Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

minitimi
26. sep 2010

Este nevieme co budeme mat lebo babo sa s nami hra,ale mena uz mame vybrane. Bude to Timotej alebo Timea. 😀

katecameron
26. sep 2010

@lenkadanko kasli na ostatnych je to tvoje dietatko ty mas najvacsie pravo rozhodnut aj mne takto kafrali do miena pre 1dieta a zhnusili mi vela mien nakoniec ked som cakala 2 tak uz som nikomu nepovedala ako sa bude volat vsetci sa to dozvedeli az ked bol maly na svete takze ja mam zle skusenosti s prezradenim mena dopredu

zuzana_m
26. sep 2010

ahojte, teraz som objavila tuto temu, akurat mi padla vhod....pretože - čakáme asi dievčatko, no a mali sme vybraté Nela, ale mne sa ajtak páči viac mien, a mám z toho normálne dilemu teraz, ved meno je navždy a chcem dať pekné a byť s tým spokojná...páči sa mi ešte: Ema, Viktoria, Natalia..... (keby to bol predsa chlapec, tak by bol po tatovi 🙂 ) ....hm, poradte, ktoré sa vám zdá naj? 🙂

katecameron
26. sep 2010

@zuzana_m tak mne sa najviac paci Ema potom Nela tie ostatne nie moc

lenkadanko
26. sep 2010

@katecameron dakujem,mas pravdu.ja sa uz radit s nikym nebudem lebo to vsetko skonci len zrusenim mojich tuzieb. a ako sa volaju tvoje deticky?

katecameron
26. sep 2010

@lenkadanko Adrianka Marek Viliam sa volaju ale strasne som chcela Daniela alebo Andreja syna a kedze svokrovci tieto mena neznasaju furt rypali domna ze take otrasne mena ich vnukovi nemozem dat az mi to uplne sprotivili ale to som nevedela ze sa mi narodi dcera takze nakoniec to nebol Daniel ale Adrianka aj na to meno pindali ale zvykli si aj u vas si zvyknu uvidis zozaciatku mozno budu mat narazky ale hned ich uzemni aby vedeli ze nemaju pravo oni si svoje deti pomenovali podla toho ako chceli tak nech aj tebe daju tu sancu drzim palce 🙂

katecameron
26. sep 2010

@lenkadanko a ozaj mne sa najviac z tych tvojich paci Sofia 😉

alexandrag1
26. sep 2010

my sme strasne chceli spojenie mien Alexandra Nela,ale cakame chlapciatko:o) mne sa paci Tadeas ale tatinovi nie,tak bude Tomasko po nom...paci sa mi aj to ale predsa Tadeasko ma cosi viac do seba 😝

lenkadanko
26. sep 2010

@katecameron hej ne u mna bolo toto meno na prvom mieste.vzdy som hovorila ze ked raz budem mat dievcatko ze chcem sofinku 😲

katecameron
26. sep 2010

@lenkadanko ja som tiez takto prisahala ze ked budem mat syna urcite bude Daniel a druhy Andrej ale vidis mam Mareka a Vilka

zuzana_m
26. sep 2010

@katecameron dakujem za nazor 🙂 aj mne sa asi z tych naj paci Emka, no uvidime, ked sa narodi a prvykrat ju uvidim ,myslim ze budem vediet ake meno 😉

mysenac
26. sep 2010

@zuzana_m mne sa zas velmi nepaci Viktoria, ale Ema, Nela a Natalia su pekne 😉

zuzana_m
26. sep 2010

@mysenac dakujem 🙂 no ja by som najradšej všetky dala 😀 ale nie, spolieham sa na ten prvy pohlad, ked mi ukazali maleho tak to bol taky instinkt, dufam ze aj teraz tak bude 🙂

mysenac
26. sep 2010

@lenkadanko mne sa pacia mena co mas vybrate - asi najviac Natalka 🙂 Mam pocit, ze teraz sa kazde druhe dievcatko vola Sofia, ale ked sa ti to paci, preco nie. My mame pre chlapca vybrate Jakub a tych je tiez v poslednych rokoch viac ako dost. 😀 Ale paci sa nam a to je hlavne

mysenac
26. sep 2010

@zuzana_m urcite, ked babo prvykrat uvidis, budes vediet, ktore vybrat 😉

lenkadanko
27. sep 2010

@mysenac ahoj dakujem za radu a tebe uz coskoro sa narodi chlapcek .to je krasne uz len 10 dni mas do porodu ja sa uz neviem dockat mojej princeznicky a mam pred sebou 3 mesiace do porodu 😕

mysenac
27. sep 2010

@lenkadanko u nas to zatial vyzera na dievcatko - podla ultrazvuku, takze zrejme bude Kristinka, ale ja hovorim, ze iste to bude az ked sa to narodi...navyse mi kazdy hovori, ze mam brusko ako byva pri chlapcoch a podobne veci, takze uvidime 😉 zatial to beriem tak 50 na 50

lucinka1104
28. sep 2010

Ja som dnes našla pekné meno Saniya, Sanei len bz sa nam toasi nehodilo

maggie2
28. sep 2010

@lucinka1104 Sanei asi ani ako meno neexistuje, to odkiaĺ máš? Sanei býva napr. v Iráne, Iraku možno ako priezvisko, ale ako meno? Pouč nás, odkiaľ je to meno.

maggie2
28. sep 2010

@shirley Tvoje krstniatko má krásne a originálne meno

mariro
29. sep 2010

@lusi26 - pekne mena..richarda mam aj ja,nema take meno vela chlapcov,takze bude to take zaujimave a Liliana je tiez dobre 🙂 .Dobry vyber.

lucinka1104
29. sep 2010

@maggie2 ja to mam z babynameword.....

maggie2
29. sep 2010

@lucinka1104 asi Baby Name World, nie? SANEI tam takisto nefiguruje 😠

lucinka1104
29. sep 2010

@maggie2 ja po anglicky neviem no a čo nie som zato horšia ako ty pani Mgr aj to som napísala zle , že?

lucinka1104
29. sep 2010

OK píše sa to sanai spokojná ?? a už nemusíš reagovať

briketa
29. sep 2010

no u nas po Neal a Aili to vyzera na Elle pre dievca a Toby pre chlapca + angl. priesvisko

najjulinka
29. sep 2010

maggie2 jak keby tam boli všetky mená... ja na zoznamy mien používam ako kontrolné meno Avidan 😉 😀 😀 😀 a zatial tie zoznamy mien na nete slabota... skoro nikde nie je...

briketa
29. sep 2010

Nela sa paci aj mne ale manzovi nie, tak tam som skoncila. U mna nie je problem nast meno, ale problem je aby sa pacilo aj manzovi

dendy1
29. sep 2010

@briketa ahoj, tak u nás je to presne tak isto 😀 Ale oddnes budeme riešiť už len jeden variant - dievčenské 😀 máme to už potvrdené 🙂

maggie2
29. sep 2010

@lucinka1104 ako čo sa urážaš? Prečo do mňa útočíš? Veď Ty nemáš ohľaduplnosť voči dievčatám tu, čo to potom čítajú, ani si po sebe neskontroluješ čo napíšeš, dávaš tu skomoleniny mien ktoré neexistujú a nakoniec som ešte i ja na vine? Je to fakt smiešne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre