Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

gaja
7. júl 2005

vážne? to je krásne... to je tak zaujímavé meno... len treba to dopasovať k priezvisku.. no uvidím 😉

alexandra
7. júl 2005

gaja to tiez nepojde, jeho auto je Alexander a volat dieta ako auto, eeeee

gaja
7. júl 2005

😀 no tak dievča Mercedes a chlapec Seat 😉

alexandra
7. júl 2005

Ford rulez 😀

madeleine
7. júl 2005

Čo ja viem, taká Alfa Romeo Romanová - Thallai ... 😀 alebo Chervolet Ružindolová... 😀

podľa mňa je to fasa... budeš celý život rozdávať úsmev, kade budeš chodiť... škoda že naši na to nemysleli...

mirka
7. júl 2005

a my budeme mať Ivanka, Ivanku a Melánku, poradie sa ešte uvidí a aj to či vyčerpáme všetky mená 🙂 a ešte Martin sa nám páči

siskatan
7. júl 2005

a mne sa paci meno Stela a Sofia... zatial mi preslo len to prve... no a pre chlapcov bude vymyslat manzel 😉

mirka
7. júl 2005

Stelu som aj ja chcela , kým neprišla Melánka 🙂

siskatan
7. júl 2005

xixi... mne este nikto neprisiel 😢 no a ked pride, mi to bude vlastne jedno 😉

mirka
7. júl 2005

🙂 ani mne ešte nik neprišiel, len nápad 😀

siskatan
7. júl 2005

ach taaaak 😀 😀 😀
hlavne ked to bude chlapec 😲

lenka1
7. júl 2005

dievcata, vidim ze skoro vsetky preferujeme zahranicne mena, a co takto klasicke slovenske mena ako Jakub, Juraj, Martina, Jana... 🙂

mirka
7. júl 2005

no našťastie máme aj iné mená v zálohe, ivko mi naznačil, že keď bude chlapec mohol by mať aj dva mená, no ale to sa mne už moc nepozdáva, ale uvidíme čo sa podarí 🙂

kacicka
7. júl 2005

ja chcem mať dvojičky dievčatká a sestra sa mi smeje že budem mať Perpetuu a Felicitu ale mne sa páči Isabella a Klara a nad chlapčenskými som nikdy nerozmýšľala

gaja
7. júl 2005

jana je švagrinka a svokrička.. takže to by bolo veľa.. a jakub je pekné, ale keď povieš Kubo, tak to už nie je bohviečo
no ja poznám jedno dievčatko a tá sa volá Silvia Cindy - to ako dve mená má... + priezvisko 😀
ale oni sú taká "zvláštna" rodinka... čo ja viem.. anička a Janík... 😉 Radúz a Mahuliena, Romeo a Júlia, Bob a bobek, včielka maja a vilko, maťko a Kubko, kremienok a chocholúšik, budkáčik a dubkáčik, puf a muf, lady a tramp ... výber je pestrý 😀

happygirl
7. júl 2005

Ked chlapcek tak Adrian (po tatinkovi 😎 som zatazena na to meno) a ked dievcatko tak Nicola alebo Natasa, Veroniku nam uz vyfukla moja segra (ma 3 tyzdnovu malu). A tiez je hrozne zlate meno Terezka... a ked dvojicky tak hodime nejake kombinacie... ozaj, druhe meno pre chlapca ak by boli dvojicky 😀 tak asi Kristian...
Moja druha segra robi na socialnom urade a vyplacaju rodicovske prispevky - samozrejme maju najviac poberatelov z radu nasich romskych spoluobcanov...dostavam sa k veci - mi hovorila ake mena davaju romovia - podla telenoviel a prave beziacich serialov - napr. Chuan Antonio Lakatos, Rosalinda, mali uz aj Sandokana Lakatosa 😀 to na margo tych mien ako Mercedes a Seat (gaja) 😎 😀 Ale ked moze taka Madonna alebo Victoria Beckham pomenovat dieta podla mesta alebo cohokolvek, preco by sme aj my, slovaci, nemohli svoje ratolesti pomenovat v duchu pokrokovej doby...? 😲 😀

xenia
7. júl 2005

Rebeka, Sofia, Sarah a David, Alan, Alex.

siskatan
7. júl 2005

hlavne, aby sa dietatu kvoli nasim vymyslom v skolke a skole neposmievali a stravili pubertalne obdobie bez vaznejsej ujmy na psychickom zdravi 😎 😀

azalka
7. júl 2005

happy,
len aby tie nase deti potom aj tak nevyvadzali, ako napr. taka paris hilton (ová) 😀

kala
7. júl 2005

ahojte tak my budeme mať bábätko vo februári a volať sa bude Michaela po mne alebo ak to bude chlapec tak to veru ešte vymýšľame s manželom on sa volá Robert neviem aké meno by sa hodilo k priezvysku na B poradte mi mne sa páči aj Jakub, Samuel, Lukas, ...

alexandra
7. júl 2005

Myslite ze by mi schvalili Aragorna a Arwen, pripadne Vilu Amalku, pripadne Amidala...? To by bolo dost ze zaujimave...

xenia
7. júl 2005

A nech maju meno ake chcu, len nech su zdrave a robia radost nam aj sebe!!!! 🙂

madeleine
7. júl 2005

alex: v nemecku bolo pred 30timi rokmi v móde meno Maiko alebo Maik. Volala sa tak nejaká strašná seriálová hviezda... dnes o seriáli nikto nič nevie a väčšina chlapov si s takým menom príde byť smiešna...

azalka
7. júl 2005

ja by som navrhla deti najprv ocislovat a nech sa potom same rozhodnu, ked budu mat dost rozumu, ake meno sa im paci, no nie? aspon by nikto nic rodicom nevycital 😀

madeleine
7. júl 2005

azalka: no ja neviem, mňa teda ešte nenapadlo pomenovať dieťa podľa seriálovej hviezdy... resp. keď osm bola mladšia áno, ale dnes už sa na vec pozerám trochu inak.. a až budem tehotná tak to bude úplne o niečom inom.. 😉

ale to s tým číslovaním tiež nie je zlé... a najlepšie bude rímske... XVII sem poď!!! 😀

grmitko
7. júl 2005

my mame v tomto s mojim drahym jasno uz davno. Uz pred rokmi sme sa zhodli, ze chceme diavcatko a chlapeceka, Michaelku a Patrika (mena mal kupodivu vybrate moj drahy 😀 😉 )

mirka
7. júl 2005

Gaja zabudla si Čuk a Huk a v prípade trojičiek Hui, Dui, Lui 😀

matja
7. júl 2005

a co tak najznamejsie dvojicky z rozpravky - Janka a Danka? 😀

liska
7. júl 2005

Ja som niekde citala,ze mamicka pocas tehotenstva podvedome citi,ako sa dietatko ma volat a vraj sa jej v tom nema branit,pretoze potom sa to dieta nestotozni so svojim menom a nebude ho mat nikdy rad. 🙂 Neviem,kolko pravdy v tom je,poznam vsak chalana,ktoremu meno "nasilne" vybrala svokra jeho mamy (fakt nasilne,bola ho zapisat na matrike,kym ona este lezala v porodnici) a ten svoje meno odjakziva nenavidel a dokonca mal problem nan reagovat-tak ho najblizsi aj tak volali inak.

mirka
7. júl 2005

liska a ako sa volá? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre