Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

janka830
3. feb 2011

🙂 chlapčenské sa nám páčilo : Oliver ale chlapčenským sa už nemusím nateraz zaoberať takže dievčenské zatial : Nina, Laura, Nela

martin098
12. feb 2011

my sme dali
christopher

katka888
13. feb 2011

@micurka
Juliana , a mozes ju volat Lili

veva82
13. feb 2011

@mamoka4 k Stele by sa ti hodilo aj Nella.Stella a Nella to by bolo tiež pekné 🙂 či??,

mamuli
14. feb 2011

@ngelik My máme doma osemročnú Dorotku, volajú ju Dori je strašne zlatá a šikovná, je to rodená tanečnica-na tanečnej umeleckej škole patrí medzi dve najlepšie tanečnice - obidve sú Dorotky. Takže ju potom určite zapíš na tanečnú 😉 . Teraz čakáme Adamka, viem že ich je veľa, ale ja viem, že je to Adamko a hotovo 🙂 .

zora256
14. feb 2011

My ešte nevieme čo budeme mať,ale mená máme Elizabeth a Emanuel.Je to naše prvé bábo ak by aj druhé bolo toho istéhopohlavia tak sa nám páči ešte Sofia a Samuel,Teodor a Timotej.My totiž chceme len dve deti,ale miensa nám páči toľkoto. 🙂

anet2212
14. feb 2011

ahojte, mi mame: Nikolasko, Nancy a teraz cakame Amy (Ejmy) 🙂 no paci sa mi aj Noemi, ale uz si vsetcia zvykli, ze to bude Amy 😀

andiy
19. feb 2011

Zatial nevieme čo čakáme ale pre dievčatko sa nám páči : Nicol,Nataša ( len ma nenapadá ako by sme ju volali okrem Nataška).Moc sa dievčenskými menami nezaoberám,mám silného tušáka,že to bude chlapec 😀 a pre chlačeka sa nám páči:Nikolas 😉 Ak viete nejaké pekné mená chlapčenské kľude mi napíšte 🙂 najlepšie by bolo na pismeno N,nech zachováme tradíciu 🙂 🙂

ciefulik
19. feb 2011

@andiy Naťa 🙂
ja som mala tiež silný pocit, že to bude chlapec a máme ružovú Lindušku 😵

andiy
19. feb 2011

@ciefulik Naťa? Tak voláme Natáliu 😉 Ale ja ho mám strašne silný,už pokukavam modre oblecko a uz mám aj kočík vybraní sice este ho nemam kupeny ale moc moc sa mi paci(tiez modry) 😀 Linda je krásne meno,musim pochvalit 😵 len uz ked mam 2 deti s menom na N tak aj to tretie 😎

jaannuusskkaa
19. feb 2011

co poviete na meno Chelsea pre dievcatko :D

lucia00123
19. feb 2011

@jaannuusskkaa ahoj chelsea nie tak sa vola moja mačka 😀

jaannuusskkaa
19. feb 2011

hehe sranda :D ja som mala psa filipa a nas chlapcek sa bude volat tiez filip :D

milasssku
21. feb 2011

Ahoj baby 🙂 Potrebovala by som poradiť pekné chlapčenske meno, no má to háčik... Nepáčia sa mi staršie mená ako sú Peter, Ján, Jozef, Lacko atď.. Sme veľká rodina a máme už Matiasa, Nikolasa,Lucasa, Samuela, Patrika, Denisa,Sebastiana na ceste Aleška.. páči sa mi tento štýl mien nie moc exotické,ale ani nie obyčajne.
A sama som z toho JELEŇ 😝

bambi9
21. feb 2011

@milasssku a uz viete co cakate? 😅
mne sa este paci šimon, aj simon, tobias, marko, alex, filip, oliver atd 😎

warholette
21. feb 2011

@milasssku chcela som ti aj ja napisat tobias, filip a simon ako @bambi9, ale popularne netradicne mena v poslednej dobe su aj damian, alex, alexander, max, maximilian, daniel, kristian, christofer...

milasssku
21. feb 2011

@bambi9 nie nevieme, ale cítim to na chlapca 🙂 Simon je pekné , ale bojím sa že si z neho naši spravia Šimonka.Oliver je sused (moje vysnívane meno)

@warholette Christofer je krásne... 😅

Ďakujem za rady 😵

b1105
21. feb 2011

my ideme mat chlapceka a nevieme sa dohodnut mne sa uz dlho paci Sebastian ale moj manzel tvrdi ze ho budu volat Sebo to je brrrr, inak ku priezvisku by sa to pekne hodilo. Jemu sa paci Gabriel ale neviem mam dat dietatu take meno aj ked nie som uplne presvedcena?

lola11
22. feb 2011

@b1105 no a Gabriela ti zase budu volat Gabo - to je hruza nie? Uz to bolo tolkokrat povedane - preco my slovaci musime tak potvorit mena??!!!
My mame Kristiana a jasne ze mi ho volaju Kiko - nervy mam!!! Teraz keby sme mali chlapca tak to bude Tobias a ak dievcatko, tak neviem 😒 😒 Kedysi sa mi strasne pacilo meno Alexandra, ale hned ma mama z toho dostala ked povedala - pekne Saška-no dakujem. Mne sa paci skor Alexa, Lexie alebo Alex z tohto mena. Manzelovi sa paci Kiara - ku Kristiankovi pekne, ale neviem....No a dlho ma drzalo aj Laura, Ella, Nela, Ema - ale ked ich je uz strasne vela....Tak asi musime mat toho chlapca v tom mame jasno. Ale ked ja tak tuzim po bambulke 🙂 🙂

lola11
22. feb 2011

@milasssku no a co tak Marko - to je tiez krasne 🙂 🙂

lola11
22. feb 2011

No a este som zabudla na jedno krasne meno pre dievcatko, ktore by som chcela dat - Liliana alebo Liana 🙂 🙂
@milasssku kedy oslavujete meninky a ako volas malu Lily? To sa mne hrozne paci, ale manzel neni moc nadseny 😒 😒

milasssku
22. feb 2011

@lola11 Lola už potom asi Marcus, ale nehodí sa k nášmu priezvisku ☹

No a my oslavujeme 25.2 meniny, Liliana je v českom kalendári, aj ked som najskôr uvažovala že by sme oslavovali o týžden skôr na Lianu...ale nakoniec sme sa rozhodli takto.Voláme ju Lili,Linuška a keď neposlucha je aj Lina 😀
Naša mama jej zas inak nepovie ako Linča, a mna ide pri tom roztrhnúť 😠

micurka
22. feb 2011

Lili môžeš volať aj Lilinka 🙂 Ja tiež zvažujem toto meno 🙂 ale osobne by som dala meno Lilien - ako celé, len neviem, kedy bude mať meninky..

danielka2ko
22. feb 2011

@janka830 Nina a Nela su velmi pekne mena 🙂 ja tiez uvazujem nad Nelou, ale sa mi zda, ze uz ich je dost vela, este sa mi paci Karolina a Natalia, no a chlapcenske netusim 😒

janka830
22. feb 2011

@danielka2ko
ahoj 🙂 no my sme sa nakoniec rozhodli pre Lauru, pretože sa nám oveľa viacej hodí k priezvisku...🙂 to "r" tam vynikajúco zneje 🙂

danielka2ko
22. feb 2011

no ja mam na rozhodovanie este dost casu, termin mam 14.augusta, tak snad dovtedy budem aspon vediet, ci vyberat chlapcenske, ci dievcenske 🙂

lucyka1
22. feb 2011

ahojte. tiez mam dilemu ake meno dat babatku.... pri dievcatku ani nie to velmi tuzim po Emke. no chlapcenske je uz horsie. ale zajtra ideme na sono aj s manzelom a mozno sa dozvieme aj co to bude. ak to bude chlapec tak som stratena pri vybere mena... vlastne ani asi nechcem pre istotu vediet co to bude 🙂 😉 ale asi nevydrzim 😵

andiy
22. feb 2011

čo hovoríte na meno ALAN? 🙂

syslica
22. feb 2011

@andiy Pekné meno, zo staršej generácie poznám akurát karikaturistu Alana Lesyka, ale teraz už ho dávajú aj maličkým chlapčiatkam 🙂
"Našu" Améliu, Amélku tiež zvykneme volať aj Lili ... a oslavuje s Amálkami,
Ja som asi dosť staromódna, lebo sa mi páčia tradičné slovenské mená (Mária, Anna, Jerguš, Ondrej - bodaj by nie 😉 , Eliáš... keď som videla bábo Jeremiáša, až sa mi vlasy zježili, ale jeho rodičia ho volajú pekne Reminko 🙂

lilla244
22. feb 2011

mne sa velmi paci Lola.. len asi by som ho dala len ako skratku nejakeho mena..neviem vsak akeho.. ???
tiez sa mi paci Ella.. a z chlapcenskych Max.. ale tych je uz skutocne velka hromada 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre