Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

slnieckolu
4. máj 2012

@dominikaa tak praveze tieto mena su dost bezne v poslednej dobe...frcia z kazdej strany...Ale zase niekomu to nevadi...🙂 hlavne,ze sa pacia rodicom

poisonblu
4. máj 2012

u nas chlapec Tomas, dievca Nela, len neviem ci mi meno Nela budu chciet vziat pri krste...neviete niekto?

slnieckolu
4. máj 2012

@poisonblu Urcite nebude problem,mam kamosku ktora tiez krstila Nelku a bezproblemov 😉

poisonblu
4. máj 2012

@slnieckolu no dufam, lebo to meno sa mi dost pozdava :D

amouramour
4. máj 2012

@monirecs a mate k tomu aj sediace priezvisko?🙂

bambulka026
4. máj 2012

@slnieckolu tak dajte dalsie bude Martinko 😀

slnieckolu
4. máj 2012

@bambulka026 ak bude dalsie chlapcek,tak bude Risko😉

panim
10. máj 2012

Emma

pacica
10. máj 2012

laura,damian,thobias zatial tieto mena ma napadaju 🙂

weverka11
10. máj 2012

@evatko to bolo aj u nas, ale az tak ze ja este v den porodu som nevedela co dame...od zaciatkusom chcela gregora, ale cela rodina bola proti.. Manzal chcel kristiana, tak som tyzden pred porezignovala ze ok vbude kristian.. Aon ze ale jemu sa to uz nelubi.... Som myslela ze ma slahne!!! Kedze som mala riadne tazky porod, tak som rano volaolala muzovi ze teda co mam nahlasit? A on ze jakub... A ja ze neeee bude to Gregor 🙂 aj ho mame... Dievcenske si uz ani nepamatam, lebo som bola na 10000% presvedcena ze to bude chlop... Ale ked niekedy este bude dievcatko, tak bude Isabela alebo Izabela...

lucia2904
10. máj 2012

Ahojte,no ja hladám také mená ktoré sa nedajú povedat zle..napr.ja som Lucia a neznášam z duše ked mi niekto povie Luca...To mám hned vysoký tlak a som na infarkt...tak preto chcem aj mená riešit inak....Sebastián,Maximilián,Alexander...a dievčatká Laura,Scarlet,Leoni,Lara...a každé dieta bude mat 2 mená v OP..ešte neviem aké dám pre dievčatká ale prvý chlapca sa bude volat Sebastian Vladimír...Rozmýšlala som nad 2 -menami po naších otcoch Bohuslav a František a dievčatká po mamách....Prajem pekný den... 🙂 😉

katren
10. máj 2012

@lucia2904 urcite ti deti podakuju, ked budu musiet nieco vypisovat a tlacit tam svoje mena 🙄 .....bo podla OP musia napisat.....Sebastian Vladimír a este priezvisko....no nie je to dost????

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
althejka
10. máj 2012

My sme sa konecne dopracovali k oficialnym navrhom mien ,takze v bruchu nam rastie bud Linda,alebo Daniel 🙂

anjelicek26
10. máj 2012

@lucia2904 - no len to ti uplne vyluci Sebastiana, ja ked pocujem Sebko! Sebinko! mam dost. My mame z chlapcenskych v zalohe este Benjamina, keby sa nam postastil jedneho dna este chlapcek... Ben.. to sa neda nejako zhovadit.

meiwe
10. máj 2012

My sa ideme snazit o druhe a ja iz mam vymyslene mena=]
Dievca,: melisa, madelain, marion=] chiara
Chlapec: damian, teodor, adrian, marcus
priezvisko bendik=] ,

A teraz mam tobiaska, a toho volam po novom misiak=]=]=]

boska79
10. máj 2012

@meiwe aj mate priezvisko take netradicne?

boska79
10. máj 2012

@anjelicek26 taky Sebino - to mam aj ja dost... co ti rodicia nevymyslia... vytacaju sa mi usi pritom ako to pocujem

lienkasophie
10. máj 2012

my máme Sofiu ... a duhé chceme Lili alebo Tobias poprípade Sebastián 😵

meiwe
14. máj 2012

@boska79
@boska79 priezvisko Bendik=]
Tobias Bendik je uplne krasne=]

makala76
16. máj 2012

Tak já mám jasno 😉 kluk Matyáš a holčička Adrianka, ale co na to manžel, to netuším 😉

bublinka1972
16. máj 2012

Ja som mala vybrate ADRIAN a Lenka...že vraj o ma byť chlapček.priatel o Adrianovi nechce ani len počuť...prišiel z menom Gabriel...niesom nadšena... :( a keby bolo dievčatko tak by so malo volať po mne...MONIKA...a ked počujem ked ma niekto zavola Moňa...vraždim... :(

jurkovamiluska
16. máj 2012

no ja mam Jurko vedela som uz ako dieta, ze ked budem mat mimino tak to bude jednoznacne Jurko, len sa mi noz vo vrecku otvara ked mu niekto povie DURO 😠
nepacia sa mi nezvycajne mena, chcela by som vidiet nejaku americanku, ktora by dala meno zuza, jano, fero..........

bee11
17. máj 2012

No ja to mám už za sebou, mám dve baby a jedného chalaňa. Keď som sa pred 4 rokmi rozhodovala pre meno Vivien, bola som v zahraničí, a nezdalo sa mi že je nejako rozšírené na Slovensku. Ale stále sa mi páči, tak ako som si ho vyhliadla počas pobytu vo Francúzsku. ;) A chlapec má obyčajné slovenské meno, Juraj. Som rada že všetky mená sa zhodujú s priezviskom... si myslím. Ale páčia sa mi aj takéto : Tatiana, Anna, Eva, Petra, Lukáš, Benjamín, Michael, Áron 🙂 Ale 3 detičky zatiaľ stačia 🙂

opica
17. máj 2012

my mame greguska a jerguska...ale dievcenske jednoznacne by bola alexandra a oxana 😀
kazdopadne sme sa s muzom zhodli a ludia sa cuduju, ale nam sa tieto mena pacia a hodia sa k rusky znejucemu priezvisku...

lilla244
17. máj 2012

@anjelicek26 ja som chcela benjamina, volali by sme ho benji.. ja som sa prave toho "Ben" obavala.. o to viac,ze tiez travime velku cast roka v uk a meno Ben mi anglicke kamosky dost ofrflali ? 😒
ale nakoniec mame Henryho Benjamina 🙂

kinka555
17. máj 2012

@meiwe aj ja mam Melisu, je to krasne meno,.. dalej sa mi este paci Juliana, Gabriela, Eva/Evelin, Amanda, Amelia... dievcenskych je velmi vela krasnych mien a z chlapcenskych mien Markus, Samuel, Patrik, Alex...

veronikabussolengo
18. máj 2012

ahojte mi budeme mat bud Marco alebo Luca (cita sa Luka) a pre dievcetko Lara ulebo Laura kedze manzel je talian a bude mat talianske priezvisko

avanti
18. máj 2012

@opica - Jergus je vlastne slovenska, domacka podoba Gregora, ako som sa docitala pri patrani po povode mena Jergus. Inak aj u nas bol Gregor jeden z 10 vybranych tipov 🙂)), ale vyhral Jergus, kedze mame slovenske priezvisko 😉

opica
18. máj 2012

@avanti ja viem, my sa smejeme, ze mame dve deti s rovnakymi menami 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre