Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

evelyn19
5. aug 2016

@vladikmatka mne sa tiez pacia tie mena, ktore si napisala, Jakuba uz mame a tiez do mna vsetci hucali, ze je to otrepane, ze Jakub je uz kazdy druhy, ale nenechali sme sa odradit a nelutujeme 🙂 a mne osobne sa paci este Filip...

bajana
5. aug 2016

@vladikmatka kludne by som dala aj nejakeho -slava, ti su dnes velmi vzacni: Stanko, Mirko, Jarko, Lacko...ale aj jednoduche mena ako Jan, Ivan, Ondrej, Marek...My mame Richarda 😉

alchemilkazltozelena
5. aug 2016

@vladikmatka Daniel 🙂

moncik4
22. aug 2016

Ahojte dievcata, potrebujem pomoc pri vybere mena pre chlapceka. Uz som v 39 tt a STALE nie sme s manzelom rozhodnuti pre meno 😀. Najviac sa nam paci Samuel, ale kedze ma meniny 26.8... a ja mam termin 5.9. , ale vraj to uz vyzera na tento tyzden, tak neviem neviem... paci sa nam este Dominik, Šimon, celkom aj Matej a Filip.. ale mame dost tazke priezvisko Sprušansky... ake meno by ste zvolili? ☺

fadama
22. aug 2016

Dobre si rozmyslite ake date meno svojmu dietatu lebo snim bude musiet aj zit. Skoda ze mojim rodicom nikto toto nepovedal...... 😒

zooeynka
22. aug 2016

@fadama a ako sa volas? ;)

vladikmatka
22. aug 2016

@moncik4 veľmi je pekné aj Janko - Janíčko 🙂

miladkaaa
22. aug 2016

@moncik4 Dominik Sprusansky,krasne mi to tam sedi :*)

nikayla
22. aug 2016

@moncik4 Maťko Sprušanský 😉

missdiva
22. aug 2016

@moncik4 Ked sa vam najviac paci Samuel tak mate vybrate 🙂 . Tiez si myslim, ze je to velmi pekne meno. Urcite sa neriad podla datumu menin.

fadama
22. aug 2016

@zooeynka Mam na to najhorsie meno na Svk.

Nadezda. 😢

zooeynka
22. aug 2016

@fadama ach jaj....musim s tebou suhlasit...prepac...ale nie, su aj horsie ;)

huahua
22. aug 2016

@fadama ale nie... čakala som nejakú Eugéniu, Matildu alebo Gertrúdu. Je netypické, ale rozhodne nie najhoršie. A ak ti niekto povie Naďka, tak to je pekné, nie? Teda, aspoň mne to nepríde hrozné a ani by som sa nad tým nepozastavila 🙂

fadama
22. aug 2016

@zooeynka dakujem ze somnou suhlasis. pre mna je to meno ako nocna mora.

fadama
22. aug 2016

@huahua Ani Nadka sa my nepaci ani nic podobne, to meno Matilda co si napisala sa my paci, ale vybavujem si zmenu mena na meno Laura dufam ze sa my to raz podari. 🙂

ollski
22. aug 2016

@moncik4 ja som este na porodnom stole nemala mena pre chalanov 😒 😨 😕 ...Šimon sa mi v spojeni s vasim priezviskom dost tazko vyslovuje 😉 😉 ostatne 3 su pekne...ja som chcela Jurka 😀 ale nepresiel...skus pozriet aj podla menin...

petuskaa12
22. aug 2016

Caute..my cakame dvojicky a manzel uz ma presne vybrate. Peter a Jakub
Peter a Viktoria
Viktoria a Elena 🙂

huahua
22. aug 2016

@fadama No mne sa Naďka páči 100x viac než Matilda. Jediné Matildy, ktoré som poznala boli kravy na dedine. (naozajstné kravy myslím)

fadama
22. aug 2016

@huahua mozno neni az take zle to meno ale deti boli zle skole na mna kvoli tomu menu . Zostalo my to do dnes a neviem si nan zvyknut ani po 10tich rokoch. ☹

emarekova
22. aug 2016

@fadama mas krasne meno!!ja som tak pomenovala starsiu dcerku,hned ako som zistila,ze som tehotna som vedela,ze bude Nadezda. A uplne sa jej to meno hodi a nema s nim ziadny problem. Ten kto ma s niekym problem ma problem sam so sebou a ventiluje si svoje komplexy..

fadama
22. aug 2016

@emarekova A kolko ma tvoja dcerka rokov ? A preco si si vybrala prave take meno ? Ja inac nemam problem sama so sebou, mam to od ZS, dlhe roky sa my vysmievali za to meno tak preto ho neznasam a dufam ze sa my ho podari zmenit.

moncik4
22. aug 2016

Aspon nestresujem zatial kvoli porodu,ked si lamem hlavu stale nad menom,lebo som neskutocne nerozhodna 😀Vecer prednesiem vase navrhy muzickovi, som zvedava na odpoved... a dakujem za rady 😉

emarekova
22. aug 2016

@fadama ona ma 8 a nikto ani v okoli ani v skolke,ci v skole sa jej za to neposmieval. Ja som nemyslela,ze ty mas so sebou problem,ale ti,co si robili srandu z teba. Kamaratka je Nadezda..meno Nada/Nadka sa mi velmi pacilo,ale ked som pochopila,ze ona je Nadezda,to ma zabilo. A keby sa to dalo,tak mam doma Nadezdu 1 a Nadezdu 2 😉
Inak ja som Eliska a tiez si zo mna robili srandu a skaredo mi hovorili,ale uz je to za mnou a snazim sa zit s tym,ze je to krasne meno,ktore by som ale svojej dcere nikdy nedala 😀

emarekova
22. aug 2016

@moncik4 vsetky mena,co si napisala sa podla mna k tomu priezvisku hodia. Alebo este Oliver a Marek 😉

fadama
22. aug 2016

@emarekova tak som rada ze aspon tebe sa to podarilo prekonat, ale mne sa to nedari, a velmi by som chcela mat ine meno,snazim sa o to aby my ho zmenili velmi dufam ze sa to podari. v 8 rokoch sa este ani mne nik nesmial to prislo pozdejsie, dufam ze tvojej dcerke sa to nikdy nestane. 🙂

emarekova
22. aug 2016

@fadama dakujem,to by len raz niekto skusil 🙂 deti vedia byt castokrat zakerne,mozno viac ako dospelaci. Uz v takom veku si potrebuju dokazovat,ze maju na vrch nad inym..je to smutne a mrzi ma,ze sa ta to tykalo. Naozaj mas pre mna krasne meno a nezvycajne,preto sa nam paci,nepocujes ho na kazdom kroku ako napr. Sofia,Viktoria,Nina atd.aj ked tie su tiez pekne

fadama
22. aug 2016

@emarekova ved to ze su len deti a uz vedia byt zakerne, vela my uz povedalo ze ved je to pekne meno ale mne uz ziadne reci nepomozu,mne pomoze iba zmena mena. 😉

aniele
22. aug 2016

@fadama Prečo? Nadežda znamená Nádej, to je predsa meno s úžasným nábojom. Či ti vadí ruština? Laura sa zase v taliančine pohráva s Vavrínom a Vánkom (podľa Petrarcu 🙂).

emarekova
22. aug 2016

@fadama skoda ☹ mrzi ma,ze to v tebe zanechalo take stopy a nedokazes sa nad tym povzniest a hodit za hlavu. Prajem ti teda,aby sa ti to podarilo vyriesit v tvoju spokojnost (len aby ta to po rokoch nemrzelo) 😀

fadama
22. aug 2016

@emarekova myslim ze ma toto urcite mrziet nebude 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre