Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

mirrinka
7. dec 2008

Christopher je krásne.... 😉

cimika222
7. dec 2008

mne sa páčia: Tobiás a Vivien

estella
8. dec 2008

Stella a Maxim....tak sa volaju moje deticky...pre dievca sme mali este pripravene Amelia..ale bol chlap...a chlapcenske sa nam este pacilo Noel...ale velmi to neslo k priezvisku....

v15
8. dec 2008

Ak sa smiem pridať my čakáme jednovaječné dvojičky takže budú určite rovnakého pohlavia tak rozmýšlame nad menami Janko a Maťko môj muž je Janko a dievčatá Veronika a asi Dominika

bambi02
8. dec 2008

ahojki, my sme sa s drahym o menach dohadovali este ked sme nad detmi realne neuvazovali.... 🙂 teda uvazovali, ale nie vo vtedajsej dohladnej dobe. a teraz ked je to tu, tak sme sa zatial zhodli na Matejovi alebo Adelke..uvidime co to bude 🙂 🙂 ...jasne, ze sa nam pacia viacere mena ako Kubko, Paulinka, Samko, ale vsetko je vo hviezdach...a za tych x mesiacov sa vsetko moze zmenit. stava sa totiz, ze sa mi meno moze pacit, ale potom stretnete nejakeho blbca a zrazu sa vam to meno uz nepaci....

lyongirl
9. dec 2008

v15 - pre dievčatá sú pekné mená aj Linda a Vanda, to ma napadlo, lebo je to podobné ako Veronika a Dominika 😉

dupinka
9. dec 2008

Baby, prečo niektoré premýšľate nad exotickými menami, keď aj v našom kalendári sú krásne mená?
Veď možno k vášmu priezvisku sa hodia, ale čo ak sa vaša baba raz vydá? A nie je nič horšie ako napr. "Grace Slováková".

Nám sa páčia mená Kristínka, Ema, Bibiána, Andrea, chlapčenské Adam, Matej, Andrej, Adrián, Šimon...
Tak stačí trochu listovať v kalendári a snívať. 😉

lyongirl
9. dec 2008

Neviem, či náš syn má exotické meno, ale typicky slovenské nieje a asi ani druhý syn nebude mať typicky slovenské, nakoľko ani naše priezvisko nie je slovenské a že sa raz vydá? Toho sa báť nemusím 😀 , priezvisko mu zostane....

lucinka1104
9. dec 2008

yon a čo tak Nikolas, Thomas, Lukas, ( ja mam Lukáška), Christopher.....aj Noel je Fajn, Damien
Alex sa aj mne páči....

lyongirl
10. dec 2008

lucinka, mne sa páči Matias/končí na S, ako tie tvoje mená, čo si napísala 😉 /, Noel sa mi páčil pri prvom, ale muž chce stále Richarda, tak sa volá aj on, ale mňa to odrádza, nakoľko mám termín na 28. marca a Richarda je 3.4., to by mal všetko pokope, ešte aj Alex je 9.4, čiže by bola 1 oslava a oslavovali by sme 4 sviatky/muž so synom meniny a jeden aj druhý syn narodeniny 😝 / a to nechcem.

mofer
10. dec 2008

a čo tak Vivien, Barnabáš...

kiki5
10. dec 2008

dupinka uplne s tebou suhlasim. tiež neviem prečo dá niekto zahranične meno ked jeho kopia je aj v našom kalen. napr. kristián christian . prečo to ch?

lyongirl
10. dec 2008

kiki - lebo každý má iný vkus 😉

dupinka
11. dec 2008

a nie je to skôr o snahe rodičov byť netradiční??? Lebo majú pocit, že ich dieťatko je iné ako ostatné, dajme mu zaujímavé meno, veď nech niečim upúta.
Ale že je to tak trochu aj gýčové, to už nikomu nedošlo? K slovenskému priezvisku netradičné exotické meno.... to je niekedy skôr trápne ako zaujímavé.
Skúste si tiež predstaviť, ako budú vaše dieťa oslovovať jeho vnúčence, keď bude mať 60tku... A tiež kamaráti v škole.

dualcore
11. dec 2008

no my smanzelom sme mali jasne mena este skor alo nam vysiel pozityvny test...Pre dievcatko Melani a pre chlapca Kornel.Obe mena sa nam velmi pacili ale kedze na ceste je dievcatko tak sa tesime na malu Melinku 🙂

mirrinka
11. dec 2008

ako by ho asi oslovovali v 6O- tke jeho vnúčence? no babka alebo dedko,nie? 😨 😅 ja sa občas tiež pozastavujem nad niektorými menami,ale potom si poviem,že je to každého osobná vec,mal dosť času premyslieť si,aké meno dá svojmu dieťaťu...ja som nad menom uvažovala od prvej chvíle ako som sa dozvedela,že som tehotná,aj ked to prešlo mnohými zmenami a každý deň sa mi páčilo nejaké iné,so svojim výberom som spokojná.... aj ked viem,že mnohým ľudom sa meno mojej dcéry nepáči....no a čo? 😉

lyongirl
12. dec 2008

nemám pocit, že moje dieťa tým aké má meno je iné ako ostatné, alebo nebodaj výnimočné, k priezvisku sa mu meno hodí, kamaráti ho budú oslovovať asi po mene, čiže Alex a keď bude babka a dedko, tak to by som neriešila, tak ako sa povie Jozefovi Jozef, alebo Jožko, tak sa povie Alexovi Alex, Damiánovi Damián, Dami, Richardovi Rišo, Riško atď. Gýčové sa mi tiež nezdá a či sa niekomu páči, alebo nie, je mi to jedno.
V Amerike sa nad menami nepozastavuje nikto, mám pocit, že to nejako moc riešime iba my Slováci....
A takisto, nad menom Alexander, Naďa, Nina sa tiež nikto nepozastavuje, lebo sú v kalendári, ale že pochádzajú z Ruska, to nikdo nevidí, veľa mien je prevzatých....

lucinka1104
12. dec 2008

lyon aj môj muž je Richard 😀
keď som robila v nemecku som amla kamaráta Mathiasa 😉
Ja som iank vždy chcela dievčatko Alex, no terz je to jednoznačne Timea 😵

lyongirl
12. dec 2008

lucinka 😉 😉 😉

lucinka1104
12. dec 2008

inak ,keď počujem Matias si vždy spomeniem na superovú komédiu s tebou mne baví svet...Matýsek se posral 😀 misím bábo je hore

miley_hm1
2. jan 2009

Me miley cyrus

cervenaciapocka
2. jan 2009

Mne sa paci Omar (mam zatrhnute, lebo manzelov synovec sa vola Omer)
Gabriel (zatrhnute, zevraj znie ako Gay)
David (mame v rodine, takze nie)
Max, Simeo, Aidan, Jaden, Samuel, Maxim, Noel, Tobias)
Ale ani jedno sa manzelovi nepaci, a on s nicim este neprisiel. 😢 ☹ 😒 😠 😖 😔 😕 🤐

petra1985
3. jan 2009

Max alebo Maxim je nadherne.. chlapom nikdy nic nie je dobre 😠
ja s tym problem nemam vybrali sme spolocne obe mena sa nam pacia a uz nemenime ani keby neviem co🙂 chlapec Filip a dievcatko Tatiana.. a este Anetka je pekne ale nie je v kalendari a take nechcem.. ta to tak.. dnes je kopa peknych mien ale ja si to vacsinou spajam s osobami co poznam a maju take mena a podla toho aki su tak hned zatrhnem🙂

munu
3. jan 2009

nas chlapcek bude Kevin a dievcatko este nevieme... bude to musiet byt chlapcek 😀

fodorka33
3. jan 2009

nas chlapcek bude Marko 🙂 🙂

llaayllaa
3. jan 2009

fodorka
Marko je podla mna velmi pekné meno,aj my s manželom sme sa zhodli,že ak k nám ešte v budúcnosti pribudne chlapček,tak sa určite bude voat Marko,my teraz máme dcérku a volá sa Tamarka,ale pred tým než sme sa dozvedeli pohlavie,sme jednoznačne mali vybraté meno a to to tvoje spomínané 😀 pre dievčatko sme dlho vymýšlali,ale myslím,že na koniec sa nám podarilo vybrat pekné meno pre našu bambulku a hodí sa aj k priezvisku 🙂

ale tiež sú pekné mená pre dievčatko:Dominika,Nikol,Liana,alebo Liliien
a pre chlapčka sa mi ešte páči Samuel,Erik a aj Maxim je chutné meno

fodorka33
3. jan 2009

layla dakujem a ako si napisala pekne dievcenske mena tak mi asme mali ybrate pre dievcatko Liana...aj Samuel je krasne meno,no ja by som ho nedala pretoze mam 3kamosky dve uz porodili a teraz je na rade ta tretia a dsali meno Samuel...🙂

yuyka28
3. jan 2009

nas bubko bude Riško alebo Maťko 🙂

bibi1711
3. jan 2009

Ahojte kocky,
neviete mi poradit, ako mam zistit, ci v niektorej krajine je meno Teo?
Dakujem

alline
3. jan 2009

Ahoj, my dáme meno Natálka, nakoľko to má byť dievčatko, ale pre prípad máme aj meno Adamko pre chlapčeka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre