

maggie2
13. sep 2010

@lussy23 Benjamin, Angelika, Dominika, Laura a Arthur sú výborné.

Rebeka je biblické meno a bolo dávané často v židovských rodinách. Je to inak OK.

Sofia a Natálka sú už tak časté, že tie mená by som už teraz nedala. Sú to pekné mená, ale už príliš časté a verím tomu, že deti budú z toho v budúcnosti nie nadšené, že sa tak volá polovica školky/školy.

A Jasmínka v takejto podobe určite nie. To je skomoleniná zdrobenina. Ak tak by som dala v klasickej zahraničnej podobe Yasmin/e/a, alebo Yazmin/e/a či Jasmin/e/a alebo Yazmin/e/a.

Nechcem nikoho uraziť, to je iba môj názor.

tradada
13. sep 2010

Ahoj. Som zo zvedavosti pozrela sem. Som iba tak precitala prvich par stranok ktore boli pisane par rokov dozadu.
Je strasne zabavne vidiet ake mena buduce mamicky pisu za zvazuju, a ked si clovek z mysou ide ponad ich profil obrazok moze vidiet ze svoje deticky pomenuvali uplne inak. 🙂
Ja iba tak. Prajem pekny den.

maggie2
13. sep 2010

@tradada vážne? To sa musím pozrieť tiež 🙂

ollski
13. sep 2010

@tradada 🙂 ja som na to tiez pozerala kedysi, celkom zaujimave, ze??....no hold, pocas 9m vselico preleti hlavou 😎

maggie2
13. sep 2010

@ollski baby, fakt, tak potom to nechápem, človek by myslel, že to čo tu žienky píšu, myslia naozaj vážne, a to sú mnohokrát len také úlety a nakoniec dajú i tak iné meno 😀

ma2712
13. sep 2010

tak ak dievcatko bude po mamicke martinka a ked chlapcek maximilian

tradada
13. sep 2010

Hehe. Ved v pohode. Teda ale nechapem vsetky tie moderne zahranicne mena ktore mi trhaju usi na Slovensku..
Myslim ze Tomas, Matus, Alexander ked chce clovek cosi ine budu vzdy lepsie nez Kevin Supak a pod.
(s s mekcenom, skutocny chclapec)

lussy23
14. sep 2010

Ďakujem za rady.

lussy23
16. sep 2010

@maggie2 - Ďakujem. Páči sa mi Yasmine.

palesandra
20. sep 2010

Ahojte, tak mi zatial este len zvazujeme meno, ale k ziadnemu konkretnemu sme sa nedopatrali...nevieme sa totiz s manzelom zhodnut :/ Mne sa paci Jasminka uz asi 8 rokov, ale manzelovi nie, dokonca mam znameho, ktory sa vola Jasmin. Cize ja mam svoj zoznam mien, on svoj..a este ani zdaleka nemame nic vybrate ...ale este mame dufam casu, lenze ten cas taaaak letiiii.

lucinka1104
24. sep 2010

my chcemeešťejedno dievčatko muž túži po Nikolke mne sa veľmi páči aj Zara, Zoana, Emília-Emily, Lara ,Leonie, ale na L nechcem , Sandra, Klára-Klárika

abbey1
24. sep 2010

@lucinka1104 Schvaľujem Zaru

lusi26
24. sep 2010

No ja to mám jednoduché keďže budem sama mama.Takźe mená som vybrala sama richard a Liliana.

katka888
24. sep 2010

@lusi26
krasne mena. sesterka ma julianu a vola ju Lili 😉

katka888
24. sep 2010

my pracujeme na druhom, ak by to bolo opat dievcatko, tak mne sa zapacilo v poslednej dbe take klasicke meno Maria 😵

lusi26
24. sep 2010

@katka888 ďakujem 🙂 Ešte sa mi páči spojenie dvoch mien Nela Sofia,ale to je len tak chvíľkové.Však možno keď sa malé narodí tak si poviem: tebe sa hodí toto meno...a bude 🙂))

lusi26
24. sep 2010

@katka888 Ja mám birmovné Anna-Maria

katka888
24. sep 2010

ja zase neviem prist na chut dvom krsnym menam, ako teraz zvyknu detom davat..... a mozno aj to mnozstvo cudzich mien ma nejak laka dat dalsiemu take klasicke. 😉

lenkadanko
25. sep 2010

budem mat dievcatko a neviem vobec ake meno paci sa mi natalka ,sofia,jessica ale vsetci su proti

🙄

mimikuku
25. sep 2010

@lusi26 presne tak najkrasie je ked ho uvidiiis a hned ta napadne meno site na babo

shirley
26. sep 2010

mne sa paci peter a dievcenske mirka. krstny syncek sa vola Bartolomej, volame ho bartik a meno mu velmi pristane 🙂

mirrinka
26. sep 2010

@shirley dobrý výber dievčenského mena 😉 😉 😉 😉
my zatiaľ nevieme čo čakáme,ale poslednú dobu sa mi páči strašne veľa mien.... aj také čo sa mi predtým nepáčili 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre