Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

miru.j
13. aug 2010

...syn je Martin a dcerka Miriama....malej princezny Vivi sa nevedia surodenci uz dockat 😉

jeinabe
14. aug 2010

Dievcenske - Timea, Natalia 😉
Chlapcenske - Dominik (u nas vyhrava), David, Denis, Alex, Erik 😉

uzu17
14. aug 2010

ak máte niektorá davidka,ako ho voláte? a dá sa do rodného listu uviesť ako david?lebo v kalendári to je dávid.

elixia
14. aug 2010

@uzu17 ja sice nemam ale tiez sa mi to celkom zapacilo v poslednom case...ja by som asi iba Davidko nechala, vacsieho David..je to pekne meno samo o sebe, netreba nejake zdrobneliny... Urcite ti zapisu aj s kratkym a ako David..

natalia777
14. aug 2010

@maggie2 prepac ze sa sem zamiesam na chvilku ale velmi sa paci tvoja odpoved ako si sa rozhodovala pri vybere mena, je to uplne ako by som si predstavila mna 😀 😀 😀 som sa normalne potesila 😀 inac dala si velmi pekne meno svojej dcerke, ja som nikdy nechcela dat typ. slov. meno svojmu dietatku a som stastna ako som sa rozhodla 😉

warholette
14. aug 2010

@anet2212 co tak Nataniel, Nina, Nadia, Napoleon, Neal, Ned, Nela...

anjelik3
16. aug 2010

Meno pre dievčatká - Terezka a Klára, pre chlapca Tobias (nase priezvisko sa zacina na T). 😉

michaelabj
16. aug 2010

My čakáme v septembri chlapca a bude najpravdepodobnejšie Oskar.
Máme už Olivera, páči sa nám, aby mali podobné mená. 🙂

Čo vy na to?

traktor
17. aug 2010

@michaelabj ak by som si mala vybrat medzi oskarom a filipkom urcite by to bol filipko 🙂

mirrinka
17. aug 2010

ja takisto....z toho výberu by jednoznačne vyhral Filipko 🙂

chichaa
17. aug 2010

brat ma Oskarka a meno mu úplne pasuje a je to pekné nezvyčajné meno, ale aj Filipko stojí za uváženie...dobrý výber! 😉

dosa
17. aug 2010

@michaelabj - ja mam tiez oskara, takze urcite odporucam 🙂

keby som mala deti rovnakeho pohlavia, tiez by som hladala rovnako znejuce mena

veqa
17. aug 2010

ja mám olivera a tobiasa, pri olinovi som sa rozhodovala aj medzi Filipom ale nejak sa mi nepáči na dospelom chlapovi meno filip 😀 a ešte ak by som mala niekedy chlapčeka tak bude alex 😉

zuzkalenka
18. aug 2010

ahojte mi máme doma Lenku.
a ak sa ešte odhodlám mať bábo tak sa mi páčia mená:
Matúš, Matej
Radka, Slavka
😉

vodnari
19. aug 2010

Tak my čakáme chlapca a meno sme vybrali Branko.....

janka2112
19. aug 2010

Ahojte,my cakame clapceka-kazdu chvilu....mali sme siroke spektrum este pred nedavnom...:Juraj,Hugo,Matej,Alex,Filip....napokon sme sa rozhodli pre Alexa a v zalohe mame Mathiasa/prapovod mena Matej/

maggie2
19. aug 2010

@janka2112 Pôvod mena MATEJ: Pôvodne hebrejské meno MATTIJAH znamená „dar boha Jehovu“. Staršou podobou mena je MATIÁŠ (Česky MATYÁŠ). Neskôr sa z pôvodného mena odlíšila ešte podoba MATTHAIOS, čiže MATÚŠ.

Takže MATHIAS (anglická verzia) alebo MATTHIAS (2 x T - častejšia anglosaská, či nemecká verzia) je nie MATEJ (anglická verzia MATTHEW) ale MATHIAS je MATÚŠ 😉

maggie2
19. aug 2010

@janka2112 opravujem, sorry. Správne si napísala, nakoniec máme obe pravdu, MATTHEW je takisto Matúš. Matej je len čisto slovenská podoba, záleží od uhla pohľadu. Prapôvod je rovnaký, tak ako píšeš. Pomýlilo ma len to že v angličania častejšie dávajú meno MATTHEW a nemci MATTHIAS.

adriana7
19. aug 2010

@uzu17 ,
švagriná má davidka, volajú ho dado..., nevie ale povedať š, tak, keď sa hrá s našim šimonom, volá ho timon, a šimon jeho na oplátku pumba (podľa postavičiek z levieho kráľa), vždy sa na to zabávame, ako rýchlo sa preorientujú zo svojich pôvodných mien 🙂
@warholette ,
veľmi pekný výber, my sme vybrali dievčenské mia, chlapčenské nio alebo niko, ak bude chlapec, konečné rozhodnutie je na manželovi 😉
nio by mal byť v písanej podobe neo, ale kamoška, ktorá žije v nyc nám ho "znepáčila", vraj v usa je to veľmi vulgárny rapper 😖

michaelabj
20. aug 2010

@adriana7 Nedajte sa zmiasť nejakým rapperom!!!

To je predsa pri všetkých menách keby si hľadala, možno by si našla aj nejakého "Nio" v histórii, alebo aj Niko... a možno by sa ti nepáčilo, čo robili :(
Takmer ku všetkým menám sa to dá takto povedať, aj ja poznám mená, ktoré by som nikdy nedala, lebo mi niekoho pripomínajú...
Ale pokiaľ by bol môj a len môj a ten rapper ani netuším kto je - tak by bol Neo aj za celý svet 😎

warholette
20. aug 2010

Neo bol ten z Matrixu, nie? ten rapper sa predsa vola Ne-Yo, takze sa to sice rovnako cita, ale uuuplne inak pise 😉

abbey1
20. aug 2010

Ahojte.My teraz máme dievčatko Zara Amy.A fakt ma hnevá ako sa niektorí ľudia vypytujú,prečo sme dali 2 mená a prečo také zvláštne.Zara sa mne i staršej dcére páčilo už dávno, a Amy je moja srdcovka.Viac hodín denne používam angličtinu ako slovenčinu.A tak mi tieto mená sú veľmi blízke.Srdcovka je Abbey-ale to už je ozaj nezvyklé.A nechápem,ak sa aj niekomu nepáči zvolené meno,že si dovolia to komentovať.Veď je to každého osobná vec-tá najosobnejšia.

maggie2
22. aug 2010

@abbey1 Súhlasím a tiež nekomentujem. Dala si pekné a dôstojné meno. Ja sa len čudujem a komentujem, keď ľudia dajú svojim deťom cudzie mená a - nakoniec ich i tak volajú inak. Mená pozdrobňujú (na to zahraničné mená nie sú väčšinou stavané-resp.ak sú zdrobnené, či skrátené, nepotrebujú ďalšie slovenské zdrobňovanie), skomolia a výsledok je, že dieťa je oslovované inak, než je uvedené oficiálne na papieri. Verím, že Tvoj prípad to nie je a že Zara Amy nebude nakoniec "Zarka-Ejminka" 😉

adriana7
22. aug 2010

@warholette ,
no vidíš, ja som donedávna o nejakom rapperovi nemala ani tušenia, len toho z matrixu som evidovala, ale my s mm to máme dohodnuté tak, že keď sa narodí chlapec, tak vyberá meno muž, ak dievčatko, tak ja... 🙂
a
@maggie2 , máš pravdu v tom nekomoliť a nevytvárať zdrobnelinky mien, preto sme nakoniec vybrali nio a mia, že je to krátke, jednoduché, dobre znejúce a hlavne, že toto je ten tvar mena, akým ho(ju) aj chceme volať 😵

kkiki
22. aug 2010

@michaelabj ahoj aj u nas mame olivera 🙂 rozmyslame Oskar , ale ja som Alan 🙂 dcera sa vola Stella

adriana7
22. aug 2010

@michaelabj ,
a pozerám, že aj vás už čochvíľa bude o jedného viac, rozhodli ste sa teda pre oskara? ja mám bývalého kolegu oskara, a je pravda, že to meno sa hodí dieťaťu, chlapcovi aj mužovi 😵
a je fajn, ak sa hodí aj k priezvisku...
jeden môj pradedo bol maximilián, druhý felix, aj sme nad nimi zo začiatku uvažovali, ale keď mi babička hovorila, že ich volali maxo a felino, nooo neviem - neviem 😒 (rodinu nepreonačíš... 😀 )

michaelabj
23. aug 2010

@adriana7 ; @ kkiki jooooj dievky - čím bližšie sme k termínu tým nerozhodnejší sme.
Oliver pôvodne Oskara nechcel za nič na svete (také meno na "človekovi" ešte nepočul, len na postavičke ryby z jednej rozprávky... a Filipka vybral na základe nejakého kamaráta zo škôlky ) tak som bola spokojná, lebo to bolo lepšie než "Samko, či Andrej", čo mal pôvodne , tak sme sa aj my nejako uspokojili s tým Filipom.

Potom som raz Oliverkovi spomenula, že Oskar je vlasne podobné meno ako má on, že sa začína na "O" a že budú mať rovnaké skratky mien a blá blá... no a odvtedy mu už inak ako Oskar nepovie a už nechce ani Filipa, ani nič iné...
Aj ked manžel začal najnovšie s Aurelom a potom slovanskými menami ako sú Rastislav, Stanislav, Miroslav :DDD

Tak už nozaj neviem :D

kkiki
23. aug 2010

@michaelabj ja sa priznam , kazdeho filipa co poznam je to taky tutko 🙂 nemozem si pomoct 🙂 ved deti budu len par rokov ...

a felix je tiez krasne meno 🙂

petra53
23. aug 2010

Ahojte 🙂
My máme doma 20 mesačného Peťka 🙂
Teraz sme sa práve rozhodli, že by si už zaslúžil aj súrodenca 😀 Tak sa už bláznim za menami 😀 😀 😀 a kočíkmi 😀 Ale veď čo... 😅
Páčia sa mi: Damián, Viktor alebo Timothy a pre dievčatko Salome, Elissa, Leonie, Olívia, ale neviem ako by som to dievčatko volala, keď bude maličké... 😨 😨 😨 To ma na tých menách troška odrádza... 😒 Z klasiky asi Júlia 🙂

janka_a
29. aug 2010

@petra53
Elissa- Elisska,Lisska, Lisa,Eli,
Leonie-Leonka
Olivia-Oli,Livka,Olivka
🙂zdrobneniny ktore ma napadli🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre