Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

vaska101
18. nov 2010

ja uz cakam kazdu chvilu ja chcem meno Alexandra alebo Milan ale hlavne chcem aby uz bola na svete a bola zdrava.

tehulka2011
22. nov 2010

Ahojte, co poviete na chlapcenske meno André? Prosim, napiste ako vam to znie 🙂

katka123456
22. nov 2010

@tehulka2011 znie to super 😵

tehulka2011
22. nov 2010

@katka123456 jee, to som rada ze sa paci. Vidim ze ty mas Lily - ak by som mala dievcatko, tak som mala vybrate meno Lilien 🙂 Ale cez vikend sme na ultrazvuku videli pipika 🙂 a s chlapcenskymi menami je vo vseobecnosti ovela vacsi problem!

mckenzie
22. nov 2010

Gregor?

katka123456
22. nov 2010

@tehulka2011 to mas pravdu. ja som zasa mala pre chlapca vybrane meno Andrej, preto sa mi aj André velmi paci 🙂 . nasa mala sa vola Liana a volame ju Lily alebo Lina.

tehulka2011
22. nov 2010

@katka123456 sranda 🙂 tak mame asi rovnaky vkus

weverka11
22. nov 2010

takze mam 3 dni po termine a vcera prisiel tatino, ze jemu sa Kristian uz az tak velmi nepaci!!!!!!!!! akoze 9 mesiacov o to orodoval, az som prikívla a teraz ze jemu sa to uz nepáci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! parada, ze???????? ani dievcenské nemame!!! ale uz ho fakt kašlem, dnes som mu volala do prace, ze ma smolu, dam meno ktore sa mi pacilo uz od zakladky, aj ked sa mi k nasemu priezvisku velmi nehodí - Niko Malý a dievceske Dianka - to sa nepači jemu, ale ako uz niekto mi tu radil, dufam, ze po porode bude v takej euforii, ze to proste strávi.... Mal si vybrat nejaké rozumné meno a nie mi 3 dni po termine povedat, ze jemu sa Kristian nepači!!!!!!!!

katecameron
22. nov 2010

@weverka11 Diana je celkom pekne neboj on si zvykne keby nahodou ale ten Niko no nic moc ale to je tvoj vyber nemam v umysle ti do toho kafrat ten Kristian je podla mna krajsie 😉 s tymto priezviskom poznam chlapca Petra Maleho no drzim palce aby si svoje rozhodnutie nelutovala neboj este stale mas cas rozhodnut sa podla mna by sa hodilo nejake meno kde je v mene pismeno L ako napr...Milan Maly moj muz napr.povedal ze keby sme mali este dieta tak sa bude volat tak na ake meno sa narodi keby toto bol vymyslel pri nasom 2synovitak by sa nevolal Viliam ale Rudolf 🙄

tommy13
22. nov 2010

lol ...taak nemoze sa volat po stryckovi ;)

maggie2
22. nov 2010

@lenocka84 Lena /čítaj léna/ je momentálne jedno z najvychytenejších a najmódnejších mien v Nemecku. A ver, zdrobneniny na toto meno nepoužívajú 😉

maggie2
22. nov 2010

@tommy13 lol....mala som na mysli toho čo v šesďesiatomtreťom zastrelili 😉

maggie2
22. nov 2010

@tehulka2011 a k akému priezvisku? S dĺžňom na konci sú v niektorých končinách sveta problémy...ale inak OK 😉

maggie2
22. nov 2010

@weverka11 ona @katecameron Ti naozaj radí dobre. Niko k tomu priezvisku znie nie veľmi dobre. Skúšala si ešte niečo iné? Je to strašne krátke a ten zvláštny sled slabík ni-ko-ma-lý nerobí dobre uchu. Držím palce pri výbere toho správneho mena 😉

bobocka
23. nov 2010

@weverka11 ja som tiez za kristiana 🙂 to je prekrasne meno. a tu dianu ti veru schvalujem.aj ja som diana 😉 dobre sa mi s tym menom zije 😉 niko je pekne meno-no co ja viem....kristian jednoznacne nad nikom vyhrava.ale vsak uvidis ked sa drobec narodi.mozno bude vyzerat ako adam ci tomas. (moje srdcovky) 😉

bobocka
23. nov 2010

@tatiana1985 ty si dala malickej kraaasne meno.karolina je aj jeden z mojich buducich kandidatov.skvele meno,no kajka ci kajinka mne strasne trha usi.karolina je nadherne samo o sebe,netreba to zdrobnelinkovat,ked uz ,tak karolinka,ale ani to netreba.karolina je uzasne 😉
ja som vzdy,uz od mala chcela annu(po anne zo zeleneho domu 😉 ),no je mi jasne,ze by ju volali anka a anicka a to by som ja nezvladla 😠 anna je uzasne a basta.ziadne zdrobnelinu k tomu.a treba to vyslovit s dvoma n.tak by som to chcela.no ostane to len pri mojej tuzbe.moj muz by mi to nikdy nedolvolil 😢 zvlastne,ze ja mojho syna volam kadejako,misko,misino,misiatko(najradsej vsak michal)...ale keby som mala dceru,tak by som ju volala len jej menom.nie zdrobneliny.teda si to myslim.ema je nadherne-emka byt nemusi,eva je krasne-evicku netreba,hana nie hanicka,jedina zdrobnelina z mien co by som prijala pre moju dceru je zdrobnelina od dominiky a teda domka 🙂 to je mile. 😉 mne sa pacia nase slovenske mena,netreba behat do sveta koli originalite,ale ked by som si mala vybrat,tak sa mi poslednou dobou paci dievcenske ava(cita sa ejva) to je krasne.ale tak hlupo to znie s vacsinou slovenskych priezvisk( s nasim urcite 😅 ).su aj slovenske priezviska,kde to sadne super,ale tie nase typicke priezviska,k tym sa cudzokrajne mena podla mna nehodia vobec.divne to znie,jak past na oko 😀

tatiana1985
23. nov 2010

@bobocka oooch vdaka 😉 😉 Karolina sa mi pacilo vzdy, bez reci, bez rozmyslania..ziadnu dokonca nepoznam, cize o to som to mala lahsie (ziadne vybavenie si nerijemnej osoby 😀 😀 )
... v porodnici som kusa zazmatkovala...potom sme utekali na matriku prepisovat 🙂 🙂 😀
vola sa Nela Karolina, ale volame ju Karolinka....a tiez kazdemu prizvukujem ze ju maju volat karolina.ziadna kaja, kajka, kajuska a pod.skratky 😠 😠 😠

weverka11
23. nov 2010

tak si predstavte, ze vcera dosiel zas mm domov a povedal vetu, ktorá sa navzdy zapíse do dejín.... Dajme toho Gregora, je to krajsie jak Kristián 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (9 mesiacov som za gregora orodovala ja a on o tom nechcel ani počut 😀 😀 😀 😀 ) ja z neho umrem 😀 😀 😀 😀 😀 nakoniec som mu povedala, ze nech uz o menách nehovorí nič, že sa dohodneme po porode, ale potmehútsky som sa popod fúzky usmievala 😀 😀 😀 😀

ypsinkova
23. nov 2010

@weverka11 ty si ešte neporodila ? 😕 ... mne sa viac páči Kristián,som zvedavá,ako sa rozhodnete

tatiana1985
23. nov 2010

@weverka11 ale gregor je fajne 🙂 😉 😉

weverka11
23. nov 2010

@ypsinkova neporodila, uz mam niekedy pocit, ze si tam ten krpec urobil atomovy kryt a nechce vyliezt 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak to som aj ja zvedava, co nakoniec dáme 😝 Ale gregor je moja srdcovka... A najlepsie je, ze ci to bude Kristian alebo Gregor, ani jedno z tychto mien sa nepači svokre 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

weverka11
23. nov 2010

@tatiana1985 pre tie zdrobneniny, co si spominala som nechcela ja Kristiana, lebo svokra by mu hovorila Kikuško a to ma ide rozdrapit!!!!!!! ani kiko sa mi nepači... iba kristian je pekné.... pri gregorovi nemaju ako zdrobniť, maximalne gregorko alebo gregory, čo sa mi páči 😀

ypsinkova
23. nov 2010

@weverka11 veď svokre a nemusí páčiť,zvykne si 😀 ... a kedy sa máš hlásiť v nemocke ? a pre babu nemáte nič vybraté ?

tatiana1985
23. nov 2010

@weverka11 ved to 😠 😠 tebe sa paci krasne meno a okolie ma tendenciu si ho zmenit tak, aby naahodou namiesto 3slabik, stacilo povedat len 2 😠 😠 boze, ludia su dnes lenivi este aj mena vyslovit 😒 😒

inak, aby sineosstala prekvapena ze svokrusa si vymysli nieco 😀 😀 😀 gregy..alebo griusko 😀 😀 kto chce vie vymysliet vselico 😀 😀 😀

weverka11
23. nov 2010

@ypsinkova pre dievčatko ja chcem stále Dianku, ale tatino s tym nesuhlasi, to spolieham na euforiu po porode ze privolí 😀 On chce Adrianu, ale vsetky adriany ktore poznam volaju Aďka a to mi dosť vadí... Boze to nikde na svete tak nepastačia mená ako na Slovensku!!!!!!!!!!!!!! toto je strašné..... a ešte je v hre Gabriela a Agáta... Všetko take krasne mena a čo z nich niektorí ludia vedia urobiť....
Do porodky idem zajtra zbalená, tam mi povedia, či už, alebo ešte počkáme, lebo nechcem vyvolavačku, iba v nutnom pripade...

weverka11
23. nov 2010

@tatiana1985 ale vies co je zaujimave???? ze neterka je Sára a jej inak nepovie len sarinečka.... Aj ked neposlucha je len a len Sarinečka!!!! a Gregor jej robi problem...

tatiana1985
23. nov 2010

@weverka11 jeeeejda, sarinecka? 😀 😀
no, nic v zlom 😉 😉 ale ja by sa uz teraz bala co si vymysli na gregora 😉 😉 😀 😀
...aj my sme mali na chlapca kristian-to ale mm nechcel ani za svet..no mne sa velmi pacilo ..ale gregor je super 🙂 🙂

weverka11
23. nov 2010

@tatiana1985 ale to iba ona je taká, aj som na to neni zvyknutá, kedze z nasej strany sa nikdy nič také nerobilo... Ja som vzdy bola len Veronika, max. Veroni, moj tatino vzdy Jozef, nikdy Jojinko, mama Ivana, tej dokonca ani Ivka nikto nepovedal, brat Adam - adamko a ziadne spastačeniny typu aduško a pod.... Ja sa s tym nedokazem stotoznit a bojim sa ze sa s nou koli tomu pohadam, lebo ona je dobra svokra, len do tych mien brble furt...

ypsinkova
23. nov 2010

@weverka11 tie babské sa mi páčia,čo sa páčia aj tebe,ale tá Adriana ani nie ... ale aj moja svokra mi už vravela,ak mená mám dať,keď budete mať deti,ale ja ju počúvam asi tak,že jedným uchom dnu a druhým von 😀
tak ti držím palce,nech to máš už čím skôr za sebou
a inak ako si to tak dlho vydržala,aby si sa nedozvedela pohlavie ? 😝

tatiana1985
23. nov 2010

@weverka11 no uz len to nakoniec dobre dopadne 😉 😉 verim tomu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre